Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 322 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 18 Sie 2019 07:56 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Litosci. Nie pisz bzdur.
Hotels.com pobiera taryfe w takiej walucie jaka wybierzesz. Polska wersja pobiera w PLN. Oplaty (np. dodatkowe) na miejscu sa pobierane w walucie lokalnej.
Przepisy zabraniaja sytuacji w ktorej pokazuje sie do konca inna walute od tej w ktorej pobiera sie oplate.

Odnosnie mojej sytuacji w Lizbonie. Hotels com zwrocilo oplate za obiekt zastepczy ale.. bez przewalutowania tj okolo 130zl (rez zastepcza przez booking). Od prawie 2 miesiecy nie odpisuja na maile. Pelna ignorancja.
Generalnie kontakt z hotelscom jest tragiczny. Bywalo ze 40min czekalem z telefonem.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
#242 PostWysłany: 23 Sie 2019 13:25 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6223
HON fly4free
info dot. zmian w programie Rewards
Załącznik:
hotels.png
hotels.png [ 26.81 KiB | Obejrzany 11993 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#243 PostWysłany: 25 Sie 2019 21:11 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 29
Jakie sa różnice między booking a hotels, poza tym, że jak czytam ten temat to narzekacie na obsługę. Czy jeśli ten sam hotel jest w booking ale w hotels tańszy to jest sens przepłacać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 26 Sie 2019 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
anni82 napisał(a):
Jakie sa różnice między booking a hotels,

Technicznie rzecz biorąc różnicy nie ma żadnej, bo oba te portale to są pośrednicy łączący obiekty noclegowe (hotele, hostele, pensjonaty, prywatne apartamenty) z klientami i pobierające za to pośrednictwo opłatę.
anni82 napisał(a):
jak czytam ten temat to narzekacie na obsługę

Poczytaj temat o narzekaniu na obsługę w booking ;) ten temat jest znacznie dłuższy od narzekań na hotels i wnioski wyciągnij samodzielnie.
anni82 napisał(a):
to jest sens przepłacać?

To już każdy musi zdecydować sobie sam ;) Chociaż generalnie oczywiście nie ma sensu przepłacać :D
Wybór pośrednika to też sprawa indywidualna. Ja korzystałam i z booking i z hotels, ale zdecydowanie wolę tego drugiego. Na dwie sytuacje problemowe po jednej na każdego pośrednika to w moich przypadkach hotels zachował się porządnie i prokliencko, a booking owszem doraźnie interweniował, ale ogólnie to potem mnie zignorował i co ciekawe rzeczową, ale bardzo krytyczną opinię o obiekcie booking ocenzurował.
W hotels ciekawy jest też ich program lojalnościowy, gdzie jakieś 7-8% wartości z 10 noclegów dostaje się do wykorzystania jako nocleg gratisowy lub od 27.11,2019 za niewielką opłatą 15 zł. Booking nie daje nawet tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 06 Paź 2019 20:08 

Rejestracja: 16 Cze 2011
Posty: 5
witajcie, od kilku (przynajmniej 10 lat) rezerwuje a to przez booking a to przez hotels.com czasem przez inne wynalazki bez zadnych problemów.

Tym razem oplacona rezerwacja poprzez hotels.com, poprostu zniknela, system nie moze jej znalezc (poprzez numer i nazwisko), oplata pobrana juz dawno, teraz rezerwacja jakby nie istaniala, pozostal tylko taki slad w programie reward jako "nazwa obiektu niedostepna i kwota za nocleg" wyjazd za pare dni, jutro bede dzwonil na infolinie, wyslalem mail do hotelu . Mieliscie kiedys taki problem?
_________________
Pomogę przy zakupie biletów w WizzAir - konto Wizzair Exlusive Club oraz karta bez opłat dodatkowych Citi Mastercard WizzAir
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 07 Paź 2019 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@majkipolska po dokonaniu rezerwacji Hotels.com wysyła tez jej potwierdzenia na maila razem z jej numerem. Znajdź tą wiadomość i dzwoniąc na ich infolinię podaj numer zaginionej rezerwacji to łatwiej będzie wszystko wyjaśnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 24 Paź 2019 10:23 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
No i mam kolejny problem z hotels.com.
Mialem rezerwacja na apartament pod Catania: 80m2, 2 sypialnie 3 lozka, salon, mial byc nawet ekspres do kawy. Przyjezdzam a tam 2 prawie gole pokoje po 18-20m2 i lazienka. Brakuje salonu i 3ciego lozka. Pytam gdzie ten apartament bo chyba to nie nasz i pokazuje opis. Facet mi na to, ze salon jest wspolny w recepcji i kawa tez tam za 1e. Pokazuje mu, ze rezerwacja jasno pokazuje co ma byc w pokoju a co w oboekcie. Facet sie wkurzyl i powiedzial ze mamy dzownic do posrednika lub sobie jechac. Bylo okolo 18. Wiem ze polski numer hotels juz nie dziala, probowalem brytyjski i tez zamkniete. Sygnal byl slaby wiec wyszedlem i to byl blad. Facet juz nas nie wpuscil do srodka. Bylismy z dziecmi wiec decyzja mogla byc tylko 1, zarezerwowalem cokolwiek w poblizu i pojechalismy. Nastepnego dnia rano zadzwonilem do hotels.com i opowiedzialem o sytuacji i tym ze lokal nie odpowiadal opisowi w kwestiach istotnych. Pani byla niemila i mowila ze powinienem dzwonic do nich ale mie odniosla sie do kwesti nieczynnych telefpnow o tej godzinie (o co zapytalem).
Hotelscom napisal tego samego dnia ze
Wlasciciel twierdzi ze odjechalem bo nie bylo kuchni i zgadza sie oddac 30%. Dla mnie szok. Zero odniesienia do moich zarzutow. Zdenerwowalem sie i majac czas wieczorem poszukalem w sieci i widze ze ten sam lokal w bookingcom ma nie 80m2, a 45m2 (czyli chyba prawda), ale wedlug opisu ma nawet kuchnie z lodowka !!!
Malo tego widze ze w opisie na hotelscom juz zniknal z apartamentu salon i jego zdjecia, a w komentarzach na booking com jest jeden z informacja ze powierzchnia byla mniejsza niz deklarowana (czyli na booking tez byla wczesniej zawyzona). Wydawalo mi sie ze nawet pomimo braku zdjec ktorych nie moglem tam zrobic te dane wystarcza. Opisalem to i dostalem odowiedz ze wlasciciel laskawie zgodzil sie oddac kolejne 10%.
Czytam w warunkach hotelscom ze mie odpowiadaja za drobne bledy w opisie lokalu itp, ale litosci brak lozka, pokoju i polowa powierzchni to juz oszustwo.
Postawa hotelscom jest dla mnie szokujaca. Przeciez kto bez powodu wieczorem z dziecmi szukalby zastepczego lokalu?

Nie odpuszcze. Mysle ze same rozbieznosci w opisie tego samego lokalu u roznych posrednikow wystarcza do chargeback. Mam jeszcze troche opisji innych instancji.

To moje drugie duze rozczarowanie hotelscom w tym roku. Poprzedni temat z maja ciagle nie zamkniety (zwlekaja z pelnym zwrotem za rezerwacje zastepcza po odwolaniu pierwotnej w ostatniej chwili, czyli sprawa bezdyskusyjna).

Co dziwne obiekt ktory mnie oszukal ma duzo pozytywnych opinii, wrecz cukierkowych, glownie wloskich, ale nie tylko. Znalazlem tylko kilka z minusami.

Nie podoba mi sie problem z kontaktem z hotelscom.
Z mojego punktu widzenia wlasciciel byl agresywny. Pod koniec mowil tylko po wlosku, nabijal sie z nas, udawal ze mie rozumie angielskiego. I tak bym wyjechal nawet przy mniejszych rozbieznosciach bo zaczalem sie bac. Znalalzem tez opinie w ktorej polska para napisala ze nie czuli sie tam mile widziani.
Chodzi B&B Boutique DI Charme "Etna-Relax-Natura". Moze ktos z Was tam spal?

Jak w ogole zachowac sie w takiej sytuacji. Wezwanie policji to strata kilku godzin. Dzieci juz plakaly ze zmeczenia.
Nie spodziewalem sie ze hotelscom calkowicie zignoruje moje racje.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 27 Lis 2019 10:05 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6223
HON fly4free
dla przypomnienia - od dzisiaj
Hotels.com napisał(a):
Od lis 27, 2019, za każdy wykorzystany przez Ciebie bezpłatny nocleg będzie pobierana opłata w wysokości 15.00 PLN. Opłata nie jest pobierana, jeśli wykorzystasz nocleg poprzez naszą aplikację.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#249 PostWysłany: 02 Gru 2019 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Chcę bardzo pochwalić obsługę hotels.com za sprawne znalezienie noclegu zastępczego, gdy pojawiły się problemy z pierwotną rezerwacją. Szybkie znalezienie innego noclegu "na już" w Norymberdze, gdy właśnie zaczął się pierwszy weekend jarmarku bożonarodzeniowego uważam za wielki plus. Cała rozmowa trwała 40 minut, ale w to należy wliczyć też czas, gdy obsługa hotels.com próbowała skontaktować się z obiektem z pierwotnej rezerwacji (ok. 20 minut). Kolejnym plusem jest to, że chociaż nowa rezerwacja była droższa od oryginalnej, to nie musiałam sama pokrywać różnicy w cenie i potem prosić o jej zwrot przez formularz reklamacyjny. Wszystko odbyło się dla mnie bezgotówkowo, bo pierwotną rezerwację miałam w pełni opłaconą. Nowy hotel miał lepszy standard - to akurat oceniam po zdjęciach pokoi pierwotnego, bo w nim widziałam tylko recepcję i salę śniadaniową. Lokalizacja nowego hotelu też była lepsza - było znacznie bliżej do starego miasta i jarmarku. W gratisie dostałyśmy też śniadanie - bardzo bogaty i smaczny bufet na ciepło i zimno.
Ogólnie wielka pochwała za profesjonalną obsługę i dobre podejście do klienta.
Koleżanka, z którą dopiero drugi raz ostatnio, wspólnie wyjechałam stwierdziła, że firma kupiła ją swoim podejściem do sytuacji problemowych.

A jak ktoś by potrzebował to podaję numery na brytyjską infolinię hotels.com, bo w weekendy polska infolinia nie działa:
+442030276612 na ten numer dzwoniłam i załatwiłam sprawę,
+442037885149 jest jeszcze taki numer - tego nie sprawdzałam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#250 PostWysłany: 27 Lut 2020 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Korzystacie z aplikacji hotels.com? Ściągnąłem dopiero i non stop mam napisane, że nie może połączyć się z internetem mimo, że jestem połączony. Wszystko inne działa i na WiFi i na sieci. Jedynie z tą aplikacją mam problem. System android. Nie mam jeszcze konta na hotels.com. Chcę dopiero założyć. Czy są jakieś łańcuszki poleceń lub jakieś zniżki dla nowych użytkowników, bo nie mogę znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 27 Lut 2020 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
kontrol napisał(a):
Czy są jakieś łańcuszki poleceń lub jakieś zniżki dla nowych użytkowników, bo nie mogę znaleźć.

Nie ma łańcuszków poleceń w hotels.com.
Nie pamiętam też czy są zniżki dla nowych uczestników :(
A z aplikacji nie korzystam, bo mam Nokię z Windowsem i jej zwyczajnie nie ma ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 27 Lut 2020 14:37 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@kontrol

Jest 10,5% dla nowych. Jeszcze 4 dni. Na https://www.topcashback.co.uk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 15 Mar 2020 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
zaliwianka napisał(a):

Cześć Wszystkim :) Czy ktoś z Was rezerwował nocleg przez hotels.com? Nie mogę się z nimi w ogóle skontaktować, a mam rezerwację bez możliwości anulacji i totalnie nie wiem już co robić.

Prośba o każdą informację.

Dzięki! :)



Tak i to nie raz.
Zamierzalem poleciec na kolacje na Malte i 4 dni przed odlotem zrobilem rezerwacje w hotelu na 1 noc.
Sorry, ale czasem lubie luxusik, pokoj Luxury-Penthouse z widokiem na morze, chcialem sobie troche zaszalec. :D
Rezerwacja krotko przed wyjazdem, dlatego dokonalem zakupu bez zmiany rezerwacji.
Powinno byc oczywiste, jesli rezerwujemy kwatere bez mozliwosci anulacji to powinny sie zapalic czerwone lampki, a nie pozniej miec pretensje do OTA, hotelu czy calego swiata. ;)
Za durnote sie placi.

Załącznik:
66 Saint Pauls_2.JPG
66 Saint Pauls_2.JPG [ 66.05 KiB | Obejrzany 9631 razy ]


Na miejscu przy check-in w hotelu okazalo sie, ze pomylilem miesiace i przeyjechalem o miesiac za wczesnie, 23 listopada zamiast 23 grudnia. :lol:
No nic zdarza sie...

Załącznik:
66 Saint Pauls_1.JPG
66 Saint Pauls_1.JPG [ 33.98 KiB | Obejrzany 9631 razy ]


Niestety manager hotelu nie potrafil pomoc i de facto wszystkie pokoje byly zajete.
Trudno pomyslalem i musialem poszukac innego lokum.
Ze stratami trzeba sie zawsze liczyc, bo czlowiek daleko nie zajedzie. :D

Po powrocie zadzwnilem do hotelu i zapytalem czy jest mozliwosc zmainy na inny termin, na styczen.
Poinformowano mnie, ze przykro, nie ma takiej mozliwosci, bo w mojej rezerwacji nie ma zmian.
Zadzwonilem do hotels.com i sympatyczna Pani z infolinii, powiedziala ze zadzwoni do hotelu i po kilkunastu minutach poinformowala magicznym glosem, ze nie ma problemu, musze tylko doplacic niecale 20 Euro, gdyz kwatera podrozala.
Musialem podac numer karty przez telefon i rezerwacja zostala przeniesiona na styczen. :)
Duzy PLUS dla hotels.com.

Btw Luxury-Penthouse opisze w innym watku o hotelach na Malcie i dolacze fotki, gdyz tam czekala na mnie b. fajna niespodzianka. :D
A kto z nas nie lubi przyjemnych niespodzianek?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
 
      
#254 PostWysłany: 15 Mar 2020 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Przy rezerwacji hotelu wczoraj, pokazywało sie, ze jako Silver dostane darmowy drink w hotelu. Przy meldowaniu pani byla bardzo mila i profesjonalna, ale nie zajaknela sie ani słowem o darmowym drinku, ani zniżce na konsumpcje. Nie upominalam sie o to, ze wzgledu na klase hotelu i fakt, ze mialam butelke szampana ze soba, ale trochę szkoda, ze nie przestrzegaja tych benefitow.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 15 Mar 2020 23:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
Sama sobie winna prosząc o każdą informację ;) W imieniu nowicjuszki w podzięce za dosłownie wyczerpującą odp. @ccc zostawiam cytat
zaliwianka napisał(a):

Zazdroszczę
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#256 PostWysłany: 07 Kwi 2020 10:27 

Rejestracja: 17 Mar 2018
Posty: 26
Zastanawiam się nad przełożeniem czerwcowych noclegów i mam pytanie odnośnie przekładania ich terminów.
Zarezerwowałem noclegi z bezpłatnym anulowaniem, lecz ze względu na atrakcyjna cenę, w porównaniu z obecnymi nie chciałbym anulować tych rezerwacji i robić nowych, lecz zmienić ich datę. Po kliknięciu w "zmień rezerwację" mam możliwość tylko zmiany danych osoby rezerwującej, data jest nie do ruszenia.
Czy próbowaliście kiedyś kontaktować się w takiej sytuacji bezpośrednio z hotelem i czy ma on możliwość ewentualnej zmiany daty w systemie hotels.com?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 08 Kwi 2020 02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@mateusz7513 jesli masz rezerwacje z bezplatnym anulowaniem to anulujesz i rezerwujesz ten sam nocleg w innym terminie.
Nie raz tak robilem.
Btw gdybys chcial zalatwic zmiane terminu poprzez infolinie musialbys doplacic roznice w cenie i podac numer kk, chyba ze nocleg potanial, ale raczej watpie, ze otrzymasz kase.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
mateusz7513 lubi ten post.
 
      
#258 PostWysłany: 13 Maj 2020 19:09 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Nie używam Instagrama #HotelBedChallenge, ale gdyby ktoś się nudził, to hotels.com proponuje zabawę w słanie łóżek

Załącznik:
elephant.png
elephant.png [ 588.91 KiB | Obejrzany 8803 razy ]

Załącznik:
lobster.png
lobster.png [ 611.98 KiB | Obejrzany 8803 razy ]

Załącznik:
swan.png
swan.png [ 114.59 KiB | Obejrzany 8803 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 13 Maj 2020 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@gmak to pewnie zabawa dla personelu. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 13 Maj 2020 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ale trzeba zostawić $ żeby się chciał w to bawić :idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 322 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group