Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 19 Maj 2015 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
jestem podobnego zdania co ciacho_majonez
korzystałem z CS, nigdy nie miałem możliwości być hostem jednak parokrotnie pomogłem takowego znaleźć , często nocowałem u osób które z "zewnątrz" nie były popularne. W tej kwestii wydaje mi się że takie polecanie zniechęca hosta do prowadzenia "działalności".
Co za dużo to niezdrowo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#142 PostWysłany: 19 Sty 2016 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2015
Posty: 48
Czołem,

czy zauważyliście ostatnio zmianę na CS? Z tego co widzę, nie ma już podziału opinii na pozytywne, neutralne i negatywne. Pojawiły się za to jakieś gwiazdki.
Wygląda mi to na spory krok do tyłu, tym bardziej przy wyszukiwaniu tego kogo chcesz gościć. Do tej pory jak wyszukiwałem poprzez "Find Travelers" to opinie były rozdzielone na trzy kategorie.
Od razu mogłem sprawdzić o co chodzi jeśli opinia była negatywna. Teraz tego nie ma? Czy ktoś znalazł uzasadnienie tej zmiany?

pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 19 Sty 2016 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Tez to zauważyłem. Oczywiście,zrobili to po to, by ułatwić nam (użytkownikom) życie ;) Teraz zamiast pozytywnych/negatywnych referencji, będzie opcja: "czy skorzystałbyś ponownie z "usług" tego hosta, czy nie". Dla mnie to również krok wstecz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 05 Cze 2017 09:25 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 18
Loty: 46
Kilometry: 67 374
Czesc.

Mam takie pytanie: chcialbym zaczac podrozowac spotykajac sie wraz z lokalnymi mieszkancami. Oczywiscie najlatwiejszy sposb, to couchsurfing. Czy ktos wykorzystywal ten portal w ten sposob? Czy latwo znalezc chetnych na oprowadzanie po danym miejscu czy raczej ludzie nie sa chetni?

I chodzi o samo oprowadzanie, bez noclegu ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 05 Cze 2017 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2015
Posty: 48
Z tego co wiem, odbywają się takie spotkania.

Możesz też poszukać na tripadvisor pod hasłem "free tour". Oczywiście na ogół nie są to darmowe oprowadzania, bo na końcu oprowadzający prosi o datek ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 05 Cze 2017 09:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Kiedyś była taka opcja do wyboru: Host, meet for coffee i nić.
Ja miałem przez jakiś czas meet for coffee i oprowadzałem ludzi po Krakowie. Pub crawling lub po atrakcjach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 05 Cze 2017 09:40 

sebko napisał(a):
Czy latwo znalezc chetnych na oprowadzanie po danym miejscu czy raczej ludzie nie sa chetni?

Im mniej turystyczny kraj, tym łatwiej znaleźć chętnych. Takie spotkania odbywają się cyklicznie w wielu miastach, ale nie polegają raczej na oprowadzaniu. Na oprowadzanie powinieneś się umówić indywidualnie.
Góra
 PM off  
      
#148 PostWysłany: 05 Cze 2017 09:51 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 18
Loty: 46
Kilometry: 67 374
Ok. Dzieki za wskazowki.

Nigdy wczesniej z tego nie korzystalem, stad tez moje pytanie.

Ogolnie duzo widze ogloszen, ale najczesniej sa to od innych przyjezdnych, ale jakby nie patrzec to tez jest jakas opcja.

W kazdym razie dzieki za wskazowki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 24 Lip 2020 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
Dane 17 milionów użytkowników serwisów CouchSurfing na sprzedaż:
https://antyweb.pl/couchsurfing-wyciek- ... 7-mln-kont
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 16 Maj 2021 10:09 

Rejestracja: 08 Maj 2014
Posty: 23
Couchsurfing to już nie jest to co było kiedyś.
Teraz to jest komercyjne przedsięwzięcie.
Najpierw zmienili witrynę z .org na .com i pojawiły się opłaty i reklamy.
Sam zapłaciłem ponad 200 zł i miałem mieć na stałe dostęp do kompletnego serwisu.
Teraz pod pretekstem pandemii żądają kolejnych pieniędzy i to co miesiąc.
Zdaję sobie sprawę że serwery i serwis kosztuje ale wszystko musi mieć jakieś granice !!
Załóżmy że użytkowników jest 17 milionów, ale aktywnie korzystających jest 5 milionów, to przy opłatach (10,99 zł miesięcznie w Polsce) jakich żądają miesięcznie wychodzi że otrzymają 55 milionów miesięcznie. Nawet niech aktywnych będzie tylko 1 milion. To czy 6 milionów miesięcznie kosztuje serwis i obsługa portalu !!!!!!!
Świat schodzi na psy
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#151 PostWysłany: 16 Maj 2021 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Zgadzam się w 100%. Wypisałem się 2 lata temu. Kiedyś to był syl życia, poznawania ludzi, teraz nocleg prawie za free.

Jakieś 12 lat temu był jeszcze fajny portal do wymiany miejsc noclegowych, uciekła mi nazwa. Sam skorzystałem raz na Korsyce. Ich rodzinka była u mnie we Władku przez tydzień a ja u nich. I to było ok.

Ostatnie osoby które gościłem na SC to pozostawię bez komentarza. Choć cisną mi się ostrzejsze słowa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 21 Cze 2021 01:07 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Wszystkim rozczarowanym tym, czym stał się CS polecam z pełnym przekonaniem BeWelcome.org. Jestem tam, uczestniczę, gwarantuję że pierwotny duch CS przeniósł się właśnie tam.
Społeczność jest mała ale aktywna. Projekt prowadzony jest przez wolontariuszy, w pełni non-profit.
Te same zasady działania co dawny CS.
Góra
 Profil Relacje PM off
puhacz lubi ten post.
 
      
#153 PostWysłany: 21 Cze 2021 02:08 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Bardzo fajny do pewnego momentu był też Hospitality Club - całkowicie non profit - nocowałem wielokrotnie i poznałem wielu wspaniałych ludzi. Z pewnym małżeństwem ze Szwajcarii utrzymuje kontakt do dziś - byli u mnie w Polsce. Niestety HC w pewnym momencie zatrzymało się w miejscu i kompletnie przestali się rozwijać. Wiele osób uciekło właśnie do CS. Niestety od jakichś 4 - 5 lat znalezienie noclegu na tych portalach graniczy z cudem - chyba, że jesteś atrakcyjną samotną dziewczyną to tak. Wiele czynników się na to złożyło a szkoda bo idea byłą wspaniała. Niestety przegrała chyba z ludzką naturą - zbyt wielu chciało brać a za mało osób chciało dawać. Znam historie kilu osób, które przenocowały sporo osób a potem jak same szukały noclegu to nie mogły znaleźć i dały sobie spokój i przestały same udostępniać. Gwoździem do trumny było też pojawienie się AirBnb - wiele osób stwierdziło, że może robić to samo co do tej pory a jeszcze na tym zarobić. Teraz pandemia chyba całkowicie dobiła już HC i CS. Wielka szkoda. Byłą to niepowtarzalna możliwość poznawania różnych krajów i miejsc z perspektywy lokalnych mieszkańców.
Góra
 Profil Relacje PM off
kbk lubi ten post.
 
      
#154 PostWysłany: 21 Cze 2021 02:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Z tego co wiem ze środowiska autostopowego to na couchu nie jest tak źle ze znalezieniem hostów. Ale faktycznie sporo osób odeszło. Powstaje coś nowego, ale to na razie zalążek i ciężko powiedzieć czy coś z tego będzie: https://couchers.org/ Można dodać się do ich newslettera i śledzić postępy. Nie był bym też tak pesymistycznie nastawiony do tej formy podróżowania- w końcu couchsurfing był tez kiedyś odpowiedzią na inny portal i jego podobne działania do tych, które obecnie mają miejsce na csie. I najważniejsze- chociaż ten świat bywa rożny, to zawsze znajdą się pomocni i fajni ludzie,którzy będą się nawzajem gościć i sobie pomagać. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.n lubi ten post.
 
      
#155 PostWysłany: 20 Gru 2021 02:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Adventure95 napisał(a):
Teraz pandemia chyba całkowicie dobiła już HC i CS. Wielka szkoda. Byłą to niepowtarzalna możliwość poznawania różnych krajów i miejsc z perspektywy lokalnych mieszkańców.


Pandemia może i znacznie zmniejszyła ilość rzeczywiście aktywnych użytkowników, ale na pewno nie zabiła CS.

Zacząłem korzystać z CS w lipcu 2019, także już po komercjalizacji i "złotych czasach", ale wciąż da się w ten sposób podróżować, poznawać lokalsów, gościć i być goszczonym. Pomimo podróżowania jako para większość naszych podróży od tego czasu opiera się na CS. Dzięki temu, że piszę długie i spersonalizowane zapytania byliśmy goszczeni przez wielu różnych gospodarzy.

Ostatnio w Antalyi nasz gospodarz, który dotychczas gościł +20 osób, powiedział że przez ostatnie 8 miesięcy otrzymał ponad 600 zapytań! (To wszystko w trakcie pandemii). Także CS jeszcze żyje, oczywiście wiele z tych zapytań była w stylu "czesc, potrzebuje nocleg od... do...." - koniec zapytania :? ale jednak liczba robi wrażenie.

Tak samo teraz szukam hosta w Dubaju i od jednej osoby otrzymałem odpowiedź, że nie da rady, ale zaprasza na imprezę na pustyni (jako CS event) i mówił, że ostatnio było
ok. 50-70 osób. :shock:

Przez ostatnie pół roku byliśmy goszczeni przez 9 różnych hostów w 5 krajach i z paroma innymi surferami się spotkaliśmy także jest ciężej ale CS nie umarł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#156 PostWysłany: 20 Gru 2021 10:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
piterbtm napisał(a):

Ostatnio w Antalyi nasz gospodarz, który dotychczas gościł +20 osób, powiedział że przez ostatnie 8 miesięcy otrzymał ponad 600 zapytań! (To wszystko w trakcie pandemii). Także CS jeszcze żyje, oczywiście wiele z tych zapytań była w stylu "czesc, potrzebuje nocleg od... do...." - koniec zapytania :? ale jednak liczba robi wrażenie.

Tak samo teraz szukam hosta w Dubaju i od jednej osoby otrzymałem odpowiedź, że nie da rady, ale zaprasza na imprezę na pustyni (jako CS event) i mówił, że ostatnio było
ok. 50-70


Coucha używałem od 2008 bodajże non stop. Głównie na początku prowadzenia ludzi i potem jako host, i było widać jak couch kieruje się w darmowy hostel. Na początku jednak było bardzo jako doświadczenie, rozmowa z hostem, wspólne gotowanie. Nawet same requesty było ładnie napisane, ze czemu jego a nie innego (ja miałem ukryte słowo do znalezienia zeby zredukować ilość requestów) a pod koniec uzytkowania requesty były takie: Hej, przylatuję o 20 i mam busa o 5, mogę spać u ciebie?

Co do eventów, to bardziej na face byłem aktywny i spotykanie się z innymi na całym świecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 20 Gru 2021 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Zeus napisał(a):
Na początku jednak było bardzo jako doświadczenie, rozmowa z hostem, wspólne gotowanie
Często dalej tak jest, tylko hości muszą się przebijać przez pełno:
Zeus napisał(a):
Hej, przylatuję o 20 i mam busa o 5, mogę spać u ciebie?
:roll:
Zeus napisał(a):

Co do eventów, to bardziej na face byłem aktywny i spotykanie się z innymi na całym świecie.


Czyli przez zwyczajne jakieś wydarzenia udostępniane jako publiczne na FB, czy jakieś grupy itp?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 22 Gru 2022 20:37 

Rejestracja: 19 Paź 2013
Posty: 2
Płaciłem za weryfikacje konta na CS już wtedy, gdy nie było to obowiązkowe. Pobierali mi tą opłatę co rok i mimo że zlikwidowali weryfikację to pobierali mi opłatę przez kolejne 2 lata. Za to zablokowali mi konto, żądając nowej opłaty. Jak napisałem, żeby przeksięgowali sobie pobraną kasę to odpisali, że to było do starej subskrypcji, nie "liczy się" i przepadło:
"Thank you for contacting us with this. As per checking, we see that your verification was registered to an old subscription but we canceled it already, but you can still use your annual verification until March 27, 2023.
However, refunds are not available for any Couchsurfing contributions or Verification purchases after May 14th, 2020.
It appears that you were charged because you paid for lifetime verification. You should have been able to see how much Verification costs, and the fact that it is a one time payment for life, on the Verification page"
Zapłaciłem więc jak sami napisali "jednorazową" opłatę za weryfikację, tylko pobraną wielokrotnie. Bardzo śmieszne.
Zapłaciłem więc też tą nową opłatę w wersji dożywotnio. I nadal mam zablokowane konto i żądają kolejnych opłat przy każdym logowaniu.
Złodziejstwo.
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group