Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 202 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 06 Lip 2017 06:05 

Niestety, nie pozostaje Ci nic innego jak poczytać książkę pod bramką, ewentualnie skorzystać z wielu punktów gastronomicznych dostępnych na lotnisku.
Góra
 PM off  
      
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
#102 PostWysłany: 25 Lip 2017 13:14 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
My lecimy w styczniu 2018.
W tamtą stronę oczekiwanie w Doha: 01:05 do 07:20, w drodze powrotnej 22:40 do 07:05.
Wiem, że na darmową wycieczkę się nie załapiemy (godziny nocne), w związku z tym pytanie czy jest możliwość zwiedzenia centrum Doha w nocy?
Podobno jeżdżą 2 autobusy (numerów nie pamiętam): istnieje jakiś rozkład jazdy, jaki koszt, skąd odjeżdżają?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 25 Lip 2017 13:20 

Fafikdog napisał(a):
Podobno jeżdżą 2 autobusy (numerów nie pamiętam): istnieje jakiś rozkład jazdy, jaki koszt, skąd odjeżdżają?

Wszystko się zgadza, przy czym autobusów z lotniska jest więcej. Posiadają one rozkład jazdy oraz określoną częstotliwość kursowania. Odjeżdżają z przystanku zlokalizowanego w bliskiej odległości od terminalu. Na stronie lotniska jest to opisane, dostępne są również mapy z trasami dla poszczególnych pojazdów. Bilet na dwa przejazdy kosztuje 10 QR.
Góra
 PM off  
      
#104 PostWysłany: 25 Lip 2017 13:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22481
https://dohahamadairport.com/airport-gu ... irport/bus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 25 Lip 2017 13:28 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Dzięki :D
Czyli d*pa zbita, żaden nie kursuje w nocy :cry:
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 31 Lip 2017 16:41 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 164
Parę świeżych informacji z lotniska:

Podróżowałem w klasie C z promocji w styczniu do Tokio z Brukseli, dwie długie przesiadki - no w sumie sam tak wymyśliłem, w końcu najlepsza linia, najlepsze lotnisko itp, itd....

- na hotel, mimo 23-godzinnej przesiadki na powrocie /i nie było wcześniejszego lotu/ "najlepsza klasa biznes na świecie" się nie łapie, bo była kupiona w promocji, oczywiście stwierdzenie tego zajęło przynajmniej z 10 minut klikania, podczas którego ustalono, że ma być np. 1 pokój z dwoma łóżkami, po czym pojawił się Hindus z bardzo bardzo wrednym uśmiechem na twarzy, który mu nie schodził podczas całej rozmowy i powiedział NIE; aha za 150 usd za osobę można sobie wziąć hotel
- salonik ok;) bez zastrzeżeń, sterylnie czysto, prysznic bez kolejek, jedzenie ok choć bez większego szału, dobre są sandwicze na dole w barze, fajne są takie pół-prywatne pomieszczenia za tym barem; można na szczęście wejść kilka razy do saloniku; nie było tłumów
- city tour - porażka; za pierwszym razem nie było kolejki popołudniu około 16.30 = dlatego, że nie było miejsc; na powrocie czekałem ponad godzinę od ok 5.30 do 6.45 - żeby się dowiedzieć, że mam przyjść po 8 (i znów stać), bo mam wylot wieczorem, już sobie darowałem
- miałem załatwioną wizę - na którą czekałem prawie miesiąc i dostałem po dwukrotnym przypomnieniu dzień przed przylotem - też żałosna obsługa - więc wyszliśmy na miasto; niemili pogranicznicy - po co, ile mam pieniędzy itp itd
- rozkład jazdy autobusów http://www.mowasalat.com/English/Our-Se ... e-Vehicle; autobus bodajże 777 jest powiedzmy dla turystów; wbrew mapie jedzie aż na Lagunę (The Pearl). Bilety na 24 godz 20 riali. Jeździ co około 20 minut. Przystanki - żałość, jeszcze większą żałością jest dworzec autobusowy w centrum, tam już są zwykłe autobusy, wykorzystywane jedynie przez tanią "siłę roboczą"
- w mieście w dzień - nikogo na promenadzie, na chodnikach, ludzie tylko w samochodach i w centrach handlowych; trochę chodzi po suku - może być;)
- na powrocie nie chcieli nas wpuścić na lotnisko - bo lot dopiero wieczorem i dwie godziny przed można wejść, w końcu jakoś po dyskusji, że city tour wpuścili

Przy temperaturach powyżej 40 stopni wg mnie można sobie darować wyjście na miasto w dzień; muzeum sztuki islamskiej - budynek ładny, ale eksponaty - większość z Persji - nie powalają; suk - ujdzie; wszędzie wieżowce i place budowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 31 Sie 2017 09:17 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 18
Loty: 46
Kilometry: 67 374
Czy 2h20min starczy na przesiadke na lotnisku w Doha?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 31 Sie 2017 09:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Zdecydowanie, zwłaszcza jeśli mowa o jednym bilecie
Góra
 Profil Relacje PM off
sebko lubi ten post.
 
      
#109 PostWysłany: 31 Sie 2017 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 51
Loty: 201
Kilometry: 372 594
Ja miałam 1.50 i dałam radę. W sumie to niepotrzebnie biegłam, zdążyłam 15 min przed boardingiem. Pamiętaj tylko, że jest kontrola na transferze i mogą tam być kolejki, lepiej się nie ociągać. Później można szaleć po sklepach ;)
_________________
www.miniclassic.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 31 Sie 2017 21:38 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Teoretycznie system dopuszcza nawet przesiadki 1h, więc 2,2h powinno spokojnie wystarczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 19 Wrz 2017 13:04 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Minimum Connection Time dla DOH to 45 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 11 Paź 2017 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
Witam, jesteście w stanie doradzić mi, czy kupować lot (obydwa odcinki Quatar Airways) z przesiadką w Doha 55 minut? Czy może Emirates (też oba odcinki) z przesiadką w Dubaju 1h15 minut?
Obydwie przesiadki rano około 7:00.
Nie znam tych lotnisk, przez Dohę będę lecieć w 1 stronę. Wiem, że w obydwu przypadkach mieszczę się (prawie na styk) w minimal connection time, ale w praktyce to może różnie wyglądać.
Niestety ewentualne przesunięcie na następny lot (np 9 godzin póżniej) w przypadku Quatar będzie dla mnie sporym problemem.
Oczywiście mogę też kupić Lufthansę z 1h 45 minut we Frankfurcie, ale i drożej i dłużej.
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 11 Paź 2017 11:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22481
A przeczytałeś chociażby ostatnie 5 postów?
Góra
 Profil Relacje PM off
gzkulik lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 11 Paź 2017 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
Ekspansja jest kobietą ;) Przeczytałam, nikt nie pisze o aż tak krótkim czasie, chodzi mi również o opinię osób, które przesiadały na obydwu tych lotniskach, być może 55 minut na DOH to lepszy czas, niż 1h15 w Dubaju.
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 11 Paź 2017 12:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22481
kumkwat_kwiat napisał(a):
Minimum Connection Time dla DOH to 45 min.


Więc 55 minut jest czas realny na przesiadkę. Raczej dostaniesz kartę o krótkim czasie przesiadki i pójdziesz do nowego gate.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 11 Paź 2017 12:42 

Ekspansja napisał(a):
Ekspansja jest kobietą ;) Przeczytałam, nikt nie pisze o aż tak krótkim czasie, chodzi mi również o opinię osób, które przesiadały na obydwu tych lotniskach, być może 55 minut na DOH to lepszy czas, niż 1h15 w Dubaju.
Zdążysz w te 55 minut.
Góra
 PM off  
      
#117 PostWysłany: 11 Paź 2017 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
powinnaś zdążyć, ja się przesiadałem coś koło godziny w DOH. Ale nikt się tam wielce o Ciebie nie zatroszczy, a musisz przejść security check przy przelocie z Europy, więc radzę biegiem. W dodatku samoloty boardują tam bardzo szybko, choć nie wiem dokładnie kiedy / na ile przed odlotem boarding jest faktycznie zamykany.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 11 Paź 2017 12:56, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 11 Paź 2017 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
Będę lecieć nie z tylko do Europy tylko do - z Bangalore do WAW, to coś zmienia w kwestii przechodzenia przez security?
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 11 Paź 2017 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nie wiem, nie pamietam jak bylo w druga strone.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 11 Paź 2017 13:43, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 13 Paź 2017 15:37 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Prędzej wybiorę 55 min w Doh niż 75 w dxb. QR zawsze podchodzi do rękawa a z ek różnie bywa. Poza tym doh to mniejsze i sprawniejsze lotnisko. Ostatnio jak wracałem przez doh to security nie było. Na lotnisku nikt Ci nie pomoże ale jak sprawnie sie bedziesz poruszać to zdążysz spokojnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 202 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group