Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 202 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 20 Lis 2018 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Pole napisał(a):
Moja przesiadka WAW-DOH-BKK trwa 1h50min.
To moj pierwszy tak daleki, lot, a dodatkowo przesiadka.

Rozumiem, ze po odebraniu przez busa lotniskowego i dotarciu na terminal bede musial uwazac, aby przypadkiem nie wyjsc poza strefe security?
Jedyne opisy tej przesiadki jakie znalazlem dotycza jeszcze lotniska sprzed remontu w 2013 roku.
Gdzie musze sie udac po przybyciu na terminal? Jak widze po postach z tego watku - bede przechodzic ponowna kontrole bezpieczenstwa pomimo bycia w security zone. Ile ona przewaznie zajmuje?

Jesli bedziesz mial autobus, to wyrzuca Cie praktycznie przy strefie transferowej i security jest rzut beretem. Sa niesamowicie sprawni, kolejka moze wygladac na dluga, ale naprawde poganiaja przy wkladaniu rzeczy do pudelek i przepychaja wszystko. W jedna strone szlam przez normalne security, w druga przez fast track i roznica byla naprawde niewielka. Nie zauwazylam, ze jest fast track za pierwszym razem.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#162 PostWysłany: 13 Gru 2018 12:42 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
Czy przy stoover z noclegiem powyżej 12h bagaż rejestrowalny odbieram w DOHa czy zostaje na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 13 Gru 2018 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
12h to nie stopover.

jeżeli masz, a pewnie tak, loty na jednym bilecie, to bagaż poleci do miejsca docelowego. No chyba, że zażyczysz sobie inaczej podczas nadawania go.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 09 Sty 2019 14:14 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Szybkie pytanko - czy ktoś z Was leciał przez Doha po 1 stycznia tego roku i wie jak wyglądają ceny alkoholu i fajek na duty free?

Widziałem gdzieś informację, że od 1.1.2019 podnieśli w Katarze ceny na takie artykuły o 100% ale nie pisali czy dotyczy też duty free. Lecę za tydzień i dobrze byłoby wiedzieć czy zaopatrywać się w WAW czy DOH.

Z góry dzięki za odpowiedź :)
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 17 Lut 2019 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Darmowy posiłek na lotnisku wciąż przysługuje przy długiej przesiadce lecąc liniami qatar? Nie mogłem odszukać tej informacji.
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 19 Lut 2019 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2016
Posty: 6
Loty: 155
Kilometry: 322 247
jprawicki napisał(a):
Szybkie pytanko - czy ktoś z Was leciał przez Doha po 1 stycznia tego roku i wie jak wyglądają ceny alkoholu i fajek na duty free?

Widziałem gdzieś informację, że od 1.1.2019 podnieśli w Katarze ceny na takie artykuły o 100% ale nie pisali czy dotyczy też duty free. Lecę za tydzień i dobrze byłoby wiedzieć czy zaopatrywać się w WAW czy DOH.

Z góry dzięki za odpowiedź :)


Byłem na początku lutego. Moim zdaniem ceny są nadal przystępne. W promocji np. 2x1l Gordona (o mocy 48% !) tylko 31 USD a papierosy kupisz za mniej niż 10 zł za paczkę. Nie wiem jak było wcześniej ale tragedii raczej nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 19 Lut 2019 10:17 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
Dzięki za odpowiedź. W międzyczasie już zdążyłem wrócić z wyjazdu i faktycznie ceny bez zmian. Za to ogólnie chyba duty free trochę słabiej przędzie bo w większości sklepów fajne promocje i ceny wyraźnie niższe niż w PL.

BTW w ogóle miałem wrażenie, że obłożenie samolotów takie sobie
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 04 Sty 2020 23:17 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Jak już wspomniano na forum, katarczycy otworzyli nową linię metra.

Wychodząc na przeloty, trzeba skręcić w prawo i pójść na pierwsze piętro. Tam trzeba się kierować w stronę parkingów piętrowych, ale każdy pracownik pokieruje którędy do metra. Niestety, brak jest jeszcze jakichkolwiek znaków, dopiero bliżej metra pojawiają się znaki jak trafić.

Bilet obecnie kosztuje 2 QAR. Linią czerwoną należy jechać na stacje Msheireb i tam przesiąść się w żółta linię, która dowiezie na Souq Waquif. Jak już się dotrze do metra to oznakowanie dobre, pracowników więcej niż pasażerów więc każdy pomoże. Trasę z lotniska na suk można pokonać w około 30 minut, ponieważ jest sporo do przejścia z terminalu do stacji i że stacji do suku.

Ogólnie w 3h można dojechać, przejść się po najważniejszych punktach dla turystów i wrócić na lotnisko. Jak na razie ostatnie metro odjeżdża parę minut po 22. Stacje i wagony całe puste, należy jechać wagonem dla "family"
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#169 PostWysłany: 07 Sty 2020 11:16 

Rejestracja: 22 Lis 2016
Posty: 63
Loty: 125
Kilometry: 204 731
Możliwość jazdy w wagonach "Family" jest ograniczona do kobiet, dzieci i rodzin z dziećmi, w innych konfiguracjach należy korzystać z wagonów "Standard". Metro jeździ bez kierowcy, więc można usiąść w pierwszym rzędzie i poczuć się prawie jak maszynista :)

Załączniki:
Family.png
Family.png [ 40.27 KiB | Obejrzany 2078 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 12 Sty 2020 21:28 

Rejestracja: 15 Lut 2012
Posty: 86
Czy w kwestii czasu przesiadek w DOH coś się zmieniło? Otrzymałem zmianę godzin lotów i teraz przesiadki to 2h tam (CPH-DOH-KUL) i 1h20min w drodze powrotnej (SIN-DOH-CPH) i się zastanawiam czy te 1h20 wystarczy na spokojnie czy biegiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 12 Sty 2020 21:56 

Rejestracja: 02 Paź 2019
Posty: 1
Zbanowany
Wystarczy. To niewielkie lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 23 Sty 2020 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2132
platynowy
asmowscy napisał(a):
- najtansza kawa (14-18 QAD) i smaczne owoce/soki (ok. 20 QAD) - kawiarnia Del Monte (koło gate A3)
Aktualnie 17 średnia 18 duża. Nie chciało mi się szukać taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 30 Sty 2020 10:15 

Rejestracja: 23 Kwi 2016
Posty: 9
Hej,

Ze względu na 24h przesiadkę w Doha (lot z BKK) postanowiłem aplikować o wizę tranzytową. Wszystko spoko ale przy wypełnianiu formularza nie da się wybrać polskiej narodowości.
Miał ktoś porobny problem? :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 30 Sty 2020 10:22 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 96
@johnny_b Może "problem" wynika z faktu,że nie potrzeba wizy?;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
johnny_b uważa post za pomocny.
 
      
#175 PostWysłany: 30 Sty 2020 10:27 

Rejestracja: 23 Kwi 2016
Posty: 9
Właśnie ogarnąłem :lol: Sorry za zamieszanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 03 Lut 2020 12:38 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
Witam,

mam 4h przesiadke w DOHA, czy jest sens ruszyc sie z lotniska (nawet dedykowana taksowka) w miasto, zeby cos zobaczyc na szybko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 03 Lut 2020 12:47 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Birac pod uwage, ze jest teraz metro wiec mozna zalozyc, ze nie bedzie korkow, to zdazysz sie przejsc po Souq-u na szybkiego. Wszystko zalezy jednak jak dluga bedzie kolejka do kontroli paszportowej. Czasami bywa naprawde dluga, czasami nikogo tam nie ma. Osobiscie przy 4 godzinach to bym sie nie szarpal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 19 Kwi 2022 07:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Testował ktoś ostatnio opcje wyjścia na miasto przy stopoverze? Na stronie MZ Kataru jest informacja o braku konieczności wcześniejszych testów dla zaszczepionych obywateli UE. Jedynie do wykonania test antygenowy w przeciągu pierwszych 24h pobytu w dowolnej klinice, ale jeśli człowiek będzie krócej niż te 24h.... ;) Wszelkie info mile widziane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 30 Maj 2022 07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 311
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
onufry_z napisał(a):
asmowscy napisał(a):
- najtansza kawa (14-18 QAD) i smaczne owoce/soki (ok. 20 QAD) - kawiarnia Del Monte (koło gate A3)
Aktualnie 17 średnia 18 duża. Nie chciało mi się szukać taniej.
Duza kawa, mala woda, dwie kanapki w jakies kafejce 128 QAD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 05 Sie 2022 15:13 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 240
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Hej ho!
Czy ktos wie czy istnieje szansa na sprawdzenie w jakich cenach sa konkretne produkty elektroniczne w Qatar Duty Free?
Znalazlam ich strone: https://www.qatardutyfree.com/ ale informacji to tam jest zenujaco malo 🤦‍♀️

I mam teraz zagwozdke, bo nie wiem czy:
- wyjdzie taniej kupowac w Polsce przed wyjazdem (+bawic sie w zwrot % z global tax free)
- lepiej jednak zrobic zakupy w duty free (i przy okazji wykorzystac karte statusowa aby ugrac wiekszy upust).

Ktos wie jak poznac ceny na lotniskowym duty free przed data podrozy? 🤔
#problemyPierwszegoSwiata 😅
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 202 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group