Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 05 Cze 2014 11:05 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
1.nie są za darmo: musisz dokonać w ciągu 6 mies. transakcji każdą z tych kart, by nie ponieść opłaty za jej wydanie
2. używanie takiej karty ma sens wyłącznie w kraju, gdzie obowiązuje dana waluta, czyli karta E w strefie euro, dolarowa tylko w USA, GBP w UK, to oczywiste
Ww. waluty można też tanio nabyć w kantorze aliora i odebrać bez prowizji w okienku bankowym, ale karta ma tę zaletę, że nie nosisz przy sobie gotówki i możesz on-line szybko (w ciągu kilku godzin) tę walutę dokupić i realizować płatności kartą lub wybrać ją w bankomacie zagranicą (oczywiście w krajach wyżej podanych; możesz i w innych, tylko to dodatkowo kosztuje).
Na wyjazdy poza wspomniane strefy (E,USD,GBP) należy dobrać sobie kartę visa (np. do ROR), która przelicza każdą płatność walutową (nie tylko euro czy usd) po średnim kursie międzybankowym (mniej więcej jak w kantorze internetowym) BEZ PROWIZJI ZA PRZEWALUTOWANIE. Taką kartę przypiętą do konta w zł (ROR) mam w Getinbanku. Płacę online i zagranicą walutą, jaką chcę, po wyżej wspomnianym kursie, bez żadnych dodatkowych kosztów. Nie mam zamiaru reklamować tego banku, każdy niech sobie poszuka takiej karty w banku, który mu odpowiada, chociaż to niełatwe, bo już karty mbanku biorą prowizje za przewalutowanie, a mastercard, to w ogóle ma złodziejskie kursy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
#42 PostWysłany: 05 Cze 2014 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Cytuj:
1.nie są za darmo: musisz dokonać w ciągu 6 mies. transakcji każdą z tych kart, by nie ponieść opłaty za jej wydanie


Możesz w żabce kupić zapałki i problem z głowy :).
Na marginesie dodam, że dzisiaj Euro ma rewelacyjny kurs, polecam zakup.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 05 Cze 2014 22:10 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
Kartą w euro będziesz płacić w Żabce? może to jest pomysł...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 05 Cze 2014 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
kazels napisał(a):
Kartą w euro będziesz płacić w Żabce? może to jest pomysł...


A czemu nie? Przecież alior sobie to przeliczy z PLN na walutę. Ja sam w Żabce zbiłem opłatę z trzech kart w euro, dolarach i funtach. Kupujesz batonika i po sprawie. Nawet jak przeliczy po kursie 4,5zł to strata kilku groszy, a w kieszeni 20zł ;)

Ważne żeby pamiętać, zapłacić z PINem (jeśli to nasza pierwsza płatność), bo paypassem wtedy nie przechodzi, a na terminalu jest wtedy tylko komunikat o odrzuceniu, co może powodować mylne wrażenie że karta jest jeszcze nieaktywna ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 09 Cze 2014 13:24 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
Pochwalam pomysł. Rozumiem, że w Żabce nie ma żadnego limitu, od którego przyjmuje się płatności kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 18 Cze 2014 18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 95
Loty: 78
Kilometry: 90 328
Minusem kart walutowych kantoru Aliora jest także to że tylko pierwsza wypłata z bankomatu w danym miesiącu jest za darmo, każda następna to już koszt 7 PLN.
Ja używam tandemu kantor Aliora + konta walutowe mBank (z kart mB korzystam w bankomatach za free i są w pierwszym roku za darmo, zawsze przed upływem roku rezygnuję z danej karty a jak potrzebna jest nowa to zamawiam ;P).
_________________
Uber
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 18 Cze 2014 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Małe sprostowanie: ta opłata w Alior Kantorze to 9 PLN, nie 7 PLN. Przynajmniej tyle od zawsze ściągają mi z konta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 20 Cze 2014 17:30 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
a może polecimy z łańcuszkiem do Alior Kantoru ? :)

Żeby polecający dostał 20 PLN osoba korzystająca z kodu musi wydać na zakup waluty minimum 2000 PLN w ciągu 3 miesięcy, także nie każdy coś dostanie ale może komuś się uda :)

Moj kod : ZOETPIWGFM43
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 20 Cze 2014 22:54 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
ATX napisał(a):
a może polecimy z łańcuszkiem do Alior Kantoru ? :)

Żeby polecający dostał 20 PLN osoba korzystająca z kodu musi wydać na zakup waluty minimum 2000 PLN w ciągu 3 miesięcy, także nie każdy coś dostanie ale może komuś się uda :)

Moj kod : ZOETPIWGFM43


Jest na to odpowiedni wątek na forum:

kantor-aliorbank-pl-kody-polecajace,18,17023
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 23 Cze 2014 13:42 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
szymonpoznan1 napisał(a):
Ja sam w Żabce zbiłem opłatę z trzech kart w euro, dolarach i funtach. Kupujesz batonika i po sprawie. Nawet jak przeliczy po kursie 4,5zł to strata kilku groszy, a w kieszeni 20zł ;)

Ważne żeby pamiętać, zapłacić z PINem (jeśli to nasza pierwsza płatność), bo paypassem wtedy nie przechodzi, a na terminalu jest wtedy tylko komunikat o odrzuceniu, co może powodować mylne wrażenie że karta jest jeszcze nieaktywna ;)

Próbowałem dzisiaj to wykonać przy kasie samoobsługowej w hipermakecie. PIN podany, środki na koncie są, limity ok, niestety transakcja odrzucona(

Nieaktualne. Do dwóch razy sztuka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 29 Cze 2014 00:51 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Czyli w praktyce - skoro trzeba wykonać jedną transakcję miesięcznie/półrocznie (?) - karty Alior to świetne narzędzie do wszelkiego rodzaju transakcji internetowych. Czy są jeszcze jakieś inne ukryte koszty?

Czy mBank ma może podobną usługę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 29 Cze 2014 01:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2014
Posty: 889
niebieski
Arekkk napisał(a):
Czyli w praktyce - skoro trzeba wykonać jedną transakcję miesięcznie/półrocznie (?) - karty Alior to świetne narzędzie do wszelkiego rodzaju transakcji internetowych. Czy są jeszcze jakieś inne ukryte koszty?

Czy mBank ma może podobną usługę?


Musisz wykonać JEDNĄ transakcje kartą na cały jej okres ważności. Brak ukrytych kosztów, wszystko znajdziesz w regulaminie do karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 29 Cze 2014 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Podsumowując: trzeba wykonać jedną transakcję w ciągu pierwszego pół roku, żeby karta była zwolniona z opłaty za całe 3 lata. Transakcje internetowe też zwalniają z opłaty. Po wygaśnięciu ważności karty (po 3 latach) bank przysyła nam nową i wtedy znowu trzeba wykonać transakcję w przeciągu 6 miesięcy od wysłania.

Ja mam 3 karty (GBP, EUR, USD) i tylko tą pierwszą płaciłem w sklepach w Anglii, pozostałe trzymam jako narzędzia do zakupów internetowych żeby kupując np. gry (Steam) czy bilety lotnicze nie płacić kartą w PLN z przewalutowaniem po tragicznym kursie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 29 Cze 2014 12:34 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Używam kart kantoru Aliora od ponad roku i jak na razie same plusy:

kartą w USD płaciłem w Norwegii, Rumunii, Węgrzech, Bułgarii, Łotwie, Ukrainie i na Białorusi. I zawsze kursy te były atrakcyjne. Jedyne przewalutowanie to to, które MAstercard stosuje z lokalnej waluty na USD. A całokształt zależy po jakim kursie kupisz sobie wcześniej dolary.
Z wypłatą z bankomatu też nie było problemu, chociaż w Rumunii kilka bankomatów chciało mi koniecznie przeliczyć na PLN, więc szukałem takiego co nie chiał (bank BRD) i żadnych prowizji nie doliczyło. Oczywiście była to tylko jedna wypłata w miesiącu.

W Rumunii zapłaciłem testowo kartą w USD i EUR oraz PLN (wszystkie Alior, usd i eur wymieniałem dosłownie kilka godzin przed transakcjami w Rumunii). I dla porównania wyszło tak: płacąc USD 1 RON = 0.94PLN, karta PLN do ROR 1RON = 0.98PLN , karta EUR 1 RON = 1.04 PLN. Więc widać co i jak.

Karta w EUR tylko do strefy Euro i tyle. Wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale też bezproblemowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 04 Lip 2014 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4821
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Przepraszamy

Uprzejmie informujemy, że do soboty do godz. 23:59 Kantor Walutowy będzie niedostępny ze względu na zaplanowane prace serwisowe.

Dziękujemy za Państwa wyrozumiałość.
Zespół Kantoru Walutowego

Czy podczas wczesniejszych prac serwisowych nie bylo problemów z płatnoscia kartami w tym czasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 20 Lip 2014 09:44 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 8
Witam
Proszę o potwierdzenie czy dobrze rozumiem zasady działania ekantoru Alior Bank.
1. By się zarejestrować nie muszę być klientem Alior Bank? (Mam wprawdzie konto w dawnym Alior Sync, ale od kiedy stał się protezą TMobile to nie mam chęci na rozszerzanie swoich usług w tym dziwacznym tworze.)
2. By dokonać zakupu waluty przelewam złotówki ze swojego banku do kantoru i tam wymieniam je po aktualnym kursie na np. Euro. To wszystko bez żadnych prowizji. Nadwyżkę złotych mogę przelać również bez dodatkowych opłat z kantoru na swoje konto.
3. Mam na koncie kantoru np. 200 euro. Płacę za paliwo w Hiszpanii "kartą Euro" 50 euro. Tym samym aktywuję kartę, a na moim koncie zostaje 150 euro. Innych opłat za prowadzenie konta czy prowizji z tytułu płatności nie ponoszę?
4. W krajach z poza Euro używam karty $ by było tańsze przewalutowanie. Gdybym z tego nie korzystał to muszę ją aktywować jak ktoś pisał kupując np. batonik w "Żabce"
5. Pozostałe na koncie kantoru Euro mogę po aktualnym kursie wymienić na złotówki i za darmo przelać do swojego banku.
Z góry dziękuję za potwierdzenie mojego toku rozumowania i ewentualne dodatkowe uwagi i wyjaśnienia.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 20 Lip 2014 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Wszystko na TAK :)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 20 Lip 2014 10:08 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 8
mashacra napisał(a):
Wszystko na TAK :)

Dziękuję za potwierdzenie. W takim razie to produkt jakiego oczekuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 20 Lip 2014 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sie 2013
Posty: 61
Loty: 31
Kilometry: 49 469
Ile czasu od złożenia wniosku czekaliście na karty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 20 Lip 2014 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
@felis

Wszystko "TAK" tylko takie w sumie bardzo kosmetyczne uwagi.

AD.5 Wszystkie przelewy w PLN z Alior Kantoru do polskich banków są bezpłatne. Natomiast przy przelewach w walucie obcej jest pewien warunek, mianowicie możesz zrobić bezpłatny przelew w obcej walucie ale tylko jeśli wcześniej została ona wymieniona w ramach Alior Kantoru. Przykładowo jeśli pójdziesz np. do oddziału ALiora, wpłacisz na swoje konto 500 Euro i będziesz chciał później to 500 euro przelać na jakieś konto to zostanie naliczona prowizja. Jeśli natomiast kupisz sobie 500 euro w ramach kantoru [np. wymieniając PLN na EUR] to wtedy to 500 euro możesz przelać sobie na inne konto bez płacenia prowizji.

AD.4 Dokładnie rzecz ujmując karty w dolarach używamy w krajach gdzie waluta jest inna niż euro i funt brytyjski.

AD.3 Co do akurat konkretnie Hiszpanii, to jest to specyficzny kraj gdzie można się trochę naciąć, bo zdarzają się tam terminale mądrzejsze od klienta, które kartą wydaną w PL podpiętą nawet do konta w obcej walucie, traktują jako kartę w PLN i terminal pokazuje płatność w złotówkach. Można się wtedy naciąć na przewalutowaniu. Generalnie zawsze nawet mając kartę w lokalnej walucie trza być czujnym;)


Ostatnio edytowany przez poselsuski, 20 Lip 2014 16:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group