Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1101 PostWysłany: 15 Mar 2018 20:10 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Raz nie poleciałem do Londynu ;( na zakonczenie słynnej oblotowki Wegiersko-tureckiej z braku sił :mrgreen:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1102 PostWysłany: 30 Kwi 2018 10:25 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
d-t-x napisał(a):
@cccc: Nigdy niczego nie anulowałem, wszystkie wyjazdy dochodzą do skutku. Takie długofalowe planowanie ma sens - można rozplanować budżet, nie ma problemu z urlopem w pracy, można zrobić niezbędne zakupy na wyjazd i rozłożyć je w dłuższym okresie czasu. A nogę można złamać i w dniu wyjazdu.
Zmiany planów mnie nie dotyczą. Oboje mamy stabilną robotę, nie mamy dzieci, zdrowie i pieniądze na szczęście dopisują. Żadne inne czynniki nie przychodzą mi do głowy.


Też często mam zaplanowane coś na kilka miesięcy do przodu i wtedy wbrew pozorom jest łatwiej. W pracy, w domu (także u dziadków moich dzieci) w kalendarzu oznaczone "że nas (mnie) nie ma" i inne plany się dopasowują do tego. W pracy w zasadzie mam urlop kiedy chcę (ale niestety nie mam możliwości nadrobienia lub odrobienia w np w nadgodzianch czy w weekendy i limit 26 dni w roku nieprzekraczalny). Więc tym bardziej muszę dobrze planować. I zaobserwowałem jeszcze taką zależność - wyjazdy, które już wygenerowały koszty (bilety, noclegi) mają znacznie większą szansę powodzenia niż te samochodowe umawiane np za 2 tygodnie. Wielokrotnie mi się zdarzało, że się umawiamy na jakiś wyjazd samochodem w góry czy bliską zagranicę i nagle na 2-3 dni przed wychodzą nagłe trudności w pracy, domu itp i wyjazd nie dochodzi do skutku. A jak wydane kilkaset zł na loty czy noclegi to jednak każdy jest bardziej zdeterminowany. I w razie czego po godzinach zostanie i w domu uda się wszystko poskładać.
Miałem w życiu kilkanaście opuszczonych lotów, ale od 4 lat wszystko zakupione=odbyte:) A wcześniej to zdarzało się na aferę kupować bilety za złotówkę (np. na różne terminy a potem wybierało się jeden bliżej wylotu), albo przy przesiadce brało się dodatkowy bilet za kilka złotych na wypadek obsuwy wcześniejszego lotu.
Ale zauważyłem, że jak wrócę z jakiegoś wyjazdu i nie ma kupionych następnych biletów to jakiś taki wewnętrzny niepokój jest:) Więc zaplanowanie na kilka miesięcy wprzód pozwala też wprowadzić spokój ducha:)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez kow, 30 Kwi 2018 11:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
PatrycjaR uważa post za pomocny.
 
      
#1103 PostWysłany: 30 Kwi 2018 10:32 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
kow napisał(a):
Ale zauważyłem, że jak wrócę z jakiegoś wyjazdu i nie ma kupionych następnych biletów to jakiś taki wewnętrzny niepokój jest:) Więc zaplanowanie na kilka miesięcy wprzód pozwala też wprowadzić spokój ducha:)

Mam dokładnie to samo :) Muszę mieć coś na górkę. Od mniej więcej 5-6 lat nie zdarzyła się sytuacja, abym nie miał zaplanowanych jeszcze ze 2-3 wyjazdów po powrocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1104 PostWysłany: 30 Kwi 2018 11:34 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 227
niebieski
Ja rzuciłem dobrze (tak przynajmniej twierdzili znajomi) płatną pracę w Polsce na stanowisku kierowniczym. Wyjechałem za granicę, gdzie pracuję obecnie jako sprzątacz w szkole. Dzięki temu mam ok. 100 dni wolnych w roku i dodatkowo 25 dni urlopu:)
I ciągle mi mało;)
A najbliższy wolny termin, który już powoli planuje, to ferie wielkanocne w 2019 r.
Cieszę się, że moi bliscy pozwalają mi "trwać" w tym uzależnieniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1105 PostWysłany: 01 Maj 2018 01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Odpuscilem NY na kolejny weekend, ale nie bylo latwo. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1106 PostWysłany: 01 Maj 2018 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
d-t-x napisał(a):
@cccc: Nigdy niczego nie anulowałem, wszystkie wyjazdy dochodzą do skutku. Takie długofalowe planowanie ma sens - można rozplanować budżet, nie ma problemu z urlopem w pracy, można zrobić niezbędne zakupy na wyjazd i rozłożyć je w dłuższym okresie czasu. A nogę można złamać i w dniu wyjazdu.
Zmiany planów mnie nie dotyczą. Oboje mamy stabilną robotę, nie mamy dzieci, zdrowie i pieniądze na szczęście dopisują. Żadne inne czynniki nie przychodzą mi do głowy.


Wszystko jest do czasu, choć jeśli Ci to odpowiada to oczywiście trzymam kciuki, żeby tak się nigdy nie zdarzyło :P
Ja jestem zbyt spontaniczna i impulsywna (i nie wyobrażam sobie mieć 'ułożonego' grafiku na następne kilkanaście miesięcy), żeby planować coś na więcej niż kilka miesięcy do przodu (zazwyczaj max 8-10 miesięcy). No i życie pokazuje, że raczej nie mam co brać swojej, jakiejś tam sytuacji, za pewnik, bo różne rzeczy się mogą zdarzyć. ;)
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1107 PostWysłany: 01 Maj 2018 10:09 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Widzisz, to kwestia osobowości. Ja nie jestem impulsywny, jestem raczej typem planisty. Nie zdarza mi się kupować biletów na spontaniczny wypad na koniec świata kilka dni przed wyjazdem - choćby dlatego, że na pewno już ten wolny czas mam od kilku miesięcy zagospodarowany ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
PatrycjaR uważa post za pomocny.
 
      
#1108 PostWysłany: 07 Maj 2018 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Czy ktoś z was liczył kiedyś ile wydaje miesięcznie,rocznie itd na loty/podróże?
Może są osoby co mają sztywny budżet przeznaczony na ten cel, bo większość jak sądzę idzie na żywioł i okazje ;)
Czy jednak wolicie nie wiedzieć jakie to są kwoty ;)

I drugie co mi chodzi po głowie.

Kiedy kończy się odkładanie pieniędzy na wyjazdy jako dodatek do życia a zaczyna się życie i praca tylko by jeździć, latać, zwiedzać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1109 PostWysłany: 07 Maj 2018 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@peta
Już Ci mówię :)
Jak miałem średnie ale stałe dochody to było: 1150, 1450 i 1650€. Co ciekawe, z roku na rok kasa wydawana na podróże rosła od 70 do 90% tego co wydawałem na jedzenie. W zeszłym roku przyszedł długo zapowiadany kryzys i było tylko 550€ (30% tego co na jedzenie)... W tym roku widzę odwilż :mrgreen:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#1110 PostWysłany: 07 Maj 2018 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 554
niebieski
peta napisał(a):
Czy ktoś z was liczył kiedyś ile wydaje miesięcznie,rocznie itd na loty/podróże?

W ramach eksperymentu i sprowokowana trochę przez znajomą, w zeszłym roku dokładnie liczyłam koszty podróży. Chciałam się sprawdzić, czy mieszczę się w początkowo szacowanych kosztach, ewentualnie jaka jest granica błędu (np. z powodu nieprzewidzianych okoliczności). Tak więc przed każdym wyjazdem powstawała tabelka z podziałem na koszty transportu (loty, busy, pociąg...), noclegi, wyżywienie, wstępy itd. :geek: Wnioski były takie, że się mieszczę w założonych budżetach, sytuacje awaryjne jestem w stanie ogarnąć coraz lepiej, a koszty roczne moich "szaleństw" zaskoczyły mnie samą. ;)
Ale jako że to był eksperyment, nie zamierzam go kontynuować. Tym bardziej, że ten rok będzie dużo skromniejszy w wyjazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1111 PostWysłany: 08 Maj 2018 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ja z kolei zauwazylem, ze jak duzo wydam to jestem bardzo zadowolony, jak srednio to tylko srednio, a jak malo i oszczednie to okazywal sie chudy wyjazd. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek lubi ten post.
 
      
#1112 PostWysłany: 08 Maj 2018 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Ja wydaję tyle że boję się liczyć. Ale z drugiej strony w wyjątkowo dobry nastrój wprawia mnie fakt że zapłaciłam wyjątkowo mało za wyjątkowo dobry produkt. I nawet jeśli w wielu przypadkach to tylko złudzenie, to lubię się nim cieszyć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1113 PostWysłany: 08 Maj 2018 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
peta napisał(a):
Czy ktoś z was liczył kiedyś ile wydaje miesięcznie,rocznie itd na loty/podróże?
Może są osoby co mają sztywny budżet przeznaczony na ten cel, bo większość jak sądzę idzie na żywioł i okazje ;)
Czy jednak wolicie nie wiedzieć jakie to są kwoty ;)

I drugie co mi chodzi po głowie.

Kiedy kończy się odkładanie pieniędzy na wyjazdy jako dodatek do życia a zaczyna się życie i praca tylko by jeździć, latać, zwiedzać?
Ja niestety wzrastam w osobodniu i trochę mnie to martwi. http://dookolakuli.pl/know-how/ile-kosztuja-podroze/

Policzyłem, że już na kupione bilety powinienem mieć odłożone $6000. Nie wiem skąd to wziąć. Chyba zapiszę się do wątku zadłużonych?
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1114 PostWysłany: 08 Maj 2018 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
grzegorz84 napisał(a):
Policzyłem, że już na kupione bilety powinienem mieć odłożone $6000.

Grzes to sa luxusowe problemy, ja praktycznie co kilka m-cy musialem zawyzac limity moich kart nie uwzgledniajac dochodow. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
grzegorz84 lubi ten post.
 
      
#1115 PostWysłany: 08 Maj 2018 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
grzegorz84 napisał(a):
Chyba zapiszę się do wątku zadłużonych?


To tu jest już nawet taki wątek :D ?



Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
krapio lubi ten post.
 
      
#1116 PostWysłany: 08 Maj 2018 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 399
niebieski
Powinien by wszak uzależnień przybiera flroznebszat
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#1117 PostWysłany: 10 Maj 2018 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
grzegorz84 napisał(a):
przybiera flroznebszat

Szlaban na wydatki ;)

Załączniki:
aa.JPG
aa.JPG [ 40.09 KiB | Obejrzany 1359 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1118 PostWysłany: 10 Maj 2018 15:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Ledwo jedna majówka się skończyła, za zaplanowana kolejna :D
Dziękujemy @UIA :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1119 PostWysłany: 10 Maj 2018 21:42 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Obiecałem sobie zasypać wszystkie dziury do 10.18 no i.... 2x Berlin 2x Tel Aviv 1x Dublin 1x Nowy Jork 1x RTW :lol: terapia..
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1120 PostWysłany: 10 Maj 2018 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Na pewno podrozowanie potrafi uzalezniac w takim czy innym stopniu i mozna zostac "podrozoholikiem". :D

Tutaj jest artykul:

Podróże uzależniają! Sprawdź, czy masz te objawy

Dla ciekawosci sprawdzilem:

Możesz spać wszędzie -> NIE np. nigdy jeszcze nie spalem w hostelu czy na lotnisku, choc chcialbym kiedys zakosztowac

Ledwo co wróciłeś z podróży, a już myślisz o następnej -> NIE, gdyz zdecydowana wiekszosc moich wyjazdow odbywa sie spontanicznie, decyzja z reguly krotko przed wyjazdem

Zakup biletu lotniczego to ogromna przyjemność i ekscytacja -> NIE, gdyz latam liniami tradycyjnymi i patrzac po ofertach publikowanych na forum to slono przeplacam. :D Poza tym ja ustanawiam najpierw destynacje, a cena to sprawa drugorzedna

Oszczędzasz i oszczędzasz... a potem wszystko wydajesz na podróże -> NIE bardzo potrafie oszczedzac i wydaje nie tylko na podroze

Twój portfel jest pełen obcych walut. Najmniej w nim tej, której w danym momencie najbardziej potrzebujesz -> NIE i bardzo rzadki przypadek, gdyz place kartami, a jak mam jakies waluty to albo rozdam albo wydaje na lotnisku w duty-free

Nigdy się nie rozpakowujesz -> NIE, ale zdarzylo sie kilka razy, raczej w podrozach sluzbowych

Twoja lista miejsc "do odwiedzenia" nie ma końca -> NIE, gdyz nie mam takiej listy, nie stawiam poprzeczek, a moim skromnym marzeniem jest odwiedzic wszystkie kraje na literke "B" i zobaczyc Sosnowiec :D

Masz przyjaciół na całym świecie -> NIE da sie ukryc, przewaznie nie sa to osoby poznane podczas podrozy

Dom to nie miejsce, to uczucie -> NIE, dom to najpiekniejsze miejsce na Swiecie, za ktorym nie raz tesknie :)

Twoją ulubioną lekturą są przewodniki i blogi podróżnicze -> NIE, kiedys tak bylo, a dzis to spontan, lubie niespodzianki oraz lubie poczytac o tym kraju dopiero po powrocie i porownac

Dogadasz się z każdym -> NIE bardzo, na trzezwo mialem problem z dzikimi plemionami w Wenezueli czy Afryce

Jet lag to nie problem -> to zalezy, np. jak sie lata na weekendy to NY to zegar biologiczny zaczyna chodzic w odwrotna strone :D

Twój podróżniczy kalendarz dokładnie jest zaplanowany -> NIE zgadza sie w moim przypadku

Najlepszy prezent dla Ciebie? Bilet lotniczy -> NIE, najlepszym prezentem dla mnie jest magiczne slowo :)

Twój paszport wypełniony jest stemplami z całego świata -> Tak, ale 5 stron zabilem pieczatkami okolicznosciowymi, gdyz lubie jak misie polarne chodza po stronach w paszporcie :D

Chcesz więcej -> Akurat NIE, ciesze sie z tego co mam, kazdym dniem, nawet kazdym listkiem na drzewie i jak spotkam choc 1 osobe z dobra, pozytywna energia to mi sprawia radosc


Innym, kto wie, moze gorszym uzaleznieniem od podrozowania moze byc to forum:
Cytuj:
jak wynika ze zignorowanych głosowań, większość nie chce zaglądać na "takie coś". W dodatku setki godzin poświęcone na angażowanie się w forum okazuje się być frajerstwem i zwykłym wykorzystaniem - by przyciągnąć do portalu, który niespodziewanie zamienił się w słup reklamowy i to jeszcze tak chaotycznie umodelowany. Tak, mocno identyfikowałem się z tym portalem i czuję się wykorzystany.

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group