Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1581 PostWysłany: 28 Lut 2022 21:41 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
piekara114 napisał(a):
Dostałam info z Włoch, że od czerwca NIE będą obowiązywały żadne ograniczenia sanitarne. Czy ktoś coś słyszał na ten temat? Bo osoba nie mogła tego żadnym źródłem potwierdzić.

Oficjalnie od 1 kwietnia pozostać mają tylko maseczki wewnątrz, czy mają jakieś plany dalekosiężne to nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1582 PostWysłany: 01 Mar 2022 01:46 

Rejestracja: 18 Gru 2018
Posty: 28
Witam, chciałbym się upewnić czy jak podróżuję do Włoch z dziećmi, to wypełniam plf tylko dla dorosłych i tam dopisuję dzieci, czy dla nich też osobno muszę wypełnić ten dokument? Z tego co zrozumiałem to wystarczy je jedynie dopisać, ale potrzebuję potwierdzenia. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1583 PostWysłany: 01 Mar 2022 10:02 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Tak,wystarczy jeden wspólny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1584 PostWysłany: 01 Mar 2022 11:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
klapio napisał(a):
W weekend byłem we Włoszech. Lot z Warszawy, pod bramką sprawdzane były certyfikaty szczepień i PLF. Po przylocie oczywiście nikt nic nie sprawdzał. Ani w pociągu, ani w komunikacji miejskiej ani w żadnym lokalu dokumenty covidowe nie były sprawdzane. Większość osób w środku w maseczkach FFP2 ale tym w chirurgicznych nie widziałem żeby ktoś robił problemy.

Uwaga przy powrocie do Polski. W Bergamo - czyli na locie powrotnym do Polski, do samolotu obsługa nie wpuszczała jeżeli ktoś nie miał maseczki typu FFP2.

Również w weekend byłem we Włoszech :) ale miejsce inne - Turyn. Moje doświadczenia:
- wylot Wizzair z Okęcia - przy bramce sprawdzony certyfikat, o PLF nikt nie pytał
- przylot do Turynu - nic nie było sprawdzane
- autobus z lotniska do miasta - kierowca zwracał uwagę na to, że trzeba mieć maseczkę FFP2, ale ostatecznie wszystkich wpuszczał
- zameldowanie w hotelu - sprawdzenie certyfikatu
- restauracja i kawiarnia w Turynie - w obu miejscach prosili o certyfikat covidowy
- lotnisko w Turynie - przed kontrolą bezpieczeństwa obsługa sprawdza certyfikaty covidowe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1585 PostWysłany: 01 Mar 2022 12:56 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
O, to ja tez leciałam z WAW do TRN :) . Ale ja nie zauważyłam, żeby sprawdzali certyfikaty. Wchodziłam prawie na końcu. I część była w zwykłych maskach. W TRN nic .
Potwierdzam, autobus Arriva-kierowca zwracał uwagę na koniecznośc FFP2.
Dokładne sprawdzanie certyfikatów przy wejściu do parku i pałacu Venaria, przy wejściu do baru (wewnątrz, bo chciałam skorzystać z WC) .
Dyscyplina maseczkowa ogromna. Nie widziałam nikogo bez w komunikacji miejskiej. I to raczej też F..2.
Powrót BGY-WAW, tylko karta pokładowa i dowód przy wylocie, na WAW-certyfikat i dowód.

W hotelu nic nie sprawdzano.
Jechałam pociągiem z Turynu do Mediolanu , niczego nie sprawdzano, nawet biletu ;) , tak samo w autobusie Terravision z Mediolanu na BGY.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1586 PostWysłany: 02 Mar 2022 13:51 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Czy wymagane jest upłynięcie 14 dni po 3 dawce szczepienia? Czy jak dzisiaj powtórzę, to mogę wlecieć na teren Włoch w niedzielę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1587 PostWysłany: 02 Mar 2022 15:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
@semizkum nie jest wymagane 14 dni

Cytuj:
Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień.


https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch
Góra
 Profil Relacje PM off
semizkum lubi ten post.
semizkum uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1588 PostWysłany: 03 Mar 2022 00:23 

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 40
Witam, czy faktycznie od 1 marca podrozujacy do Włoch SPOZA UE, podlegaja tym samym zasadom, co podrozujacy z krajow UE. Chodzi mi o to, czy jak lece z Londynu, to wystarczy, ze przedstawie certyfikat szczepien i PLF (no i nie musze juz robic dodatkowo testu, jak bylo dotychczas, do konca lutego 2022 roku)? Dziekuje za odpowiedz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1589 PostWysłany: 03 Mar 2022 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
sanchopan napisał(a):
Dzisiaj FCO - dziwne to było: Łapanka po kawałku przejścia po wyjściu z rękawa (Wizz). Stało 2 chłopa po cywilnemu przy drzwiach i zatrzymywali każdego i trzeba było pokazać... tylko dowód/paszport. O nic innego nie pytali. Dziwnie to wyglądało, a i wszyscy pasażerowie zaskoczeni nie tyle samym faktem kontroli ile formą tejże. :shock: :shock: :?
W Palermo dzisiaj po wejściu do terminala głośno pytali czy ktoś z Ukrainy. Może o to chodziło w Rzymie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1590 PostWysłany: 03 Mar 2022 15:34 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
Jeśli ktoś nadal tego nie wie to wrzucam aktualizacje, które wiele się nie zmieniły, właściwie dotyczy to kwestii podróżujących z krajów pozaeuropejskich.

Od 1 marca te same wymogi wjazdowe dla podróżnych przyjeżdżających z krajów europejskich mają zastosowanie do podróżujących z krajów pozaeuropejskich.
Aby wjechać do Włoch, podróżni muszą posiadać jedną z następujących rzeczy:
- Dowód pełnego szczepienia COVID-19 łącznie z dawką przypominającą, ważność dziewięć miesięcy od ostatniej dawki
- Dowód wyzdrowienia z COVID-19, ważność sześć miesięcy od wyzdrowienia
- Negatywny test PCR wykonany w ciągu 72 godzin przed przybyciem lub negatywny test antygenowy wykonany w ciągu 48 godzin przed przybyciem.

Dzieci, które nie ukończyły pięciu lat, są zwolnione z w/w wymagań.

Formularz PLF nadal wymagany dla przybywających na teren Włoch i musi być wypełniony w formie elektronicznej.
Można okazać w formie elektronicznej lub w formie wydruku ale musi być zatwierdzony, a nie tylko informacja o wysłaniu.
( mało kto sprawdza to ponieważ nie ma jak zweryfikować że nie masz tymczasowego pobytu we Włoszech )

Maseczki wewnątrz wymagane nadal, wspomina się wszędzie o maseczkach FFP2.
( w wielu miejscach są tolerowane zwykłe, nie są akceptowane żadne materiałowe wynalazki )
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1591 PostWysłany: 03 Mar 2022 20:59 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Darek M. napisał(a):
sanchopan napisał(a):
Dzisiaj FCO - dziwne to było: Łapanka po kawałku przejścia po wyjściu z rękawa (Wizz). Stało 2 chłopa po cywilnemu przy drzwiach i zatrzymywali każdego i trzeba było pokazać... tylko dowód/paszport. O nic innego nie pytali. Dziwnie to wyglądało, a i wszyscy pasażerowie zaskoczeni nie tyle samym faktem kontroli ile formą tejże. :shock: :shock: :?
W Palermo dzisiaj po wejściu do terminala głośno pytali czy ktoś z Ukrainy. Może o to chodziło w Rzymie.


Możliwe...
Ale te paszporty to sprawdzali osoba po osobie, każdy z osobna - a nie tylko po okładce ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1592 PostWysłany: 04 Mar 2022 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Mam certyfikat, którego ważność (270 dni) skończy się dzień po planowanym powrocie z Włoch (kocówka marca). Z tego co rozumiem, to bez problemu tam polecę i wrócę, ale jak to będzie z hotelem/pensjonatem, ew. jak z wyjściem do restauracji? Czy w takiej sytuacji ważność certyfikatu to tylko 6-mc (180 dni)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1593 PostWysłany: 04 Mar 2022 23:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@kliper Do celów przekraczania granicy certyfikat jest ważny 9 miesięcy. Natomiast na potrzeby obostrzeń wewnętrzych (dostępu do miejsc i usług) - jedynie 6 miesięcy od szczepienia,więc możesz mieć problem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kliper uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1594 PostWysłany: 05 Mar 2022 13:55 

Rejestracja: 22 Lip 2021
Posty: 8
Słuchajcie, jestem właśnie na Sycylii i mam problem z green passem.

Szczepieni byliśmy dwoma dawkami, jakieś 7 miesięcy temu. Żeby bez problemu połazić sobie w weekend po knajpach zrobiłem przed samym wylotem antygena.

Wynik negatywny, wbity i widoczny na koncie pacjenta. Mój paszport covidowy nie działa już we Włoszech, ale kod QR z negatywnego Antygena tez wyskakuje im na czerwono. Z dwóch miejsc musieliśmy już wyjść bo wg nich nie mamy green passa, wynik testu ich nie obchodzi.

Czy wynik testu z kodem qr z IKP nie powinien działać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1595 PostWysłany: 05 Mar 2022 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2234
złoty
@Klejnot Niklu Problem raczej nie w green pasie.

Na terenie całych Włoch obowiązuje wymóg okazania certyfikatu unijnego (tzw. paszportu covidowego, green pass) (potwierdzającego zaszczepienie co najmniej 1 dawką (co najmniej 14 dni wcześniej) lub ozdrowienie (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej)
https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1596 PostWysłany: 05 Mar 2022 22:58 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
Klejnot Niklu napisał(a):
Szczepieni byliśmy dwoma dawkami, jakieś 7 miesięcy temu...

Czyli od miesiąca nieważny we Włoszech, jak masz dawkę przypominająca to wtedy jest 9 miesięcy.
Co warto przypomnieć ponownie że po przyjęciu dawki przypominającej masz ważność natychmiast po przesłaniu danych z punktu szczepień, nie ma okresu 14 dni od szczepienia.

Cytuj:
Żeby bez problemu połazić sobie w weekend po knajpach zrobiłem przed samym wylotem antygena.
Wynik negatywny, wbity i widoczny na koncie pacjenta.

Ważność testu antygenowego to 48 godzin i musisz robić następny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1597 PostWysłany: 05 Mar 2022 23:25 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Tak jak @Marcin Bartoszewski pisze. A test - jakikolwiek - nadaje się ewentualnie tylko i wyłącznie do samego przelotu i to w określonych ramach czasowych. Wynik jest jak otwarte piwo: marnieje w oczach. :mrgreen:
A po knajpach to byś musiał chodzić naprzemiennie z wizytami w punktach testujących: swoją drogą w Rzymie tego w tym tygodniu trochę widziałem takich namiotów testujących. Ale samych pacjentów jak na lekarstwo: pustki. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1598 PostWysłany: 13 Mar 2022 11:40 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
Jak ktoś nie wie to oficjalne info jest takie i nie ma co kombinować że może nie będą kontrolować czy się uda itd:

.........................

Italy required FFP2 or higher face masks traveling in the airport or on board the aircraft.
All passengers must present:
- dPLF,
- Green Pass or a negative Covid-19 test, antigen or PCR;

Tests must be carried out within the following time-frames:
- PCR within 72hrs prior to arrival in Italy or antigen within 48hrs prior to arrival in Italy;

.........................

Włochy wymagają masek ochronnych FFP2 lub wyższych dla podróżnych na lotnisku lub na pokładzie samolotu.
Wszyscy pasażerowie muszą przedstawić:
- dPLF,
- Certyfikat Green Pass lub negatywny wynik testu Covid-19, antygenu lub PCR;

Testy należy przeprowadzić w następujących ramach czasowych:
- PCR w ciągu 72 godzin przed przybyciem do Włoch lub antygen w ciągu 48 godzin przed przybyciem do Włoch;

.........................
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1599 PostWysłany: 13 Mar 2022 18:43 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Wróciłam niedawno z Neapolu i co zwraca uwagę, to karność, z jaką Włosi noszą maski. No nie spodziewałam sie, a już na pewno nie w Neapolu :D
W autobusach 100% zamaskowana, mało tego - wszyscy mają właśnie te FFP2, o tyle ciekawe, że na lotnisku i w samolocie już pełna maskowa dowolność i nikt sie nie czepiał tych z chirurgicznymi czy innymi szmatami. Na ulicach również sporo ludzi w maskach, mimo że nie są już obowiązkowe.na zewnątrz.
Co do dplf, pies z kulawą nogą się nim nie interesował, no ale wiadomo - zawsze można mieć pecha.
Covid pass pierwszy raz wyciągnęłam w hotelu, przy wylocie z Modlina i przylocie do Neapolu nikogo nie obchodził. Ale już przy wylocie z Neapolu skanowali.
Generalnie, dla zaszczepionych pobyt we Włoszech nie jest jakoś szczególnie dokuczliwy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1600 PostWysłany: 13 Mar 2022 19:04 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
kat_lee napisał(a):
Generalnie, dla zaszczepionych pobyt we Włoszech nie jest jakoś szczególnie dokuczliwy ;)

Dokuczliwy może i nie jest, ale czy to wakacje? To juz trzeba sobie odpowiedziec samemu. Jak dla mnie nie, ale co kto lubi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group