Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Emirates Skywards
#1 PostWysłany: 16 Lip 2013 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
W tym temacie wszyscy członkowie tego programu lojalnościowego mogą wymieniać się informacjami, spostrzeżeniami itp. ;)

Emirates Skywards jest to program do zbierania mil za podróże linią Emirates [EK].
Mile Skywards możemy także zbierać podróżując innymi liniami:

Załącznik:
MileEK.png
MileEK.png [ 133.2 KiB | Obejrzany 26538 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#2 PostWysłany: 16 Lip 2013 08:42 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 117
Stosunkowo szybko można uzbierać mile na coś - u mnie jeden lot GLA - HKG wystarczył na powrotny lot Easyjetem w Europie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#3 PostWysłany: 16 Lip 2013 13:48 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
http://www.emirates.com/account/english ... lines.aspx

np lot z Londynu do KEF to 12k mil OW
z LGW na Maderę OW to 10k
Berlin - LIS - 10k
Berlin - Agadir 8750 mil

KRK - CDG - 10k
KRK - Basel 7500 mil
Basel - KRK - 8750 mil
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#4 PostWysłany: 16 Lip 2013 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 194
Zbanowany
Jak patrzyłem na trasę Warszawa - Dubaj - Tokio - Dubaj - Warszawa, tak aby spędzić sylwestra w Dubaju a później polecieć do Japonii, to przy zakupie biletu pokazywało mi, że dostanę 12000 + 7000 - to ładnie można nazbierać. : )
_________________
Zostałem zbanowany bo nie przestrzegałem regulaminu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#5 PostWysłany: 16 Lip 2013 14:27 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Emirates to za te 12k mil raczej nigdzie nie polecisz RT (chyba, że na Bliskim Wschodzie). Z Polski można za to zrobić RT z KRK do Bazylei, Paryża lub Londynu
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez maxima, 16 Lip 2013 14:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#6 PostWysłany: 16 Lip 2013 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
petit35 napisał(a):
Jak patrzyłem na trasę Warszawa - Dubaj - Tokio - Dubaj - Warszawa, tak aby spędzić sylwestra w Dubaju a później polecieć do Japonii, to przy zakupie biletu pokazywało mi, że dostanę 12000 + 7000 - to ładnie można nazbierać. : )


Do wykorzystania na nagrody będziesz miał 12000 (to Skywards Miles).

Te 7000 o których piszesz to tzw. Tier Miles (ich odpowiednikiem w LOT'owskim Miles and More są mile statusowe). Gdy uzbierasz w ciągu roku 25000 Tier Miles przejdziesz z wyjściowego, niebieskiego poziomu programu, na poziom srebrny. Gdy uzbierasz ich w tym okresie 50000 osiągniesz poziom złoty, a jeśli uda Ci się uzbierać w ciągu roku 150000 Tier Miles osiągniesz poziom platynowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#7 PostWysłany: 16 Lip 2013 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 194
Zbanowany
Ale czy w przypadku tego programu też są jakieś wysokie opłaty przy wymienianiu punktów na nagrody, tak jak w M&M?
_________________
Zostałem zbanowany bo nie przestrzegałem regulaminu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#8 PostWysłany: 16 Lip 2013 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
petit35 napisał(a):
Ale czy w przypadku tego programu też są jakieś wysokie opłaty przy wymienianiu punktów na nagrody, tak jak w M&M?


Dla lotów partnerów Emirates NIE MUSISZ dopłacać nic. Cena punktowa zawiera wszystko wraz z opłatami lotniskowymi. NATOMIAST jeśli chcesz dodać bagaż, jest on dodawany z punktów i ceny wg mnie są kosmiczne (20 kg za 3750 Skywards Miles).

Jeśli się zalogujesz na swoje konto w Emirates to po przejściu na https://partnerrewards.emirates.com/ masz możliwość sprawdzenia ile co konkretnie będzie Cię w EasyJet kosztowało w konkretnym terminie - cena punktowa uzależniona jest od daty i nie zawsze jest taka sama.

Biorąc nagrodę z samych Emirates kartą płacisz za opłaty lotniskowe/podatki itp. Pamiętaj, że w Emirates są one niższe niż u większości przewoźników. Wspominałeś o Japonii - jakiś termin na październik to 2801,74 zł (taryfa 2657,00 + 144,74 podatki). Gdybyś ten lot brał za punkty to te 144,74 musiałbyś zapłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#9 PostWysłany: 29 Sie 2013 13:04 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
Emirates ostatnio trochę popsuł swój program już nie jest tak dobry jak gdy się agresywniej rozwijali (ponoć na początku dawali nawet promocje typu 2 razy więcej tier mile / mil poziomu) by szybciej nazbierać ludzi z wysokimi statutami.

Teraz utrudniają robienie upgradów przy tanich biletach (można dopiero przy check-in, choć to plus dla kogoś kto kupuje droższy...), ograniczyli ilość miejsc dostępnych za mile i do upgradu.
Zdecydowanie są obecnie lepsze programy.

Co do mil za lot do Japonii, czasem są promocje "miles accelerator" i np. teraz na listopad dostaje się nawet 9000 mil więcej, co daje łącznie 16000 mil
(przy droższym bilecie (od ok 3750PLN) dostaje się pełne mile, więc łącznie można uzbierać nawet 21000 mil.
Wciąż mało na jakiś rozsądny wydatek w Emirates, ale np. EasyJet można już coś za to zrobić (choć nie jest to najlepszy sposób wydawania mil).
Najtańsze upgrady za mile zaczynają się coś od 12000-13000 mil (odcinki Malta, - Larnaca, EZE-GIG albo HKG-BKK(*)), WAW-DXB to 25000. Jeśli ma się bilet z tańszej puli to chyba 25% więcej.

Przy wymianie biletu na nagrodę trzeba zapłacić podatki oraz opłatę paliwową (to drugie to nowość, która kilka miesięcy temu wkurzyła wielu 'starych' członków Skywards).
Tak więc za bilet WAW-Tokio-Waw trzeba dopłacić 653.27PLN. Całkiem sporo, biorąc pod uwagę że bilety zaczynają się od ok 2800PLN obecnie.

Z bliskich nam miejsc, można mieć bilet Malta - Larnaca za 17500mil w jedną stronę (większa dostępność miejsc) lub 20000 mil w obie strony (mniej dostępnych miejsc).
Za bilet w dwie strony trzeba dopłacić 66EUR. Widzę nowość w tej relacji: można za opłatę paliwową płacić milami, wtedy trzeba dodatkowo 2730mil i płaci się 'tylko' 44EUR.

Jednym z nielicznych plusów ostatnich zmian to status Silver (znów) pozwala na wejście do saloników (wszystkich) w Dubaju (tylko tam, ale to są najistotniejsze - przesiadki i najlepsze - choć czasem mocno zatłoczone, są trzy w każdej z trzech części lotniska, C - najstarszy ale po modernie, B - najbardziej zatłoczony i A - najnowszy, do B nie wpuszczają jeśli ma się lot z bramek A lub C, przy czym z C jest bardzo mało lotów). Kiedyś wejście było tylko do C, a w czasie remontu C nigdzie nie miało się wejścia - dostawało się 1000mil jako rekompensatę.

Silver ma się za 25000 mil poziomu, znacznie mniej niż wymagane 50000 w M&M, ale jest tylko na 14 miesięcy.
W ramach bonusu dostaje się 25% mil (ale nie mil poziomu!) więcej, liczonych od stawki podstawowej czyli Skywards Flex Economy, tak więc mając tani bilet w ekonomicznej dostajemy w praktyce 50% mil więcej. Natomiast nie sumuje się z dodatkowymi milami za klasę biznes (gdzie jest 75% więcej mil, także mil poziomu), czyli tam w praktyce dostaje się sporo mniej niż te 25%.
Jeśli ktoś ma status Gold to jest to 50%, czyli w praktyce podwaja mile przy tanich biletach w klasie ekonomicznej.
Warto zauważyć, że (jeśli nie popsują bardziej, a różne czarne głosy chodzą po necie) nie ma biletów za które nie dostaje się mil. Kiedyś za wszystkie bilety dostawało się pełne mile w ekonomicznej..

Inny bonus to jeśli lecimy z kimś z rodziny kto nie chce zbierać bil, można go zarejestrować jako 'rodzina' i wtedy dostajemy 20% (ale nie mil poziomu) które ta osoba by dostała.
Tak sobie, bo w Ethiad jest to chyba 100% mil (o ile coś nie zmienili też ostatnio).

Można próbować też wydawać (i zbierać) mile w TAP Portugal, czyli na loty np. do Ameryki Płd.

przypisy:
(*) podobno (nie testowałem) mając bilet na lot HKG-BKK-DXB (z postojem w BKK) można zrobić upgrade jedynie na odcinek HKG-BKK nawet jeśli się nie wysiada w BKK. Oprócz 'testowania' wyższej klasy w A380 (ale na krótkiej trasie) daje to wstęp do saloniku w HKG (niestety przy tak krótkiej trasie w klasie biznes raczej nie dostaniemy transportu na lotnisko).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#10 PostWysłany: 29 Sie 2013 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Krz napisał(a):
Tak więc za bilet WAW-Tokio-Waw trzeba dopłacić 653.27PLN. Całkiem sporo, biorąc pod uwagę że bilety zaczynają się od ok 2800PLN obecnie.


W porównaniu z tym co żądają w większości innych programów to są grosze.

Mógłby ktoś podać ile kosztują (mile+podatki) loty RT LHR-HKG i LHR-JFK w Y?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#11 PostWysłany: 29 Sie 2013 15:25 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
kalkulator mil:
http://www.emirates.com/account/pl/engl ... irates.com

75000 mniejsza dostępność, 130000 większa.
Wszystko można sprawdzić samemu na stronie.

te tańsza znalazłem od razu sprawdzając jakąś datę w listopadzie.
opłaty są GBP 373.09, czyli sporo więcej niż za lot z Warszawy do Japonii.
Być może za część można zapłacić też milami, mi nie pokazuje tej opcji, może dlatego, że nie mam odpowiedniej ilości mil;)

tymczasem cena to 586GBP:P
rozbicie jest takie:
Fare GBP 213.00 + Carrier-imposed charges GBP 240.00 + Taxes GBP 133.09 (dla lotów z Polski nie rozbija tak dokładnie a opłaty są niższe niż z UK)

i tylko tych pierwszych 213GBP można uniknąć płacąc milami..

Ja preferuję robić upgrady...ew. ktoś może zbierać na loty w wyższej klasie, bo tak to chyba średnio...

LHR-JFK nie jest obsługiwane przez Emirates, może z TAP Portugal można próbować...tabelka z cenami jest na stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#12 PostWysłany: 29 Sie 2013 19:27 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
mile można też wymienić na bilety na mecze...
np.
Arsenal vs. Tottenham 1 września 2013 Londyn, Anglia od 10,000 mil

Arsenal vs. Stoke City 22 września 2013 Londyn, Anglia od 5,000 mil

Real Madryt vs. Getafe 21 września 2013 Madryt, Hiszpania od 5,000 mil

Real Madryt vs. Athletico Madryt 28 listopada 2013 Madryt, Hiszpania od 10,000 mil

Załączniki:
mecz.jpg
mecz.jpg [ 83.73 KiB | Obejrzany 26820 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#13 PostWysłany: 01 Wrz 2013 12:27 

Rejestracja: 29 Kwi 2013
Posty: 9
Przepraszam, jak wchodze na strone skywards to nie moge znalezc opcji zeby wymienic mile na te bilety, czy moze ktos mi powiedziec jak to zrobic?? :oops:


Ostatnio edytowany przez mashacra, 07 Lis 2016 13:09, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#14 PostWysłany: 01 Wrz 2013 12:52 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 91
Logujesz się, na głównej stronie klikasz My Account-> Redeem miles -> Events.
Na niektóre wydarzenia (jak mecze Arsenalu) bilety znikają bardzo szybko i już nie są dostępne.


Ostatnio edytowany przez mashacra, 07 Lis 2016 13:10, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#15 PostWysłany: 01 Wrz 2013 13:13 

Rejestracja: 29 Kwi 2013
Posty: 9
ok to juz wiem czemu mi sie nie wyswietlaly.
dzieki:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#16 PostWysłany: 30 Wrz 2013 09:19 

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 118
Po jakim czasie dostaliście potwierdzenie wymiany mil na bilety na mecze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#17 PostWysłany: 10 Paź 2013 17:26 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
Mam leciec do Dubaju 3 listopada, więc jesli teraz się zarejestruję to tez przypiszą mi mile nie mając nić poza maliem rejestrujacym, pytam bo nie ja kupuję bilety a nr rezerwacji będę mieć dopiero przed wylotem...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#18 PostWysłany: 10 Paź 2013 17:54 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
basienqa napisał(a):
Mam leciec do Dubaju 3 listopada, więc jesli teraz się zarejestruję to tez przypiszą mi mile nie mając nić poza maliem rejestrujacym, pytam bo nie ja kupuję bilety a nr rezerwacji będę mieć dopiero przed wylotem...


możesz teraz się zarejestrować. Jak będziesz mieć nr rezerwacji, to wystarczy że wejdziesz w zarządzanie rezerwacją i dopiszesz nr skywards
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#19 PostWysłany: 19 Paź 2013 16:57 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Ma ktos pomysl na latwe/tanie zdobycie 1000 mil w tym programie? Wlasnie tyle brakuje mi do fajnej nagrody, a zakup sie zupelnie nie oplaca...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirates Skywards
#20 PostWysłany: 15 Wrz 2014 12:56 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Czy ktoś wie, czy da się wykorzystać mile emirates na loty Qantas po Australii? Czy jest to możliwe? jeśli tak, to jak to sprawdzić i gdzie?

http://www.emirates.com/english/skyward ... antas.aspx
tylko jak kupic lot?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group