Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 08 Paź 2018 04:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@monroe, no to przezyles, ja mialem podobnie z AA. ;)
De facto, mialem termin 45 dniowy, ale zglosilem dopiero po kilku miesiacach i wyrownali koszty.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 26 Lis 2018 14:34 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
Leciałem Deltą kilka dni temu na trasie TXL-EWR i z powrotem.
Generalnie było OK, dość dobre posiłki (na tej trasie dwa, na locie w dzień na deser dodatkowo były lody), piwo, wino i napoje bezalkoholowe do oporu. Nie wiem czy mocniejsze trunki też są za free.
Obsługa nie wyglądała na jakąś super szczęśliwą, było poprawnie.
Rozrywka pokładowa całkiem spoko, fajne filmy i seriale. Samolot (Boeing 767-322) wygodny.
Na powrocie drobne opóźnienie (w Nowym Jorku informowali o 8 minutach, finalnie wyszło koło 40) nadrobione w trasie.

Jeśli chodzi o rozmowę to w Berlinie zostaliśmy dość dokładnie przepytani o to gdzie jedziemy, co będziemy robić, co mamy w walizkach, dlaczego Berlin a nie Warszawa. Koleżanka została zapytana jak dotarła do Berlina. Po odpowiedzi, że mamy samochód na parkingu dostała pytania "a ile to kosztuje".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 26 Lis 2018 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Patyczok napisał(a):
Jeśli chodzi o rozmowę to w Berlinie zostaliśmy dość dokładnie przepytani o to gdzie jedziemy, co będziemy robić, co mamy w walizkach, dlaczego Berlin a nie Warszawa. Koleżanka została zapytana jak dotarła do Berlina. Po odpowiedzi, że mamy samochód na parkingu dostała pytania "a ile to kosztuje".

Ciekaw jestem kiedy sie skoncza takie durne i szykanujace pytania? 8-)
Powinno sie rowniez gryllowac Amerykanow przed odlotem i po przylocie nieistotnymi pytaniami.
Na szczescie jak lecialem z ZRH, LHR czy z KEF do NYC to nie bylo zadnych pytan przed wylotem, w kazdym razie mnie nikt nic nie pytal. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 26 Lis 2018 15:23 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
@patyczok miałeś bagaż rejestrowany? Wybierales posilki wczesniej czy juz podczas lotu miales cos do wyboru?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 26 Lis 2018 19:05 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
A czemu takie momondo nie pokazuje takiego bezpośredniego połączenia?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 27 Lis 2018 14:12 

Rejestracja: 23 Kwi 2013
Posty: 80
Loty: 78
Kilometry: 169 142
brzemia napisał(a):
@patyczok miałeś bagaż rejestrowany? Wybierales posilki wczesniej czy juz podczas lotu miales cos do wyboru?


Tak, mięliśmy bagaż 20 kg. W Berlinie 2-3 kg więcej przeszło bez problemu, w NY bagaż musiał być co do grama. Próby zagadania i uśmiechania się nic nie dały. Pani stwierdziła, że system jej nie pozwoli tego przyjąć.
Co do posiłku to na pokładzie mieli dwie opcje do wyboru. W systemie były też opcje jakiś diet specjalnych, ale trzeba było wysyłać zgłoszenie, my nie czuliśmy potrzeby ;)

Jak wracaliśmy z Cancun do NY też każdy z nas został przepytany po co przyjechaliśmy do Meksyku, co widzieliśmy, po co lecimy do USA. I na lotnisku w NY funkcjonariusz znowu to samo...


@neverstopexploring ja widzę na momondo ten lot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 04 Sty 2019 15:38 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
1. Czy jesli lot RT mam w systemie zapisany jako multicity i podzielony na 3 to będę płacić za bagaż za 3 odcinki?

2. jesli w DL mam najnizsza taryfe i nie przysluguja mi zadne mile, czy moge jakies mile dostac za lot w innym sojuszu?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 04 Sty 2019 15:48 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
ad 1. Idź na stronę delta.com, wpisz swoją rezerwację i nią zarządzaj, np. spróbuj dokupić bagaż, zobaczysz ile masz dopłacić
ad 2. Co to jest "najniższa klasa rezerwacyjna"? Informację o liczbie mil (w zależności od klasy) możesz odczytać na stronie https://www.wheretocredit.com/polski/delta-air-lines w DL liczone są od ceny biletu (tani bilet = niewiele mil)
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 04 Sty 2019 16:58 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
ad.1
w manage my trip mam to rozbite na 3 podróże, prawdopodobnie z powodu 9h stopu
oplata za każdy odcinek to 50E czyli w sumie 150E za 1 walizkę nadawaną do 23kg
nie mam możliwości dokupić on-line, musze przy check-in

ad 2.
wyliczyło mi

China Eastern Airlines (MU) 8158 miles
Korean Air (KE) 7097 miles
Virgin Australia (VA) 5069 miles
Alitalia (AZ) 5069 miles
Aeromexico (AM) 4079 miles
Flying Blue (A5, AF, KL, KQ, RO, SB) 2535 miles
Middle East Airlines (ME) 2535 miles
Air Europa (UX) 2535 miles
Virgin Atlantic (VS) 2535 miles
Jet Airways (9W) 2535 miles
China Airlines (CI) 2535 miles

rozumiem ze to jest za jednego pasażera, jeśli leci 4 to mile będa razy 4 ?
co wybrać? jak wybiorę np Aeromexico to muszę u nich założyć jakieś konto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 04 Sty 2019 17:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Każdy pasażer dostanie mile za siebie na swoje konto, więc nie do końca można liczyć że mile x4

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 04 Sty 2019 17:04 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
A juz liczylem ze pozbieram mile od rodzinki i wyskocze sam do Australii :(

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 04 Sty 2019 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@brzemia to by bylo za fajne. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 04 Sty 2019 17:21 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
rozumiem ze to nie takie proste, ale czy jest sens to jednak gdzieś zebrać i gdzie?
jak patrze o taryfach to te 5000mil w Virgin to śmiech i kanapki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 05 Sty 2019 18:04 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
@brzemia co do kredytowania mil w Delcie to mi w zeszłym (2018) roku trzy razy nie pokryły się dane z wheretocredit z rzeczywistością - za czwartym razem wrzuciłem mile (economy wewnątrz US, grosze) zamiast do Flying Blue (miało być jakieś 450 mil) to zaryzykowałem na Medaliona Delty i dostałem prawie 1000... z Amerykanami nigdy nie wiesz ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 12 Sty 2019 16:35 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
mam chwilę i muszę się zająć tymi milami
w DL za lot na ich pokładzie mam 0 mil, ale wheretocredit pokazuje mi 5tys mil w Alitalia
być może wpadnie mi w tym roku tez 43tys mil w Alitalia w sumie będzie tego ok 50tys mil, może gdzieś sie przydać.
ta sama sytuacja dla żony, (dzieci nie liczę)
pytanie jak to rozwiązać, mam założyć konto na programie milowym Alitalia i wpisać ich numer na rezerwacji w Delta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 16 Lut 2019 19:13 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Szybkie pytanko, zakladajac ze mam najtansza taryfe i lece z dziecmi. Robic on-linie check in czy zrobic to na lotnisku? Jesli mam lot z przrsiadka i teraz nie moge zrobic online na 2 lot czy na lotnisku odprawia nas na oba loty?
Zalezy mi na szczerym wyproszeniu miejsc obok siebie 2+2. Nie chcialbym zeby rozsadzili nas po samolocie.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 16 Lut 2019 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Im zrobisz wcześniej check in tym większe szanse na rezerwację miejsc jakie Ci pasują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 18 Lut 2019 16:11 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Jak sie okazało Delta przydziela miejsca dla dzieci koło rodziców tylko do wieku 5 lat. Mozna sie zdziwic. Atl-mia miał wczoraj overbooking. Płacili 400$ za rezygnacje, w zwiazku z tym i ja mialem problemy i dostalismy miejsca kazde w innym rzędzie. Na szczescie lot krotki i ludzie zgodzili sie przesiasc. Na locie transatlantyckim jakos nie widze dziecka 6 letniego lecącego samemu. Zmyliły mnie europejskie przepisy gdzie dzieci do 12roku zycia sa z automatu przydzielane kolo rodzicow nawet jesli nie wykupilismy miejsc. Przydziela z tyłu koło kibelka ale jednak razem. W USA dzieci sa chyba bardziej samodzielne. Jakbym to wiedzial to kupilbym droższe bilety, szkoda nerwów na proszenie obcych ludzi o przesiadke....

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 05 Lis 2019 15:29 

Rejestracja: 27 Kwi 2012
Posty: 76
Przeglądam loty na trasie TLX - PHX na stronie Delty. Do wyboru są opcje:
1) Basic poniżej info Economy Light za 450 Euro
2) Main poniżej info Economy za 550 Euro

Czy róznica jest tylko w bagażu rejestrowanym?

Czy leciał ktoś deltą w taryfie Economy Light? Jaki bagaż podręczny jest akceptowany? Zdarzało mi się latać np Scootem tylko z podręcznym plecaiem 85 litrowym :D

Czy w najtańszej taryfie posiłki są takie jak w "normalnej" klasie Economy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 05 Lis 2019 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 857
niebieski
@impunitussanta

"The main differences between Delta’s Basic Economy and Standard Economy (Main Cabin) are that Basic Economy does not get a seat assignment until check-in, ticket changes or upgrades are not allowed, and you will be in the last boarding group. This means that you may not be able to sit next to your travel companions. Essentially, it is a use it or lose it ticket. And since you’re last to board, there may not be space for your bag in the overhead bin, but you’ll be able to gate check for free."

Posiłki pozostają te same. W przyszłym tygodniu będę miał 3 loty w tej taryfie, więc dam znać jak z podejściem do wymiarów podręcznego, ale myślę, że nie będzie problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
impunitussanta lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group