Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 02 Mar 2014 12:26 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
karrolkie napisał(a):
ja piszę do wszystkich .... i jeszcze NIGDY nie udalo mi sie znalezc hosta. nie wiem, co ze mna jest nie tak, hahah? :D
mam nawet 3 referencje od znajomych...

No właśnie, piszesz do WSZYSTICH. Poza tym, co napisano już powyżej, wyślij link do swojego profilu, powiemy Ci co jest nie tak 8-)

Adsun napisał(a):
Zdarza wam się pisać do Polaków mieszkających na emigracji? Piszecie wtedy po polsku czy angielsku :P?

Nie zdarza mi się, nie robię tego wręcz z zasady. Jadąc do X chcę poznać kogoś pochodzącego z X. Rzadko zdarza mi się również pisać do emigrantów z innych krajów, chociaż tutaj były małe wyjątki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 02 Mar 2014 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
ciacho_majonez napisał(a):
Adsun napisał(a):
Zdarza wam się pisać do Polaków mieszkających na emigracji? Piszecie wtedy po polsku czy angielsku :P?

Nie zdarza mi się, nie robię tego wręcz z zasady. Jadąc do X chcę poznać kogoś pochodzącego z X. Rzadko zdarza mi się również pisać do emigrantów z innych krajów, chociaż tutaj były małe wyjątki ;)

Mi się zdarza też z zasady. Czasami staram się poznać punkt widzenia rodaka mieszkającego na emigracji, bo jestem ciekaw jak korzystny jest to kraj, aby żyć w nim i pracować. Ktoś pochodzący z innego kraju też jest interesujący, bo możesz poznać jego opinię w porównaniu do kraju, z którego pochodzi. Szukam kraju, który mnie zainspiruje, żeby osiedlić się na dłużej :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 02 Mar 2014 18:19 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ok, ten argument do mnie trafia, zwłaszcza, że też szukam swojego miejsca i jeszcze sporo szukania przede mną. ;) Stąd pojawiły się u mnie wyjątki w postaci emigrantów z innych niż Polska krajów. Przypadkowo wyszło tak, że ludzie Ci żyli w parach z mieszkańcami danego kraju, więc to chyba był złoty środek dla mojej wizji korzystania z couchsurfingu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 02 Mar 2014 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 102
Loty: 29
Kilometry: 29 013
niebieski
Zacząłem wysyłać zapytania o nocleg w Sztokholmie 2-3 dni przed wyjazdem i mimo wysłanej sporej ilości zapytań każdy już ma zajętą kanapę :/ Następny wyjazd do Stanów, jak myślicie ile przed przyjazdem zacząć poszukiwania aby znaleźć jeszcze coś wolnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 02 Mar 2014 21:27 

Rejestracja: 14 Paź 2012
Posty: 32
Adsun napisał(a):
Zacząłem wysyłać zapytania o nocleg w Sztokholmie 2-3 dni przed wyjazdem i mimo wysłanej sporej ilości zapytań każdy już ma zajętą kanapę :/ Następny wyjazd do Stanów, jak myślicie ile przed przyjazdem zacząć poszukiwania aby znaleźć jeszcze coś wolnego?


Ja z dziewczyną lecimy do USA dokładnie za miesiąc i już mamy wszystkie noclegi załatwione przez CSa :)
W tym 6 dni w NYC :D Z doświadczenia najlepiej tak 2-3 tygodnie wczesniej pisać, nie za późno ani nie za wczesnie, bo przecież nikt 2 miesiące wczesniej nie wie co będzie robił w dany dzień ;)

Co do moich doświadczeń z CS, pierwszy raz parę lat temu trochę się obawiałem, ale po tych kilku latach podróży i nocowania u naprawdę różnych osób nie miałem żadnych przykrych doświadczeń. Jasne, z paroma osobami rozmowa nie kleiła się zbytnio, niektórzy chcieli być fajniejsi niż byli w rzeczywistości itp. Raz tylko host spóźniał nam się w umówione miejsce parę h (akurat w Oslo gdzie noclegi by nas spłukały), ale ostatecznie był to przemiły chłopak który nawet zostawił nam auto i chałupę tylko dla nas ;)

Przede wszystkim trzeba napisać spersonalizowaną wiadomość, dokładnie tak jak radzi nam CS. Przeczytać profil, wyszukać te parę chociaż rzeczy, które was łączą, np ulubiony reżyser czy odwiedzone miejsca. Nie pomylić się przy imieniu! Niektórzy już umieszczają na swoich profilach informację typu "w wiadomości wpisz 'I<3NY', wtedy wiem, że przeczytałeś mój profil" ;)

No i wcześniej można dać Open Request, ludzie sami mogą cię znaleźć i zaprosić jeśli podpasujesz. Chociaż nas zaprosiła tylko jedna kobieta 50+ z przedmieść Bostonu.
_________________
Fotografia Architektury
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 02 Mar 2014 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 102
Loty: 29
Kilometry: 29 013
niebieski
lulek89 napisał(a):
Adsun napisał(a):
Zacząłem wysyłać zapytania o nocleg w Sztokholmie 2-3 dni przed wyjazdem i mimo wysłanej sporej ilości zapytań każdy już ma zajętą kanapę :/ Następny wyjazd do Stanów, jak myślicie ile przed przyjazdem zacząć poszukiwania aby znaleźć jeszcze coś wolnego?


Ja z dziewczyną lecimy do USA dokładnie za miesiąc i już mamy wszystkie noclegi załatwione przez CSa :)
W tym 6 dni w NYC :D Z doświadczenia najlepiej tak 2-3 tygodnie wczesniej pisać, nie za późno ani nie za wczesnie, bo przecież nikt 2 miesiące wczesniej nie wie co będzie robił w dany dzień ;)

Co do moich doświadczeń z CS, pierwszy raz parę lat temu trochę się obawiałem, ale po tych kilku latach podróży i nocowania u naprawdę różnych osób nie miałem żadnych przykrych doświadczeń. Jasne, z paroma osobami rozmowa nie kleiła się zbytnio, niektórzy chcieli być fajniejsi niż byli w rzeczywistości itp. Raz tylko host spóźniał nam się w umówione miejsce parę h (akurat w Oslo gdzie noclegi by nas spłukały), ale ostatecznie był to przemiły chłopak który nawet zostawił nam auto i chałupę tylko dla nas ;)

Przede wszystkim trzeba napisać spersonalizowaną wiadomość, dokładnie tak jak radzi nam CS. Przeczytać profil, wyszukać te parę chociaż rzeczy, które was łączą, np ulubiony reżyser czy odwiedzone miejsca. Nie pomylić się przy imieniu! Niektórzy już umieszczają na swoich profilach informację typu "w wiadomości wpisz 'I<3NY', wtedy wiem, że przeczytałeś mój profil" ;)

No i wcześniej można dać Open Request, ludzie sami mogą cię znaleźć i zaprosić jeśli podpasujesz. Chociaż nas zaprosiła tylko jedna kobieta 50+ z przedmieść Bostonu.


Ja też jestem akurat miesiąc przed wyjazdem do USA, więc w następny weekend zacznę wysyłać zapytania :) Dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 02 Mar 2014 21:54 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Adsun napisał(a):
Zacząłem wysyłać zapytania o nocleg w Sztokholmie 2-3 dni przed wyjazdem i mimo wysłanej sporej ilości zapytań każdy już ma zajętą kanapę :/ Następny wyjazd do Stanów, jak myślicie ile przed przyjazdem zacząć poszukiwania aby znaleźć jeszcze coś wolnego?


W tym temacie o tym była mowa, to zależy od człowieka, jeden woli w tygodniu przyjazdu, drugi woli wiedzieć miesiąc wcześniej i dać maybe, dlatego ja zaczynam wysyłać miesiąc wcześniej już :) najwyżej da później odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 02 Mar 2014 23:16 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
lulek89 napisał(a):
Adsun napisał(a):
Zacząłem wysyłać zapytania o nocleg w Sztokholmie 2-3 dni przed wyjazdem i mimo wysłanej sporej ilości zapytań każdy już ma zajętą kanapę :/ Następny wyjazd do Stanów, jak myślicie ile przed przyjazdem zacząć poszukiwania aby znaleźć jeszcze coś wolnego?


Ja z dziewczyną lecimy do USA dokładnie za miesiąc i już mamy wszystkie noclegi załatwione przez CSa :)
W tym 6 dni w NYC :D Z doświadczenia najlepiej tak 2-3 tygodnie wczesniej pisać, nie za późno ani nie za wczesnie, bo przecież nikt 2 miesiące wczesniej nie wie co będzie robił w dany dzień ;)

Co do moich doświadczeń z CS, pierwszy raz parę lat temu trochę się obawiałem, ale po tych kilku latach podróży i nocowania u naprawdę różnych osób nie miałem żadnych przykrych doświadczeń. Jasne, z paroma osobami rozmowa nie kleiła się zbytnio, niektórzy chcieli być fajniejsi niż byli w rzeczywistości itp. Raz tylko host spóźniał nam się w umówione miejsce parę h (akurat w Oslo gdzie noclegi by nas spłukały), ale ostatecznie był to przemiły chłopak który nawet zostawił nam auto i chałupę tylko dla nas ;)

Przede wszystkim trzeba napisać spersonalizowaną wiadomość, dokładnie tak jak radzi nam CS. Przeczytać profil, wyszukać te parę chociaż rzeczy, które was łączą, np ulubiony reżyser czy odwiedzone miejsca. Nie pomylić się przy imieniu! Niektórzy już umieszczają na swoich profilach informację typu "w wiadomości wpisz 'I<3NY', wtedy wiem, że przeczytałeś mój profil" ;)

No i wcześniej można dać Open Request, ludzie sami mogą cię znaleźć i zaprosić jeśli podpasujesz. Chociaż nas zaprosiła tylko jedna kobieta 50+ z przedmieść Bostonu.


Proponuję przykleić ten post na górze każdej ze stron tego tematu. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 06 Mar 2014 17:58 

Rejestracja: 06 Mar 2014
Posty: 11
Loty: 12
Kilometry: 19 605
michzak napisał(a):
Adsun napisał(a):
Zacząłem wysyłać zapytania o nocleg w Sztokholmie 2-3 dni przed wyjazdem i mimo wysłanej sporej ilości zapytań każdy już ma zajętą kanapę :/ Następny wyjazd do Stanów, jak myślicie ile przed przyjazdem zacząć poszukiwania aby znaleźć jeszcze coś wolnego?


W tym temacie o tym była mowa, to zależy od człowieka, jeden woli w tygodniu przyjazdu, drugi woli wiedzieć miesiąc wcześniej i dać maybe, dlatego ja zaczynam wysyłać miesiąc wcześniej już :) najwyżej da później odpowiedź :)


dokładnie, trzeba wczesniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 07 Mar 2014 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Lulek89 bardzo dobrze napisał o tym, jak zainteresować hosta.
Dodam tylko, że Open Request zaskakująco często działa. Np. będąc w NAP dostałam zaproszenie od hosta z miejscowości, której w ogóle nie brałam pod uwagę, a okazało się to strzałem w dziesiątkę, bo zamiast 1 dnia spędziłyśmy z naszymi nowymi znajomymi ich 3.

Poza tym w przypadku dużych i obleganych miast czasem sprawdza się poszukanie hosta w miejsowościach tuż obok, z łatwym dojazdem do centrum. Tak np. zrobiłam w BCN, tak naprawdę jazda kolejką z centrum do tej miejscowości pod zajmowała tyle czasu, co metrem przez Barcelonę.

Ogólnie jest mnóstwo ludzi leniwych na CS, widać to na pierwszy rzut oka, kiedy dostaję zapytanie, czy ktoś może do mnie przyjechać. Od razu widać, czy ta osoba wysyła tę samą formatkę do kilkunastu ludzi, nawet nie zerkając na profil. Wtedy wiadomo, że chodzi tylko o nocleg za free.

Co jeszcze czasem pomaga to polecenie. Np. host, który nie może mnei przyjąć czasem podaje namiar na swojego znajomego albo mówi, żeby się na niego powołać przy kontakcie. To działa.

W Cs chodzi po prostu o to, żeby pokazać, że się chce spędzić czas z tą osobą, a nie że loteryjnie szuka się noclegu za free :).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 08 Mar 2014 23:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A mam pytanie, jak podchodzicie do sprawy pisania do paru osób naraz? Z jednej strony więcej ludzi to więcej ogólnie możliwości, ale później może dość niegrzecznie wyjść, jak będą 2 hostów :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 08 Mar 2014 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
michzak napisał(a):
A mam pytanie, jak podchodzicie do sprawy pisania do paru osób naraz? Z jednej strony więcej ludzi to więcej ogólnie możliwości, ale później może dość niegrzecznie wyjść, jak będą 2 hostów :(

Zawsze musisz pisać do kilku osób naraz. Nie ma innego wyjścia. Jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że napiszesz do jednej osoby, której przypadniesz do gustu na tyle, żeby chciała Cię przyjąć i jeszcze będą jej pasować Twoje terminy przyjazdu. Pisanie do kilku osób na raz to norma i myślę, że hości zdają sobie sprawę, że nie są jedyni. Mi już kilkukrotnie zdarzyło się, że zostałem zaakceptowany przez kilka osób na raz. W takiej sytuacji mam komfort wyboru i dyskomfort odrzucenia czyjegoś zaproszenia. Zwykle odpisywałem grzecznie, że już ktoś inny zaakceptował moją prośbę i tym razem nie skorzystam jednak z jego gościny. Nikt się nigdy nie obrażał :) Można też w ramach rekompensaty umówić się z odrzuconym hostem na spotkanie na mieście.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 09 Mar 2014 01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 146
dokladnie. ale mialam kiedys sytuację ze od razu zaakceptowałam surferkę, wszystko ustaliłysmy i w ostatniej chwili ona odwołała bo ktos do kogos wczesniej napisała zgodził się po długim czasie i wybrała jego - moim zdaniem to trochę niegrzeczne zmienic zdanie po tygodniu.
_________________
photographer Scotland
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 10 Mar 2014 09:58 

Rejestracja: 01 Sie 2013
Posty: 4
Witam. Chciałbym aby ktoś mnie wprowadził co mam zrobić aby zostać Couchsurferem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 10 Mar 2014 10:27 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Maykon napisał(a):
Witam. Chciałbym aby ktoś mnie wprowadził co mam zrobić aby zostać Couchsurferem?


Przeczytać dokładnie ten wątek oraz pozostałe na forum dotyczące CS. Założyć konto, uzupełnić jak największą ilością informacji. Jeżeli dalej będą pytania - zwrócić się tutaj.

Jeżeli mieszkasz w mieście, do którego przyjeżdżają turyści i podróżnicy możesz zacząć od spotkania się z kimś na kawę/oprowadzenie/itp. To chyba najmniej "inwazyjna" metoda na początek.

Jeżeli znasz kogoś kto się w to bawi najlepiej byłoby zacząć wraz z tą osobą. Pamiętam, że mój pierwszy raz rzucił mnie od razu na głęboką wodę: była to wycieczka-niespodzianka, spaliśmy u pary gejów w Szwecji, rano nie wiedziałem jeszcze, że tego dnia będę korzystał po raz pierwszy z couchsurfingu :twisted: I było świetnie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 18 Mar 2014 17:28 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 65
Loty: 70
Kilometry: 167 826
Ktoś korzystał z CS w Norwegii ? Widzę dużo profilów z polskich emigrantów, może warto do nich uderzyć ?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 18 Mar 2014 17:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jeśli uważasz, że warto się udać do emigrantów (w sensie, że nie będzie to miejscowy), to czemu nie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 26 Mar 2014 13:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A co sądzicie o CS w Polsce, dobry pomysł to jest? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 30 Sie 2014 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 61
Loty: 2
Kilometry: 2 056
Jak na razie raz skorzystałam z couchsurfingu z przyjaciółką w Paryżu. Nasi gospodarze byli bardzo mili, pozwolili nam korzystać ze wszystkich sprzętów i wyposażenia domu, jakbyśmy były u siebie. Doradzili nam jak najlepiej zaplanować pobyt, jak najkorzystniej gdzieś się wybrać, wieczorami pytali z zainteresowaniem jak podoba nam się miasto, rozmawiali z nami na różne tematy, mieliśmy gdzieś razem wyjść, ale jakoś nam nie wyszło, gdyż gospodarze byli zabiegani w tamtym czasie, zaś my zmęczone całodziennym włóczeniem się po mieście. Wydaje mi się,że couchsuring to bardzo fajny sposób podróżowania, stykasz się z nowymi ludźmi, z innych kultur. W ramach podziękowania za ugoszczenie nas dałyśmy wedlowskie ptasie mleczko i wódkę lubelską - małe a cieszy :) Najbardziej cieszyli się z łakoci i zapewnili nas o tym, że zanim dojedziemy na dworzec to tych słodyczy nie będzie. Miło wspominam tę wyprawę i wraz z moją towarzyszką planujemy kolejne podróże z couchsurfingiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 03 Paź 2014 08:59 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 142
Loty: 4
Kilometry: 3 562
Ja swoje pierwsze doświadczenia w CS zebrałem w tym tygodniu w Londynie. Gospodarze mieli na ścianie dużą mapę świata z przyklejonymi gwiazdkami w krajach z których mieli gości, byłem pod wrażeniem ich ilości :). Z mojego punktu widzenia CS daje coś o wiele więcej niż darmowy nocleg, pozwala na rozmowę z mieszkańcami danego miasta i uzyskania wielu naprawdę cennych informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group