Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 276 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 02 Lis 2018 12:10 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 36
Znacie jakieś nietypowe atrakcje w Berlinie? Samo miasto znam dość dobrze - byłem kilka razy, najbardziej popularne muzea również. A może są jakieś nowe, ciekawe miejsca, o któych nie wspomniano w tym temacie?

Sam znalazłem IceBar: https://angiyok.de/en/

Wybieram się do Berlina na święta i poza jarmarkami świątecznymi chciałbym zobaczyć coś nowego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#242 PostWysłany: 02 Lis 2018 12:27 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Wczoraj wróciłem z Berlina i już pierwszy Jarmark przy Potzdamer Platz otwierali. Zamontowana nawet już zjeżdżalnia sniegowa :P A i najważniejsze szczególnie dla dziewcząt uwielbiających ...Primark :lol: :lol: :lol: Nowy , potężny sklep już otwarty przy ZOO Bahn. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 02 Lis 2018 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Kiedyś załapałem się na bezpłatne (a właściwie "co łaska" ) zwiedzanie z przewodnikiem. Trasa miała obejmować "alternatywny" Berlin, graffiti, street art itp. Było ciekawie, oprowadzała dziewczyna z Anglii od kilku lat mieszkająca w Berlinie, trwało to ze trzy godziny. Sam do takich miejsc jak np. YAAM bym pewnie nie trafił ;)

https://www.yaam.de/

Nie pamiętam, kto wtedy był organizatorem, ale widzę, że nadal coś podobnego funkcjonuje:

https://alternativeberlin.com/tours/free-tour/
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 25 Lis 2018 23:09 

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 84
Od wielu miesięcy napalam się na Berlin i już w podświadomości zapisał mi się jako "super miasto" więc żeby za 2 dni, kiedy będę tam po raz pierwszy, nie ucierpieć na japoński syndrom muszę się Was poradzić w kwestii kilku miejsc.

1. Szukam miejsc które po erze DDRu były upadłe a teraz są to modne miejsca z hipsteriadą. Szukałem czegoś na styl Hali Koszyki i znalazłem Neun Markthalle. Poza tym chcę podejść pod Berghain i Funkhaus. Coś innego wartego uwagi?

2. Żeby nie zwiedzać samych staroci chciałbym też zobaczyć nową tkankę miejską. Coś podobnego do Canary Wharf i North Greenwich w Londynie czy Avenue de France w Paryżu. Na pewno spodoba mi się Potsdamer Platz, czy gdzieś jeszcze?

3. Co dokładnie zobaczyć na Kreuzbergu? Dzielnica jest większa niż pięć ulic na krzyż, bardzo dużo o niej słychać (nazwa w social mediach przewija się często) ale tak właściwie nie wiem gdzie tam się przespacerować.

Z góry wielkie dzięki za rady!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 25 Lis 2018 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
agencik napisał(a):
Znacie jakieś nietypowe atrakcje w Berlinie? Samo miasto znam dość dobrze - byłem kilka razy, najbardziej popularne muzea również. A może są jakieś nowe, ciekawe miejsca, o któych nie wspomniano w tym temacie?

Sam znalazłem IceBar: https://angiyok.de/en/


W Berlinie Wschodnim jest wiele fajnych knajpek. :D
Lubie to miasto, poza tym mozna podegustowac roznej kuchni np. afganskiej, nepalskiej czy tybetanskiej, podobnie jak w Londynie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 26 Lis 2018 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Hektorek napisał(a):
1. Szukam miejsc które po erze DDRu były upadłe a teraz są to modne miejsca z hipsteriadą. Szukałem czegoś na styl Hali Koszyki i znalazłem Neun Markthalle. Poza tym chcę podejść pod Berghain i Funkhaus. Coś innego wartego uwagi?

Markthalle Neun - czyli po prostu hala targowa nr 9 :) Fajne miejsce, w środku jest dużo stoisk z dobrym jedzeniem, tylko sprawdź godziny otwarcia. Jesienią i zimą jest czynne krócej niż latem. Miejsc z nazwą "Funkhaus" w Berlinie jest kilka, więc nie wiem dokładnie, o które Ci chodzi.
Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się okolice Revaler Strasse i Boxhagener Platz (możesz odwiedzić przy okazji podejścia pod Berghain), poza tym okolice stacji metra Weinmeisterstraße i dalej na północ wzdłuż Schönhauser Allee aż po Mauerpark.

Hektorek napisał(a):
2. Żeby nie zwiedzać samych staroci chciałbym też zobaczyć nową tkankę miejską. Coś podobnego do Canary Wharf i North Greenwich w Londynie czy Avenue de France w Paryżu. Na pewno spodoba mi się Potsdamer Platz, czy gdzieś jeszcze?

W Berlinie wschodnim bardzo dużo nowego buduje się na terenach między Szprewą a torami kolejowymi we Wschodnim Berlinie. Oprócz tego masz całą nową dzielnicę nad rzeką koło Bundestagu i dalej aż pod też przecież całkiem nowy nowy Haupbahnhof. Ale z Canary Wharf i North Greenwich ma to IMO niewiele wspólnego ;)

Hektorek napisał(a):
3. Co dokładnie zobaczyć na Kreuzbergu? Dzielnica jest większa niż pięć ulic na krzyż, bardzo dużo o niej słychać (nazwa w social mediach przewija się często) ale tak właściwie nie wiem gdzie tam się przespacerować.

To jest bardzo dobre pytanie ;) Kreuzberg jest bardzo dużą dzielnicą i nie ma zgody co do tego, gdzie jest ten prawdziwy. Ja osobiście latem najbardziej lubię tę część nad Szprewą, gdzie są kanały dochodzące do rzeki (szukaj w google pod Flutgraben czy Badeschiff). Poza tym część "śląską" (Goerlitzer Park, Glogauer Strasse i dalej w dół aż do Landwehrkanal). Okolice Mehringdam też są w porządku - masz tam m.in. sławny kebab u Mustafy. Trzymam się natomiast raczej z daleka od Skalitzer Strasse na odcinku między stacjami metra Schesisches Tor i Goerlitzer Bahnhof.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Hektorek uważa post za pomocny.
 
      
#247 PostWysłany: 26 Lis 2018 08:04 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@Hektorek co do Kreuzbergu to polecam spacer wzdłóż Oranienstraße od Moritzplatz (warto przy okazji odwiedzić Princesinnengärten, choć nie wiem jak z godzinami otwarcia i atrakcyjnością w zimie) aż do Görlitzer Bahnhof. Podobny klimat jest też na Bergmannkiez, szczególnie na Bergmannstraße, szczególnie wieczorem.

BTW w okolicach Görlitzer Bahnhof i Görlitzer Parku będą Cię zaczepiali dilerzy narkotyków, ale nie są groźni, czy natarczywi. W okolicach Kottbuser Tor mogą natomiast grasować kieszonkowcy (szczególnie w przejściu podziemnym).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Hektorek uważa post za pomocny.
 
      
#248 PostWysłany: 26 Lis 2018 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
O tak, Bergmannkiez też jest fajny, ale to z kolei daleko od innych rzeczy, które wymienił kolega (Berghain, itp), więc przy 2 dniach robi się ciężko logistycznie, jeżeli mają też być zwiedzane berlińskie klasyki.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Hektorek lubi ten post.
Hektorek uważa post za pomocny.
 
      
#249 PostWysłany: 26 Lis 2018 13:25 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 71
Loty: 119
Kilometry: 225 960
Może kogoś zainteresuje Stary Browar / www.kulturbrauerei.de / przy Schönhauser Allee 36. Trafiliśmy tam przy okazji koncertu i polecam to miejsce, ze względu na fajny klimat.

Meilenwerk zmieniło nazwę na Classic Remise - adres pozostał niezmieniony Wiebestraße 36-37 / www.remise.de /. Jeśli ktoś nie byl to polecam dla wszystkich, nie tylko miłośników motoryzacji. Pojazdy tam zgromadzone robią wrażenie na każdym bez wyjątku :)
_________________
Uzależniony od podroży...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 26 Lis 2018 14:52 

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 84
vincenz napisał(a):
BTW w okolicach Görlitzer Bahnhof i Görlitzer Parku będą Cię zaczepiali dilerzy narkotyków, ale nie są groźni, czy natarczywi. W okolicach Kottbuser Tor mogą natomiast grasować kieszonkowcy (szczególnie w przejściu podziemnym).

To ja może podziękuję :lol:

Metia, a tu znowu Ty :)

Co polecacie na wieczór? Chciałem wejść w trochę Polonii ale Polnisches Institut ma średnio ciekawy event, a ze sportu też nic nie znalazłem bo w końcu środek tygodnia. Chyba będzie już jarmark świąteczny ale pewnie szybko go obejdę a i wolałbym posiedzieć w ciepłym w budynku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 26 Lis 2018 15:41 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@Hektorek sprawdź "Piwnica nr 1" - dość nietypowe miejsce koncertowo-kulturalne berlińskiej polonii, założone przez emigranta jeszcze z czasów stanu wojennego. Byłem tam raz posłuchać jak Czesław śpiewa na żywo i miło wspominam atmosferę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 14 Gru 2018 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
Z chłopakiem lat 8 - co warto zobaczyć w sobotę w Berlinie ? ;)
Muzeum techniki ?

macie jakieś pomysły ? :roll:
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 14 Gru 2018 16:00 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
https://www.museumsportal-berlin.de/pl/muzea/

ale obstawiam że to:)

https://www.museumsportal-berlin.de/pl/ ... elemuseum/
Góra
 Profil Relacje PM off
rysiekkk lubi ten post.
 
      
#254 PostWysłany: 14 Gru 2018 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
rysiekkk napisał(a):
Z chłopakiem lat 8 - co warto zobaczyć w sobotę w Berlinie ? ;)
macie jakieś pomysły ? :roll:

@rysiekkk, np. TV Tower, dach Reichstagu, swiateczny jarmark etc. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
rysiekkk lubi ten post.
 
      
#255 PostWysłany: 17 Gru 2018 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
rysiekkk napisał(a):
Z chłopakiem lat 8 - co warto zobaczyć w sobotę w Berlinie ? ;)
Muzeum techniki ?

moje (i juniora) subiektywne wrażenia - jeżeli ktoś był np. w Centrum Kopernika i muzeach w Londynie ... to zdecydowanie szkoda czasu i € na to w Berlinie ;)
na tym samym bilecie mogliśmy wejść do muzeum nauki...nie było opcji przekonać młodego, żeby tam wejść...mówię, że może tam będzie ciekawiej...no way :roll: :D

a cała reszta w porządku ;)
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 24 Maj 2019 19:31 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Co warto oprocz cytadeli zobaczyć w Spandau?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 25 Sie 2019 12:32 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Hej, mam do was pytanie :D czy w ciągu 7h, dam radę zobaczyć: Brama Brandenburska, Reichstag, Katedrę, East Side Gallery, plac poczdamski, pomik marska i ewentualnie pomnik ofiar Holocaustu i dzielnicę kreuzberg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 25 Sie 2019 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@fredbb
Czasowo 7h powinno wystarczyć, jak dobrze zaplanujesz odcinki piesze i komunikację. W tej chwili bardzo chaotyczna ta Twoja lista :) Gdzie chcesz zacząć, a gdzie skończyć?

Cytuj:
pomik marska

Chodzi o Marx-Engels-Forum?

Cytuj:
dzielnicę kreuzberg

Kreuzberg jest bardzo dużą dzielnicą, przy tych 7h starczy Ci co najwyżej czasu na przejście/przejechanie z East Side Gallery przez Oberbaumbruecke i przejście się po okolicach stacji Schlesisches Tor. Chyba, że za zobaczenie Kreuzbergu jesteś skłonny uznać przejechanie się metrem U1/U3 od stacji Warschauer Straße do stacji Hallesches Tor - wagoniki jadą górą po nasypie, można sobie zrobić zwiedzanie panoramiczne ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 25 Sie 2019 12:57 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Bardziej mi chodziło o taki wielokulturowy klimat i jedzonko ;) a resztę dam radę ogarnąć?

Gdzie zacząc hmm ok 9 rano przyjeżdżam na dworzec Berlin gesunbrunnen i wracam do Berlin-lichtenberg, myślałem żeby zacząć od Bramy, albo Placu Poczdamskiego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 25 Sie 2019 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
To zacznij od Placu Poczdamskiego (bezpośredni S-Bahn S2 i S25 z Gesundbrunnen), potem piechotą trasa: pomnik ofiar Holocaustu, Brama Brandenburska, Reichstag, Katedra, Marx-Engels-Forum i Alexanderplatz. Na Alexanderplatz wsiadasz w pociąg lub S-Bahn i jedziesz na Ostbahnhof, stamtąd jest parę kroków do East Side Gallery. Z East Side Gallery przez Oberbaumbruecke na Kreuzberg i tam szukasz sobie w okolicy jedzenia (jest masa knajp wszelkiego rodzaju - polecam przejść się do Markthalle Neun, masz tam kilkanaście stanowisk z jedzeniem różnego rodzaju). Potem U1/U3 na stację Warschauerstrasse, tam przesiadka na S7/S75, które dowiezie Cię na Lichtenberg :)

Wszystko ujęłam?
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 276 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group