Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uwaga na na rodzaj maseczek przed lotem. Z relacji forumowiczów oraz informacji przesyłanych przez linie lotnicze wynika, że na włoskich lotniskach akceptowane są jedynie maseczki chirurgicznej lub takie z filtrem (brak akceptacji przyłbic, kominow oraz bawełnianych maseczcek)

Link do formularza, który należy wypełnić przed wjazdem do Włoch (tzw. DPLF - Digital Passenger Locator Form): https://app.euplf.eu/#/

Informacje na polskiej stronie rządowej o zasadach wjazdu do Włoch: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch

Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień - informacja ze strony https://www.gov.pl/web/wlochy/informacj ... h-do-wloch, proszę za każdym razem potwierdzać tą informacje u źródła

Sardynia i covid:
sardynia-post-covid,1452,153093?start=20


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 90  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Italia post-covid
#1 PostWysłany: 09 Lip 2020 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Temat bliźniaczy dla tego o Hiszpanii. W sierpniu mam plan wybrać się na kilka dni do Italii (oczywiście jeśli nic niespodziewanego nie nastąpi). W planie Rzym, Neapol i okolice.
Ktoś już był, ktoś się wybiera? Jak się sprawy mają w Italii?:)
_________________
http://www.liswplecaku.pl


Ostatnio edytowany przez klapio 03 Mar 2022 09:58, edytowano w sumie 8 razy
aktualizacja wikiposta
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#2 PostWysłany: 09 Lip 2020 14:00 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Są bardzo duże różnice w ilości przypadków covid-19 między poszczególnymi regionami. Sytuację na bieżąco warto śledzić na tej stronie:
https://www.corriere.it/speciale/salute ... us-italia/
Pokazuje nie całkowitą ilość zachorowań, ale aktualną ilość chorych (casi positivi per regione), więc można na tej podstawie ocenić, jakie jest ryzyko w poszczególnych regionach. W Lombardii dalej jest źle, ale całe południe wygląda dobrze, podobnie niektóre regiony środkowych Włoch (np, Marche), a nawet północnych (Friuli - Venezia Giulia).
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasica88 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#3 PostWysłany: 09 Lip 2020 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Jestem teraz na Sardyni, życie toczy się normalnie, jedyna różnica to maseczki w sklepach i środkach komunikacji, wczoraj pierwszy raz jedliśmy kolację wewnątrz i trzeba było założyć maseczkę od wejścia do stolika, na plaży i w wodzie też całkiem normalnie
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasica88 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#4 PostWysłany: 09 Lip 2020 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1544
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
wlasnie wrocilem z Lombardii. nikt nie sprawdzal i nie zbieral formularzy wyslanego przez wizzair, ani na lotnisku ani w samolocie. W mediolanie wszyscy chodza w maseczkach zarowno na ulicach jak i w sklepach i raczej wszyscy powaznie podchodza do tematu. Na bulwarach i plazach nad Como atmosfera jest nieco luzniejsza. na pewno lepiej wziac kilka maseczek chirurgicznych lub chusty bo w materialowych ciezko sie oddycha w goracym powietrzu. przed kazdym sklepem sa zele antybakteryjne. na lotnisku podobne procedury jak w PL. jak masz jakies konkretne pytania to chetnie odpowiem
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#5 PostWysłany: 10 Lip 2020 21:54 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Potwierdzam to co wyżej. Na Sardynii przestrzegają noszenia masek w komunikacji, sklepach itp.
Jest o wiele mniej turystów niż normalnie. Niektóre hotele i parkingi stoją puste. Mnie przenieśli do innego niż zabukowalam, niby lepszego ;)
Z obcokrajowców to w zasadzie tylko Polacy i Czesi. Pojedyncze jednostki Niemców i Francuzów.
W weekend sporo ludzi na plaży, zero dystansu społecznego ;) ale w środki tygodnia restauracje już niektóre puściutkie.
Na Sardynii od kilku dni nie było żadnego nowego przypadku covida, więc bezpieczniej niż w PL :)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#6 PostWysłany: 11 Lip 2020 01:29 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Byłem w ostatni weekend w Lombardii i mam troszkę inne spostrzeżenia
Oficjalnie jest obowiązek noszenia wszędzie maseczek. W mniejszych miastach raczej się większość do tego stosuje, ale w Mediolanie jest inaczej. Mała grupa nosi je porządnie, podobna ilość nie nosi wcale, a większość na szyi albo na brodzie.
Turystów dużo mniej, ale poza tym życie toczy się raczej normalnie.


Ostatnio edytowany przez piwili 11 Lip 2020 21:50, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#7 PostWysłany: 11 Lip 2020 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zmartwiliscie mnie tymi maskami w Lombardii. Na szczęście jadę na wieś i mam zamiar spędzać czas na odludziach. Mam nadzieje, ze nie będą wymagali noszenia maski na kampingu, między namiotem, a prysznicem. Jak tylko poprawi się pogoda, to ewakuuje się do Szwajcarii.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#8 PostWysłany: 11 Lip 2020 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
4-7 lipca KRK-BRI , i objechany cały "obcas" samochodem.
Sytuacja bliźniacza do tego co mamy teraz w PL ( Maseczki jedynie w sklepach / komunikacji ) , na lotnisku nikt sie nie interesuje przy przylocie/wylocie , Wizz przesyła formularze do wypelnienia przed lotem , które nie są do niczego potrzebne.
Restauracje/plaże otwarte i pełne bez maseczek , parawanów i udziwnień.
Turystów Włoskich sporo , zagranicznych bardzo mało = zdecydowanie na plus bo sumarycznie nie ma dzikich tłumów w miejscach typu Alberobello czy Polignano , co za tym idzie również wielkich problemów z parkingiem , często można ogarnąć darmowy.
= zdecydowanie polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Wojtek_89 lubi ten post.
Wojtek_89 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 15 Lip 2020 11:04 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 18
Czy orientuje się ktoś, jak często Włosi zmieniają swoje zasady?

Chcemy lecieć do... Portugalii:
- bilety na 20.07 + powrót 27.07;
- zabookowane PL -> Portugalia -> PL, ale wiadomo co i jak;
- linie lotnicze bez problemu przebukują to na:
--- PL -> UK (Londyn) -> Portugalia (20.07);
--- Portugalia -> IT (Rzym) -> PL (27.07);

Wydaje się Wam to realne, czy średnio? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#10 PostWysłany: 15 Lip 2020 13:14 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Od czerwca w zasadzie we Włoszech nic się nie zmieniło. Poza tym mają stały spadek liczby chorych, więc obecnie raczej nie zamierzają wprowadzać żadnych zakazów.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#11 PostWysłany: 15 Lip 2020 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Znów można przewodzić bagaż podręczny na lotach z/do Włoch. Od teraz to linie będą decydować czy zezwolić pasażerom na wniesienie "dużego" podręcznego.
:arrow: https://www.preferente.com/noticias-de- ... 01909.html
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#12 PostWysłany: 15 Lip 2020 14:13 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Leciałem ponad 2 tyg temu i normalnie miałem podręczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#13 PostWysłany: 15 Lip 2020 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@kalorymetr
I miałeś go w schowku nad głową? To był do Włoch czy też jakiś z Włoch?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#14 PostWysłany: 15 Lip 2020 16:03 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Ja akurat miałem pod krzesłem bo używam komputera podczas lotu, ale moja dziewczyna miała w schowku nad głową.
Poprawka to było 10 dni temu, chyba pierwszy lot na tym rejsie LO8515 Warszawa - Katania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#15 PostWysłany: 15 Lip 2020 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1544
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
podczas mojego lotu do i z rowniez wiele osob mialo walizki w schowkach. kogos bez priority z walizka skasowali rowniez za przekroczenie wymiarow. moze to byl jakis martwy przepis?
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#16 PostWysłany: 15 Lip 2020 16:23 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
na lotach 04.07 i 11.07 też ludzie mieli walizki nad głowami, więc ten przepis nie funcjonował
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#17 PostWysłany: 15 Lip 2020 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jestem w Lombardii "na wsi" i nie jest źle. Malo kto nosi maski na zewnątrz, pojedyncze osoby. Widzialam jak ludzie rozmawiają ze sobą bez masek, a jak rozchodzą się, to zakładają je.

Na kampingu pani w recepcji miala maske, ale nikt nie ściga gości za nienoszenie. Na samym kampingu nie ma większych różnic w porównaniu do zeszłego roku. Co druga umywalka czy zlew wyłączone z użycia, ale sprzątają tak samo rzadko jak rok temu. Świetlica z lodówką zamknięte, to na minus. Gości mniej wiecej tyle samo co rok temu.

W pizzeri stoliki rozstawione min. 1m od siebie, pani chodziła z miarką jak je ustawiała. Na starcie mierzyli wszystkim temperaturę i tyle.

Nie byłam jeszcze w żadnym miasteczku, jutro wybiorę się do sklepu. Tam pewnie więcej ludzi będzie nosić maski.

W porównaniu do Niemiec to luz. Tam było bardzo przepisowo i pod kontrolą.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#18 PostWysłany: 15 Lip 2020 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Wracałem w piątek, i w obie strony musiałem schować bagaż nad głową bo siedziałem w przejściu awaryjnym ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#19 PostWysłany: 19 Lip 2020 08:37 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Wiecie jak wygląda zagęszczenie turystyczne w Rzymie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Italia post-covid
#20 PostWysłany: 19 Lip 2020 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Byłem tydzień temu w Rzymie. Możesz sobie popatrzeć na kamerki internetowe (Di Trevi, plac Św. Piotra), żeby zobaczyć samodzielnie jak to wygląda. Ogólnie pustki, trochę turystów lokalnych, z zagranicznych pojawia się tu i tam język francuski. W mniej popularnych atrakcjach, jak np. kościoły na Awentynie, byliśmy sami. W kolejce do dziurki od klucza 1-2 osoby, momentami nie ma nikogo. Najwięcej ludzi było w muzeach Watykanu (ale tutaj więcej już nie będzie, bo są limity w sprzedaży biletów na każdą porę) i w okolicach Koloseum. W popularnych restauracjach, gdzie wg kelnera zawsze o tej porze wszystkie stoliki były zajęte (ok. 50) zajętych było ok. 3 do 5 (większość lokalsi).

Jeżeli chodzi o zachowanie ludzi, to 99% przestrzega nakazu noszenia maseczek tam, gdzie to wymagane. Jak jechaliśmy rano metrem, kiedy jeszcze ilość ludzi była niewielka, to wszyscy grzecznie siedzieli na wyznaczonych miejscach. W szczycie już jest więcej osób i wiadomo, że nie da się trzymać tego 1m odległości.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez xionc, 19 Lip 2020 18:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1800 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 90  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group