Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 22 Sty 2015 15:06 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1678
Euronet ma wiele takich bezprowizyjnych euro bankomatów w Polsce. Dworce lotniska centra miast.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#102 PostWysłany: 22 Sty 2015 15:28 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 135
W regulaminie Euronetu znalazlam cos takiego:

Wypłata realizowana jest bez opłat przez Euronet 360 Finance Limited (E360F) z siedzibą w Londynie i dostępna wyłącznie dla kart wydanych w Polsce do rachunków w PLN. Wydawca karty może naliczyć opłatę za wypłatę realizowaną przez E360F szczególnie w przypadku przypisania karty do rachunku w inne walucie niż PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 22 Sty 2015 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
Ale po co PIN się ma "wgrywać" na kartę?
Mam dwie karty Aliora obie śmigały bezproblemowo przez kilkadziesiąt transakcji zanim trafiły do bankomatu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 23 Sty 2015 00:57 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1794
niebieski
Gadekk napisał(a):
Euronet ma wiele takich bezprowizyjnych euro bankomatów w Polsce. Dworce lotniska centra miast.


Bzdura - oferta Euronetu to rodzaj kantoru - zarabiaja na przewalutowaniu. Nie dadza Ci wyplacic EUR z rachunku w EUR (a raczej pojdzie to tak: EUR->PLN->EUR i bedzie bolalo)

-- 23 Sty 2015 00:58 --

tza74 napisał(a):
Jak jest się łosiem to się traci. Właśnie się zorientowałem, że przelałem pieniądze na kantor Alior, ale od razu na konto w EUR. Więc dostałem przewalutowanie z MultiBanku po 4,49 za Euro !!!!!! :-)
No pośpiech nie jest wskazany jak widać.


Gwoli sprawiedliwosci: skubnal Cie Alior po swojej tabeli, Multibank przeciez "nie wie", w jakiej walucie prowadzone jest dane konto w innym banku:)

-- 23 Sty 2015 01:03 --

Finka napisał(a):
Mam pytanie. Wiele osob pisalo, aby przed uzyciem karty walutowej w terminalach platniczych najpierw wyplacic pieniadze z bankomatu, aby pin sie "wgral" na karte. Czy w którymś z polskich bankomatow da sie wyplacic euro bez zadnych dodatkowych kosztow?


Przy pierwszej transakcji karta moze sie zdarzyc, ze mimo podania prawidlowego PINu, transakcja zostanie odrzucona - wtedy nie wpadamy w panike, tylko robimy ja jeszcze raz i juz powinna przejsc. Chodzi bodajze o przejscie z trybu offline na tryb online i aktywowanie PINu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tza74 lubi ten post.
 
      
#105 PostWysłany: 28 Sty 2015 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1781
srebrny
Przeczytałem cały wątek, odpowiedzi nie znalazłem, zatem zapytam, może ktoś będzie łaskaw mnie oświecić. Mam konto w tym kantorze, karty nie potrzebuję. Żadnej. I bez tego mam problem z wyjmowaniem portfela z kieszeni.
Byłem dziś w banku, by wpłacić na konto fizycznie istniejące funty, a potem sobie je wirtualnie sprzedać i przelać tam, gdzie mi są potrzebne. Pani w kasie poinformowała mnie, że najpierw muszę otworzyć (sub)konto w funtach, bo mam tylko złotówkowe i że mogę to szybciutko rach ciach ciach zrobić online.
Siedzę w knajpce, dłubię w necie, drugi browar mi schodzi i ciągle nie odnajduję odpowiedzi. JAK ja mam właściwie to zrobić? Gdzie wejść, co kliknąć? Czy muszę złożyć wniosek o kartę w GBP? Nie da się tego zrobić bez wyrabiania karty? Pomóżcie proszę, bo czuję się trochę jak u Kafki.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 28 Sty 2015 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1462
złoty
Po zalogowaniu się, pod listą Twoich rachunków i ich sald masz taki duży napis "Potrzebujesz innej waluty?" oraz przycisk "Otwórz rachunek". Kliknij i następnie pokaże się lista możliwych walut w którym ten nowy rachunek będzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 28 Sty 2015 21:50 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Dokładnie, wystarczy się zalogować do Alior Kantor. Karty nie trzeba wyrabiać.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#108 PostWysłany: 28 Sty 2015 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1781
srebrny
Duży napis, powiadacie? Patrzę i nie widzę. Może to wina czytnika, którego w tej chwili używam... Bo piwa winić nie będę. Sprawdzę w domu na normalnym komputerze. Dzięki za szybką odpowiedź!
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 28 Sty 2015 21:57 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1144
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Mi nie chcą przejść inne konta walutowe. Wpisuję kod sms i błąd.
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 28 Sty 2015 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1462
złoty
arturro napisał(a):
Duży napis, powiadacie? Patrzę i nie widzę. Może to wina czytnika, którego w tej chwili używam...


Obawiam się że strona mobilna jest baaaardzo wykastrowana w porównaniu do "normalnej" i nie da się tam założyć rachunku - możesz spróbować przełączyć się na pełną wersję. U mnie jest taki przycisk w lewym górnym rogu.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#111 PostWysłany: 28 Sty 2015 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1781
srebrny
To trafna diagnoza problemu. Tez widzę ten przycisk. Jego użycie niczego jednak nie zmienia :lol: Raz jeszcze dzięki za pomoc.
EDIT: Udało się, i to na ajajajpadzie. Pełna wersja strony pozwoliła się otworzyć w nowym oknie przeglądarki.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/


Ostatnio edytowany przez arturro, 29 Sty 2015 09:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 28 Sty 2015 23:38 

Rejestracja: 28 Sty 2015
Posty: 1
Witam czy w kantor alior pobierana jest opłata przez bank za:
I przypadek np. wplacam 500euro w oddziale, następnie wymieniam je na PLN na koncie i potem przelewam te zlotówki na konto w innym banku krajowym.
II przypadek np. jeśli przelałem na konto PLN w kantor alior z innego konta krajowego np 1000 PLN, potem kupilem 100 euro i zostalo mi ok 600 PLN. Wtedy te 600PLN chce przelac spowrotem na inny rachunek krajowy czy zostanie pobrana prowizja.

Ostatnie pytanie czy kantor alior moze zamknąc mi rachunek walutowy np w USD jesli mam tam jakies dolary okolo 1 roku poza tym nic sie na tym rachunku innego nie dzieje.
Z góry dziekuje:)
Z góry serdecznie dziekuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 28 Sty 2015 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie będzie opłat ani w pierwszym ani w drugim przypadku.

W trzecim konta Ci nie zamkną.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 25 Lut 2015 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1781
srebrny
Taką ciekawostkę zobaczyłem:
Po zmianie języka z polskiego na angielski pojawiają się kursy bezpośredniej wymiany EUR/USD i EUR/GBP. W polskiej wersji takiej opcji nie ma. Trochę to dziwne.
Testował ktoś, czy faktycznie mozna dokonać bezpośredniego zakupu np euro za GBP? Ja próbowałem to ugryźć, ale jednak przelicza mi na złotówki.

-- 25 Lut 2015 20:15 --

Taką ciekawostkę zobaczyłem:
Po zmianie języka z polskiego na angielski pojawiają się kursy bezpośredniej wymiany EUR/USD i EUR/GBP. W polskiej wersji takiej opcji nie ma. Trochę to dziwne.
Testował ktoś, czy faktycznie mozna dokonać bezpośredniego zakupu np euro za GBP? Ja próbowałem to ugryźć, ale jednak przelicza mi na złotówki.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 27 Lut 2015 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
hmm z tego co kojarze to zawsze moglem kupować dolary za funty i ojro ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 27 Lut 2015 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Taka możliwość jest (i działa bardzo dobrze) w każdej wersji językowej. Trzeba tylko w ustawieniach konta zaznaczyć, że chcemy żeby pojawiała się taka opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 28 Lut 2015 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Karta Alioru w USA - wiele transakcji w hotelach, restauracjach, sklepach. Za każdym razem bez problemu. Z bankomatu nie korzystałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 28 Lut 2015 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 40
Ja używam od dwoch lat karty dolarowej i Euro- nigdy żadnych problemów. Naprawde moge polecić. Lepsze od innych bo jesli chodzi o kursy to np. W cikciarzu niby jest lepszy ale różnica przy wymianie 10.000pln na dolary wynosi 3pln to chyba nie za duzo biorąc pod uwage ze tu mamy kartę darmowa do bankomatu. No i ważne jest to ze przelwalutoeanie robią z dolarow a nie z euro wiec kartę euro warto miec tylko w eurolandzie, funtową w UK a wszędzie indziej na świecie dolarowa- dzieki temu mamy tylko jedno przewalutowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 11 Mar 2015 22:27 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
Czy ma ktoś doświadczenie z przelewami zagranicznymi nie w euro, chodzi mi o banki szwedzkie, i bardziej o opłaty w przypadku pokrycia kosztów przeze mnie?
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 20 Mar 2015 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Dobra bo ja teraz czegoś tutaj nie rozumiem, wypłacałem 18 pieniądze z bankomatu w Meksyku i mam taką blokadę na karcie na 387 dolarów i po przeliczeniu wychodzi mi 14,5 peso za dolara a na stronie mastercarda jest 15,4, co prawda z 13, ale od 13 dolar nie spadł a nawet na 18 jeszcze się umocnił lekko. Więc czemu policzyli mi 14,5 zamiast 15,5 za dolara?

Załączniki:
143213.jpg
143213.jpg [ 5.02 KiB | Obejrzany 1264 razy ]
1234.jpg
1234.jpg [ 13.07 KiB | Obejrzany 1264 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group