Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 276 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 06 Maj 2015 12:13 

Ja bym dorzucił do listy jeszcze DDR Museum - http://www.ddr-museum.de/en Najlepiej zainwestowane 7 EUR :D
Góra
 PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#162 PostWysłany: 11 Maj 2015 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
dobra dzięki wszystkim za te wskazówki - w swoim stylu "styrałem" nogi na maxa :shock: i zaliczyłem w sobotę co się tylko dało ;)

tak btw chyba do końca LISTOPADA linia U2 kursuje wyłącznie na trasie Gleisdreieck <-> Pankow
a "ZOB" -> Gleisdreieck kursuje linia U12 ;)

trafiłem na okrągłą rocznicę zakończenia II-giej wojny i to co rosjanie tam wyprawiali to...brak słów :roll:
Image
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 11 Maj 2015 14:52 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
W przypadku wejścia do wieży telewizyjnej jest jedna przydatna opcja. W automacie pod wieżą kupiłem zwykły bilet i dopiero po wejściu do środka zorientowałem się, że na wieżę nie wjeżdża się tak szybko. Są tylko dwie, niewielkie windy. Na monitorach wyświetlają, w jakich przedziałach czasowych wchodzą kolejne numery biletów. Szybkie rachunki i wyszło mi, że wejdę za 3 godziny, czyli już po odjeździe mojego pociągu do Warszawy. Już się pogodziłem ze stratą 13 euro, względnie rozważałem odsprzedanie komuś biletu, gdy na bilecie zauważyłem opcję powiadamiania o postępie kolejki. Wysyłając na podany numer SMS z kodem z biletu, dostaniemy powiadomienie na 30 minut przed planowanym wejściem. W tym czasie możemy sobie spokojnie zwiedzać inne części Berlina. Przy tak rozwiniętej sieci metra, S-Bahnów, kolei pod wieżę w 30 minut pewnie można wrócić z dowolnego miejsca w Berlinie. Dzięki powiadomieniu i mi udało się wjechać na wieżę, bo kolejka poszła szybciej niż przypuszczałem. Pod Bramą Brandenburską zorientowałem się, że już od 15 minut mam powiadomienie ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#164 PostWysłany: 18 Maj 2015 11:51 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 3
:), to rozwiązanie o którym piszesz to bardzo fajna sprawa, mam nadzieję, że pojawi się w większej ilości miejsc - co zaoszczędzi turystom nerwów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 01 Wrz 2015 23:00 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Planujemy w dwie osoby jednodniowy wyjazd do Berlina,żeby obejrzeć wystawę ,,Impresjonizm i Ekspresjonizm,, w Alte Nationalgalerie. Przyjeżdżamy i wracamy busem na/z Tegel. I teraz parę pytań do Was
1. Czy kupić całodniowy bilet na komunikację miejską czy wystarczą nam pojedyncze bilety? Po zwiedzaniu chcemy jeszcze się ,,pokręcić,, w okolicach centrum. Nie bardzo wiem co warto jeszcze byłoby zobaczyć.
2. Czy na autobus TXL obowiązują jakieś osobne bilety czy ważny byłby też jednodniowy ? Bo przeglądając forum zrozumiałam,że to korzystna wersja dojazdu z lotniska do centrum?
Poproszę o sugestie,pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 02 Wrz 2015 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Bilet jednodniowy jest również ważny w autobusie TXL. Lotnisko to strefa B, więc potrzebujesz biletu AB lub ABC.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 03 Wrz 2015 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
Można przejechać się linią turystyczną 100, której trasa zaczyna się niedaleko dworca Berlin Zoologischer Garten. Tuż obok dworca jest drugi przystanek okupowany przez turystów. Wcześniejszy jest na tyłach dworca o którym mało kto wie. Jak się dobrze trafi i ma się pierwsze miejsca przed szybą to na przystanku przy stacji japońscy turyści są skłonni nawet zapłacić za ustąpienie ;)
Przy tej samej stacji jest bardzo fajny bar (czy jak to nazwać?) Curry 36 (link: http://berlin.kauperts.de/eintrag/Curry ... 623-Berlin). Bardzo smaczne currywursty. Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 24 Wrz 2015 21:34 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 124
Czy zwiedzanie parku CHarlotenburg oraz terenów w Poczdamie /park Sanssouci/ jest darmowe?

Wiem o biletach do zwiedzania pałacu CHarlotenburg oraz budynków w parku Sanssouci, ale ze względów czasowych i budżetowych nie zamierzam przy najbliższym pobycie w Berlinie poświęcić całego dnia, aby tak szczegółowo zwiedzać.

tomek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 24 Wrz 2015 23:06 

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 173
tomek_k napisał(a):
ale ze względów czasowych i budżetowych nie zamierzam przy najbliższym pobycie w Berlinie poświęcić całego dnia.

tomek

Dojazd do Poczdamu, obejrzenie zabytkowej dzielnicy, połażenie po parku- bez wchodzenia do obiektów, to jest właśnie minimum cały dzień :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 31 Paź 2015 00:51 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 124
tomek_k napisał(a):
Czy zwiedzanie parku CHarlotenburg oraz terenów w Poczdamie /park Sanssouci/ jest darmowe?

W między czasie otrzymałem oficjalną odpowiedź. Można zwiedzić oba parki /CHarlotenburg oraz Poczdam/ bezpłatnie.

Na Poczdam nie wystarczyło czasu. Znalazłem tyle nowych miejsc w samym Berlinie, że Poczdam musi poczekać na następną wizytę.

Polecam /kolejność przypadkowa/:
1) Spandau /cytadela i stare miasto/,
2) East side gallery,
3) dla mieszkańców stolicy stacje S-Bahn Warshauer Strasse /blisko do East side Gallery/,
4) Terminal graniczny z czasów DDR na Friedrichstrasse obok wyjścia z dworca /darmowe/,
5) Treptower Park,
6) Kulturbrauerei - m.in. darmowe muzeum DDR /okolice u2 Eberswalder strasse/
7) Nikolaikirche wraz z okolicą,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 22 Lis 2015 20:15 

Rejestracja: 12 Lis 2015
Posty: 1
Dobry wieczór, mam pytanie względem Berlina po ostatnich smutnych zamachach w Paryżu i odwołaniu meczu piłkarskiego w Hanowerze. Jak Berlin reaguje? Już od jakiegoś czasu mam zaplanowany pobyt w Berlinie 3-4 dni, bedzie to przypadać na Jarmark Bozonarodzeniowy (tez mamz amair sie tam wybrac z przyjaciolmi) i jak wiecie (moze to glupie i moze mnie wysmiejecie), ale jakos mam obawy co do wypadu do Berlina na jarmark gdzie wiadomo ze bedzie pelno ludzi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 22 Lis 2015 20:42 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Jedź i korzystaj z życia, teoretycznie podobne zagrożenie może również czyhać na mszy świętej z Pcimiu Dolnym.
Góra
 Profil Relacje PM off
dmirstek lubi ten post.
 
      
#173 PostWysłany: 27 Lis 2015 17:53 

Rejestracja: 22 Paź 2014
Posty: 49
Był ktoś w tym wielkim akwarium w hotelu Radisson? Czy żeby przejechać się tą windą trzeba kupić bilet do całego oceanarium?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 29 Gru 2015 02:37 

Rejestracja: 21 Sie 2015
Posty: 6
W moim wypadku Berlin był ostatnim punktem na trasie 10dniowej wycieczki. Wracając z lotniska Tempelhof (swoją drogą wspaniałe miejsce, ogromna przestrzeń, a minigolf był mistrzowski!), trafiliśmy do polskiego sklepu / knajpki Mały Książę. Dla zainteresowanych adres - Lilienthalstraße 6. Nasi Couchsurfingowi gospodarze zajadali się wedlowskim ptasim mleczkiem, a soplica wiśniowa poszła nie wiadomo kiedy. My zresztą też uraczyliśmy się lanym Żywcem, który smakował cudownie po tylu dniach raczenia się obcym jedzeniem i piciem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 04 Sty 2016 22:57 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Anonymous napisał(a):
Odwiedziłem ostatnio w Berlinie to Muzeum Gier Komputerowych

http://www.computerspielemuseum.de/1210_Home.htm

Wstęp 5 euro. Można pooglądać i pograć [wszystko jest "na chodzie"] od najstarszych komputerów typu Commodore czy Atari, do najnowszych. Ja bawiłem się średnio, ale dla dzieciaków to duża frajda. Sporo odwiedzających.
Lokalizacja niedaleko od Alexanderplatz. Stacja metra Weberwiese
https://goo.gl/maps/pA5sv


Bardzo polecam to muzeum! Nie tylko dla dzieciaków duża frajda, ale też dla dorosłych ludzi. Oprócz starych różnorodnych gier (które nie wszystkie były dostępne w Polsce) można pograć w Painstation!! Co jest moim zdaniem najfajniejszą atrakcją tego miejsca. Gra dla dwóch osób, odbijacie deskami piłeczkę, kto przepuści piłeczkę dostaje karę - albo porażenie prądem albo uderzenia paskiem (z początku nie boli, ale z biegiem czasu...) albo podgrzewanie ręki. Ja niestety wytrzymałam tylko do pierwszego porażenia, ale jeden chłopak, to był prawdziwym mistrzem tej gry, w ogóle kary go nie ruszały.

I cena biletu wzrosła do 8 euro.
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 26 Sty 2016 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
W ostatnią niedzielę stycznia można wejść do wielu miejsc za free. Lista poniżej:
http://www.berlin.de/berlin-sagt-danke/ ... rchresults
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 02 Lut 2016 01:23 

Rejestracja: 02 Wrz 2015
Posty: 7
czy ktoś może w Berlinie Schmöckwitz skakał na bungee?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Berlin na kilka godzin
#178 PostWysłany: 12 Lut 2016 15:22 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Majac 5-6 godzin, licząc dojazd z lotniska Berlin SFX do Berlin ZOB, co byscie wybrali na szybko do zobaczenia (poza muzeami, sklepami, galeriami, etc)
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 12 Lut 2016 15:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Reichsteg, Brama Brandenburga, Unter de Linden, Siegshaule, Alexanderplatz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 12 Lut 2016 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
- checkpoint charlie
- kawałek muru - pokazany przekrój, budowa 52°32'04.2"N 13°23'21.9"E
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 276 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group