Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Temat gdzie będzie można wrzucać forumowe wpadki / przejęzyczenia / grypsy

Temat na inne śmieszki podróżnicze :arrow: :arrow: :arrow: jeszcze-luzniejsze-podroznicze-gatki,18,77277

[ 1539 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: łapu capu
#1441 PostWysłany: 30 Kwi 2020 17:13 
Awatar użytkownika

Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
@tropikey
A @cccc nie mieszka przypadkiem od wielu lat za granicą?
Coś mi tak świta ;)

Ostatnio edytowany przez MaPS, 30 Kwi 2020 17:13, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#1442 PostWysłany: 30 Kwi 2020 17:13 
Awatar użytkownika

Zbanowany
@tropikey
Przyznam szczerze, że też jakoś źle mi ten turyzm siadł ale... :arrow: http://www.turyzm.edu.pl/
I ponad 50000 wyników w googlach
Polska język, trudna język ;)
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#1443 PostWysłany: 30 Kwi 2020 17:14 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@MaPS: O ile wiem, to tak i dlatego napisałem o "odtwarzaniu zasobów polszczyzny", a i "turizmus" nie był przypadkowy :)

@namteH: no to żeś mi zabił ćwieka. Wyszło na to, że to ja muszę się douczyć (jak niedawno z "językiem brazylijskim") :D
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#1444 PostWysłany: 30 Kwi 2020 17:24 
Awatar użytkownika

Zbanowany
Nawet chyba w cytowanym przykładzie jest lepiej użyć słowa "turyzm", bo życie z turystyki to by było życie z organizowania sobie wyjazdów a turyzm to tak jakby galaź gospodarki.
cccc lubi ten post.

#1445 PostWysłany: 30 Kwi 2020 18:53 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
tropikey napisał(a):
@cccc: z całym szacunkiem dla Ciebie, zauważyłem, że częstsze Twoje wpisy nie idą w parze z odtwarzaniem zasobów poprawnej polszczyzny. Już pal licho brak polskich znaków (tak, wiem, sprawa technologiczna), ale ten "turyzm"? Dobrze, że nie "turizmus" :D
(p.s. poprawna forma, to turystyka ;) )

@tropikey dzieki za wskazowke, przyznaje ze brakuje mi polskich poprawnych okreslen i Abcn poprawia sporo moich bledow.
BTW nie "turizmus" tylko Tourismus oder Touristik. :D

Tutaj ciekawa opinia polskiej Pani magister na temat okreslenia "turyzm".

Cytuj:
Skończyłam studia magisterskie o specjalności „Turystyka i rekreacja” i zapewniam Pana, że istnieje słowo „turyzm”. Wystarczy się zapoznać z „Geografią turyzmu” Andrzeja Kowalczyka, z której korzystają niemal wszystkie uczelnie o profilu turystycznym.
https://obcyjezykpolski.pl/czy-istnieje-slowo-turyzm/

"Turyzm" mozna rowniez znalezc w slowniku jezyka polskiego pod red. W. Doroszewskiego. :)

https://sjp.pwn.pl/doroszewski/turyzm;5509640.html

Widocznie nie jest az tak zle.
TC.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1446 PostWysłany: 30 Kwi 2020 19:38 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Tak, tak, ja wiem, że Tourismus (żona germanistka :) ).
"Turizmus" miał być żartobliwą propozycją, jak mogłoby brzmieć spolszczenie niemieckiego słowa ;) Cóż, tak jak nie udało mi się łapu capu, tak i żarcik kiepski :D
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1447 PostWysłany: 30 Kwi 2020 21:05 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@cccc
tak przy okazji
koronawirus
coronavirus

ale nie korona virus :)

oczywiście jeśli sam się nie pomyliłem :?:

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
 Relacje PM off
le_szek lubi ten post.

#1448 PostWysłany: 30 Kwi 2020 22:30 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@cccc czytaj wiecej po polsku.
Udanego weekendu, albo konca tygodnia czy soboto-niedzieli. :D

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1449 PostWysłany: 06 Lip 2020 21:02 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Cytuj:
Bagaż waży poniżej 10 km

Widocznie mozna wazyc i w km, na fly4free "wszytko" mozliwe. :D

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.

#1450 PostWysłany: 13 Paź 2020 14:22 
Awatar użytkownika

HON fly4free
I jak tu nadążyć za SG i redaktorem MP? :-)
6 dni temu: Koniec COVID-owego chaosu w UE? Jest nowy plan i… jedna bardzo ważna zmiana - https://www.fly4free.pl/koniec-covid-ow ... na-zmiana/
3 dni temu: Politycy znów dali ciała. Jak będą wyglądały podróże w UE? - https://www.fly4free.pl/politycy-znow-d ... roze-w-ue/
1 godzine temu - UE przyjęła wspólne zasady podróżowania! Koniec chaosu? Zobacz, co się zmieni - https://www.fly4free.pl/ue-przyjela-wsp ... rozowania/
 Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.

#1451 PostWysłany: 13 Paź 2020 15:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

To nie wina redaktorów z SG. To ogólny chaos informacyjny i rozporządzenia pisane na kolanie.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1452 PostWysłany: 30 Lis 2020 09:45 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Różnie już skracano nazwę naszej stolicy, ale to jest dla mnie nowość :D
Swoją drogą, brzmi to całkiem przyjemnie.
Image
 Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.

#1453 PostWysłany: 30 Lis 2020 10:34 
Awatar użytkownika

złoty
oj tam, Warasz – to takie miasto na Ukrainie

#1454 PostWysłany: 18 Gru 2020 12:07 
Awatar użytkownika

srebrny
rendziak1 napisał(a):
po prostu nie wierzę...czy to jest informacja potwierdzona? - łudzę się, że nie wprowadzą ...

...post w temacie 'Brazylia & CoVid', w reakcji na wprowadzenie przez BRA obowiązku okazania testu PCR na granicy przy przylocie.
Rozbawiło mnie to
Przypuszczam że ten kolega albo był pijany od marca 2020 i dopiero ostatnio przetrzeźwiał, albo w śpiączce czy czymś podobnym. Innego wytłumaczenia nie widzę.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Gru 2020 14:49, edytowano w sumie 1 raz
Lit.w cyt.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1455 PostWysłany: 18 Gru 2020 12:53 
Awatar użytkownika

Loty: 151
Kilometry: 273 432
platynowy
Ja trochę stanę w obronie kolegi.

Jasne, mamy dziwne czasy, wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie i kupując gdzieś bilety nawet do ostatniej chwili nie można być niczego pewnym.
Wprowadzają obowiązki testów, kwarantanny, ograniczają przemieszczanie się między danymi regionami, otwierają, zamykają, otwierają, zamykają itp. bardzo często bez żadnej logiki.
Tak więc można, a nawet trzeba liczyć się z tym, że kraj, do którego planujemy wybrać się na wyjazd może zmienić wymogi w danej chwili i nie powinno nas to dziwić.

ALE..
Brazylia mimo, że jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią krajów na świecie, jakiś czas temu otworzyła się na turystów, a na dodatek zdjęto wymóg zarówno testów, jak i w późniejszym czasie zrezygnowano nawet z wymogu posiadania ubezpieczenia.
Na miejscu sytuacja nie zmieniła się w ostatnim czasie jakoś zbytnio (wczoraj mieli jeden, rekordowy dzień w liczbie nowych przypadków), na miejscu jak na całej południowej półkuli jest lato (co niby wpływa na rozprzestrzenianie się wirusa) i nic nie wskazywało na to, że nagle zmienią zdanie (nawet patrząc na politykę i inne dziwne perypetie w kraju).

Wybór krajów z brakiem kwarantanny, testów i innych dziwnych wymogów jest bardzo ubogi, większość z nas ma już ogromne parcie na latanie gdzieś, w szczególności dalsze.
Dlatego zarówno ja, jak i kolega podjęliśmy ryzyko i kupiliśmy bilety do Brazylii. Nasz wybór. W tym wypadku nie wyszło po naszej myśli.
Jednak mamy prawo być zawiedzeni i wyrazić swoje niezadowolenie i zdziwienie. Z tego co widziałem sam udzielasz się w kilkunastu tematach "X post covid" szukając czegoś na wylot - więc albo jesteś pijany jak my, albo masz na to jakieś inne wytłumaczenie?

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
 Relacje PM off
monroe lubi ten post.

#1456 PostWysłany: 18 Gru 2020 13:12 
Awatar użytkownika

srebrny
ale ja nie napisałem że on głupi / upośledzony czy coś, więc wg. mnie wcale go nie zaatakowałem, więc, co za tym idzie, nie uważam, że trzeba go bronić (choć nie mam problemu że to robisz, nie musimy się zgadzać w ocenie mojej wypowiedzi).

ALE

gdziekolwiek polecę - to jeśli z jakichkolwiek powodów budżet wizyty zmini mi się o ( i tu podaję wartośc przybliżoną) 8% (czyli, przy cenie testu wynoszącej 400 pln oceniam koszt wyjazdu na 5 tys.... czyli raczej absolutnie minimalna wartość przy wyjeździe w miejsce typu Bra, gdzie same doloty trudno złożyć za mniej niż 2k) bądź mniej (przy wyższym budżecie), to nie będę lamentował ani wzywał sił nadprzyrodzonych tylko przyjmę to ze wzruszeniem ramion jako 'opłatę CoVidową' i się tym nie przejmę.
A jeśli komuś tej wiekości zmiana budżetu w tak niepewnych czasach rujnuje wyjazd - to proponuję się dobrze zastanowić czy taki wyjazd ma w ogóle sens. Szkoda stresować siebie i rodziny, na CoVida można zachorować wszędzie, na kilka tyg można być bardzo osłabionym i to będzie kosztowało sporo więcej niż 400pln.

pozdrawiam & życze udanych podróży

P.S. nie udzielam się w kilkunastu, udzielam się w Hiszpanii (bo mogę coś tam pomóc, bo raz że ją dobrze znam a 2 że byłem tam 6 tyg podczas CoVida, we wrześniu i październiku), w Portugalii (bo ją w miarę znam i mogę pomóc) a reszta to już obczajka zimowego (wiosennego?) kolejnego wyjazdu na kajta (stąd moje wpisy w Brazylii / Wietnamie / Cabo Verde) - razem 5. Aha, jeszcze Słowacja, bo na narty chciałem skoczyć w okolicach sylwestra (nie skoczę! :mrgreen: )
P.P.S. Parcia na latanie nie mam żadnego.
P.P.P.S Nawet jesli w kraju X CoVid nie jest mocny albo niewiele się ostatnio zmienia, to biorąc pod uwagę 2./3. falę i to jak zachowują się np kraje EU nie warto być naiwnym i sądzić, że w kraju X obecna regulacja panowała będzie jeszcze nie wiadomo jak długo. (w ogóle rzadko kiedy warto być naiwnym, nie tylko w tej sytuacji :) )
 Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.

#1457 PostWysłany: 12 Sty 2021 16:53 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
Łapu capu hehehe... szkoda, że nie cofi lub tii 8-)

Załącznik:
D.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
Abcn lubi ten post.

#1458 PostWysłany: 12 Sty 2021 17:32 
Moderator forum

Co byś wolał ?
kowidii ?
(tak jak kofii) :P

Dobra, zmieniłem na covidi , bo chodzi o chorobę a nie tylko wirus

A.

Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
 Relacje PM off  

#1459 PostWysłany: 12 Sty 2021 21:35 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
Poprzez cofii bardziej miałem na myśli coffee :roll: podobnie zabrzmiało :)
 Relacje PM off
Abcn lubi ten post.

#1460 PostWysłany: 18 Sty 2021 10:01 
Awatar użytkownika

Loty: 151
Kilometry: 273 432
platynowy
Podgorica TGD AKA Tandag TDG na skyscanner.

A już myślałem, że upolowałem Filipiny za 8 stówek :p

Lot 20h direct :D

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
 Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.

[ 1539 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 14 gości