Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 699 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
#581 PostWysłany: 11 Gru 2014 22:26 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 47
@poncz pamiętasz może czy dostępne są do kupienia butle z gazem do kartuszy campigaz lub caleman ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#582 PostWysłany: 12 Gru 2014 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
W Chile znaleźliśmy najtańszy gaz w kartuszach w całej Am. Płd. W Puerto Natales jest mnóstwo sklepów turystycznych i warto się przejść po wszystkich, bo ceny różnią się nawet do 100%, a i można wyprzedaże trafić. Nam udało się kupić kartusz 430g za około 20 zł. Standardowy gwint, pasował do naszego MSR-a. Można dostać kartusze nakręcane i nabijane z czym te drugie są dużo tańsze, nawet jeżeli skład jest identyczny.

Gdybyście próbowali coś wypożyczyć, to j.w. - chodzić i pytać. No i oglądać. Myśmy zastanawiali się nad spodniami przeciwdeszczowymi (w końcu odpuściliśmy), ale w wypożyczalni najtańsze były za 1000 CLP/dzień, natomiast w sklepie na wyprzedaży przecenione z 10000 CLP na 7000 CLP, więc lepiej byłoby kupić.

Do parku dojechaliśmy autostopem, bo busy są cholernie drogie, ale jak ktoś zrobi tak samo, to warto dopytać się, na który wjazd jadą. Myśmy dotarli NOWĄ DROGĄ pod wjazd, który jest prawie 30 km od pętli - wewnątrz parku jeszcze podjechaliśmy kolejnym autostopem, a potem 20 km do pętli (ale większość piękną doliną, więc nie żałujemy). Więc w sumie dołożyliśmy sobie 40 km, bo wracaliśmy już na ten sam wjazd. Za to autostop szedł bez problemów, co oczywiście regułą być nie musi.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#583 PostWysłany: 13 Gru 2014 06:12 

Rejestracja: 14 Kwi 2012
Posty: 33
Hej kilka tipów z bieżącej prrzygody po Chile. Jeśli gdziekolwiek chcecie coś zjeść pytajcie miejscowych o picada. My obecnie wracamy z Puerto Montt do Santiago a stamtąd lot do Calamy. Jeśli wybieracie się na południe i niekoniecznie do Torres to pamiętajcie, jeśli chcecie zobaczyć coś więcej poza wulkanem Osorno musicie mieć samochód albo namio i nocować w parkach. Po prostu nie da rady komuniikacją w ciągu jednego dnia obrócić z większego miasta.
W naszej relacji na blogu dotarliśmy do Pucon, jeśli ktosś jest ciekawy to zapraszam: http://ourlittleadventures.pl/wp/?page_id=1545
_________________
Podróże z dzieckiem http://ourlittleadventures.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#584 PostWysłany: 13 Gru 2014 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Jeśli ktoś będzie w Puerto Montt bez samochodu i nabierze chęci na wycieczki po okolicy, to mogę polecić biuro Turismo Sol del Sur.
Korzystałem, bardzo mili i naprawdę silnie zaangażowani ludzie z przychylnością dla podróżników z Polski. Dla mnie zrobili dużo więcej niż bym przypuszczał że zrobią - jedyny minus to angielski słabo :D
Wyspa Chiloe, Ancud, kolonia pingwinów w Puinihuil - 20.000 clp/ p.p (bez wliczonego rejsu łodzią do kolonii pingwinów - z tego co pamiętam ca. 7.000 clp / p.p.)
Puerto Varas, Ensenada, Petrohué, Lago Todos Los Santos, Laguna Verde (bez wliczonego wstępu do parku narodowego (Petrohue) - 1.500 clp / p.p.). Można skorzystać dodatkowo z ca 30 min. rejsu łodzią po Lago Todos Los Santos - 5.000 clp /p.p.
Wycieczki całodzienne - wyjazd z PM godz.8-9 powrót 18-19.
Namiary na nich m.in na FB:
https://www.facebook.com/TurismoSolDelSur?ref=stream

Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania to dawajcie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#585 PostWysłany: 13 Gru 2014 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Jaka jest cena biletu autobusowego za przejazd Santiago-Valparaiso-Santiago?
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#586 PostWysłany: 13 Gru 2014 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 185
Loty: 107
Kilometry: 270 851
niebieski
@up
Ja jechałam autobusem Tur-Bus za stacji metra Pajaritos. Bilet tam $5500, bilet powrotny typu “open” $3700 - wracając podeszłam do kasy przewoźnika gdzie wypisano mi na bilecie godzinę odjazdu i numer miejsca w najbliższym autobusie.


Ostatnio edytowany przez Ladyage, 13 Gru 2014 20:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#587 PostWysłany: 13 Gru 2014 20:21 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1743
srebrny
W obie strony jechaliśmy Pullmanem. Z Santiago za 5000 CLP, a z Valparaiso za 3000 alb 3200 CLP. Nie wiem dlaczego, nie zagłębiałem się jakoś strasznie by znaleźć najtańszą opcję. Jedyne co rzuciło mi się w oczy to wyższe ceny Turbusa. Różni przewoźnicy mają różne ceny. Co ciekawe Chilijczycy za każdym płacili o 200-500 CLP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#588 PostWysłany: 13 Gru 2014 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Jechałem z Santiago Estacion Central - Valparaiso z Tur Busem za 3000 clp. Powrót z Tur Busem 4000 clp za osobę.

Przy okazji zwróćcie uwagę na ceny hoteli - np. w Ibis Valparaiso płaciłem za pokój 2 osobowy z śniadaniem 59,32 USD czyli 35.000 clp. Normalnie (tak płacili Chilijczycy) powinienem zapłacić 41.650 clp. Niższa cena jest możliwa tylko dla obcokrajowców pod warunkiem dokonania płatności kartą w USD lub gotówką w USD. Cena jest wtedy po prostu pomniejszona o VAT. Accor ma taką notkę:VAT will be applied to everyone, except for foreign guests or non-residents in Chile who prove their status and pay using foreign currency (US dollars) or a credit card (US dollars). Tak jest na pewno w całej chilijskiej sieci Accor - przypuszczam, ze w innych hotelach też może tak być. Warto o tym wiedzieć, bo oszczędność jest spora - 18%.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#589 PostWysłany: 14 Gru 2014 00:33 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Potwierdzam. To jest jakiś przepis z góry i we wszystkich hotelach/hostelach lepiej płacić w USD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#590 PostWysłany: 14 Gru 2014 03:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
A czy cena taksówki z Calamy na lotnisko faktycznie wynosi 7000 peso? Jest jakiś tańszy sposób, żeby dostać się z Calamy na lotnisko?

Przy okazji. Wróciłem właśnie z sandboardingu. Jeśli nie macie problemów z kondycją (po zjeździe trzeba o własnych nogach wejść na wydmę, z której się zjezdżało) to bardzo, bardzo polecam. Świetne przeżycia. Wycieczka kosztowała mnie 15000 peso. Start o 17, powrót po 20. Kask, deska, buty, gogle wszystko w cenie. Chłopaki mówią po angielsku.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#591 PostWysłany: 14 Gru 2014 04:41 

Rejestracja: 14 Kwi 2012
Posty: 33
A props transportu. Polecamy firmę ETM -kursuje tylko na południu. Cena biletu z Puerto Montt do Santiago to 20000CLP za osobę. Pullman bus ze swoim standardem semi cama się w ogóle nie umywa.
_________________
Podróże z dzieckiem http://ourlittleadventures.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#592 PostWysłany: 14 Gru 2014 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Garuda88 napisał(a):
A czy cena taksówki z Calamy na lotnisko faktycznie wynosi 7000 peso? Jest jakiś tańszy sposób, żeby dostać się z Calamy na lotnisko?


Z lotniska do Calamy płaciliśmy 7000, a z powrotem za 6000. Być może różnica spowodowana jest opłatą za parking/wjazd na lotnisko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#593 PostWysłany: 14 Gru 2014 20:56 

Rejestracja: 18 Cze 2014
Posty: 28
kspr napisał(a):
Garuda88 napisał(a):
A czy cena taksówki z Calamy na lotnisko faktycznie wynosi 7000 peso? Jest jakiś tańszy sposób, żeby dostać się z Calamy na lotnisko?


Z lotniska do Calamy płaciliśmy 7000, a z powrotem za 6000. Być może różnica spowodowana jest opłatą za parking/wjazd na lotnisko.


Jedyne co jeszcze pamiętam to to że żadna taksówka złapana na ulicy w Calamie nie chciała mnie zawieźć na lotnisko. Dopiero taksówka z dworca autobusowego mogła to zrobić. Nie wiem czym to jest spowodowane, więc jeżeli planujesz "stopover" w Calamie, która Lonely Planet opisuje jako "shithole" to musisz na to uważać. Koszt to 6-7k CLP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#594 PostWysłany: 14 Gru 2014 21:12 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 47
lukpiw napisał(a):
kspr napisał(a):
Garuda88 napisał(a):
A czy cena taksówki z Calamy na lotnisko faktycznie wynosi 7000 peso? Jest jakiś tańszy sposób, żeby dostać się z Calamy na lotnisko?


Z lotniska do Calamy płaciliśmy 7000, a z powrotem za 6000. Być może różnica spowodowana jest opłatą za parking/wjazd na lotnisko.


Jedyne co jeszcze pamiętam to to że żadna taksówka złapana na ulicy w Calamie nie chciała mnie zawieźć na lotnisko. Dopiero taksówka z dworca autobusowego mogła to zrobić. Nie wiem czym to jest spowodowane, więc jeżeli planujesz "stopover" w Calamie, która Lonely Planet opisuje jako "shithole" to musisz na to uważać. Koszt to 6-7k CLP.


Jeśli się wybierasz do/z San Pedro to omijaj Calame szerokim łukiem, bezpośredni bus z lotniska prosto pod wybrany hotel w San Pedro kosztuje 10k CLP, Tak samo to działa w drugą stronę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#595 PostWysłany: 14 Gru 2014 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Jeżeli kupisz bilety z Calamy do San Pedro od razu w 2 strony to wyjdzie po 9k CLP w jedną.
W Calamie przejazd z hotelu na lotnisko bez targowania wyszedł nas 5k CLP.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#596 PostWysłany: 14 Gru 2014 23:53 

Rejestracja: 18 Cze 2014
Posty: 28
mgent napisał(a):
lukpiw napisał(a):
kspr napisał(a):
Garuda88 napisał(a):
A czy cena taksówki z Calamy na lotnisko faktycznie wynosi 7000 peso? Jest jakiś tańszy sposób, żeby dostać się z Calamy na lotnisko?


Z lotniska do Calamy płaciliśmy 7000, a z powrotem za 6000. Być może różnica spowodowana jest opłatą za parking/wjazd na lotnisko.


Jedyne co jeszcze pamiętam to to że żadna taksówka złapana na ulicy w Calamie nie chciała mnie zawieźć na lotnisko. Dopiero taksówka z dworca autobusowego mogła to zrobić. Nie wiem czym to jest spowodowane, więc jeżeli planujesz "stopover" w Calamie, która Lonely Planet opisuje jako "shithole" to musisz na to uważać. Koszt to 6-7k CLP.


Jeśli się wybierasz do/z San Pedro to omijaj Calame szerokim łukiem, bezpośredni bus z lotniska prosto pod wybrany hotel w San Pedro kosztuje 10k CLP, Tak samo to działa w drugą stronę.


W samej Calamie nie ma nic ciekawego do zobaczenia - taki Radom albo Sosnowiec :). Z tego co pamiętam to mnie taxi do centrum + autobus do San Pedro kosztował ~14000 CLP na dwie osoby. Taxi bezpośrednio z lotniska do San Pedro to wydatek ~28000 CLP na dwie osoby. Transfer taksówką może być tańszy jak zarezerwujesz wcześniej, ale nie znam dokładnych szczegółów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#597 PostWysłany: 15 Gru 2014 01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Mam w Calamie jedną noc, bo o 10 startuje mój samolot do Santiago. Z tego co czytałem wcześniej to był problem z porannym transportem z San Pedro na lotnisko, dlatego zdecydowałem się dzień wcześniej na przyjazd do Calamy.

Za bilet z lotniska do San Pedro i z San Pedro do Calamy zapłaciłem 18000 peso. Firma Pampa.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#598 PostWysłany: 15 Gru 2014 01:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Taka sama cena w Viptrans.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#599 PostWysłany: 15 Gru 2014 02:03 

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 121
Loty: 41
Kilometry: 134 425
Drzucając ceny taksówek w nocy płaciłem :
Centrum Santiago - lotnisko 16000 CLP (cena jest chyba stała)
Centrum Punta Arenas - lotnisko 10400 CLP (z samego rynku, według taksometru)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#600 PostWysłany: 16 Gru 2014 14:20 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Tutaj można obliczyć cenę jaką powinniśmy zapłacić wg taksometru na danym odcinku http://www.taximetro.cl/
Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę taryfy nocne/świąteczne/inne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 699 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group