Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#81 PostWysłany: 21 Lip 2017 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 453
niebieski
Dzięki za pomoc. Sprawdziłem jeszcze opcję dolotu do Tokio z Moskwy liniami Japan Airlines. Mają dobre stawki, ekonomiczną można za 40k mil a dopłaty to 490pln a biznesem 85k mil i dopłaty na tym samym poziomie więc biorę biznes ;) Do Moskwy z WAW to niecały 1000pln więc w sumie nie będzie drogo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#82 PostWysłany: 22 Lip 2017 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Jedno, czego doswiadczylem na wlasnej skorze,
jezeli kupujesz bilet w opcji "gotowka + mile" czyli milami obnizasz cene biletu,
to w zaleznosci od taryfy biletu, moze zdarzyc sie tak, ze kwotą za mile, zbijasz całą kwote bazowa taryfy, przez co nie naliczą Ci ani mil premiowych ani mil statusowych. Wiec jak ktos chce kupic sobie milami lot, po to zeby dozbierac troche mil do statusu, to warto sprawdzic o ile pomniejszy sie liczba zebranych mil. Okazac sie moze ze lepiej bedzie nie obnizac ceny biletu o kilka stówek, bo straci sie mile potrzebne np do utrzymania statusu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#83 PostWysłany: 22 Lip 2017 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 453
niebieski
To nie jest tak, ze jak sie bierze bilet za mile to nie naliczaja jakichkolwiek mil za lot? Przynajmniej w miles&more tak mialem. Z mil emirackich jeszcze nie korzystalem wiec nie wiem jak bedzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#84 PostWysłany: 22 Lip 2017 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Tak jest
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#85 PostWysłany: 23 Lip 2017 06:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Wszystko zalezy o ile zbijesz milami cene biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#86 PostWysłany: 23 Lip 2017 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 453
niebieski
Trochę poczytałem o tej opcji gotówka+mile, ale wg mnie to jest w ogóle coś innego. Bilet kupujesz normalnie a jego cenę możesz pomniejszyć milami Skywards i wtedy faktycznie możesz dostać mile za odbyty lot. Są to mile Skywards a nie mile poziomu więc nawet jak ktoś skorzysta z tej opcji to chyba nie powinien się martwić, że zabraknie mu mil na przedłużenie statusu. Ja pisałem o bilecie za mile i do tego dopłaca się tylko podatki i za taki lot mile nie przysługują.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#87 PostWysłany: 24 Lip 2017 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Tak, przy zakupie biletu za mile to ok.
Ale przy zakupie gotowka + mile, obnizaja liczbe przyznawanych mil, proporcjonalnie do tego o ile obnizyles cene bazową biletu.
I obnizaja mile premiowe, czyli te o ktorych Ty mowisz, ale takze statusowe. Wiem, bo mialem taka sytuacje ze za lot LHR -> MEL nie otrzymalem zadnych mil, takich i takich, a pozniej jak napisalem do nich to odpisali informacje, taka jak podalem tu wyzej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#88 PostWysłany: 28 Lip 2017 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 986
Praktycznie wydaje mi się ze znam odpowiedz, proszę o potwierdzenie i sprostowanie lub naprowadzenie mnie na właściwy tor.

Zabókowaliśmy lot do Nowej Zelandii , większość trasy Emirates tylko jeden odcinek EK7587 który będzie obsługiwany Jetstar i jeden Qantasem.

Rozumie ze za cała podróż dostanę mile do programu Emirates!
Czy nie?
Lot był zakupiony przez OTA wiec jako że nie posiadam konta w Emirates powinienem je utworzyć teraz i będę mógł zarządzać moja rezerwacja lub ewentualnie wybrać posiłki a po odbytych lotach będę miał naliczone mile! Dobrze zrozumiałem?

Dzięki za cierpliwość i wszelkie info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#89 PostWysłany: 29 Lip 2017 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 453
niebieski
Oto kilka punktów z regulaminu programu Skywards.

„Mile Skywards” to mile gromadzone za każdym razem, gdy członek odbywa Kwalifikujący się lot lub kupuje kwalifikujące się towary i usługi u partnera; mile te można wymienić na Nagrody zgodnie z Zasadami programu Emirates Skywards.
„Mile poziomu” to mile gromadzone w celu zakwalifikowania się na kolejne Poziomy członkostwa, przyznawane za Kwalifikujące się loty;
„Kwalifikujące się loty” to loty na pokładzie Emirates albo loty typu code-share sprzedawane przez Emirates, ale obsługiwane przez inną linię lotniczą, między punktem wylotu a punktem przylotu w jedną lub dwie strony.
Liczba zgromadzonych mil zależy od miejsca wylotu i przylotu, klasy podróży i taryfy. Użyj naszego kalkulatora mil na emirates.com, aby sprawdzić, ile mil uzyskasz za dany lot.
Code-share oznacza współpracę linii lotniczych, na mocy której jedna linia lotnicza przewozi pasażerów z biletami wystawionymi przez inną linię lotniczą. Wynika to z chęci zaoferowania pasażerom szerszego wachlarza tras, niż byłoby to możliwe w przypadku pojedynczej linii lotniczej.
Gdy rezerwujesz lot typu code-share, Twój bilet będzie miał numer lotu linii, w której dokonałeś zakupu, choć niektóre odcinki podróży będą obsługiwane przez inną linię lotniczą, której numer lotu będzie inny, niż widniejący na Twoim bilecie.

Myślę, że za cały lot otrzymasz mile skywards (odpowiednio do klasy podróży i taryfy), ale nie wiem jak będzie z milami poziomu jeżeli chodzi o ten lot Jetstarem. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. O Qantasa raczej bym się nie martwił. Emirates ma bardzo dobra infolinię, spróbuj zadzwonić a na pewno wszystkiego się dowiesz (+48 22 306 0808, codziennie 08:30-21:30).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#90 PostWysłany: 02 Wrz 2017 07:52 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Witam.

Kieruję się z prośbą o doradztwo.

W ubiegłym roku leciałem Emirates do Australii, uzbierałem wtedy 10200 mil za podróż w jedna stronę.
Teraz planuję w listopadzie powrót do Polski.
Zastanawiam się jak mógłbym wykorzystać moje mile.
Mam prawdopodobnie dwie opcje.
1. Zanim wrócę do Polski planuje jeszcze polecieć z Brisbane do Sydney.
Słyszałem, że jest możliwość zakupu biletu na te połączenie za moje mile. Wiem, ze z Brisbane do Sydney lata Qantas oraz Easyjet.
Pytanie teraz czy te moje mile z Emirates w której z tych linii mogę wykorzystać?
I ewentualnie moje saldo mil na ile pozwoliłoby mi pokryć cenę biletu?
Dodam tylko, ze bilet będę kupował tam i z powrotem.

2. Druga opcja to zapłacenie tymi milami przy zakupie biletu w Emirates do Polski.
Cena normalnego biletu to 1200AUD. Pytanie ile by te moje mile obniżyły cenę biletu?

3. Co Państwa zdaniem będzie bardziej się opłacało?
4. Mam jeszcze pytanie ile czasu te moje mile z tamtego roku (grudzień) są ważne?
5. Czy lecąc z Qantas lub Easyjet w Australii dostanę też jakieś dodatkowe mile na moje saldo mil?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#91 PostWysłany: 03 Wrz 2017 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 453
niebieski
1. EasyJet raczej nie lata w australii miałeś chyba na myśli Jetstar.
https://www.emirates.com/pl/polish/skywards/about/partners/airlines/jetstar.aspx
Lot BNE-SYD za mile to wydatek 7000 mil + dopłaty (na stronie nie znalazłem informacji o wysokości dopłaty). Lot powrotny kosztuje tyle samo. Dostępna tylko klasa ekonomiczna. Na stronie emirates.com, po zalogowaniu, masz dostęp do wyszukiwarki, w której łatwo sprawdzić loty liniami Qantas. Nie wiem dokładnie kiedy będziesz wracał więc sprawdziłem koniec października.
23.10.2017
BNE-SYD (18 połączeń bezpośrednich w ciągu dnia, pierwsze o 5:00 ostatnie o 19:35)
ekonomiczna 8000 mil + dopłata od AUD 38,76
biznes 16000 mil + dopłata od AUD 39,86
28.10.2017
SYD-BNE (13 połączeń bezpośrednich w ciągu dnia, pierwsze o 7:00 ostatnie o 17:00)
ekonomiczna 8000 mil + dopłata od AUD 38,76
biznes 16000 mil + dopłata od AUD 39,86

2. Powrót do polski przykładowo 18 października. Sprawdziłem z SYD ponieważ z BNE nie chciało mi wyszukać. Klasa ekonomiczna, cena biletu AUD 1098,01. Taką informację otrzymałem w temacie Gotówka + Mile "Obniż cenę lotów nawet o AUD 458,12, wymieniając 54378 mil", więc jeżeli się nie pomyliłem to za 10200 mil można zbić cenę o jakieś AUD 86... ale najlepiej zadzoń na infolinię emirates to wszystkiego się dowiesz (+61 1300 303 777, 24h/d)
https://www.emirates.com/pl/polish/help/offices/local_emirates_offices.aspx?city=BNE

3. Chyba jest podobny przelicznik więc czy wydasz 7000 mil na lot BNE-SYD lub wydasz całość dopłacając do biletu powrotnego do polski to chyba nie będzie jakiejś większej różnicy, ale weź jeszcze kalkulator i przelicz to sobie.

4. Mile Skywards są ważne przez trzy lata od dnia, w którym aktywność upoważniająca do otrzymania mil zostanie zakończona. W roku kalendarzowym, w którym upływa ważność mil Skywards, mile zostaną usunięte z konta pod koniec miesiąca, w którym się urodziłeś.
Przykładowo: jeśli zgromadziłeś mile w czerwcu 2012 roku, a Twoje urodziny przypadają w sierpniu, te mile wygasną 31 sierpnia 2015 roku. W zakładce Moje konto możesz ustawić automatyczną wiadomość, która przypomni Ci o zbliżającym się wygaśnięciu mil Skywards.
https://www.emirates.com/pl/polish/help/faq/1102567/how-long-are-skywards-miles-valid-for

5. Tak, ale jak kupisz bilet normalnie czyli tylko za gotówkę.
https://www.emirates.com/pl/polish/skywards/about/partners/airlines/qantas.aspx
https://www.emirates.com/pl/polish/skywards/about/partners/airlines/jetstar.aspx
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#92 PostWysłany: 04 Wrz 2017 15:13 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
grodek, dziękuje ślicznie za odpowiedź i tyle pomocnych informacji. Wybiorę chyba zapłatę od razu wszystkimi milami przy kupnie biletu do PL.

Dziwi mnie jedna rzecz, za lot w pierwsza stronę PL- AU dostałem 10200 mil a teraz niby za lot w druga stronę dostanę lekko 3000. Duża różnica, chyba wcześniej była jakaś promocja. 3000 to bardzo mało mil jak za tak długi i kosztowny lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#93 PostWysłany: 04 Wrz 2017 18:07 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
grodek, jeszcze raz bardzo dziękuje za wszelkie informacje. Lot kupiony, zapłaciłem częściowo milami. Kolego pokłony z mojej strony za wyliczenie bezbłędne mil, dokładnie tyle wyszło za 10200mil. Pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#94 PostWysłany: 06 Wrz 2017 21:50 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 204
niebieski
Witajcie,

czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wyjaśnić na czym polega sprawa z Promocją Rodzinną i dodatkowymi milami w wysokości 20% podstawowej stawki od członków rodziny?

1. Czy jeśli wszyscy w rodzinie mają konta w Emirates to będzie dodatkowe 20%?
2. Czy jeśli wszyscy w rodzinie mają konta poza Emirates to będzie dodatkowe 20%?
3. Jak system dopisuje do mojego konta te 20% mil? Jak rozpoznaje tego członka rodziny w systemie?
4.Czy to znaczy że członek rodziny dostaje swoje mile a dodatkowo ja dostaję 20% mil czy to jest wybór albo 100% na członka rodziny albo 20% na moje konto?
5. Jaki numer członkowski należy dopisać do rezerwacji każdego z członków rodziny? Mój czy indywidualny członka rodziny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#95 PostWysłany: 06 Kwi 2018 13:38 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Mam głupie pytanie, czy za zakupy w Dubai Duty Free na DXB wpadają może mile do skywards?:)
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#96 PostWysłany: 06 Kwi 2018 16:36 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
'Rodzina' musi miec konta zalozone, sa one podpiete w Twoim glownym profilu Skywards.
'Rodzina' nei dostaje zadnych mil, 20% mil z przelecianego odcinka wplywa na twoje konto.
Wpisujesz numery poszczegolnych czlonkow 'Rodziny', kiedys mieli inne karty Skywards ale obecnie juz nie dosylaja tak samo jak 'Blue'. Masz mozliwosc wersji elektronicznej.
Ilu czlonkow 'Rodziny' mozesz dopisywac, nie wiem - mam trzy osoby dopisane u siebie.
Caly ten Skywards stracil racje zajmowania sie nim, po ostatnich zmianach wprowadzonych a jeszcze ucieli mozliwosc przechodzenia przez e-Gate na statusie Blue bo po okresie dwoch lat nie wysylaja nowych kart tak jak bylo kiedys tylko wyzsze statusy dostaja nowe karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#97 PostWysłany: 01 Lip 2018 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2505
Loty: 238
Kilometry: 532 947
platynowy
Załącznik:
open.flyd.png
open.flyd.png [ 285.51 KiB | Obejrzany 18350 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#98 PostWysłany: 11 Lis 2018 12:43 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Hej,
Mam takie pytanie, ile normalnie są ważne mile po locie? Wydawało mi się, że rok i byłem pewny, że wszelkie zebrane stracę niedługo z względu na mijający nie długo rok od ostatniego lotu. Dziś się zalogowałem na konta i jest tam napisane "Mile Skywards
5,700 (5,700 mil straci ważność w dniu 30 cze 2021") :o :shock:

Mam jeszcze takie pytanko prazy okazji, macie jakieś pomysły jak można wykorzystać sensownie te mile? Czy taką ilością mil można w jakiś sposób obniżyć cenę biletu w innych liniach w Europie?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#99 PostWysłany: 16 Lis 2018 16:28 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Hej, pytanie co do code share
Lece w nastepujacy sposob

WAW-DXB-ICN -- ICN-MNL-ICN -- ICN-DXB-WAW

Wszystko na jeden rezerwacji przez OTA. Do Seulu Emirates, odcinek Seul-Manila przez Asiana.

Pytanie co do mil - Asiane chcialbym wrzucic do M&M (tam też zbieram głównie mile) a odcinki Emirates do Skywards. Da się tak w ogole zrobic?

Pozdro!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#100 PostWysłany: 17 Sty 2019 22:39 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 26
Trochę sie pogubiłem - lecę pierwszy raz....

Lecę FlyDubai z rodziną...
Na koncie z potwierdzeniem lotu mam dla każdej z osób pole do wpisania danych osoby na którą jest bilet.
- załozyłem konto dla siebie
- założyłem dla żony
- dla dziecka mimo że jest pole - ne da się bo ma 8 lat i brakuje wyboru roku. czyli zatem na ten bilet nie można zbierać MIL?? czy coś przegapiłem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group