Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 770 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: VDA - Ejlat
#81 PostWysłany: 16 Lis 2015 21:45 

ale mi chodzi o ten shutle bus za 18 euro w dwie strony co jeździ w soboty, 282 w soboty nie kursuje :(
 Profil Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 17 Lis 2015 14:14 

udało mi sie jakimś cudem zapłacić inną kartą debetową, ale nie przyszło mi żadne potwierdzenie na e-maila, trzeba wogóle cokolwiek drukować ?
 Profil Relacje PM off  

#83 PostWysłany: 17 Lis 2015 16:19 

Nie przychodzi potwierdzenie na email. Na ekranie wyświetla się nr rezerwacji.
 Profil Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 17 Lis 2015 16:38 

@ CzaryMary
Koniecznie daj znać jak minął lot i przejście przez lotnisko oraz pózniejszy przejazd ( wnioskuje ze wybierzesz eilatshuttle z opcji dowozu do samej granicy tj. Przystanek Taba crossing w cenie 10$ ) ???

Ciekaw jestem jak wyglada bezpieczeństwo w Egipcie. Lecę ze znajomymi ale oni taka schize maja za zadne skarby do Egiptu nie wjadą. Tymczasem luksusowe hotele kusza cenami. Przykładowo 5-gwiazdek Sofitel Taba Heights za 4 noce za 3 osoby z opcja All inclusive w sumie 200euro. W Izraelu czy Jordanii można zapomnieć o takich cenach.. Za nieprzyjemna klitke bez śniadania daleko od morza trzeba tyle wydać.
Domyślam się ze trzeba zapłacić te 100szekli opuszczając Izrael ale to chyba jedyne koszty związane z wyborem Egiptu zamiast Izraela?
Czy rzeczywiście kilkudniowy pobyt w Tabie może być taki niebezpieczny?
Proszę o pomoc i informacje. Dzięki i pozdrawiam!
 Profil Relacje PM off  

#85 PostWysłany: 17 Lis 2015 17:55 

a jednak przyszło mi potwierdzenie na e-maila, ale jest tylko numer vouchera, wydrukuje to i chyba tyle, a pieniądze z karty automatycznie zostały pobrane ;)
 Profil Relacje PM off  

#86 PostWysłany: 17 Lis 2015 20:30 
Awatar użytkownika

Ja z kolei zapytam o przejazd z Eilatshuttle na trasie Ovda - Akaba. Jak wygląda przeprawa graniczna? Czy bus/samochód przejeżdża przez granicę czy przesiadamy się? Ktoś może się podzielić doświadczeniem? ;]
 Profil Relacje PM off  

#87 PostWysłany: 17 Lis 2015 21:26 

niebieski
rzelrzel napisał(a):
Ja z kolei zapytam o przejazd z Eilatshuttle na trasie Ovda - Akaba. Jak wygląda przeprawa graniczna? Czy bus/samochód przejeżdża przez granicę czy przesiadamy się? Ktoś może się podzielić doświadczeniem? ;]

Przechodzisz pieszo i się przesiadasz
 Profil Relacje PM off  

#88 PostWysłany: 20 Lis 2015 00:22 
Awatar użytkownika

oskiboski napisał(a):

Dzięki za odpowiedź, a czy kupie bilet na ten shuttle sobotni na miejscu? Bo jeszcze tu taka odpowiedź nie padła a dla wielu jest to kluczowe
 Profil Relacje PM off  

#89 PostWysłany: 20 Lis 2015 00:45 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Nie wiem co oskiboski poleca wyjąć, ale wystarczy poczytać to co masz na stronie z linku, by w ostatnim zdaniu po przetłumaczeniu przeczytać:
Kod:
Należy pamiętać, że No.282 nie pracuje w sobotę

co dla kogoś kto był w Izraelu jest oczywistą oczywistością.
Ale masz interesujące cię dane na str. 2 tego tematu (arabski transport)
AlaM napisał(a):
Dzisiaj leciałam z Ovdy do Krakowa i bez problemu na lotnisko dojechałam z Eilatu busem
http://www.eilatshuttle.com/.
Podjeżdżają pod wskazany adres.

http://www.eilatshuttle.com/

oczywiste jest, że bilety na przejazd kupisz u kierowcy, nawet honorują dolary amerykańskie o czym piszą na stronie
 Profil Relacje PM off  

#90 PostWysłany: 20 Lis 2015 11:11 
Awatar użytkownika

niebieski
Czy pptwierdzacie, że na lotnisku nadal nie ma bankomatu? Rozumiem, że w Egged nie można płacić kartą?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 Profil Relacje PM off  

#91 PostWysłany: 24 Lis 2015 12:59 

Czy w egged można zapłacić kierowcy dolarami?
 Profil Relacje PM off  

#92 PostWysłany: 25 Lis 2015 06:26 

Podbijam pytanie o płatnościach w Egged. Jeżeli się nie da (a na VDA nie ma bankomatu/kantoru) to czy próował ktoś płacić w USD? Czy próbował ktoś kupić bilety w Egged przez internet?

Od przylotu do odjazdu Egged w stronę Beer Shevy jest trochę czasu. Próbował ktoś łapać stopa?

+ czy próbował ktoś w Polsce kupować szekle (poza warszawą)?
 Profil Relacje PM off  

#93 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:06 
Awatar użytkownika

niebieski
Dzwoniłem do dwóch kantorów w Łodzi, nie mają szekli, zatem jeśli tam nie ma kantoru, to nie pojedziemy Egged?

A kantoru na lotnisku też nie ma???
 Profil Relacje PM off  

#94 PostWysłany: 25 Lis 2015 11:14 

Dzwoniłem właśnie do kantoru Currency Exchange na lotnisku w KRK. Sprzedają szekle, ale poradzili mi żeby sobie 'zaklepać' przez telefon na parę dni przed podróżą.
 Profil Relacje PM off  

#95 PostWysłany: 25 Lis 2015 23:49 
Awatar użytkownika

Loty: 64
Kilometry: 91 109
kfas napisał(a):
Dzwoniłem właśnie do kantoru Currency Exchange na lotnisku w KRK. Sprzedają szekle, ale poradzili mi żeby sobie 'zaklepać' przez telefon na parę dni przed podróżą.

Szekle można kupić w kilku kantorach w Krakowie - np. w kilku na ulicy Floriańskiej i Rynku Głównym, ale nie umiem powiedzieć jak jest z dostępnością, ale będę się rozglądał za nimi przed moim lotem. Ostatnio odkupiłem od kolegi, który wracał z Izraela 40 kilka szekli. A poza tym myślę, że spokojnie można brać drobne nominały dolarów amerykańskich. A transfery do i z lotniska opłacić z karty kredytowej.

fanpage https://www.facebook.com/blizejidalej/
 Profil Relacje PM off  

#96 PostWysłany: 28 Lis 2015 16:09 

Pytanie do osób które jechaly z lotniska ovda autobusem egged - jest możlliwość zapłacenia kierowcy gotówką w dolarach?
 Profil Relacje PM off  

#97 PostWysłany: 29 Lis 2015 20:00 
Awatar użytkownika

niebieski
Piękny mail od Ryanair, mógłby być trochę wcześniej:
Cytuj:
Szanowni Państwo,
W najbliższym czasie podróżuja Państwo liniami Ryanair do Ovdy.
Poniżej znajdują się informacje odnośnie transportu pomiędzy lotniskiem Ovda a miejscowością Eilat.
Transport publiczny:
• Egged – autobus linii 282 operuje we wszystkie dni z wyjątkiem sobót.
• Bilet można zakupić w autobusie w dniu podróży (wyłącznie gotówką), przewoźnik akceptuje jedynie Nowe Izraelskie Szekle.
Można również zabukować transport z wyprzedzeniem, prosimy kliknąć tutaj po szczegóły.
Transport prywatny:
• Eilat shuttle operuje we wszyskie dni tygodnia (z sobotami włącznie)
• Bilety można nabyć jedynie online, prosimy kliknąć tutaj po szczegóły.
Jednocześnie informujemy, iż Biuro Informacji Turystycznej w Eilacie oferuje punkt informacyjny na lotnisku w Ovdzie (z wyjątkiem sobót). Tel: 08-8538300, Mail: ovdainfo@gmail.com
Pasażerowie wylatujący z Ovdy proszeni są o przybycie na lotnisko 3 godziny przed planowaną godziną wylotu, aby zapewnić sobie dostateczną ilość czasu podczas kontroli bepieczeństwa, oraz aby przybyć do wlaściwego przejścia na 30 minut przed planowym odlotem samolotu.

Udało Wam się kupić bilet lotnisko Ovda - Tel Aviw przez stronę internetową? My lecimy we wtorek:)
 Profil Relacje PM off  

#98 PostWysłany: 03 Gru 2015 14:00 
Awatar użytkownika

Loty: 64
Kilometry: 91 109
Napisał ktoś już jakąś szerszą relację z Ovdy i Ejlatu z tych osób, które w ostatnim czasie stamtąd wróciły? Jakiś post na blogu czy coś??

fanpage https://www.facebook.com/blizejidalej/
 Profil Relacje PM off  

#99 PostWysłany: 03 Gru 2015 23:58 
Awatar użytkownika

Loty: 37
Kilometry: 86 073
złoty
A co chciałbyś wiedzieć?

#100 PostWysłany: 04 Gru 2015 08:30 
Awatar użytkownika

niebieski
Uważajcie na lotnisku na pana z egged, który stoi tylko na airside po przylocie. Próbował nam wmówić, że 1,5 km za lotniskiem nie ma przystanku egged do beer shewy. Wszyscy są tam nastawieni na zabranie turystów do Eilat. Ochroniarze też nie wiedzieli gdzie jest przystanek nadal nie ma ani wypożyczalni samochodów ani bankomatu ani kantoru.Image lotnisko w oddali

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 770 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości