Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 699 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 31 Gru 2014 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
MisIIek napisał(a):
Witam.
Dzieki zielony za informacje dot. internetu.
Gdzie chce rezerwowac hotele? jeszcze ostatecznego planu nie mamy ale na pewno w San Pedro,Santiago( moze okolice), Puerto Montt i gdzies na poludniu Punta Arenas itd. Zastawiam sie czy rezerwowac wszystko w Polsce czy wlasnie bedac juz w Chile i korzystajac z komorki i internetu ;)

Pozdrawiam Wszystkich i udanego sylwestra



Z doświadczenia najlepiej na miejscu, ceny będą niższe niż przez neta, dodatkowo płać w USD.
Chyba że cenisz sobie wygodę rezerwacji przez neta niż latanie od miejsca do miejsca :)
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#642 PostWysłany: 01 Sty 2015 22:55 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 5
Pozdrowienia z Arici!

Fajne miejsce, Hostel Petit Clos - pokoje małe, ale widok z tarasu piękny. Pani z obslugi bardzo miła, miasto przyjemne. Przyjechalismy z La Paz autobusem, piękne widoki na Sajame i inne wulkany.

-- 01 Sty 2015 22:11 --

Aha :) nigdzie nie mogę wypłacić dolarów w bankomacie. Odwiedziłem dziś 5 i nie było opcji w dolarach. Pomóżcie jakich bankomatów szukać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#643 PostWysłany: 01 Sty 2015 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Nie mogłeś znaleźć żadnego bankomatu, bo nie ma takiej opcji w Chile. Możesz wypłacić jedynie peso.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#644 PostWysłany: 01 Sty 2015 23:47 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 5
Dzięki, tak myślałem. Wypłacałem w CLP 120Tys i bank skasował mnie na 210 dolarow usd (alior kantor karta mc w usd) jakoś słabo to wyglada :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#645 PostWysłany: 02 Sty 2015 03:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
pozdrowienia z la Serena :}

a co do dolarow to nie jest tak ze nawet jak sie wyplaca dolary z kantoru alior karty to sa one podwojnie przewalutowane usd peso usd¿ czytalem ze w Meksyku tak czesto bywa...


Ostatnio edytowany przez Zeus, 02 Sty 2015 16:18, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#646 PostWysłany: 02 Sty 2015 13:06 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 383
srebrny
czy ktoś orientuje się czy jest możliwość zwrotu biletu kupowanego przez www.lan.cl i odzyskanie przynajmniej części $ ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#647 PostWysłany: 02 Sty 2015 16:14 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Piszemy do LAN i się pytamy...

Teoretycznie zawsze ma się prawo do zwrotu podatków za niewykorzystany bilet, oczywiście informując o tym przed lotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#648 PostWysłany: 02 Sty 2015 16:33 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1743
srebrny
Z tego co słyszałem na lotnisku to zwracają podatki tylko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sorvali lubi ten post.
Sorvali uważa post za pomocny.
 
      
#649 PostWysłany: 02 Sty 2015 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Sorvali napisał(a):
czy ktoś orientuje się czy jest możliwość zwrotu biletu kupowanego przez http://www.lan.cl i odzyskanie przynajmniej części $ ?


Jeśli bilet kupiłeś w najtańszej taryfie, to nie zwrócą Ci pieniędzy za niewykorzystany lot. Możesz się jedynie domagać zwrotu podatku.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sorvali lubi ten post.
Sorvali uważa post za pomocny.
 
      
#650 PostWysłany: 03 Sty 2015 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
czukuczuku napisał(a):
pozdrowienia z la Serena :}


napisz prosze pare slow o tym miescie, 5go tam lece :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#651 PostWysłany: 03 Sty 2015 02:07 

Rejestracja: 14 Kwi 2012
Posty: 33
Pojawił się na blogu wpis z San Pedro de Atacama. Przetestowaliśmy naszą córcię na chorobę wysokościową. Przynajmniej wiemy do jakiej wysokości możemy spokojnie wjeżdżać i co się ewentualnie dzieje jak przekroczymy granicę. Jest też masa zdjęć, a na fanpageu fejsbukowym jeszcze więcej.
http://ourlittleadventures.pl/wp/?page_id=1909
_________________
Podróże z dzieckiem http://ourlittleadventures.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#652 PostWysłany: 03 Sty 2015 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
pozdro z Santiago

jak ktos chce sie napic to moj chilijski nr to (+569) 5131 5919

i nie bookojcie hotelu Floresta... porazka...

PS. barman z baru Rodrigo pozdrawia spolecznosc f4f :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
 
      
#653 PostWysłany: 04 Sty 2015 05:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
Coz La Serena to calkiem sympatyczne miasto, nie za male, nie za duze. Ladne centrum i plaza del armas, kilka mniejszych parkow, muzeow. Jak dla mnie najciekawszym miejscem jest japonski ogrod, dzieki ktoremu mozemy przeniesc sie na jakis czas do kraju kwitnacej wisni, niestety widzialem tylko przez dziury w plocie, bo pierwszego stycznia byl zamkniety... plaze ponoc bardzo ladne na polnoc i polodnie od miasta. Warto tez odwiedzic pobliska valle de elqui, gdzie sie miedzy innymi produkuje pyszne pisco souer i piekne widoki non stop sa obecne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#654 PostWysłany: 04 Sty 2015 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
MisIIek napisał(a):
Witam.
Dzieki zielony za informacje dot. internetu.
Gdzie chce rezerwowac hotele? jeszcze ostatecznego planu nie mamy ale na pewno w San Pedro,Santiago( moze okolice), Puerto Montt i gdzies na poludniu Punta Arenas itd. Zastawiam sie czy rezerwowac wszystko w Polsce czy wlasnie bedac juz w Chile i korzystajac z komorki i internetu ;)

Pozdrawiam Wszystkich i udanego sylwestra


Odnośnie noclegu w San Pedro de Atacama, śmiało mogę polecić miejscówkę Rincon de Quitor.
http://www.booking.com/hotel/cl/hostal-rincon-de-quitor.pl.html
Jedyny warunek to własny środek transportu, bo to ok. 3km od miasteczka, natomiast jest bardzo spokojnie, z dala od turystycznego centrum. Świetne miejsce również dla wszystkich chcących obserwować i fotografować niebo nocą - wystarczy przejść kilka metrów za ogrodzenie, aby cieszyć się niesamowitymi widokami w zupełnej ciemności.

Nasza podróż do Chile jest już częściowo opisana na blogu https://gdziesakasperki.wordpress.com/ - serdecznie zapraszam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#655 PostWysłany: 04 Sty 2015 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
BusinessClass napisał(a):

PS. barman z baru Rodrigo pozdrawia spolecznosc f4f :)


Społecznośc f4f też pozdrawia ulubionego barmana :D

Załączniki:
Santiago.jpg
Santiago.jpg [ 54.83 KiB | Obejrzany 13813 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#656 PostWysłany: 04 Sty 2015 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Z mojej strony mogę polecić coś bardziej budżetowego:
Właścicielka bardzo miła i pomocna. Do centrum z buta kilka minut.
http://www.booking.com/hotel/cl/hostal-tuyasto.pl.html
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#657 PostWysłany: 04 Sty 2015 21:26 

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 15
Loty: 50
Kilometry: 136 311
Co do rezerwacji noclegów wcześniej, z moich doświadczeń w Chile i Argentynie wynika, że najtaniej wychodzi na miejscu. W biurach informacji turystycznej powinni mieć spis miejsc noclegowych w danej miejscowości. Można znaleźć coś w necie i napisać maila/zadzwonić bezpośrednio do hostelu/hotelu, tylko że wtedy hiszpański, a przynajmniej angielski już wskazany. Zdarzyło mi się, że cena takiego noclegu była znacznie niższa niż na stronach rezerwacyjnych (ale może to już specyfika Wyspy Wielkanocnej :) ). Co do korzystania ze stron rezerwacyjnych, to po rozmowie z kilkoma osobami pracującymi w hostelach szerokim łukiem omijam booking (hostelworld wychodził taniej), w Chile warto też zajrzeć na despegar.cl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#658 PostWysłany: 04 Sty 2015 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Niestety w jednym z hoteli z San Pedro miałem problem z angielski, jedynie hiszpański. Trochę ręce bolały od gadania ale udało się:)
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#659 PostWysłany: 05 Sty 2015 15:27 

Rejestracja: 14 Kwi 2012
Posty: 33
Zainspirowaliście mnie tymi pytaniami o koszty. W sumie to chyba pierwszy raz się spotkałem tutaj na jakieś 32 stronie :-), że ktoś podał ile wydał i na jaki czas.
Tutaj bardziej szczegółowo, choć nadal wydaje się ogólnie o tym ile wydaliśmy i na co!
http://ourlittleadventures.pl/wp/?p=1917
_________________
Podróże z dzieckiem http://ourlittleadventures.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#660 PostWysłany: 06 Sty 2015 21:05 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 29
Loty: 47
Kilometry: 152 772
Cześć, z jakiej/jakich wypożyczalni samochodów warto skorzystać? możecie coś polecić? lepiej rezerwować przez internet czy na miejscu? dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 699 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group