Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Lip 2012 11:58 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1837
srebrny
Witam,

Powstał nowy kantor internetowy prowadzony przez Alior bank. Mają bardzo dobre kursy wymiany wielu walut, często lepsze niż inne kantory internetowe, a do tego jest to pewna instytucja.
Założenie konta i obsługa w pełni on-line, możliwość też wpłaty i wypłaty waluty w oddziale.
A co najfajniejsze możliwość założenia karty rozliczanej bezpośrednio w EUR/USD, czyli istnieje szansa na bardzo korzystne kupowanie waluty i nie płacenie prowizji za płatności zagranicą, w internecie itd.
Szczegóły: http://kantor.aliorbank.pl


Ostatnio edytowany przez ume 22 Wrz 2023 10:50, edytowano w sumie 11 razy
Wiki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN Odwiedź Argentynę: loty (z bagażem) do Buenos Aires z Wiednia od 2595 PLN + dalsze loty po kraju od 273 PLN
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 31 Lip 2012 12:02 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 555
niebieski
było o tym już tutaj:
viewtopic.php?f=18&t=17023&p=142602&hilit=kantor+alior#p142602
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2012 20:20 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1
Kursy walut może rzeczywiście są kuszące, ale są i gwiazdki...Kantor oferuje wymianę 14 walut i o ile przy zakupie USD klient nie powinien natknąć się na problemy z wypłatą gotówki w oddziale, to zakup rzadziej spotykanej waluty jak np. korona norweska może sprawić niespodziankę...Medal za to, kto czytając ofertę Alior Kantoru, a nawet Regulaminu, w którym napisane jest Rozdział 5. Wypłaty waluty w Oddziale §10
1. Klient ma możliwość wypłaty środków zgromadzonych na Rachunkach w Kantorze Walutowym w gotówce,
w Oddziałach Banku.
2. Klient może bez opłat wypłacić w dowolnym momencie w gotówce środki zgromadzone na Rachunkach w Kantorze
Walutowym w walutach określonych w Taryfie, o ile kwota wypłaty nie wymaga awizowania, znajdzie punkt, w którym napisane jest, że zakup innej waluty niż Euro, USD, CHF, GBP nie możliwa jest wypłata środków. Przyznam się, że miałam duże zdziwienie kiedy pracownik oddziału poinformował mnie, że jedynym sposobem na wypłatę środków w walucie jaką jest korona norweska, jest założenie konta w Norwegii;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lis 2012 20:59 

Rejestracja: 25 Lis 2012
Posty: 2
Testowałem "darmowe przelewy" Opłata za przelew 180 E (z podziałem kosztów SHA) wyniosła po mojej stronie 40 E. Walka z reklamacją toczy się 2gi miesiąc. Reklamacje można złożyć telefonicznie (bez potwierdzenia) i jest ignorowana lub pisemnie. Mail odpada. Prawdziwy XXI wiek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Lis 2012 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2188
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
darmowe przelewy sa tylko na waluty wymieniane w kantorze ;)
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Lis 2012 17:07 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 99
Ciekawa oferta apropo tego kantoru: http://www.groupon.pl/oferty/cala-polsk ... A/13768230
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Cze 2013 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Witam, mam pytanie do posiadaczy kantoru Alior Bank i karty w nim.

Otóż, dziś przy zakupie dwóch biletów Ryanaira z Barcelony do Bydgoszczy cena wyniosła 30e od osoby, chciałem zapłacić kartą aliorową w EUR aby uniknąć przewalutowania. jednak wydarzyło się coś takiego:

Suma płatności 61.98 EUR
Kurs wymiany 4.58809 PLN
Suma płatności
w walucie posiadacza karty 284.37 PLN

Zdaje się, że zamiast uniknąć przewalutowania zapłacę podwójnie najpierw Ryanair przewalutował Euro na złotówki a teraz Alior przewalutuje złotówki spowrotem na euro.

I stąd moje pytanie czy ktoś może robił to wcześniej albo coś wie na ten temat. co robić ? jak uniknąć przewalutowań ? czy da się ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Cze 2013 03:51 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Tak, przy zakupie biletów najechać myszką na "więcej informacji" - pojawi się takie okienko po wpisaniu numeru karty, mniej więcej po prawej stronie powyżej miejsca na wpisanie karty.
Potem odznaczyć przewalutowanie.

Jest to sprytnie schowane, trzeba o tym pamiętać.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 11 Cze 2013 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
O kurcze ale cwaniaki to ukryły. Dzięki, będę na przyszłość wiedział :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lis 2013 16:09 

Rejestracja: 20 Wrz 2013
Posty: 251
Loty: 78
Kilometry: 81 435
niebieski
wie ktoś może czy jest jakaś minimalna kwota wypłaty w oddziale a alior kantor ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Lis 2013 16:26 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
Regulamin nic o tym nie wspomina, więc nie ma.
Inna sprawa, że kantor nie obsługuje wpłat i wypłat walut obcych (funty brytyjskie, euro i dolary amerykańskie) w bilonie, dlatego np. jeżeli chodzi o € to min. kwotą wypłaty będzie 5 €.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Lis 2013 16:42 

Rejestracja: 20 Wrz 2013
Posty: 251
Loty: 78
Kilometry: 81 435
niebieski
Dziwna sprawa bo przed chwila próbowałem zgłosić do wypłaty 40 £ ale pojawiła się informacja ze minimalna kwota wypłaty to 2000£

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Lis 2013 16:43 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
A nie chodzi po prostu o to, że małych kwot nie musisz zgłaszać? Przychodzisz do oddziału i wypłacasz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Lis 2013 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4821
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
drobne sumy wypłacasz bez koniecznosci zgłaszania,
wielokrotnie w oddziale na ul. Mikołowskiej w Katowicach wypłacalem nawet drobne kwoty w EUR czy GBP
kazdorazowo wyłacznie w banknotach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Lis 2013 16:53 

Rejestracja: 20 Wrz 2013
Posty: 251
Loty: 78
Kilometry: 81 435
niebieski
Ok, dzięki za informację

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Lis 2013 18:49 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 11
manchild napisał(a):
wie ktoś może czy jest jakaś minimalna kwota wypłaty w oddziale a alior kantor ?


z tego co wiem to nie możesz wypłacać w bilonie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Sty 2014 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
A wypłacał ktoś może JPY? ;) Jest jakiś problem? Czy dostępne w większych placówkach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Sty 2014 16:45 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
humptydumpty napisał(a):
A wypłacał ktoś może JPY? ;) Jest jakiś problem? Czy dostępne w większych placówkach?

ZTCW wypłacać można w placówkach jedynie EUR, USD i GBP. Do grudnia można było jeszcze CHF.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Lut 2014 17:08 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Koledzy a powiedzcie mi jak zamówić kartę walutową do kantoru ?
Oczywiście przeczytałem info na stronie Kantoru, ale nigdzie na stronie kantoru (po zalogowaniu się) nie widzę opcji "złóż wniosek"
Gdy nie jestem zalogowany to oczywiście klikam w zarejestru w dziale "Karty walutowe", ale po przejściu weryfikacji pojawia się komunikat, że mam już założone konto w Kantorze (co jest oczywiste)
P.S
Podaję CIF z Kantoru w procesie rejestracji.
Konto złotówkowe mam w Alior Sync.
Podpowiedzcie jak to ugryźć ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Lut 2014 17:13 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Zaraz po zalogowaniu na dole masz Twoje rachunki -> klikasz w rachunek do ktorego chcesz kartę i masz -> złóż wniosek :)


Ostatnio edytowany przez krasnal, 02 Lip 2017 16:47, edytowano w sumie 1 raz
cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group