Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 19 Lut 2014 18:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Bardziej o odbieranie chodziło mi spotkanie gdzie się mamy zobaczyć, w sensie parking, czy dworzec czy sami mamy trafić ;)
Chyba zdecyduje się na pisanie 3 tygodnie przed przyjazdem, pokaże się :P mam nadzieje, ze uda się znaleźć nocleg dla większej grupy :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 19 Lut 2014 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Co do miejsca spotkania to po prostu zapytaj swojego hosta co mu najbardziej pasuje, pewnie zależało będzie ono od dnia tygodnia (weekday/weekend), jego pracy, planów, współlokatorów i innych takich.
Mi zdarzali się i tacy odbierający z lotnisk/dworców i tacy, na których cały dzień trzeba było czekać włócząc się z bagażem. Jedni zostawiają klucze, z innymi musisz opuścić lokum wtedy kiedy oni...Wszystko zależy od 'typa' :)
Co do prezentu to przeważnie zabieram polską wódeczkę (żubrówka/orzechówka/cytrynówka), tudzież jak wyprawa wielolotowa - jakieś magnesiki z Polski i tego typu pierdółki, ptasie mleczko ( o ile nie jedziedz do wielkich upałów, bo może nie przetrwać)..Ostatnio zawoziłam też krówki. Czasami ludzie też sugerują w swoich profilach co zbierają (kubki, kieliszki, magnesy, długopisy itp. itd.), więc zawsze warto dokładnie poczytać.
Miałam kiedyś surferów, którzy dali mi płytę z nagranymi ich ulubionymi kawałkami z fajnym liścikiem - całkiem fajna pamiątka.
Życzę powodzenia z CS, bo to wspaniała przygoda i nie wyobrażam sobie innej metody podróżowania niż 'obcowanie z tubylcami':)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 19 Lut 2014 23:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A w sumie jeszcze o te większą grupę się zapytam, czy bardzo trudno jest znaleźć hosta dla grupy 4-5 osób? Rozumiem, że raczej milej widziani są osoby same lub w parze, no ale czy ktoś tak próbował? Mam wrażenie, że to będzie bardzo trudne i trzeba będzie podzielić grupę? :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 19 Lut 2014 23:21 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 27
czasami mozna znależć hosta który gości wiecej niż 2 osoby, ja osobiście znalazłam ostatnio w Nowym Jorku i Miami na 3. Moim zdaniem jednak na wiecej niż 3 osoby będzie bardzo cięzko, ale nie oznacza to ze jest to niemozliwe. Duże znaczenie ma też ilość dni. Mówi się ze powinno być to ok. 3 dni,ja znalazłam na 6 :) poszukaj popytaj hostów, poczytaj ich profile, kazdy jest inny, kazdy ma inne warunki mieszkaniowe. osobiscie radziłaby jednak podzielić się na 2 grupki. powodzenia:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 19 Lut 2014 23:36 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
michzak napisał(a):
A w sumie jeszcze o te większą grupę się zapytam, czy bardzo trudno jest znaleźć hosta dla grupy 4-5 osób? Rozumiem, że raczej milej widziani są osoby same lub w parze, no ale czy ktoś tak próbował? Mam wrażenie, że to będzie bardzo trudne i trzeba będzie podzielić grupę? :/


Trudno. Choćby od strony praktycznej - ktoś mający dwuosobowe mieszkanie może mieć "ale". Co z tego, że grupie nie przeszkadza spanie na podłodze, jak on nie będzie chciał mieć u siebie całej kolonii? Moim zdaniem CS przy tak licznej wycieczce trochę mija się z celem. Jeśli chodzi o podzielenie grupy weź też pod uwagę, że nie chodzi o samo spanie u hosta, a później do zobaczenia w nocy bo idziemy do znajomych.

Może spróbować airbnb.com? Przy takiej ilości osób powinno się opłacać i można znaleźć bardzo ciekawe opcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 20 Lut 2014 00:01 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
CS dla 5cio osobowej grupy? 5% szans. To nie hotel.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 20 Lut 2014 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
bartek. napisał(a):
CS dla 5cio osobowej grupy? 5% szans. To nie hotel.


Te 5% to podparte jakimiś statystykami? :D

Ale fakt, będzie ciężko. Kilka razy czytałem profil hosta, który otwarcie pisał, że jest w stanie ugościć całą gromadę u siebie w domu, ale to były wyjątki. Ja daję 2,43% szans :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 20 Lut 2014 00:32 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
korpus napisał(a):
bartek. napisał(a):
CS dla 5cio osobowej grupy? 5% szans. To nie hotel.


Te 5% to podparte jakimiś statystykami? :D


Po prostu chciałem byc miły dla początkującego ;)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 20 Lut 2014 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Mój osobisty CS'owy rekord to właśnie miejsce dla 5 osób (miało być nas 4, ale zrobiło się 5). Na miejscu okazało się, że oprócz nas jest jescze para Belgów, więc było nas 7 + host w pokoju w akademiku w Oslo (coś jak studio na nasze warunki)..Troszkę ciasno (łóżko+materace na prawie całej powierzchni pokoju), ale za to bardzo wesoło:)
Niemniej jednak to zależy gdzie się jedzie, bo przeważnie w dużych miastach (Londyn, Paryż, etc.) ludzie mają mniej przestrzeni zyciowej..Z resztą wielu hostów jest bardzo gościnnych (karmienie etc.) więc 5 osób to spory wysiłek.. Niemniej jednak warto szukać, bo jest to możliwe:)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 20 Lut 2014 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
jak się czyta profile hosta to prezenty często same przychodzą do glowy,
z naszych to chyba największą furorę zrobila koszulka z Euro 2012 w Maroko,
Seksmisja z angielskimi napisami w Paryzu i kubek z Empika z Polskimi regionalnymi znaczkami na Gwadelupie:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 20 Lut 2014 22:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
swoją drogą, czy tylko mi strona całkowicie stanęła? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 20 Lut 2014 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Ona staje regularnie co jakiś czas. Widać couchsurfing jest coraz bardziej popularny i serwery nie dają rady :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 21 Lut 2014 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
Od lat korzystam z CS, jako host i jako gość, nigdy nie przytrafiły mi się takie sytuacje (typu sexsurfing)... Czytam uważnie profile, i jeśli coś jest podejrzane, gdy zapraszam do siebie, jak i gdy szukam potencjalnego hosta - rezygnuję. Jestem dziewczyną (żeby nie było ;), która podróżuje tak od 17 roku życia, i co prawda słyszałam "historie" ale osobiście nigdy nie doświadczyłam niczego zbereźnego ;) Najgorsze co mi się przytrafiło, to nieklejąca się konwersacja... Co ciekawe, jedyne jakieś "reperkusje" po spotkaniu (bez nocowania-tylko piwo na mieście) były od polaka (z innego miasta) - był trochę nachalny w smsach i sympatii jaką mnie obdarzył... A podróżowałam tak już po Europie, Ameryce Południowej i Afryce.
System referencji wydaje mi się działa dobrze, a jeśli akurat zaczynasz, i nie masz żadnych pozytywnych - jeśli wypełnisz porządnie profil, dorzucisz kilka zdjęć (najlepiej z podróży - to przekona innych do Twojej "Podróżniczej duszy"), i napiszesz sensowny couchsurfing request, w którym pokazujesz, że przeczytałeś profil potencjalnego hosta i nawiązujesz do tego, co w nim zamieścił, to sensowna osoba powinna Cię przyjąć :) I tak to się zaczyna :) Już 7 lat wspaniałych przygód za mną :)
Niech nikt się nie zniechęca opiniami o sexsurfingu, jak ma się odrobinę zdrowego rozsądku to można łatwo rozróżnić co zakrawa na takie atrakcje, a co jest w duchu "kulturowej wymiany CS"... To nie jest jakaś filozofia, ci co chcą "one night stand" - może lekko zaowalowanie, ale ujawniają swoje intencje w profilu lub w wymienianych mailach - w końcu nie chodzi im o to, żeby jakaś niedotykalska lamia przyjechała, i korzystała z gościny ;) A jak ktoś tak lubi (i jest dorosły) to przecież mu nie można zabronić. A jak nie, to spokojnie można znaleźć i nocleg, i przeciekawych rozmówców. Jak do tej pory, zawsze największą wartość w czasie podróży miały dla mnie noclegi/spotkania z osobami z CS, i korzystam z tego jak tylko mogę. Nawet gdy nie ma możliwości przenocowania, świetnie jest się spotkać - zwłaszcza tam, gdzie egzotycznie - pozwoli Wam to zaoszczędzić gruby hajs - bo miejscowego nie oszyją na targach/przystankach autobusowych/w sklepach/hostelach itp, itd. A jeszcze można się czegoś ciekawego dowiedzieć :)
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 21 Lut 2014 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 350
niebieski
podobnie jak przedmówczyni sporo korzystałam i mnie również nie przydarzyło się nic zdrożnego. może z wyjątkiem zaproszeń, które można otrzymać po ogłoszeniu się na grupie last minute couch request, zdarzyło się tam kilka dość bezpośrednich ofert, na które zwyczajnie można nie odpowiedzieć.
przykro jest kiedy ktoś sprowadza cs do sexturystyki, która owszem istnieje, ale myślę, że jednak jako margines zjawiska.
przy uczciwym czytaniu profili i referencji można dokonać właściwej selekcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 21 Lut 2014 22:26 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 102
U mnie to samo. Od dwóch dni nie mogę wyszukać żadnych hostów. Strona włącza się normalnie, potem przy wyszukiwaniu hostów wyskakuje błąd.
Też tak macie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 21 Lut 2014 22:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Dokładnie. Trochę niedobrze :/ mam nadzieję, że szybko się z tym uporaja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 23 Lut 2014 00:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Udało mi się wbić na couchrequest, jest to możliwe tak:
Logowanie się - wejście w wiadomości (to wskakuje) i dopiero tutaj w couchrequest (jakimś dziwnym trafem wtedy strona lepiej działa u mnie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 01 Mar 2014 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 101
Loty: 29
Kilometry: 29 013
niebieski
Zdarza wam się pisać do Polaków mieszkających na emigracji? Piszecie wtedy po polsku czy angielsku :P?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 01 Mar 2014 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2013
Posty: 53
ja piszę do wszystkich .... i jeszcze NIGDY nie udalo mi sie znalezc hosta. nie wiem, co ze mna jest nie tak, hahah? :D
mam nawet 3 referencje od znajomych...
_________________
www.brighthearted.blogspot.com - rok w usa/tanie podróżowanie/autostop
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 01 Mar 2014 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Adsun napisał(a):
Zdarza wam się pisać do Polaków mieszkających na emigracji? Piszecie wtedy po polsku czy angielsku :P?

Ja pisałem kilkukrotnie, zawsze po polsku. Wskaźnik odpowiedzi był wysoki, ale terminy się nie zgrywały, żeby mnie u siebie przyjęli. Przynajmniej tak pisali :)

karrolkie napisał(a):
ja piszę do wszystkich .... i jeszcze NIGDY nie udalo mi sie znalezc hosta. nie wiem, co ze mna jest nie tak, hahah? :D
mam nawet 3 referencje od znajomych...

Moim zdaniem nie referencje są najważniejsze (chociaż oczywiście też się przydają), ale sama wiadomość. Skoro piszesz do wszystkich, to Twoje zapytanie zapewne jest bardzo ogólne, nie pokazuje żadnej potencjalnej więzi między Tobą a hostem, nie zaciekawia ich na tyle, żeby Cię wpuścić do swojego życia. Chcesz znaleźć hosta, czytaj ich profile i wyślij wiadomość do tych, którzy w jakiś sposób Cię interesują, pokazując w swojej wiadomości, dlaczego akurat oni i co Ty możesz zaoferować w zamian.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group