Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 268 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Azory
#241 PostWysłany: 07 Maj 2019 17:04 
Awatar użytkownika

Loty: 77
Kilometry: 103 341
niebieski
Aaaa, czyli szedłeś w drugą stronę - najpierw most między Azul i Verde, potem zakosami pod górę i dalej hotel/punkt widokowy. I dalej w dół do Sete szutrem/gruntową drogą?
Tak, zdecydowanie na tej trasie asfaltowej trzeba bardzo uważać, niezależnie od pogody. Zakręty mają zerową widoczność (roślinność często zajmująca cześć pobocza), więc bardzo blisko krawędzi lepiej. A ta mgła u Ciebie to rzeczywiście masakrycznie. Nas gdzieś po drodze deszcz dopadł, ale widoczność była znacznie lepsza.
A o hotelu refleksja właśnie w kontekście tych doniesień;-)
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.

#242 PostWysłany: 07 Maj 2019 17:08 

niebieski
Dokładnie taka trasa.

#243 PostWysłany: 07 Maj 2019 17:47 

niebieski
Z mgłą miałem to samo. Tam na górze są niby fajne widoki, często goszczące na pocztówkach. My widzieliśmy tylko mleko...
 Profil Relacje PM off  

#244 PostWysłany: 07 Maj 2019 18:03 

Loty: 284
Kilometry: 488 823
srebrny
Ja ogólnie uważam, że na Azory nie powinno się jechać na 2-3 dni bo ryzyko, że zobaczy się mleko wzrasta dramatycznie. Na 7 dni, które spędziłem na SM tylko raz udało się zobaczyć cokolwiek z góry w okolicach Lagoa do Fogo. Siete Citades dwa razy się udo zaliczyć. Zdarzało się tak, że wszedzie byla ładna pogoda a tam beznadzieja non stop.

Warto śledzić kamerki i zaplanować atak szczytowy w oknie pogodowym

#245 PostWysłany: 07 Maj 2019 18:10 
Awatar użytkownika

złoty
Sete citades jest ładne, ale z kapci nie wyrywa nawet przy ładnej aurze. Śledzę maniakalnie azory. Sao Miguel jest fajne, ale ze zdjęć internetowych można odnieść wrażenie, że to raj a tak niestety nie jest. IMO ciekawsza przyrodniczo jest Madera jeśli chodzi o Makaronezję, moim zdaniem. Ale prawdę powiedziawszy hortensje na Sao Miguel miażdżą cycki.
 Profil Relacje PM off
patpul lubi ten post.

#246 PostWysłany: 07 Maj 2019 18:36 
Awatar użytkownika

niebieski
@cypel
Ja mam jakieś takie (być może bezpodstawne) obawy związane z Maderą. I to trochę mnie hamuje przed wyprawą tam. Mianowicie mam wyobrażenie, że to taki odpowiednik Kanarów. Wszyscy tam cisną odpoczywać (januszoklapki etc. :-P). Natomiast Azory wydają mi się jednak mniej odkryte, mniej popularne, a przez spokojniejsze. Niemniej to może być oczywiście krzywdząca opinia.
 Profil Relacje PM off  

#247 PostWysłany: 07 Maj 2019 18:51 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Tak, to krzywdząca opinia :)
Azory mnie urzekly, ale Madera jest równie piękna, acz inna. Owszem, przybywa tam znacznie więcej turystów, niż na Azory, choćby z uwagi na dużo łatwiejszy dostęp i fakt, że to tylko jedna wyspa (no, jest jeszcze Porto Santo), a nie taka gromada, jak w przypadku Azorów. Jednak jest to specyficzna grupa - głównie są to ludzie w pełni świadomi tego, po co jadą na Maderę i czego mogą się tam spodziewać. Wiedzą więc, że plażowania I imprezowni tam nie uswiadczą.
A na marginesie, Kanary też są rewelacyjne. Wystarczy ruszyć w trasę ;)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#248 PostWysłany: 07 Maj 2019 19:15 
Awatar użytkownika

niebieski
Ano właśnie, tego się obawiałem, że opinia wyrobiona na podstawie kolejki do bramki na lotnisku w Porto może być chybiona ;-) Dokładnie o taki typ turysty mi chodziło - świadomego. Dzięki za naprostowanie :-)
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#249 PostWysłany: 07 Maj 2019 20:04 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Przed godzinką wróciłem z San Miquel - mimo , że troszkę świata udało mi sie zobaczyć , to wyspa wyrwała mnie z kapci ;) . Na Cete Citades byłem w czwartek ( piekna pogoda) i drugi raz w sobotę (około 12-13tej nic nie było widać , godzinkę pózniej już widoki były super) . Dwa razy podchodziłem do rejsu na wieloryby i dwa razy został on odwołany , także najważniejszy punkt Azorów nie został zaliczony! Trzeba wrócić !
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#250 PostWysłany: 07 Maj 2019 20:39 
Awatar użytkownika

HON fly4free
samaki9 napisał(a):
Dwa razy podchodziłem do rejsu na wieloryby i dwa razy został on odwołany , także najważniejszy punkt Azorów nie został zaliczony! Trzeba wrócić !

Znam to uczucie (z Faial)... Też planuję powrót na wieloryby, choć bardziej na pływanie z delfinami.

Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#251 PostWysłany: 08 Maj 2019 08:44 
Awatar użytkownika

Loty: 76
Kilometry: 94 447
złoty
samaki9 napisał(a):
Dwa razy podchodziłem do rejsu na wieloryby i dwa razy został on odwołany , także najważniejszy punkt Azorów nie został zaliczony! Trzeba wrócić !

tropikey napisał(a):
Znam to uczucie (z Faial)... Też planuję powrót na wieloryby

I mi się również nie udało zobaczyć wielorybów ani z Pico, ani z Faial, bo pogoda była niepływalna :( Powrót jest więc konieczny ;) Tym bardziej, że chcę też znowu zjeść niesamowitego miejscowego ananasa.
 Profil Relacje PM off  

#252 PostWysłany: 08 Maj 2019 08:57 

Loty: 33
Kilometry: 80 408
A ktoś może tam nurkował ?
 Profil Relacje PM off  

#253 PostWysłany: 08 Maj 2019 09:24 
Awatar użytkownika

niebieski
Cicha_Woda napisał(a):
Tym bardziej, że chcę też znowu zjeść niesamowitego miejscowego ananasa.

Tak! To jest właśnie jeden z powodów, dla których warto/trzeba wrócić/wybrać się tam:-) Niesamowite, pyszne ananasy :-)
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.

#254 PostWysłany: 08 Maj 2019 09:36 
Awatar użytkownika

Loty: 76
Kilometry: 94 447
złoty
Ja nawet po powrocie do kraju posadziłam koronę azorskiego ananasa w doniczce i mi ona już całkiem ładnie rośnie, ale szansa na wyhodowanie owocu ananasa w doniczce niestety jest mikroskopijna :(
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#255 PostWysłany: 08 Maj 2019 09:45 
Awatar użytkownika

HON fly4free
farciarz napisał(a):
A ktoś może tam nurkował ?
Pływałem jedynie z maską i fajką (Flores) - woda była bardzo przejrzysta, ale żeby było tam cokolwiek ciekawego, to nie powiem. Oczywiście, przy nurkowaniu może być inaczej :)
Miało być jeszcze wspomniane wcześniej pływanie z delfinami przy Faial, ale te zrobiły psikusa i nie pojawiły się w typowym dla nich miejscu, w związku z czym pływanie zostało odwołane :(

Profil Relacje PM off  

#256 PostWysłany: 08 Maj 2019 11:36 
Awatar użytkownika

Loty: 165
Kilometry: 380 616
Masz na myśli pływanie z delfinami w sensie dosłownym, tzn. nie oglądanie z łodzi ? Wypływa się gdzieś dalej i wskakuje do oceanu ? Napisz trochę więcej plizz.
Delfiny oglądałem płynąc z Ponta Delgada na oglądanie wielorybów. Wieloryby niestety nas olały, ale delfinów nie brakowało. Na wieloryby podobnie jak Wy pewnie kiedyś wrócę, więc może przy okazji spróbowałbym pływania z delfinami.

Załączniki:
DSC_3812 x.JPG
DSC_3812 x.JPG [ 289.62 KiB | Obejrzany 378 razy ]
 Profil Relacje PM off  

#257 PostWysłany: 08 Maj 2019 12:10 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Tak, dokładnie o to chodzi. Na Faial (w Horcie) jest kilku organizatorów takich rejsów. Na szczęście, działają tam z głową i nie wypuszczają wszystkich do wody, gdy tylko pojawią się delfiny. Są tam ścisłe regulacje dot. obcowania z tymi ssakami.
Wrzuć hasło "acores swimming with dolphins" albo lepiej "Faial swimming with dolphins", to pokaże się więcej na ten temat.

Korzystaliśmy (a w zasadzie mieliśmy skorzystać) z http://azoresexperiences.com/en/home-2/

Profil Relacje PM off
yendras lubi ten post.
yendras uważa post za pomocny.

#258 PostWysłany: 08 Maj 2019 12:32 

srebrny
patpul...za czasów ,,komuny" wszystkie newsy i polecenia lub ostrzeżenia przekazywano w kolejkach(b.długich) do sklepu mięsnego ,odzieżowego , obuwniczego lub jakiegokolwiek :lol: i były to zawsze ,,treściwe" i oczywiście trafione newsy. W obecnych czasach przekazuje się takie info w kolejkach do bramek :lol:
Czasy się zmieniają ale ludzie...nie.
Poprawiłeś mi humor i mocno rozbawiłeś :P
Myślenie obecnych młodych ludzi jest dla mnie ...niespodzianką. Bez obrazy oczywiście :mrgreen:
 Profil Relacje PM off  

#259 PostWysłany: 08 Maj 2019 12:59 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie mam za co się obrażać. Tobie trzeba po prostu przedstawić instrukcję obsługi emotikonów i zaproponować podejście z większym dystansem do tego, co czytasz :-D
A jeszcze jakbyś zdefiniował "młodych ludzi" - w jakim przedziale wiekowym to u Ciebie jest. Bo nie wiem czy się łapię ;-)
 Profil Relacje PM off  

#260 PostWysłany: 08 Maj 2019 13:50 

srebrny
Mam sporo dystansu szczególnie do siebie. Rozbawiłes mnie i za to ...dziękuję. :mrgreen: Młodzi ludzie (do 35) myslacy jak ludzie za ,,komuny" to dla mnie pewna niespodzianka i stąd te określenia. Masz już doświadczenie i ,,oczytanie" nawet na F4F i podejmujesz decyzje pod wpływem sobie nieznanych osób z kolejki? :P Oczywiście nie jesteś Januszem/Grażyną i takich osób nie chcesz spotykać na swojej drodze? :lol: Naiwne trochę myslenie czy przewartościowane EGO? Kto nie myśli tak jak ty to jest...?? :P
 Profil Relacje PM off
patpul lubi ten post.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 268 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość