Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 276 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 03 Kwi 2016 22:06 

Rejestracja: 27 Gru 2015
Posty: 8
Loty: 4
Kilometry: 8 203
mało popularne miejsce - Classik Remise - Wiebestraße 36-37. Trochę na uboczu - ok 5minut pieszo od s-bahn.
Wejście darmo, w środku do podziwiania ok 200 aut - od odrestaurowanych z lat 20.-30. do nowoczesnych Lambo, Ferrati, Bugatti itp.
Nie wiem jak to jest możliwe, że nie jest to rozgłośnione i promowane jako must-watch. Miejsce po prostu wali na kolana. Zdjęcia do zobaczenia na ich stronie.

na weekend polecam mniej więcej taki zestaw, większość do zobaczenia bez potrzeby jazdy komunikacją, oczywiście można korzystać jeśli komuś się nie chce spacerować...
alexanderplatz, czerwony ratusz, berliner dom i wyspa muzeów.
Reichstag ze szklaną kopułą - rezerwacja optymalnego terminu ok 2tygodnie przed przyjazdem.
Brama Brandemburska i pomnik pomordowanych żydów tuż obok, idąc w kierunku potsdamerplatz - również do zobaczenia, w drodzę do checkpoint charlie ;)
ewentualnie gendarmenplatz.
przechadzka Ku'dammem, kościół Wilhelma, rzeźba berlin.
Olympiastadion - cudo.
Byliśmy w pałacu Charlotenburg, ale cała fasada i tył są w rusztowaniach, także ciężko ocenić, ogród raczej średni. Jeśli by nie starczyło komuś czasu i zastanawiał się co wykreślić z listy, to chyba ten punkt.
East Side Gallery, obok most Oberbaumbrucke.

Przegapiliśmy wodny zegar w Europa Center, bo zapomnieliśmy, a później szkoda było wracać i zmieniać ustaloną trasę.
Przegapiliśmy też Akwarium w hotelu RadissonBlu, przy berliner dom.
Oba punkty były w planach, ale o nich zapomnieliśmy, a jak się zorientowaliśmy to już byliśmy w innym miejscu - tak zwany 'powód żeby wrócić' do Berlina ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#182 PostWysłany: 25 Kwi 2016 01:16 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 15
Witam, ten wątek już mi pomógł i mam nadzieję, że jeszcze pomoże. W Berlinie byłem chyba w 89r, a teraz wybieramy się (2+1) na majówkę (3 noce, pt-pon) samochodem, hotel Atlantic.
Przejrzałem wątek i mam jednak kilka pytań uszczegóławiających:
1. czy warto WelcomeCard 72h, jak Wam to wychodzi? Jeśli kilka muzeów to tak?
2. czy coś może nas zaskoczyć w weekend majówkowy, czego się spodziewać?
3. Na wieżę TV bilet Premium warto, czy też się czeka? Czy bilet premium jest tańszy z WelcomeCard? Bo zwykły -25% -prawda?
4. Reichstag -próbowałem wypełnić formularz i daty nieaktywne a przy tym o co chodzi z tymi 4 opcjami, one się nie sumują, więc na czym to polega? Opcja z kopułą jest najszersza co do zakresu zwiedzania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 25 Kwi 2016 08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
1. Wszystko zależy jakie macie plany. Ale może to się nie opłacić. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Czysta kalkulacja.
2. Coraz więcej ludzi, bo pogoda lepsza. Najwięcej turystów może być w weekend 14-15.5 bo to zielone światki i wiele Landow ma wolny poniedziałek 16.5
3. Sam premium ma tylko inną kolejkę i praktycznie żadna różnica, szczególnie w weekend. Jedynie gwarancja wejścia do restauracji. Bez tego w weekend nie wejdzie się, nie ma szans.
4. Nie ma poprostu nic wolnego. Zazwyczaj terminy są wybookowane na 2-3 tygodnie do przodu.
Bierz opcję z kopułą. To ta standardowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 25 Kwi 2016 09:00 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 15
Dzięki Wielkie za szybką odpowiedź!
Mam nadzieję, że ten weekend będzie OK, bo tylko Polacy mają długi :)
Planuję wieżę wziąć już na początku w piątek po południu, może będzie łatwiej niż w so/niedz.
A co do Reichstagu, to są tam "koniki" albo można coś wykombinować przez jakieś biuro pośredniczące?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 25 Kwi 2016 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
nie ma koników ;)

przed wejściem jesteś sprawdzany jak na lotnisku - ostre i niebezpieczne przedmioty idą do depozytu, przy bookowaniu wejścia musisz podawać nawet datę urodzenia.

Wejście na określoną godzinę, zalecają na miejscu być 15 minut wcześniej.

Dostaje się nawet takie info ma maila:
"Please come to the welcome centre for visitors to the Reichstag Building, which is located on Scheidemannstraße next to the West
Portal of the Reichstag Building, no later than 15 minutes before your visit is scheduled to begin (i.e. xx.xx hrs) to allow time for the
security checks prior to entry. Please bring a valid identity card or equivalent form of photo identification with you, as well as this letter."
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 25 Kwi 2016 10:58 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Ninoczka napisał(a):
Wejście na określoną godzinę, zalecają na miejscu być 15 minut wcześniej.


W moim przypadku samolot się spóźnił. Nie robili problemu z wejściem 45 minut po czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 25 Kwi 2016 11:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
U mnie tak samo. PB opóźniony 2 godziny, a w Budenstagu byliśmy z ekipą 60 minut spóźnieni, ale nas wpuścili ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 25 Kwi 2016 13:12 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 15
Dzięki Wam! Gdzieś tutaj wyczytałem, że Reichstag można zaliczyć "on-line" stając w długiej kolejce -prawda to i czy ktoś z Was sprawdzał ile taka opcja kosztuje i zabiera czasu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 25 Kwi 2016 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
Mozesz sprobowac pojsc w ciemno, ale na Twoim miejscu bez rezerwacji bym tego nie robil. Bo pewnie stracisz sporo czasu a zakladam, ze jestes tylko na weekend w Berlinie...
Rowniez wpuscili mnie kiedys pozniej, niz mialem zaklepane. Mozna wiec probowac zawsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 27 Kwi 2016 07:59 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 15
Dzięki, ale rozumiem, że wieżę TV lepiej zaatakować w piątek po południu niż w sob/nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 27 Kwi 2016 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 280
Loty: 39
Kilometry: 64 957
Raczej tak, ale na wieży zawsze jest pełno ludzi. Grunt to bilet online kupić, inaczej bezsensowne czekanie przy kasie.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 18 Maj 2016 13:51 

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 29
Loty: 9
Kilometry: 5 419
Pytanie o rejestrację do Bundestagu:
jeśli kliknę tylko na "visit to the dome" zwiedzam tylko kopułę czy jest możliwość wejścia na salę plenarną (zwiedzam sam).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 18 Maj 2016 13:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Tylko kopuła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 06 Lip 2016 11:01 

Rejestracja: 07 Sty 2014
Posty: 136
Ląduje na SXF o 8:35, a polskiegobusa mam o 13:50 też z SXF, czytając forum doszedłem do wniosku, że jest sens zobaczyć coś w Berlinie. Może ktoś przerabiał coś podobnego i jest wstanie napisać jakie punkty warto zobaczyć w tak krótkim czasie i jak najlepiej rozegrać to przemieszczając się komunikacją miejską?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 06 Lip 2016 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Możesz przejechać się z SFX na Alexanderplatz kombinacją S-Bahnów lub RB14/RE7 (ta druga opcja lepsza, bo krótsza - ok. 25 minut). Tam wsiadasz w autobus 100 lub 200 i jedziesz nim na Dworzec Zoo (ok. 30 min). Z Dworca Zoo masz U2 na ZOB (pytanie, czy możesz wsiąść tam z biletem z SFX - na odwrót można), albo RB14/RE7 na SFX (ok. 40 minut).
Wszystko robisz na bilecie jednodniowym ABC za 7.60 euro, z dowolną ilością przystanków po drodze :)

Trasa autobusów 100 i 200 (przez centrum miasta):
http://www.oh-berlin.com/de/oh-berlin/w ... hrplan.png
http://www.oh-berlin.com/de/oh-berlin/w ... hrplan.png
Osobiście uważam, że trasa 100 jest lepsza/ciekawsza na pierwszą wizytę w mieście.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
oaza.dr uważa post za pomocny.
 
      
#196 PostWysłany: 06 Lip 2016 13:04 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Z tych 5h po odliczeniu dojazdu to zostanie ci ok 3,5h. Nie wiem czy płaciłbym tyle za bilet na taki krótki czas ale to już twój wybór. Czasu mało więc jak się zdecydujesz to myślę że okolice Alexanderplatz + katedra + ew. Unter der Linden do bramy to będzie max.
Aha, jak chcesz zaoszczędzić na bilecie to możesz spróbować przechwycić go od osób idących z pociągu na lotnisko. My oddawaliśmy swoje bilety całodniowe więc myślę że powinno ci się udać bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
oaza.dr uważa post za pomocny.
 
      
#197 PostWysłany: 06 Lip 2016 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Osobiście za Berlinem nie przepadam, ale moim zdaniem lepiej 3 godziny pokręcić się po mieście niż siedzieć na zapyziałym SXF.
Pokrzątałbym się w okolicy Bramy Brandenburskiej i Sprewy, później ZOO i obrobił currywursta/bronka.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#198 PostWysłany: 05 Sie 2016 10:35 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
1. Opisałby ktoś szerzej 'lotnisko' Tempelhof ?
W jakiej części najlepiej wysiąść, która część na tym olbrzymim terenie jest najciekawsza, czy i gdzie znajdują się jakieś fajne nisko-średniobudżetowe punkty gastronomiczne, itd, itp.

2. W Radisson Blu można swobodnie wjechać windą do góry i wejść kładką nad akwarium (przynajmniej tak widzę po zdjęciach) czy obsługa hotelu czepia się?

EDIT:

3. na autobus turystyczny 100 obowiązują normalne bilety jednorazowe, okresowe i grupowe?


Ostatnio edytowany przez Intchy, 05 Sie 2016 11:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 05 Sie 2016 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Budynki Tempelhof zasadniczo są zamknięte do samodzielnego zwiedzania. Część jest zaadaptowana na biura, ale raczej nie wpuszczają tam niezatrudnionych. Można zwiedzać w trakcie zorganizowanej wycieczki (ok. 2h):
http://www.thf-berlin.de/flughafengebae ... uehrungen/

Otwarte do użytkowania są tereny pasa startowego i tereny zielone, ale punktów gastronomicznych tam raczej nie ma (poza małym sklepikiem przy informacji turystycznej) - są wyznaczone tereny do grillowania, ale tu trzeba prowiant zabrać samemu.

EDIT:
Co autobusu 100 - tak, to jest normalny miejski autobus, obowiązują w nim te same bilety, co wszędzie.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Intchy uważa post za pomocny.
 
      
#200 PostWysłany: 02 Wrz 2016 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Macie jakieś informacje o przechowalni bagażu gdzieś w centrum? Najlepiej gdzieś w okolicach Alexaderplatzu. Śpię jedną noc w Ibisie na lotnisku, a w nocy mam Polskiegobusa do Krakowa. W ciągu dnia chciałbym coś zobaczyć, a nie mam ochoty ciągać się z 10kg torbą. Jak ktoś coś wie to proszę podzielcie się :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 276 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group