Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kijów
#81 PostWysłany: 14 Gru 2017 01:57 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Również polecę Mitłę, cenowo do jakości/ilości wychodzi chyba najlepiej. Smaczne posiłki- spróbujcie koniecznie Banusza. Fajnie, że na wstępie i wyjściu częstują naleweczką i chlebkiem. Często przygrywa zespół na żywo.

Ta sieciówka katiusza to według mnie totalna porażka- w smaku poprawne, ale porcje są dziecinne! Żeby się najeść to trzeba zamówić chyba X 3 więc już rewelacji nie ma.

Chachapuri koło hiltona również bardzo ok, dość "luksusowo" , w weekendy bez rezerwacji raczej się nie obejdzie.

I na koniec wejście z ulicy bez tripadvisarów:

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g294474-d5561886-Reviews-BaoBab_Cafe-Kiev.html

Super kawiarnia- duży wybór kaw, ekstra lokalizacja, wstępować!


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Kijów
#82 PostWysłany: 06 Sty 2018 16:56 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Polecam również Coopers Pub, do którego trafiłem przypadkow, dobre jedzenie, klimat i lokalizacja. A jakie miejsce polecicie stricte na śniadanie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#83 PostWysłany: 30 Kwi 2018 18:58 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Coś późno otwartego dziś z piwem w karcie w Kijowie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#84 PostWysłany: 30 Kwi 2018 19:12 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
W związku z tym,że PF okazał się niewypałem i impreza przeniosła się na (dwór/pole/zewnątrz) trzeba było gdzieś się posilić. Jadąc uberem zauważyłem takie cudo. Wracając do hostelu musiałem go spróbować("co to za impreza bez kebsa na gastro")
Wybor padł na kurczaka, sos mieszany. Mięso nie wyglądalo idealnie ale:
-tortilla okazała się pysznym naleśnikiem z razowej mąki
- mięso było ciepłe i idealnie przyprawione
- sosy genialne, nikt (no chyba,że o czymś nie wiem) nie podaje tak zajeb.. sosów czosnek,zioła sos ostry idealny a nie taki tępo ostry od sambalu jak w większości knajp w PL
Autor pochodził z Azerbejdżanu, znał polski :lol: i nie protestował jak poprosiłem o więcej mięsa. Nie spodziewałem się takiej *uczty* za 6 zł o 2 w nocy w Kijowie


Image
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Agata37 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#85 PostWysłany: 01 Maj 2018 08:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Teraz tylko ktos musi to potwierdzic nie po alko ;) bo potem dziwnym trafem w dzien kebsy traca walory smakowe ;)

Wysłane z mojego Armor_2 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#86 PostWysłany: 01 Maj 2018 09:15 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
@Washington co to to nie. Nawet bardzo nietrzeźwo słaby kebab jest dla mnie słabym kebabem. A tym razem byłem po 3 piwach więc ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#87 PostWysłany: 03 Maj 2018 19:55 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
"Tania" Ukraina i "tania" Pyzata Chata : 6 sztuk pierogów tyci tyci z kompotem 44 hrywny, w Warszawie w Prasowym są za 6zł, dużo większe, nie pamiętam ile sztuk. We Wrocławiu bez dłuższego szukania znajduje 8 sztuk ,którymi bardziej się najadam za 3.99 + kompot jedna złotówka. Może w Charkowie jest taniej?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#88 PostWysłany: 03 Maj 2018 21:10 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Nie doliczyłeś skwarków, koperku no i śmietany. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#89 PostWysłany: 04 Maj 2018 22:21 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Cena za takiego ananasa w porównaniu do Polski też poraża i to w sklepie , który w Polsce jest tani:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#90 PostWysłany: 07 Maj 2018 12:08 

Rejestracja: 24 Lut 2013
Posty: 64
Loty: 137
Kilometry: 212 733
Moja refleksja po paru dniach w Kijowie - tam wszędzie jest smacznie :D
1. Kanapa - świetne jedzenie, dobre piwo - w 100% polecam, mimo że jak na Kijów jest nietanio.
2. Chaihona Chillout Cafe przy Rynku Besarabskim - jedzenie w porządku (ja byłem zadowolony, dziewczyna trochę mniej), ale warto wpaść na chwilę ze względu na wystrój.
3. True Burger Bar - burgery w porządku (tutaj na odwrót - dziewczyna była "na tak", ja raczej bez zachwytu), dobre drinki.
4. Miotła - jedzenie ok, stosunek jakość/cena bardzo dobry.
5. Білий Налив - Bilij Naliv - kapitalne miejsce na chillowanie wieczorem. Zestaw ostryga + cydr kosztuje 2€. Mnóstwo ludzi, ale naprawdę warto wg mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#91 PostWysłany: 07 Maj 2018 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 111
Loty: 195
Kilometry: 406 713
„Kanapa” - rownież potwierdzam. Super jedzenie podawane w ciekawy sposób. Np. Zupę kasztanową dostałem w talerzu kasztanie :) Smacznie bardzo :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#92 PostWysłany: 07 Maj 2018 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2011
Posty: 597
niebieski
Byłem w Miotle podczas weekendu majowego. Czytając tutaj o tym lokalu nastawiłem się na całkiem niezłą wyżerkę za całkiem dobrą cenę. Rzeczywistość była trochę inna... zjadłem zupę soliankę i 3 talerze pierogów i dalej byłem głodny (poziom zadowolenie brzucha 65%). Plusem było to, że jedzenie było smaczne. Kielich z zakąską na powitanie i pożegnanie. Nie chce myśleć zatem jakie porcje są we wspomnianej tutaj Katiuszy.

w gruzińskiej „Czaczapuri” (koło Hiltona i Ibisa) można zjeść przepyszną zupę Harczo, chinkali w trzech smakach (18 auh za sztukę)

Cena perepiczki to 15 uah
_________________
Proszę, wejdź i kliknij. Możesz pomóc innym :)
www.pajacyk.pl
www.wyklikajzywnosc.pl
www.okruszek.org.pl
www.pustamiska.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#93 PostWysłany: 07 Maj 2018 21:30 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Potwierdzam. W Mitle pysznie, ale porcje na duży głód niewielkie.

Będąc na Ukrainie bardzo opłaca się kupić orzechy włoskie- nie wiem czemu akurat te. Wychodzą 20-25zł za kg, w Polsce koło 60. Mówię o tych obranych- nie w łupinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#94 PostWysłany: 11 Maj 2018 00:03 

Rejestracja: 02 Maj 2018
Posty: 5
Restauracja Bochka Pyvna (chyba nawet browar restauracyjny) - na Chreschatyk'u nieopodal McDonalda - bardzo dobre świeże piwo (duży wybór) i smaczne jedzenie.
Polecam z czystym sumieniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#95 PostWysłany: 07 Cze 2018 12:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Вареничная Катюша zawsze spoko

Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 363.18 KiB | Obejrzany 6142 razy ]


Wareniki z ziemniaczkami i kiełbasą, z prośbą żeby były smażone, Oczywiście z śmietana jak na Ukrainie się podaje prawie wszystko. Do dania, piwo z Lwowa ciemnie. Fajnie przyrządzone, smaczne i syczące. Za całość poniżej 100 UAH

Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 441.93 KiB | Obejrzany 6142 razy ]


Piwo takie same, na przystawkę salo (słoninę) w wersji smalcu, kotlet po Kijowsku (devolay) z ziemniakami.
Salo bardzo dobre, takie jak lubię. Do Horylki wprost idealny. Wszystko świeżo zrobione i smaczne. Tym razem dałem koło 170 UAH

Załącznik:
3.jpg
3.jpg [ 591.88 KiB | Obejrzany 6142 razy ]


Załącznik:
4.jpg
4.jpg [ 515.38 KiB | Obejrzany 6142 razy ]


Załącznik:
5.jpg
5.jpg [ 413.6 KiB | Obejrzany 6142 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#96 PostWysłany: 12 Cze 2018 20:40 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 102
Loty: 103
Kilometry: 244 869
Pobyt 8-11 czerwiec, miałam zanotowane wszystkie polecane tu knajpy - ilość odwiedzonych polecanych restauracji :lol: 8-) -ZERO. ;) ;) ;) Miałam plan robienia zdjęć wszystkiego co jedliśmy + paragonów . Nie udało się . ;) ;)

1 . Sushyya - (1 kolacja)
https://www.google.pl/maps/place/Sushyy ... 30.5215678

Dobre sushi - zestaw dla 2 osób około 400 hrywien, pyszne drinki ok 100 hrywien

2. Pache - śniadanie

https://www.google.pl/maps/place/Pache/ ... 30.5232248

wybrana restauracja ze względu na to , że blisko "domu" . Trzy zestawy śniadaniowe , kawa , 2 wody około 560 hrywien. Drogo.

3. Puzata Chata (obiad)- pomimo, że się zarzekałam , że nie pójdę po doświadczeniach Lwowskich - miło się rozczarowałam. pyszny barszcz ukraiński i naeśniki z wiśniami 8-)

4. Puzata Chata Śniadanie -3 zesatwy śniadaniowe 170 hrywien :shock: , nie gorsze w smaku niż w Pache :?

5. Gruzińska knajpa zaraz koło Muzeum Wody , zapomniałam nazwy. Chinkali ok, chaczapuri za tłuste. Nie powaliło mnie jedzenie. Drogo . 50 gruzińskiej wódki 130 hrywien :shock: :shock: :shock:

Ogólnie myślałam, ze jest taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#97 PostWysłany: 10 Wrz 2018 09:31 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Aż dziwne, że się jeszcze w temacie nie przewinęła Ostatnia Barykada. Do knajpy można się dostać wciskając specjalny guzik w windzie w centrum handlowym Globus i podając hasło przed wejściem.
Tradycyjna ukraińska kuchnia podana w nowoczesny sposób. Ceny jak na wygląd miejsca i potraw super przystępne - od 100 do 160 UAH. W weekend dosyć tłoczno, przy większych grupach lepiej zrobić rezerwację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#98 PostWysłany: 10 Wrz 2018 12:11 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Może dlatego się nie przewinęła, bo nikt nie zna hasła?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kijów
#99 PostWysłany: 10 Wrz 2018 12:57 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
;) Chwila w Google, nie chcę psuć zabawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kijów
#100 PostWysłany: 05 Paź 2018 02:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W Kijowie jest ciekawy zwyczaj, zamawiamy 1 zupe i niespodziewanie otrzymujemy 2 talerze pysznej okroszki. :D
De facto okroszka to rosyjska kuchnia, ale smakowala wybornie i na rachunku byla policzona tylko jedna zupa za 85 grywien.
Lubie takie niespodzianki! :D

Załączniki:
Okroszka.JPG
Okroszka.JPG [ 152.15 KiB | Obejrzany 5326 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 05 Paź 2018 09:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group