Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20

[ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#1621 PostWysłany: 28 Mar 2022 11:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 394
Kilometry: 653 690
Przylot do Werony (z WAW) - żadnej kontroli dPLF, w kilka minut od wyjścia z samolotu byliśmy już pod terminalem.
W samej Weronie certyfikaty skrupulatnie sprawdzane we wszystkich atrakcjach, do których wchodziliśmy, a także w większości lokali gastronomicznych. Jechaliśmy potem autobusem do Bergamo - certyfikat trzeba było okazać przed wejściem do autobusu (Itabus).
e-prezes lubi ten post.

#1622 PostWysłany: 28 Mar 2022 15:06 

srebrny
Mnie się trafiła kontrola certyfikatów covidowych przy wejściu do...metra w Neapolu.
 Relacje PM off  

#1623 PostWysłany: 28 Mar 2022 19:47 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Czy ktoś się orientuje ile wcześniej można wypełnić DPLF?
 Relacje PM off  

#1624 PostWysłany: 28 Mar 2022 21:03 

Jestem w tym momencie we Włoszech i jest to moja druga wizyta w tym kraju w trakcie trwania covidu. Epidemia nieźle ich sponiewierała i może dlatego, są oni bardziej karni w przestrzeganiu zaleceń władz niż my. Widzi się nadal ludzi na ulicach chodzących w maskach, tak, większość to FFP2. Dwa zdarzenia z dzisiaj: siadam w ogródku bez maski, składam kelnerowi zamówienie, zero pytań, przy sąsiednim stoliku siadają Anglicy w moim, emeryckiej wieku. Kelner zaczyna od prośby okazania green passa.
Wchodzę do marketu, zaczynam pakować banany do torby i w tym momencie zdaję sobie sprawę,że jestem bez maski. Wyciągam ją, zakładam i widzę tylko porozumiewawczy uśmiech na twarzy ekspedientki.
Wnioski proszę wyciągać samemu.
 Relacje PM off  

#1625 PostWysłany: 28 Mar 2022 21:23 

Kilometry: 49 848
snooka napisał(a):
Czy ktoś się orientuje ile wcześniej można wypełnić DPLF?

Na pewno tydzień, ale z tego, co pamiętam, kalendarz był aktywny i na wcześniejsze daty.
 Relacje PM off
snooka lubi ten post.
snooka uważa post za pomocny.

#1626 PostWysłany: 29 Mar 2022 12:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 394
Kilometry: 653 690
Za stroną gov.pl

Obostrzenia obowiązujące od 1 kwietnia 2022 r.
Od 1 kwietnia 2022 r. obowiązywał będzie okres przejściowy, w trakcie którego stopniowo znoszone będą obostrzenia anty-COVID19.
WJAZD DO WŁOCH
Zasady wjazdu prawdopodobnie nie ulegną zmienie (ich opis znajduje sie w zakładce"Wjazd do Włoch").

OBOSTRZENIA WEWNĘTRZNE
Od 1 kwietnia:
- Nie musisz pokazywać green pass w przypadku korzystania z: a) lokalnego i wewnątrzregionalnego transportu zbiorowego; b) noclegów w hotelach; c) konsumpcji w ogródkach restauracyjnych; d) targów i imprez wystawienniczych; e) urzędów i instytucji publicznych, usług pocztowych, bankowych i finansowych; f) placówek usługowych i handlowych; g) salonów fryzjerskich i innych usług nakierowanych na osobę; h) uzdrowisk; i) parków tematycznych i rozrywki; j) zabaw i przyjęć odbywających się na świeżym powietrzu.
- Osoby nieposiadajace aktualnego certyfikatu zaszczepienia/ozdrowienia (super green pass) pod warunkiem przedstawienia negatywnego wyniku testu będą miały dostęp do : a) miejsca pracy przez osoby urodzone przed 16 czerwca 1972; b) zbiorowego transportu dalekobieżnego; c) konsumpcji wewnątrz lokali gastronomicznych; d) pokazów o charakterze artystycznym, kulturalnym i rozrywkowym – o ile odbywają się na świeżym powietrzu; e) uczestnictwa w charakterze widza w wydarzeniach i zawodach sportowych – o ile odbywają się na świeżym powietrzu.
- Jeśli miałeś kontakt z osobą zakażoną - nie trafisz na kwarantannę.
- Wciąż obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych. W transporcie zbiorowym, wyciągach narciarskich, salach koncertowych, kinowych, teatralnych oraz podczas wydarzeń sportowych należy używać maseczki klasy FFP2.

Od 1 maja 2022 r.
- Przestaje obowiązywać wymóg zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych.
- Nie trzeba będzie okazywać certyfikatów szczepienia/ozdrowienia/negatywnego wyniku testu w celu skorzystania z większości usług i miejsc.
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.

#1627 PostWysłany: 29 Mar 2022 23:40 

Loty: 1
Kilometry: 2 389
Katowice - Bergamo 28.03 żadnych covidowych kontroli na obydwu lotniskach (covid pass,lokalizator nie było tematu)
Na lotnisku w Bergamo sprawdzali "tradycyjne" dokumenty i wyłapywali "Ukrów"

Bergamo - Alghero 29. 03. Na lotnisku w Bergamo sprawdzali Covid Pass i kazali założyć maski FPP 2. Na lotnisku w Alghero i w samym mieście nikt nieczego nie wymaga.
Dodam jeszcze , że maski sprawdzali na boardingu przed odlotem . Na hali nikt się nie czepiał jak miałem "szmatkę"
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#1628 PostWysłany: 30 Mar 2022 12:14 

Hej,
Lecę w sobotę do Palermo, a następnie 2h później do Londynu. Czyli tranzyt.

Myślicie, że mogę lecieć bez testu?
Nie jestem zaszczepiony.
 Relacje PM off  

#1629 PostWysłany: 30 Mar 2022 15:46 

Właśnie wróciłem z długiego weekendu Bolonia/Florencja
Wydrukowałem sobie wcześniej z tej strony:
https://www.gov.pl/web/austria/przyjazd ... ez-Austrie
lekko przerobione
"Zaświadczenie lekarskie dla ozdrowieńców ENG"
takie zaświadczenie podpisuje lekarz rodzinny (tak jak to opisane na stronach sanepidu).
Bo w mojej przychodni nie mieli do tego druków.
I pokazywałem to wszędzie.
Green pasy nie były sprawdzane tylko w KRK przy wylocie (tylko karty pokładowe bez DPLF)
i po przylocie (tylko paszporty)
W druga stronę przy nadaniu bagaży już wymagali.
A na miejscu hotele, pociągi, restauracje, muzea itd. było wymagane.
Nawet burgera z znanej sieciówce nie dało się zjeść na miejscu bez tego.

A moja maseczka FPP2 była niestandardowa i często musiałem się z niej tłumaczyć.
 Relacje PM off  

#1630 PostWysłany: 30 Mar 2022 20:13 

Cześć, powiedzcie mi proszę czy dPLF może być wygenerowany w języku Polskim (bo taką opcję daje strona) ? Czy powinien być w języku Angielskim ? Z góry dzięki za odpowiedź.
 Relacje PM off  

#1631 PostWysłany: 30 Mar 2022 20:56 
Awatar użytkownika

Loty: 380
Kilometry: 531 465
platynowy
Ważny jest tylko kod QR, więc możesz mieć w dowolnym języku.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#1632 PostWysłany: 30 Mar 2022 23:41 

Kilometry: 49 848
A tak swoją drogą, język możesz po prostu zmienić w ustawieniach i mieć wersję angielską.
 Relacje PM off  

#1633 PostWysłany: 30 Mar 2022 23:52 
Awatar użytkownika

niebieski
W niedzielę przylot do Treviso - żadnych kontroli. W pociągu do Wenecji nikt nie sprawdzał maseczek (było tak mniej więcej pół na pół - jedni w FFP, strzelam, że większość Włosi, inni w zwykłych, pewnie turyści. W ogóle wg mnie ten wymóg FFP to przesada). Na powrocie z VCE kontrola green pass'a przed security, kontrola green passa przy wejściu do saloniku i przy boardingu... Przy boardingu też sprawdzali typ maski i jak ktoś nie miał FFP to kazali zmienić. Oczywiście stewardessy w samolocie w zwykłych.
 Relacje PM off  

#1634 PostWysłany: 31 Mar 2022 13:16 
Awatar użytkownika

platynowy
Wylądowałem w Bergamo, ani w podwarszawskim kurniku ani tutaj żadnej kontroli jakichkolwiek dokumentów, szczepień, formularzy, itp. itd. związanych z Covidem. Wraca normalność.
 Relacje PM off  

#1635 PostWysłany: 31 Mar 2022 13:41 
Awatar użytkownika

złoty
W podwarszawskim kurniku te pseudokontrole plf'ów i covid'ów przed security zlikwidowali w połowie marca. W BGY ani w tym ani w poprzednim roku kontroli po przylocie nie uświadczyłem.
travellista lubi ten post.

#1636 PostWysłany: 31 Mar 2022 17:58 

Loty: 38
Kilometry: 22 649
Bari w tym tygodniu. Na przylocie nic. Na wylocie tylko kontrolnie w strefie bezpieczeństwa czy jest green pass (nie skanowali). Fizycznie sprawdzany w hotelu przy meldunku.

Edit: Maski powszechne w obiektach. Niektórzy naszą nawet na zewnątrz.
 Relacje PM off  

#1637 PostWysłany: 31 Mar 2022 18:12 
Awatar użytkownika

Loty: 112
Kilometry: 173 537
niebieski
To ja jeszcze dodam odpowiedź na zadane przez e-mnie pytanie co do darmowej pierwszej niedzieli w płatnych miejscach zabytkowych we Włoszech. Napisałem maila z tym samym pytaniem na adres podany na stronie Teatru Antycznego w Taorminie i odpisali tak:
Dear
from 3rd April the free entrance in the first sunday of each month will be reactivated.
Regards

Czyli od najbliższego weekendu można znowu zaoszczędzić parę euro na zwiedzaniu.
4 ludzi lubi ten post.
Hose uważa post za pomocny.

#1638 PostWysłany: 01 Kwi 2022 18:09 

złoty
Dlatego lecę z KRK na 10h w niedzielę. Muzeum + picka idealny plan.
 Relacje PM off  

#1639 PostWysłany: 02 Kwi 2022 22:32 

srebrny
Krótki wypad z Krakowa do Wenecji, lot Kraków - Treviso, środa - sobota w tym tygodniu (30.3-2.4).
Lot w tamtą stronę (prawie) jak przed pandemią - zero sprawdzania dodatkowych dokumentów, tylko karta pokładowa i dowód osobisty. Na locie w tamta stronę nikt nie pyta o green pass ani PLF, zarówno w Krakowie, jak i w Treviso. W Krakowie na lotnisku już prawie nikt nie nosi maseczek, w samolocie ciągle wymagają. Na wylocie z powrotem na lotnisku w Treviso sprawdzali green pass razem z kartą pokładową przy przejściu do kontroli bezpieczeństwa.

We Włoszech zauważalne rozluźnienie w porównaniu z poprzednimi wyjazdami w listopadzie i grudniu. Teoretycznie w knajpach, nawet przy siedzeniu na zewnątrz, potrzebny jest green pass. W praktyce spytali nas przez cały czas 2 razy na kilkanaście wejść do różnych lokali.
W transporcie publicznym prawie wszyscy mają FFP2, green passów nie sprawdzali.

Na 30 kwietnia planowane jest zniesienie obowiązku noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach.
 Relacje PM off  

#1640 PostWysłany: 03 Kwi 2022 12:51 
Awatar użytkownika

Loty: 180
Kilometry: 306 623
niebieski
Lot z Madrytu do Mediolanu. Nic nie sprawdzali ani w Madrycie, ani w Mediolanie.

[ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość