Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Couchsurfing ;)
#1 PostWysłany: 15 Sty 2014 15:35 

Rejestracja: 17 Wrz 2013
Posty: 38
Witam , od razu mówie , ze szukałam na forum o CS i znalazłam 2 tematy- w tym 1 zamkniety .

Mam takie pytanie- chce lecieć tanimi liniami np wizzAir do Rzymu w dniach 4.luty do 7 lutego. Jak wiadomo zostało mi okolo 3 tygodni na załatwienie wszystkiego. Co mam najpierw robić? Zamawiać bilet czy szukać najpierw tzw,, kanapy?"

Bo z 1 strony jak zamowie bilet a nie wypali CS to ide do hotelu, ale znow jak zarezerwuje i wezme urlop, a pacjent mi odmówi to też problem w sumie...Troche to smieszne, ale z 2 strony sie już troche naczytalam, ze ktoś na kilka godzin przed odlotem odmówil bo cos tam......

Jakie sa wasze doświadczenia ;?)



mod - przenoszę z Promocji


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Sty 2014 15:52, edytowano w sumie 1 raz
natępnym razem kosz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu Boże Ciało w Nowym Jorku za 3673 PLN. Loty z Berlina i noclegi w hotelu
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#2 PostWysłany: 15 Sty 2014 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Jak ktoś Ci odmówi albo nie znajdziesz hosta to bierzesz hotel, nie widzę problemu.
Skoro decydujesz się na lot do Rzymu to chyba znajdziesz trochę kasy na jakiś hostel gdyby się nie udało z CS. Najtańszy jaki widzę w tym momencie na szybko to 100zł za 3 noce lub 130 ze śniadaniami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#3 PostWysłany: 15 Sty 2014 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Rób obie rzeczy jednocześnie :P
Jak masz już jakieś doświadczenie na CS'ie to raczej nie powinni Cię odrzucić.
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#4 PostWysłany: 15 Sty 2014 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Moim zdaniem zawsze na początku kupuje się bilet do pewnego miejsca, później szuka się hosta. Nie ma sensu szukać hosta wcześniej niż dwa tygodnie przed planowanym terminem przyjazdu, bo CS to nie bukowanie hotelu, a dogadywanie się z ludźmi. Mało kto planuje swoje życie prywatne z dużym wyprzedzeniem i wie, czy za np. dwa miesiące w sobotę będzie akurat mógł kogoś przenocować, czy nie. Masz 3 tygodnie do wyjazdu. Jeśli cena za bilety Cię satysfakcjonuje, to nie czekaj tylko kupuj, bo taniej na pewno nie będzie. Hosta możesz znaleźć, a możesz nie znaleźć :) Jak już znajdziesz, to może po jakimś czasie zmienić zdanie (w moim przypadku nikt jeszcze nie zmieniał zdania). To jest ryzyko, którego nie możesz uniknąć :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#5 PostWysłany: 15 Sty 2014 16:03 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Nic dodać nic ująć. Generalna rada jest taka, że nie powinnaś traktować couchsurfingu przez pryzmat miejsca do noclegu. A w razie czego zawsze można "kupić" sobie hosta na airbnb.com i wymagać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#6 PostWysłany: 15 Sty 2014 16:07 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Moje doswiadczenie w poszukiwaniu hosta poprzez CS jest negatywne a w szczegolnosci w miastach, do ktorych dolatuja nasze tanie linie- chyba jest jakis przesyt. Nie jest tez zadna tajemnica, ze dziewczyny maja lepiej. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#7 PostWysłany: 15 Sty 2014 16:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
01ERES napisał(a):
Moje doswiadczenie w poszukiwaniu hosta poprzez CS jest negatywne a w szczegolnosci w miastach, do ktorych dolatuja nasze tanie linie- chyba jest jakis przesyt. Nie jest tez zadna tajemnica, ze dziewczyny maja lepiej. ;)


To prawda. Oslo i Sztokholm to najgorsze miasta na CS :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#8 PostWysłany: 15 Sty 2014 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Ja coraz częściej zauważam podejście do CS jak do hotelu, tyle, że darmowego.
A przecież tu bardziej chodzi o budowanie relacji, znajomości, pokazania innego punktu widzenia w różnych krajach i możliwość odwdzięczenia się również noclegiem.
Fajnie jak ktoś Cię przenocuje, ale to też polega na tym żebyś Ty dał możliwość przenocowania komuś u siebie.
Mówię ogólne odczucia, nic osobistego do kogokolwiek w temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#9 PostWysłany: 15 Sty 2014 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Szukanie hosta to generalnie ciężka praca :) Tylko raz udało mi się znaleźć go naprawdę szybko - w Derry w Irlandii, ale to nie jest topowa destynacja turystyczna. W europejskich stolicach turystyki, jak Amsterdam, czy Paryż musiałem się sporo nagimnastykować, zanim kogoś znalazłem, ale finalnie się udawało. Ze względu na nadwyżkę popytu nad podażą, znalezienie hosta często wymaga dużej cierpliwości, kreatywności w pisaniu requestów oraz tendencji do podejmowania ryzyka i nie rezerwowania noclegu z dużym wyprzedzeniem, bo zdarza się, że ktoś akceptuje request'a na kilka godzin przed Twoim przyjazdem :)

Jeśli główną korzyścią, jaką się chce czerpać z CS ma być oszczędność finansowa, to nie wiem, czy zawsze warto się w to bawić, biorąc pod uwagę czas poświęcony na czytaniu profili i pisaniu requestów. Chyba lepiej zabukować tani hostel. Jeśli szuka się dodatkowej przygody, to warto zainwestować :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#10 PostWysłany: 15 Sty 2014 16:49 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Mogę odpowiedzieć jeszcze z drugiej strony, jako host. Mieszkam w Krakowie, czyli w skali europejskiej nie jest to jakaś mega turystyczna destynacja (choć chciałbym, żeby było inaczej ;) ), mimo to dostaję naprawdę sporo zapytań. Nie czytam już nawet takich, które zaczynają się od słowa będzie koncert/egzaminy wstępne/przyjechał kolega z Włoch, itp. Miałem okazję być darmowym hostelem i na przyszłość już mi wystarczy. Samemu jadąc gdzieś zawsze piszę do wielu (minimum 10) gospodarzy, każdemu z nich piszę inny request, szukając pewnych punktów wspólnych. Ze względu na to, co napisano powyżej, równie często rezerwuję po prostu hotel/airbnb i mam święty spokój.

Ja sam wolę przyjąć dwie osoby na miesiąc/dwa - w zależności, ale poświęcić im dużo uwagi, poznać zwyczaje, itp. kraju, z którego osoba przyjeżdża, wybrać się gdzieś razem, słowem: również samemu się wzbogacić. Couchsurfing musi działać w dwie strony - a więc nie może być to jedynie oszczędność przyjeżdżającego polegająca na tym, że nie musi bulić za hotel.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#11 PostWysłany: 15 Sty 2014 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
ciacho_majonez napisał(a):
Couchsurfing musi działać w dwie strony - a więc nie może być to jedynie oszczędność przyjeżdżającego polegająca na tym, że nie musi bulić za hotel.


Jasne! Inaczej, po co ktokolwiek miałby zawracać sobie głowę trzymaniem w swoim domu obcych ludzi, którzy niczego nie oferują w zamian. Dlatego napisałem, że szukanie hosta to ciężka praca, bo nie można po prostu przesłać wszystkim tej samej wiadomości, licząc, że ktoś zaakceptuje. Trzeba przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chciałbym u danej osoby przenocować, jak możemy oboje na tym skorzystać i potem wyrazić to w swojej wiadomości. A na końcu jeszcze udowodnić, że się nie kłamało, gdy już będziemy na miejscu u hosta :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off
Natalia123 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#12 PostWysłany: 16 Sty 2014 00:59 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Kański napisał(a):
Jak ktoś Ci odmówi albo nie znajdziesz hosta to bierzesz hotel, nie widzę problemu.
Skoro decydujesz się na lot do Rzymu to chyba znajdziesz trochę kasy na jakiś hostel gdyby się nie udało z CS. Najtańszy jaki widzę w tym momencie na szybko to 100zł za 3 noce lub 130 ze śniadaniami.


Rok temu w lutym placilem 10-12 euro, 5 minut od Termini. Szukalem poczatkowo przez CS, ale jedyne co otrzymalem, to propozycje wynajmu mieszkania :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#13 PostWysłany: 16 Sty 2014 01:23 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 18
Loty: 2
Kilometry: 2 672
zabukuj sobie jakiś hostel, który mozna darmowo odwołać dzień wczesniej, a jak odwołasz później - płacisz tylko za 1 noc.
A hosta szukaj normalnie, tak jakbyś nie rezerwowała tego hosteliku. Rezerwacja jest po to, zebyś nie została na lodzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#14 PostWysłany: 16 Sty 2014 13:12 

Rejestracja: 17 Wrz 2013
Posty: 38
Dzięki wszystkim za odpowiedzi;) !!!pomogliscie bardzo;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#15 PostWysłany: 18 Sty 2014 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 350
niebieski
a gdyby tuż przed wylotem okazało się, że cię host nie może ugościć , zawsze istnieje grupa last minute couch request (w danym mieście), w której piszesz o swoim pobycie i lawinowo napływają zaproszenia od facetów (jeśli jesteś kobietą), nie wszystkie jednak są bezinteresowne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#16 PostWysłany: 18 Sty 2014 15:21 

Rejestracja: 17 Wrz 2013
Posty: 38
hehe, Ja z chłopakiem się wybieramy także wiadomo... :D:D


chyba tylko bezinteresowne zgłoszenia by były ;)

tylko, ze nie ma last minute w Rzymie ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#17 PostWysłany: 18 Sty 2014 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 350
niebieski
Natalia123 napisał(a):
hehe, Ja z chłopakiem się wybieramy także wiadomo... :D:D


chyba tylko bezinteresowne zgłoszenia by były ;)

tylko, ze nie ma last minute w Rzymie ;P


jest, korzystałam :)

https://www.couchsurfing.org/group.html?gid=11454
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Couchsurfing ;)
#18 PostWysłany: 18 Sty 2014 22:25 

Rejestracja: 17 Wrz 2013
Posty: 38
Dzięki piękne !!!

No to uderzamy na Rzym !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Sty 2014 17:29 

Rejestracja: 20 Lut 2011
Posty: 353
Loty: 44
Kilometry: 49 173
niebieski
Couchsurfing to nie darmowe noclegi... jako aktywny surfer nie podzielam Twojego zdania, bo Couchsurfing to coś więcej niż tylko noclegi.

Tapnięte z S3 Mini
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Lut 2014 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3409
srebrny
Interesujący materiał o couchsurfingu.
http://wiadomosci.wp.tv/i,Couchsurfing- ... l#m1405050
Ciekawe czy ktoś z forum miał podobne sytuacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group