Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 270 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 01 Cze 2017 17:35 
Awatar użytkownika

Loty: 78
Kilometry: 164 102
niebieski
Promo 50% taniej na 5 berlińskich atrakcji, w tym nowy, otwierany 1 lipca Little BIG City. Jeden bilet na wszystko za 40e

https://www.visitsealife.com/de-de/bigt ... =bigticket

#222 PostWysłany: 28 Wrz 2017 22:07 

Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Jak ktoś ma niewiele czasu i przesiada się na ZOB polecam tereny wokół Olympiastadion- sam obiekt to prostu perełka, po remoncie jest nowoczesny, ale zachował jednocześnie zabytkowe elementy z okresu hitlera, niesamowita, monumentalna budowla z charakterystycznymi wieżami. Czuć na tym stadionie "imperializm" hitlera. Zaraz obok stadionu w takich ala barakach jest darmowa, świetna wystawa związana z alianckimi siłami po 45 roku w Berlinie.
Wstęp na stadion- 8 ojro.

Super jest też na Tempelhofie, chociaż wiele dałbym by móc pozwiedzać budynki terminali, hangarów i reszty dawnego portu lotniczego. Wyczytałem tutaj , że jest to możliwe ze zorganizowanymi wycieczkami? Jest to aktualne? Kiedy takowe się odbywają? Ktoś wie?

Image

Image
 Relacje PM off  

#223 PostWysłany: 22 Lis 2017 23:14 

Będę w styczniu Berlinie na ok 24h. Szukam sprawdzonej wycieczki typu "Hop on Hop off" lub innej autobusowej skąd zobaczę najfajniejsze atrakcje Berlina. Rozumiem że w zimie dają autobus z zakrytym dachem ?
 Relacje PM off  

#224 PostWysłany: 23 Lis 2017 08:12 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Zamiast lemingowych "hop-onów" kup normalny dobowy bilet za 7€ i złap linię (autobus piętrowy) 100 - objeżdża ona najważniejsze miejsca Berlina od dworca Zoo do Alexanderplatz, po drodze mijając Tiergarten, Reichstag, Bramę Brandenburską, Unter den Linden, czy Wyspę Muzeów. Możesz w każdym momencie wysiąść i kontynuować następnym - jeżdżą w szczycie co niecałe 10 minut - i co najważniejsze, są w miarę luźne.
https://www.bvg.de/images/content/linie ... Bus100.pdf
Alternatywnie z dworca ZOO do Alexa możesz złapać również piętrową 200, ale trasa jest zdecydowanie mniej ciekawa.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#225 PostWysłany: 30 Gru 2017 12:42 

Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Chciałbym zobaczyć Reichstag 02.01.18 , rozumiem, że się spóźniłem czy jeszcze jest szansa?

Był ktoś z was w Muzeum Luftwaffe? Nadal jest darmowe?

Miejsce dawnego bunkru Hitlera jest już zagospodarowane....rozumiem że nie ma tam nic ciekawego?
 Relacje PM off  

#226 PostWysłany: 30 Gru 2017 13:00 
Awatar użytkownika

niebieski
Z tego co widzę masz szansę zobaczyć kopułę o .... 21.45

https://visite.bundestag.de/BAPWeb/pages/createBookingRequest.jsf?lang=en

Jeżeli chodzi o bunkier - na jego miejscu jest podwórko przed blokiem z piaskownicą i śmietnikiem - więc rzeczywiście nic takiego.

#227 PostWysłany: 30 Gru 2017 23:46 

ind_globtroter napisał(a):
Był ktoś z was w Muzeum Luftwaffe? Nadal jest darmowe?

Był, darmowe. Dużo maszyn do zobaczenia, ale tylko powojenna kolekcja (o ile dobrze pamiętam).
 Relacje PM off  

#228 PostWysłany: 16 Mar 2018 20:43 
Awatar użytkownika

niebieski
Witajcie,

Czy macie jakieś porady odnośnie tego jak zarezerwować zwiedzanie Reichstagu z przewodnikiem w języku polskim? Chodzi nie tylko o samą kopułę, ale o guided tours followed by a visit to the dome. Zależy mi na języku polskim, bo część z towarzyszących mi osób nie będzie w stanie zrozumieć objaśnień po angielsku. Męczę się z tym od dłuższego czasu i jak dotąd bez efektu, a historia była taka:

- planowany termin wizyty to maj 2018. Zgodnie z regulaminem rezerwacje są uruchamiane z dwumiesięcznym wyprzedzeniem, a więc od 1 marca,
- 1 marca na stronie internetowej dostępny był jeden jedyny termin zwiedzania po polsku w marcu, w kwietniu także jeden, natomiast w maju - każdego dnia po kilka możliwych terminów,
- moja rezerwacja z 1 marca została odwołana przez Reichstag kilka dni później. W międzyczasie na stronie internetowej zostało dezaktywowane większość terminów, choć akurat właśnie te, których dotyczyło anulowanie były nadal dostępne, dlatego złożyłem rezerwację ponownie,
- druga rezerwacja również została odwołana. Reichstag dalej blokował kolejne terminy, podczas gdy ponownie robiłem nowe rezerwacje na te dni, które były jeszcze dostępne, ale w dalszym ciągu przychodziły informacje o anulowaniu. Sytuacja powtórzyła się kilka razy,
- kiedy w końcu Reichstag zablokował wszystkie terminy po polsku, które były dla mnie możliwe, wykonałem rezerwację na zwiedzanie po angielsku,
- tym razem Reichstag natychmiast potwierdził, że zwiedzanie po angielsku we wskazanym dniu rzeczywiście się odbędzie,
- w międzyczasie z powrotem został odblokowany termin oprowadzania po polsku, który najbardziej mi pasuje...

Co o tym wszystkim sądzicie? Czy jest jeszcze szansa na turę z polskim przewodnikiem?
 Relacje PM off  

#229 PostWysłany: 19 Mar 2018 20:24 
Awatar użytkownika

niebieski
Napisałem do Reichstagu prośbę o wyjaśnienie w jaki sposób działa ten system rezerwacji. Odpowiedź publikuję poniżej dla wszystkich, którzy mieli by ochotę w przyszłości odwiedzić siedzibę Bundestagu.

Pracownik Reichstagu odpisał na moje zapytanie tak:
Cytuj:
We can offer guided tours in Polish only for groups with at least 15 persons. Please register for another language or the visit of the dome only.

Nie jest to do końca zgodne z informacją na stronie internetowej, która brzmi:
Cytuj:
On request, tours can be held for groups with a minimum of 6 and a maximum of 25 participants in the following languages: Danish, English, French, Italian, Norwegian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish.

Jednakże, bez względu na to czy minimum to 6 czy 15, nie zmienia to faktu, że Reichstag nie czeka aż zbierze się grupa na dany termin tylko od razu kasuje rezerwacje dla grup, które uważa za zbyt małe.
 Relacje PM off  

#230 PostWysłany: 19 Mar 2018 22:05 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
Zbanowany
@Aso, a z jakiej strony korzystales, gdyz ja doczytalem sie o minimum 10.
W m-cu maju sa juz tylko 2 wolne terminy z j. polskim: 20.05 i 31.05.
Załącznik:
Bundestag.JPG
https://visite.bundestag.de/BAPWeb/page ... equest.jsf

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off
Aso lubi ten post.
Aso uważa post za pomocny.

#231 PostWysłany: 19 Mar 2018 22:24 
Awatar użytkownika

niebieski
Hehe, ale mają bałagan w tym Bundestagu. :lol: Korzystałem z tej samej strony co Ty, tylko z innej zakładki. O sześciu osobach jest napisane tutaj:

http://www.bundestag.de/en/visittheBundestag/dome/tours

Terminy dziś są takie jak napisałeś, jutro nie będzie żadnych, a pojutrze włączą jakieś inne - takie są moje obserwacje co do działania tego formularza. Niestety, nie jadę ani w 15, ani w 10, ani nawet w 6 osób, więc zdaję sobie sprawę, że znowu mi odwołają rezerwację, jeżeli zrobię jeszcze jedną. W tej sytuacji pozostaje mi tylko zwiedzanie z przewodnikiem po angielsku. :|
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.

#232 PostWysłany: 19 Mar 2018 22:34 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
Zbanowany
@aso, tak z innej strony po co przewodnik, skoro dostaniesz audio guide ze sluchawkami w j. polskim? ;)
Gdyby byla ladna i mloda przewodniczka to bym jeszcze zrozumial. :D
Pozdr.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off
Aso lubi ten post.

#233 PostWysłany: 19 Mar 2018 22:51 

Loty: 63
Kilometry: 94 984
Ale chyba chodziło nie tylko o kopułę.
 Relacje PM off
Aso lubi ten post.

#234 PostWysłany: 19 Mar 2018 22:59 
Awatar użytkownika

niebieski
Ze strony internetowej wynika niejasna sugestia, że oprowadzanie po Reichstagu przez przewodnika to rozszerzony wariant zwiedzania, w którym można zobaczyć coś więcej niż z audioprzewodnikiem. Może zdołam się przekonać czy to prawda. :)
 Relacje PM off  

#235 PostWysłany: 09 Maj 2018 00:27 

Planuję 1 cały dzień z dwójką nastolatków w Berlinie. Od rana do wieczora. Oblecę pewnie trasę m. Alexanderplatz a Kudam, częściowo komunikacją + jakieś małe zakupy.

Nie wiem jak z zrobić z muzeami, myślicie, że warto inwestować w Berlin WelcomeCard 72h z opcją Museuminseln 45EUR?
Jeden z dzieciaków ma 15 lat i nie wiem czy w tych muzeach tak ausweisy sprawdzają że będzie trzeba dokupować normalne bilety... Myślałem chociaż o Pergamońskim ale jakieś remonty tam podobno. Warto?

Kiedyś byłem jeszcze w Muz. Historii Naturalnej nie wiem czy to zrobi jakieś wrażenie na młodzieży. Może lepiej fajnego kebaba poszukać gdzieś gdzie Turki sobie działają natywnie...

A jak już się zrobi ciemno to jak po drodze będzie zajrzę na Potsdammer Platz.
 Relacje PM off  

#236 PostWysłany: 09 Maj 2018 00:44 
Awatar użytkownika

niebieski
@smietnik12345
A po co Ci ta karta na 72h za 45 euro, skoro masz kartę dzienną do wszystkich Muzeów na Museuminsel za 18 euro dla osoby dorosłej i za darmo dla dzieci do lat 18?

Natomiast z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że dzieci wizytą na Museuminsel za pierwszym razem bym nie męczyła, bo to jest jednak dość ciężki kaliber. Może jedno muzeum, najlepiej właśnie Pergamońskie - sławny ołtarz nadal w remoncie, ale zobaczą sobie na żywo inne rzeczy, o którychuczyli się na historii. Ale IMO dużo lepszym wyborem dla dzieciaków na Waszej trasie będzie chociażby wieża telewizyjna.

A na przyszłość: w Berlinie w ogóle jest sporo fajnych muzeów dla dzieci, ale akurat żadne nie jest w ścisłym centrum:
https://www.top10berlin.de/en/cat/famil ... ldren-1981
(do tej listy dodałabym jeszcze Muzeum Techniki)

#237 PostWysłany: 09 Maj 2018 05:29 

Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@smietnik12345 weź dzieci do Classic Remise. Będą zadowolone www.remise.de
 Relacje PM off  

#238 PostWysłany: 09 Maj 2018 09:16 
Awatar użytkownika

Loty: 92
Kilometry: 121 214
niebieski
@smietnik12345 moim zdaniem wizyta w muzeum pergamońskim teraz, gdy sam ołtarz oraz brama Isztar są niedostępne to strata pieniędzy. Lepiej poczekać do 2019 roku, gdy remont się zakończy i wtedy zwiedzać te muzea. A na pierwszy raz w Berlinie to oprócz już wymienionych miejsc polecam zabrać dzieciaki do Checkpoint Charlie, do East Side Gallery i na most Oberbaumbrucke. Może jeszcze jakiś rejs wycieczkowy (trwają godzinę) czy spacer po malutkiej starówce czyli dzielnicy św. Mikołaja. Takie poglądowe zobaczenie najważniejszy miejsc na jeden dzień będzie i tak wystarczająco intensywne, a na muzea czy pałace będzie czas przy kolejnych wizytach. W końcu Berlin daleko nie jest ;)
 Relacje PM off
metia lubi ten post.

#239 PostWysłany: 10 Maj 2018 20:42 
Awatar użytkownika

Loty: 140
Kilometry: 154 377
mając tylko jeden dzień też bym sobie darował muzea.
spacer przez centrum dużo bardziej im się powinien spodobać.
start: Alexanderplatz (+zakupy w Primark) -> Lustgarten/Katedra -> Gendarmenmarkt -> Brandenburg Gate -> Reichstagsgebäude (można wcześniej załatwić wejście na kopułę, fajny punkt widokowy).

jeśli chcemy ambitniejszy plan to możemy podjechać do:
-Volkspark Friedrichshain (najfajniejszy park w Berlinie)
-Checkpoint Charlie
-East Side Gallery
-Berlin Wall Memorial lub Topographie des Terrors (trochę historii)

Berlin polecam zawsze...
 Relacje PM off  

#240 PostWysłany: 20 Sie 2018 17:11 

srebrny
Wszystkim zainteresowanym wybierającym się do Berlina polecam skorzystać z bezpłatnych wycieczek organizowanych po budynku Bundestagu. Są one dostępne w języku angielskim i niemieckim (oraz okazjonalnie w innych). Sama rejestracja odbywa się na tej samej stronie, na której rejestruje się w przypadku chęci wejścia na kopułę budynku. Wycieczka trwa ok. 1,5 godziny i obejmuje przejście po korytarzach budynku, wizytę na galerii sali obrad oraz w kilku pomieszczeniach + pakiet bardzo ciekawych i przystępnie wyłożonych informacji nt. historii budynku oraz tego jak funkcjonuje parlament Niemiec. Poniżej kilka fotek.

Budynek z zewnątrz:

Image

Image

Wnętrza po ostatniej przebudowie są bardzo współczesne, chociaż zachowano kilka "pamiątek" pozostawionych na murach po zakończeniu wojny głównie przez sowieckich żołnierzy:

Image

Image

Image

Image

Zresztą uważny obserwator zauważy podobne napisy również podczas spaceru po dachu - pozostały na wewnętrznej stronie niektórych fragmentów fasady.

Sala posiedzeń plenarnych:

Image

Image

Image

Widok na kopułę z wnętrza sali:

Image

Ciekawy jest jeden ze sposób głosowania w parlamencie (chociaż stosunkowo rzadko stosowany). W jego ramach wszyscy posłowie wychodzą na zewnątrz a następnie - po zarządzeniu głosowania wchodzą do środka przez jedne z drzwi - inne dla tych, którzy głosują za, inne dla przeciwnych i jeszcze inne dla wstrzymujących się. Z tego powodu na główne wejście do sali plenarnej składają się potrójne drzwi z odpowiednimi napisami nad każdym z nich:

Image

...a sekretarze zliczają w ten sposób liczbę głosów.

Co ciekawe, w sali posiedzeń nie ma zamontowanego żadnego systemu elektronicznego do liczenia głosów. Głosuje się przez podniesienie ręki lub powstanie z miejsca a głosy są zliczane przez sekretarzy.

Na koniec kilka zdjęć z kopuły oraz tarasu na dachu budynku:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

i przykładowe widoki:

Image

Image

Na samej kopule dostępny jest darmowy audiobook (również w języku polskim), który w trakcie wchodzenia na szczyt kopuły informuje o tym co widzimy z danego miejsca. Dostępnych jest również kilka folderów informacyjnych w języku polskim.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

[ 270 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości