Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Lut 2014 11:03 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
Typek, ktorego goscili w Dubaju jest co najmniej nie poważny.
Na jakiej podstawie obarcza winą swoich hostów?
Nikt mu nie kazał wsadzać języka do gęby tamtej dziewczyny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 13 Lut 2014 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
W tym fragmencie nie chodziło akurat o krytykę hosta. Przecież host z Dubaju był wyjątkowo pozytywny i na dodatek zapłacił kaucję za swojego gościa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Lut 2014 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
No po prostu wystrzelać takich idiotów. Jeszcze dumny z siebie jest
Sorry za offtopic
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Lut 2014 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Mnie bardziej zaciekawił aspekt couch-sex-surfingu, ciekawe czy to faktycznie się zdarza tak często :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 13 Lut 2014 11:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
maczala1 napisał(a):
Mnie bardziej zaciekawił aspekt couch-sex-surfingu, ciekawe czy to faktycznie się zdarza tak często :)


Pamiętam, jak w Grecji mówiłem o CS, to wszyscy pytali tylko: Jak łatwo znaleźć laskę na one night stand. Dlatego się nie dziwię ze ten naród coś sensownego zrobi w życiu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Lut 2014 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1090
Loty: 51
Kilometry: 29 292
maczala1 napisał(a):
Mnie bardziej zaciekawił aspekt couch-sex-surfingu, ciekawe czy to faktycznie się zdarza tak często :)


Byłem z siostrą w zeszłym roku w Mediolanie. W ostatniej chwili jakiś Włoch z miejscowości RHO się odezwał, że nas odbierze i powozi po Mediolanie, bo akurat był zlot couchserferów (mediolańscy + reszta świata)... i wyglądało to ciekawie, zwłaszcza pod koniec, w kiblach jakiegoś klubu.
Jedna Włoszka, wyróżniająca się z tłumu wyglądem (na plus oczywiście), to dwa razy z kabiny wychodziła z innym kolesiem (co ja widziałem). :D
Też ją poznałem. Wszedłem na jej profil i tam np. w opinii jakiegoś typa z Brazylii napisała, że już tęskni za kolejnym wspólnym prysznicem. :) W profilu w ogóle napisane miała, że lubi wydepilowanych. :)
Mieszkająca sama, 36 letnia nauczycielka to była. Taka to sobie pożyje. :)

Dobra... impreza się skończyła. Włoch napity jedzie do domu, ja z siostrą z tyłu, a obok Włocha mała Angielka. Miał dwa pokoje, w jednym ja i siostra, w drugim on i Angielka. Po odgłosach przez ścianę poznałem, że się bardzo polubili.

Tak więc taki to surfing. :)

Byłem jeszcze dwa razy na couchsurfingu (Amsterdam, Wenecja) i tam już nie zauważyłem takich akcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Lut 2014 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
No to teraz się nie dziwię czemu couchsurfing jest tak popularny :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Lut 2014 13:13 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Od razu mówię, że nie klikałem w linka, odniosę się tylko do wypowiedzi w temacie.

Myślę, że jak zwykle powinno się podchodzić zdroworozsądkowo. Problemem serwisu stała się jego popularność i tak jak ludzie często rejestrują się tylko po to, żeby jeden raz przenocować gdzieś za friko i następnego dnia złapać samolot, tak pewnie są osoby, które traktuą portal jako kolejne narzędzie do szukania innego rodzaju rozrywek.

Nie odkryję Ameryki pisząc, że dziewczynom (statystycznie rzecz ujmując) łatwiej jest znaleźć nocleg. I na tym wywód się kończy, bo nie jest tak, że osoba, która częściej zaprasza dziewczyny od razu chce od nich czegoś więcej. Sam korzystam z serwisu aktywnie jako host i podróżnik i nigdy nie bylem świadkiem żadnych tego typu sytuacji (choć zdarzało mi się podróżować w naprawdę róznych konfiguracjach). Ale trochę się nasłuchałem.

Myślę, że "problem" ma dwojaki charakter. Nie oszukujmy się - mieszkając u "żywych" ludzi, z krwi i kości dochodzi do masy bardzo intymnych sytuacji. Zresztą na tym właśnie polega idea portalu. Żyjąc razem przez jakiś czas niejednokrotnie obserwujemy jak druga osoba śpi, jemy razem śniadanie, chodzimy w piżamach, wracamy w nocy z imprezy - czyli robimy rzeczy, których często nie robimy nawet z bliskimi przyjaciółmi. Nie dziwi mnie wobec tego, że "sytuacje" mogą się zdarzać. Ja sam nie jestem zainsteresowany aż tak bliską zażyłością, ale jeśli z własnej woli robi to dwoje dorosłych ludzi - nic mi do tego.

Druga sytuacja to tzw. "zboczeńcy". Czyli niby nic nie chce, ale jednak czegoś oczekuje. Cały system funkcjonuje, albo kiedyś funkcjonował w oparciu o system referencji i weryfikacji - słowem - wzajemnego zaufania. Myślę, że nawet po zmianach, jakie na przestrzeni ostatniego roku zaszły w portalu można uniknąć większości przykrych sytuacji kierując się właśnie zdrowym rozsądkiem. Czytając referencje, lub nie decydyjąc się na kontakt w przypadku ich braku. Myślę jednak (choć jest to moja prywatna opinia), że bardzo wiele osób szuka właśnie sposobu na oszczędzenie pieniędzy, godząc się mniej lub bardziej na pewne rzeczy - jak przykładowo nocleg u osoby bez żadnych referencji. Oczywiście nie od razu Rzym zbudowano i nikt nie urodził się doświadczonym hostem, słowem - należy sobie ufać i trzeba dać człowiekowi pierwszą szansę. Jednak będąc samotną dziewczyną (jakkolwiek nie potrafię sobie jednak tego wyobrazić :D ) chyba nie zdecydowałbym się jechać gdzieś "w ciemno".

Ja przykładowo nie traktuję CS jako sposobu na oszczędzanie. Jeżeli nie znajdę fajnego hosta, z którym na prawdę możemy mieć coś wspólnego, szukam airbnb, hostelu, itd. Więc myślę, że mając świadomość powyższego można kontynuować swoje podróże bez żadnych przykrych niespodzianek. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
maggie lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 14 Lut 2014 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 146
Moi znajomi ( nie CS ) nazywajá to "gypsy dating". A powaznie, to szkoda ze z CS zrobil sié taki portal randkowy no ale takie czasy. Zgadzam sié zupelnie z postem powyzej i dodam ze niestety ale wiékszosc ludzi traktuje to jako sposob na darmowy nocleg co jest zrozumiale ale tez nic dziwnego ze nie wynoszá z CS nic ponadto.
_________________
photographer Scotland
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 18 Lut 2014 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
couchsurfing to nie sa darmowe noclegi, to portal wymiany kulturowej,
niestety coraz częściej traktowany jako darmowy nocleg....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Lut 2014 21:36 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jeśli była mowa o opłacie, to nie była odpowiednia strona w takim razie :P couch surfing w google i wyskakuje :)

Sam będę korzystać w marcu z CS, więc będę mógł opowiedzieć jak to jest. Paru moich znajomych w ten sposób podróżuje i uważa, że to znacznie ciekawsze aniżeli jazda po hotelach i bardzo sobie chwalą ten sposób podróży. Warto przy wyborze hosta kierować się poleceniami (references), że ludzie się z nim widzieli i poznali i żyją, a także samym opisem osoby, jeśli wyda się podejrzane, to po prostu przejść dalej i szukać innego. Zazwyczaj z tego co wiem najlepiej jest zacząć szukanie z 30 dni przed przyjazdem, bo ponoć rzadko się trafia, że pierwsza osoba zgodzi się być hostem... Mnie już niestety 7 hostów powiedziało, że nie mogą, 1 powiedział, że może, tylko później napisać. Więc nie zrażać się i próbować dalej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Lut 2014 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
hmmm zarejestrowalam sie na couchsurfing.com i pojawia mis ie komunikat ze aby dokonczyć weryfikację musze dokonać wpłaty 19 euro

What we do to verify you
To begin the verification process, your payment must be approved by our trusted financial partners. Once you pass that check, we send you a card with a unique code to the address you provide. The personalized code confirms this location.

tak powinno byc?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Lut 2014 09:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie znalazłem takiego tematu na tym forum, a sądzę, że może być to pomocne, wiec zakładam nowy :) jeśli to nie tu umieściłem, to prosiłbym o przeniesienie do odpowiedniego działu :)

Mam parę pytań dotyczących CS i mam nadzieję, że jest tutaj parę osób, które z tego skorzystało.

Niedługo się wybieram na wyjazd i chce zapytać co można zabrać jako prezent dla hosta z Polski? Sądzę, że mały upominek z Polski byłby miły, a fajnie by było gdyby jeszcze kojarzył się z Polską :P domyślam się, że jakieś specjały kuchenne nie przejdą, bo Bagaż podręczny, ale coś innego, jakieś kubki czy coś? :D

No i drugie pytanie, jak wcześnie należy zacząć rozglądać się za hostem? Miesiąc wcześniej to odpowiedni termin?

No i ogólnie jak wygląda samo spotkanie pierwsze, na parkingu się umawiać, na dworcu czy jak? :p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 19 Lut 2014 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 350
niebieski
upominek zależy od kraju, do którego jedziesz. jeśli to np. egzotyczny kraj to dobrze jest zawieźć coś czego jest tam mało lub jest drogie (a u nas tanie, np. kosmetyki/przybory papiernicze etc.). W Europie albo coś z symbolem Polski (kubek właśnie; pamiętam też hosta w Jordanii, który kolekcjonował flagi. etc). albo coś spożywczego (pakowana, dobra kiełbasa; nalewka - wiśniówka zakupiona na lotnisku). tu chodzi o gest, kwestia co jest prezentem jest drugorzędna.

najlepiej chyba napisać 2 tyg wcześniej, mało kto zna swoje plany z większym wyprzedzeniem.

o ile host nie zadeklaruje chęci odebrania cię z lotniska/dworca etc. spotykacie się u niego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 19 Lut 2014 09:54 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
Jako prezent fajnie sprawdzają się jakieś małe albumy ze zdjęciami z miejscowosci/regionu z ktorego pochodzisz. Moze to niezbyt oryginalne, ale z doswiadczenia wiem ze osoby obdarowane bardzo sie cieszyly.
Wydaje mi sie ze niewiele osob na couchsurfingu przywozi jakiekolwiek upominki, ale uwazam ze to bardzo mily gest i ja staram sie cos miec ze soba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 19 Lut 2014 10:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Sądzę, że upominek może trochę przełamać lody, bo jako, że zielony w tym jestem to obawiam się tej niezręcznej ciszy i kompletnego braku tematów do rozmów :P

Dzięki za porady :) zastanawiam się właśnie nad kubkiem ze Starbucksa z Warszawy, jako że stąd pochodzę, sadze, ze to może być dobry prezent. Ale alkohol w bezclowce tez dobry pomysł :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 19 Lut 2014 10:26 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jako prezent wódka z duty free w Polsce. Działa.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 19 Lut 2014 10:46 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
ciacho_majonez napisał(a):
Jako prezent wódka z duty free w Polsce. Działa.


No chyba ze lecisz do do muzułmanów - wtedy może być niezręcznie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 19 Lut 2014 10:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Zawsze mogo byc czekoladki z Wedla :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 19 Lut 2014 10:56 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 107
ginger napisał(a):
upominek zależy od kraju, do którego jedziesz. jeśli to np. egzotyczny kraj to dobrze jest zawieźć coś czego jest tam mało lub jest drogie (a u nas tanie, np. kosmetyki/przybory papiernicze etc.). W Europie albo coś z symbolem Polski (kubek właśnie; pamiętam też hosta w Jordanii, który kolekcjonował flagi. etc). albo coś spożywczego (pakowana, dobra kiełbasa; nalewka - wiśniówka zakupiona na lotnisku). tu chodzi o gest, kwestia co jest prezentem jest drugorzędna.

najlepiej chyba napisać 2 tyg wcześniej, mało kto zna swoje plany z większym wyprzedzeniem.

o ile host nie zadeklaruje chęci odebrania cię z lotniska/dworca etc. spotykacie się u niego.


Nie no prezent w postaci kosmetyki/przybory papiernicze wygląda jak z czasów Tony Halika długopisy i świecidełka. Bądźmy poważni nie ma już praktycznie ludów pierwotnych ;)

Z doświadczenia wiem, że 2 tygodnie przed przyjazdem to w sezonie najbardziej aktywni gospodarze już mają zabukowane terminy.
Według mnie najlepiej zajawkę puścić 2 -3 miesiące przed przyjazdem, wtedy host wystawia opcję Maybe, a później potwierdzasz przed czy faktycznie Cię przyjmie.

Host raczej nie zadeklaruje chęci odebrania z lotniska, no chyba ze przylatujesz jakoś super późno i się z nim dogadasz, zdecydowanie częściej trzeba pod podany adres stawić się samemu. Ci ludzie też mają pracę, rodzinę i swoje wydatki i nie traktujcie ich jako darmowy hotel czy agencję turystyczną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group