Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#81 PostWysłany: 17 Lis 2015 17:55 

Rejestracja: 27 Gru 2010
Posty: 27
a jednak przyszło mi potwierdzenie na e-maila, ale jest tylko numer vouchera, wydrukuje to i chyba tyle, a pieniądze z karty automatycznie zostały pobrane ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#82 PostWysłany: 17 Lis 2015 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 7
Ja z kolei zapytam o przejazd z Eilatshuttle na trasie Ovda - Akaba. Jak wygląda przeprawa graniczna? Czy bus/samochód przejeżdża przez granicę czy przesiadamy się? Ktoś może się podzielić doświadczeniem? ;]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#83 PostWysłany: 17 Lis 2015 21:26 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
rzelrzel napisał(a):
Ja z kolei zapytam o przejazd z Eilatshuttle na trasie Ovda - Akaba. Jak wygląda przeprawa graniczna? Czy bus/samochód przejeżdża przez granicę czy przesiadamy się? Ktoś może się podzielić doświadczeniem? ;]


Przechodzisz pieszo i się przesiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#84 PostWysłany: 20 Lis 2015 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 217
niebieski
oskiboski napisał(a):


Dzięki za odpowiedź, a czy kupie bilet na ten shuttle sobotni na miejscu? Bo jeszcze tu taka odpowiedź nie padła a dla wielu jest to kluczowe
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#85 PostWysłany: 20 Lis 2015 00:45 

Nie wiem co oskiboski poleca wyjąć, ale wystarczy poczytać to co masz na stronie z linku, by w ostatnim zdaniu po przetłumaczeniu przeczytać:
Kod:
Należy pamiętać, że No.282 nie pracuje w sobotę

co dla kogoś kto był w Izraelu jest oczywistą oczywistością.
Ale masz interesujące cię dane na str. 2 tego tematu (arabski transport)
AlaM napisał(a):
Dzisiaj leciałam z Ovdy do Krakowa i bez problemu na lotnisko dojechałam z Eilatu busem
http://www.eilatshuttle.com/.
Podjeżdżają pod wskazany adres.

http://www.eilatshuttle.com/

oczywiste jest, że bilety na przejazd kupisz u kierowcy, nawet honorują dolary amerykańskie o czym piszą na stronie
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#86 PostWysłany: 20 Lis 2015 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Czy pptwierdzacie, że na lotnisku nadal nie ma bankomatu? Rozumiem, że w Egged nie można płacić kartą?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#87 PostWysłany: 24 Lis 2015 12:59 

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 8
Czy w egged można zapłacić kierowcy dolarami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#88 PostWysłany: 25 Lis 2015 06:26 

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 9
Podbijam pytanie o płatnościach w Egged. Jeżeli się nie da (a na VDA nie ma bankomatu/kantoru) to czy próował ktoś płacić w USD? Czy próbował ktoś kupić bilety w Egged przez internet?

Od przylotu do odjazdu Egged w stronę Beer Shevy jest trochę czasu. Próbował ktoś łapać stopa?

+ czy próbował ktoś w Polsce kupować szekle (poza warszawą)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#89 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Dzwoniłem do dwóch kantorów w Łodzi, nie mają szekli, zatem jeśli tam nie ma kantoru, to nie pojedziemy Egged?

A kantoru na lotnisku też nie ma???
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#90 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:14 

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 9
Dzwoniłem właśnie do kantoru Currency Exchange na lotnisku w KRK. Sprzedają szekle, ale poradzili mi żeby sobie 'zaklepać' przez telefon na parę dni przed podróżą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#91 PostWysłany: 28 Lis 2015 16:09 

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 8
Pytanie do osób które jechaly z lotniska ovda autobusem egged - jest możlliwość zapłacenia kierowcy gotówką w dolarach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#92 PostWysłany: 29 Lis 2015 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Piękny mail od Ryanair, mógłby być trochę wcześniej:
Cytuj:
Szanowni Państwo,
W najbliższym czasie podróżuja Państwo liniami Ryanair do Ovdy.
Poniżej znajdują się informacje odnośnie transportu pomiędzy lotniskiem Ovda a miejscowością Eilat.
Transport publiczny:
• Egged – autobus linii 282 operuje we wszystkie dni z wyjątkiem sobót.
• Bilet można zakupić w autobusie w dniu podróży (wyłącznie gotówką), przewoźnik akceptuje jedynie Nowe Izraelskie Szekle.
Można również zabukować transport z wyprzedzeniem, prosimy kliknąć tutaj po szczegóły.
Transport prywatny:
• Eilat shuttle operuje we wszyskie dni tygodnia (z sobotami włącznie)
• Bilety można nabyć jedynie online, prosimy kliknąć tutaj po szczegóły.
Jednocześnie informujemy, iż Biuro Informacji Turystycznej w Eilacie oferuje punkt informacyjny na lotnisku w Ovdzie (z wyjątkiem sobót). Tel: 08-8538300, Mail: ovdainfo@gmail.com
Pasażerowie wylatujący z Ovdy proszeni są o przybycie na lotnisko 3 godziny przed planowaną godziną wylotu, aby zapewnić sobie dostateczną ilość czasu podczas kontroli bepieczeństwa, oraz aby przybyć do wlaściwego przejścia na 30 minut przed planowym odlotem samolotu.


Udało Wam się kupić bilet lotnisko Ovda - Tel Aviw przez stronę internetową? My lecimy we wtorek:)
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#93 PostWysłany: 03 Gru 2015 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
A co chciałbyś wiedzieć?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#94 PostWysłany: 04 Gru 2015 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Uważajcie na lotnisku na pana z egged, który stoi tylko na airside po przylocie. Próbował nam wmówić, że 1,5 km za lotniskiem nie ma przystanku egged do beer shewy. Wszyscy są tam nastawieni na zabranie turystów do Eilat. Ochroniarze też nie wiedzieli gdzie jest przystanek nadal nie ma ani wypożyczalni samochodów ani bankomatu ani kantoru.Image lotnisko w oddali

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#95 PostWysłany: 04 Gru 2015 12:10 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Przecież są relacje z Izraela zebrane w odpowiednim temacie. Są tam informacje o Eilacie i wyjeździe do Jordanii.
relacje-z-izraela,1222,46321
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#96 PostWysłany: 04 Gru 2015 12:36 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 128
Anonymous napisał(a):
Tylko prawie nic nie ma z tego roku. I żadna nie skupia się na samym Ejlacie.


Co Cię konkretnie interesuje ?. Byłem teraz 7-14 listopad w Jordanii, lądowałem w Ovda i przekraczałem granicę przy Ejlacie.

Trasa jaką mogę polecić -> Aqaba -> Wadi Rum (1 dzien) -> Wadi Musa czyli Petra (2 dni) -> Rezerwat Dana byłem jeden dzień ale warto tu zostać dwa dni jeśli ktoś lubi trekking -> Aqaba (2 dni leżakowania na South Beach) -> powrót do Ejlat i rano transfer na Ovda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#97 PostWysłany: 04 Gru 2015 12:41 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Sam Eilat jest bardzo mały, nie ma tam za bardzo czego zwiedzać. To typowy nadmorski kurort.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#98 PostWysłany: 04 Gru 2015 13:00 

Rejestracja: 23 Cze 2011
Posty: 128
Anonymous napisał(a):
Tak jak pisałem interesuje mnie tylko sam Eilat i lotnisko Ovda.


Odnośnie Ovda jest to bardzo małe lotnisko, brak kantoru,bankomatu. na zewnątrz stoją 2,3 autobusy https://eilatshuttle.com/ Lądowałem w sobotę i to była jedyna rozsądna cenowo opcja żeby dostać się do Ejlatu / Aqaby / Telavivu / Taby. 8 zielonych do Ejlatu / 25 do Aqaby / 35 do jerozolimy i telavivu. Trzeba zrobić rezerwacje z płatnością kartą przez neta wcześniej i tylko z wydrukowanym voucherem podchodzisz do operatora który nakleja ci okrągła plakietke i wskazuje autobus do którego masz wsiadać. Jak wszyscy z danego lotu wezma bagaże to autobusy odjezdzają. Odnośnie Egged to można kombinować z autobusem numer bodajże 392. Wychodząc z lotniska w prawo idąc wzdłóż drogi(po lewej stronie drogi druty kolczaste) po około kilometrze po lewej stronie jest przystanek autobusowy i byćmoże jest to przystanek Egged.

W Ejlacie byłem w drodze powrotnej z Jordanii tylko jeden wieczór w tym roku i w poprzednim 2 dni. Za transport z granicy do Ejlatu Taxi kosztuje około 30-35 Szekli. Jeśli chodzi o przydatne informacje to w samym centrum Ejlatu jest promenada z masą knajpek, jest tam tez parę sklepów z ciuchami , sklep typowo monopolowy. Przy mostku charakterystycznym na promenadzie jest bankomat oraz maszyna w której można wymienić dolce, euro oraz jordańskie dinary na szekle - kurs rozsądny. niedaleko od promenady jest centrum handlowe koło ronda i tam jest też nocleg gdzie spałem w tamtym roku -> hostel Little Prince - bardzo przyjazny właściciel, ceny rozsądne jak na izreali (koło niego dwa sklepy spozywcze). Ja w tym roku spałem w Classic Inn - 90 dolców za 4 osobowy pokój. Na terenie hotelu jest pingpong i bilard za free. W Ejlacie warto wybrać się na snoorkowanie na południowe plaże -> wstęp około 40zł za głowę z tego co pamiętam i rafa, rybki całkiem ciekawe (ale Sharm el Sheikh to nie przebija). Transport z Ejlatu do Ovda prywatną taxi da się uzgodniź z taksówkarzem za 300 szekli/4 osoby(zwykle chcą około 350).

Odnośnie cen to znacznie korzystniej jest po stronie jordańskiej niż izraelskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#99 PostWysłany: 04 Gru 2015 13:23 

Rejestracja: 16 Wrz 2012
Posty: 57
Bylem 2 tyg temu w Ovdzie, można płacic dolarami, euro, szeklami w autobusie egged. W soboty też kursuje ten autobus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#100 PostWysłany: 04 Gru 2015 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 122
Kilometry: 353 215
niebieski
Jakieś ~700m od VDA jest droga nr.12 i przestanek ,bus nr 382,392,395 kierunek Eilat,
tak jest napisane na tabliczce bez godzin i dni kursowania sprawdzone 04/12...
Myślę,że resztę idzie ogarnąć na ich stronie.
edit:
Jechałem autem więc z ciekawości spojrzałem.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez miron40a, 04 Gru 2015 17:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 717 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group