Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1121 PostWysłany: 10 Maj 2018 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja czasami podsumowuje ile wydalam na wyjazd, a czasami nie. Z ciekawosci zrobilam podsumowanie z ostatniego wyjazdu do Korei, chcialam zobaczyc czy tanie hotele przelozyly sie na niski koszt wyjazdu (odpowiedzi brzmi: nie, bo byly tez drogie hotele). Spisalam wszystko z wyciagu z karty kredytowej, uzywam jednej w czasie podrozy, wiec latwo podliczyc wydatki plus do tego wyplata z bankomatu z drugiej karty. W tym podsumowaniu nie ma ceny biletu lotniczego, bo kupilam go wczesniej.

Nie podsumowuje rocznych wydatkow na podroze, nie wiem ile procent dochodow wydaje na nie. Jak pisalam juz kiedys na forum, mam budzet roczny i jak za duzo wydam na cos, to po prostu przycinam wydatki w kolejnych miesiacach. Samochodowe hobby tez mnie sporo kosztuje i czasami laczy sie z podrozami, wiec jest dwa w jednym. Np w sobote jade na zlot samochodowy, ktory zalicza sie jako podroz - road trip, kilka tysiecy kilometrow.

@cccc ten artykul kiedys czytalam i tez na wiekszosc pytan mialam odpowiedz NIE.

@peta ja pracuje, zeby moc cieszyc sie zyciem. Nie oznacza to tylko podrozowania, ale rowniez inne hobby i przyjemnosci.

Scenka rodzinna, ktora od razu skojarzyla mi sie z tym tematem. Jestem w goscinie u brata ciotecznego i jego zony, jak zawsze rozmawiamy o podrozach, gdzie bylismy od poprzedniego spotkania rodzinnego. Mowia, ze wreszcie wyciagneli drugiego brata ciotecznego na wyjazd samolotem (wczesniej jezdzil tylko samochodem), przychodzi drugi brat cioteczny i zaczyna sie rozmowa, gdzie mozna tanio poleciec, gdzie jest ladnie, itp. Cala rodzina wkrecona :-)
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 14 Maj 2018 18:59, edytowano w sumie 1 raz
połączono posty
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#1122 PostWysłany: 14 Maj 2018 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Myślę, że najważniejsze to jakoś to wszystko ogarniać i pogodzić finansowo. Dlatego zapytałem z czystej ciekawości jak to u was wygląda, jak sobie z tym radzicie i jak to postrzegacie.

Zjeść ciastko i mieć ciastko.
Latać, zwiedzać nie zbankrutować.
Zabrać dzieciaki, pokazać pół świata bo nie wiadomo jak ich życie może się potoczyć, a tak to coś zobaczą.
Samemu zobaczyć tyle ile jest się wstanie bo nie wiadomo co będzie jutro, za miesiąc, za rok.

Ależ to pięknie napisałem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#1123 PostWysłany: 14 Maj 2018 20:25 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Stwierdziłem, że najlepszym sposobem by nie myśleć bez przerwy o kupowaniu biletów jest chodzenie w góry- na szczęście pogoda jest wyśmienita i nie pamiętam roku, w którym w połowie maja byłem już w tylu miejscach. Wymyśliłem by w lipcu wybrać się w Atlas Wysoki i przy okazji polecieć samolotem :roll: Hmm... Chyba nie o to z górami chodziło...
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#1124 PostWysłany: 14 Maj 2018 20:30 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Można też znaleźć sobie kochankę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1125 PostWysłany: 14 Maj 2018 20:41 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Wtedy nie starczy już pieniędzy na bilety.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1126 PostWysłany: 14 Maj 2018 21:18 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Chyba ze bedzie to bogata wdowa ;)

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
#1127 PostWysłany: 14 Maj 2018 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
pbak napisał(a):
Wtedy nie starczy już pieniędzy na bilety.

Na bilety powinno wystarczyc, tylko na te wszystkie inne zachcianki moze zabraknac. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#1128 PostWysłany: 23 Maj 2018 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Zeus napisał(a):
Ledwo jedna majówka się skończyła, za zaplanowana kolejna :D
Dziękujemy @UIA :D


Ja właśnie też kupiłem majówkę z UIA.
Co ciekawe wewnętrzne loty po Ukrainie są wyłączone z taryfy lowcost ale już loty z/do Polski są w tej taryfie.

Teraz palec mnie świeżbi, bo kalendarz doszedł do połowy maja i mam ochotę znów kupić bilety do KBP i potem krajówki ale czekam na twoją @Zeus relację z Chersonia i Dnipro.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1129 PostWysłany: 23 Maj 2018 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ja przez ostatnie 2 wekendy tak skromniutko, odpuscilem NY i spedzilem jeden w Krakowie oraz kolejny MEGA weekend w Emiratach, mimo iz nie przepadam za Dubajem, ale moim marzeniem bylo przejechac sie metrem, co udalo mi sie zrealizowac. :)
Jak na razie zadnych konkretnych planow, pewnie nie jestem az tak uzalezniony. :D
Chcialbym gdzies zabrac mame, o ile zdrowie pozwoli.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
 
      
#1130 PostWysłany: 25 Cze 2018 12:52 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Ja Oskiboski uprzejmie informuje,że nie będę już szukał biletów TAP :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1131 PostWysłany: 25 Cze 2018 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 608
Kilometry: 970 638
srebrny
@oskiboski
koniecznie poinformuj też swego terapeutę.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#1132 PostWysłany: 10 Lip 2018 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Cos czuje, ze wroce do polowania na bilety. Nazbieralo sie tych mil w roznych programach i trzeba zaplanowac jakies fajne wyjazdy z polaczeniem promocji i EF. Ulozylam juz troche tras i teraz potrzebuje doloty. Oczywiscie nawet jak nie latam to i tak sprawdzam codziennie RSS z roznych stron i blogi lotnicze, bo moze bedzie jakas super promocja.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1133 PostWysłany: 11 Lip 2018 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
oskiboski napisał(a):
że nie będę już szukał biletów TAP :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jak rozumiem ten fragment zdania należy uzupełnić stwierdzeniem "ponieważ już kupiłem bilety do ....." :D
Ja byłam na odwyku jakieś półtora miesiąca. I nawet znajomi się dziwili, że nic nie mam zaplanowane, więc trzeba było wrócić do standardów i coś kupić. Padło na krótki wypad do Bratysławy. Chwilowo nasycona tymi biletami nie rzuciłam się na ofertę TAP-u od razu, tylko dopiero po kilku dniach ;) Koniec końców okres odwyku okazał się dłuższym okresem głodu, w następstwie którego kupiłam w ciągu dwóch tygodni cztery krótsze lub dłuższe wyjazdy. Próba odwyku tylko pogłębiła uzależnienie, więc będzie lepiej jeśli zrezygnuję z kolejnych... odwyków oczywiście, a nie biletów :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1134 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jest taki test na uzależnienie, co prawda dotyczy on alkoholików, ale lekko go zmodyfikuję. Gdy się odpowie 4 razy TAK, to wtedy ma się problem.
Test CAGE - klatka.
C - cut, czy kiedykolwiek chciało się świadomie ograniczyć wydatki na bilety lotnicze.
A - angry, czy ktokolwiek był zły na kupującego z powodu jego zakupów
G - guilty. czy kiedykolwiek miało się poczucie winy, było złym na siebie, z racji swoich zakupów
E - empty, czyli zakupy na pusto, czy kupuje się bilety tylko po to aby poczuć dreszczyk emocjo z deala wiedząc od początku, że tego biletu nie wykorzysta.
Jeśli nie odpowiedziało się na wszystkie zagadnienia TAK, to nie jest się uzależnionym. Należy więc się cieszyć zakupami, dealami, podróżami i przestać gadać serio na temat uzależnienia. :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
grzegorz84 uważa post za pomocny.
 
      
#1135 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:48 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Świat bez uzaleznień byłby jakiś taki...nudny :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1136 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:51 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Sex & Drugs & Rock & Roll & Fly4free :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1137 PostWysłany: 19 Lip 2018 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
Ciekawe, czy w naszych uzależnieniach dotrwamy do takiego wieku:

http://podroze.gazeta.pl/podroze/7,1141 ... Z_BoxLSImg

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1138 PostWysłany: 19 Lip 2018 17:23 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ja wyznaję taką zasadę: jeśli podróżujesz za swoje, a nie za cudze (banku) oraz otoczenie w żaden sposób nie cierpi, to nie jest to uzależnienie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1139 PostWysłany: 25 Paź 2018 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Mamy tu jakiś poradnik jak radzić sobie z wyrzutni sumienia? Dzis miałem się uczyć, a kupiłem sobie eze za 2100, a w domu jeszcze nie powiedziałem o gps. Wydeleguje mnie...
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1140 PostWysłany: 25 Paź 2018 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
grzegorz84 napisał(a):
Mamy tu jakiś poradnik jak radzić sobie z wyrzutni sumienia?

Generalnie nie ma, z wyrzutami sumienia oprocz dobrego Spowiednika nikt nie pomoze.
Ewentualnie wytlumaczysz kolegom w barze, jak Cie zrozumieja to postawia pare kolejek, wtedy zapomniesz. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group