Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 24 Kwi 2015 08:47 

Rejestracja: 01 Wrz 2014
Posty: 5
Patrząc na wklejony zrzut to mam rozumieć,że:

Jak wybieram się do Grecji to przez kraje tranzytowe Czechy,Słowacja,Węgry,Serbia,Macedonia mam płacić kartą złotówkową, a jak już jestem w Grecji to walutową w Euro ?

Bo karta walutowa dla walut innych niż bazowa zawsze przechodzi w przewalutowaniu przez PLN ? Dobrze rozumuję ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#142 PostWysłany: 24 Kwi 2015 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Słowacja i Grecja karta w €, reszta trasy karta w $.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 24 Kwi 2015 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@golibroda

Nie, w Grecji oczywiście karta euro, ale w pozostałych karta dolarowa, wtedy masz tylko jedno przewalutowanie. W przypadku karty złotówkowej najpierw bank zamieni z PLN na EUR/USD i dopiero potem na walutę danego kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 24 Kwi 2015 09:02 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
Nie do końca.
1. Słowacja też ma Euro, więc tutaj płacisz walutówką w EUR.
2. Na karcie złotówkowej będziesz miał podwójne przewalutowanie (tzn. np. z PLN na USD/EUR i z USD/EUR na CZK). Jeśli natomiast w danym kraju spoza strefy euro zapłacisz kartą walutową w USD to będzie tylko jedno przewalutowanie (np. z USD na CZK). Oczywiście żeby płacić kartą w USD musisz najpierw te dolary kupić w kantorze, więc teoretycznie przewalutowanie także jest podwójne. Zauważ jednak, że przy płatności kartą w USD sam wybierasz moment, w którym kupujesz USD w kantorze i kupujesz je po kursie kantoru Aliora, który jest znacznie korzystniejszy niż kurs wymiany PLN na USD/EUR przy "bezpośredniej" płatności kartą złotówkową.
Mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłem i nigdzie nie minąłem się z prawdą:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 24 Kwi 2015 09:32 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
W tej grafice którą wrzuciłam na poprzedniej stronie kluczowa jest ostatnia kolumna z liczbą przewalutować - im mniej tym lepiej :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 24 Kwi 2015 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Wrzuciłem grafikę do wiki :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 24 Kwi 2015 09:51 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Ekstra, już się nie zgubi w trakcie dyskusji :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 25 Kwi 2015 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 40
zasada jest prosta- w krajach gdzie jest Euro płacisz kartą euro, we wszystkich pozostałych na całym świecie kartą $ (jak byś zahaczyła o UK to tam kartą funtową ale to Ci chyba w tym wypadku nie grozi;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 30 Kwi 2015 21:10 

Przed chwilą sprawdziłem wyciągi z transakcji kartą debetową z Aliora w EUR z ostatniego wyjazdu do Hiszpanii. Niestety nie potrafię wkleić mojego rozliczenia transakcji ,ale coś tu nie gra.
Wypłata z bankomatu 100 eur ,mam potrącone prawie 109
Płatności kartą też się nie zgadzają i wszędzie jest ok 2-3 e więcej
Bilet na pociąg Blanes-Barcelona za 2 os kosztował 12,3 e a z konta zeszło 14
Wszystkie transakcje zaznaczone są tak: transakcja kartą debetową ,kurs wymiany 1eur = 3,82 zł Kwota rozliczeniowa PLN 1 eur =4,24 zł
Dzwoniłem do banku i czeski film ,nigdy się z tym nie spotkali. Wychodzi na to ,że płacąc i wypłacając kartą z konta w EUR sprzedałem swoje euro po 3,82 i następnie za to co zapłaciłem policzyli mi po 4,24 za 1 eur . Wszystkie obliczenia tak wychodzą,
Kogoś to spotkało ???? Złożyłem reklamację ale czas czekania 2 tygodnie
Tą kartą dokonywałem wypłat i płatności kilkakrotnie i nigdy czegoś takiego nie było.Od razu przypomniał mi się Ryanair przy swoim podwójnym przewalutowaniu.
Góra
 PM off  
      
#150 PostWysłany: 30 Kwi 2015 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
@andrzejdz przeciez to tylko alior, czego wymagac od nich ? :) bank o rzekomej wyzszej kulturze bankowosci, o ktorej chyba nikt nie slyszal :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 30 Kwi 2015 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Karty walutowe Aliora za granicą często rozpoznawane są jako złotówkowe przez terminale czy bankomaty. Terminale bardzo często proponują przeliczenie płatności € na PLN po niby dobrym kursie. Jeśli to zaakceptujesz płacąc kartą w € to masz podwójne przewalutowanie (bankomat lub terminal przelicza EURO na PLN, a Alior Kantor musi przeliczyć znowu z PLN na EURO, bo na koncie są tylko EURO). Jednak powinieneś to zauważyć przy płatności bo kwota i waluta wyświetla się przy płatności i trzeba potwierdzić taką propozycję wciśnięciem 'OK'.

Masz może jakieś wydruki z terminali za te transakcje? Spójrz czy przypadkiem nie ma tam PLNów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 30 Kwi 2015 21:21 

Na 101 % jestem pewny ,że ich super system do przeliczania transakcji walutowych jest mało doskonały i boją się przyznać. Może klient się nie zorientuje i kropka. Jednak w moim przypadku jestem w plecy ponad 23 eur które sobie za własne złotówki kupiłem i wpłaciłem na konto.

-- 30 Kwi 2015 21:29 --

szymonpoznan1 napisał(a):
Karty walutowe Aliora za granicą często rozpoznawane są jako złotówkowe przez terminale czy bankomaty. Terminale bardzo często proponują przeliczenie płatności € na PLN po niby dobrym kursie. Jeśli to zaakceptujesz płacąc kartą w € to masz podwójne przewalutowanie (bankomat lub terminal przelicza EURO na PLN, a Alior Kantor musi przeliczyć znowu z PLN na EURO, bo na koncie są tylko EURO). Jednak powinieneś to zauważyć przy płatności bo kwota i waluta wyświetla się przy płatności i trzeba potwierdzić taką propozycję wciśnięciem 'OK'.

Masz może jakieś wydruki z terminali za te transakcje? Spójrz czy przypadkiem nie ma tam PLNów.


No właśnie takie coś było w bankomacie w którym wybierałem 100 eur Pokazało 100 eur = 442 pln nacisnąłem i wyszło 100 eur
Z paragonu jaki mam z dwóch knajp pisze tak: total price 88,52 pln =21eur
12,3 eur =52,15 pln, na każdym jest kwota w złotówkach.
Zastanawiam się nad jednym ,dlaczego???
Wychodzi na to ,że musztarda po obiedzie. Jednak to moim zdaniem oszustwo.
Góra
 PM off  
      
#153 PostWysłany: 30 Kwi 2015 21:46 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Prosta sprawa. Karta jest wydana w Polsce, więc terminal automatycznie sugerował płatność w PLN. A że to karta eurowa to wyszło podwójne przewalutowanie (a nawet potrójne, bo pewnie to euro na karcie było za złotówki kupione). Skoro na wyświetlaczu pojawiała się suma w PLN, to znaczy że zaakceptowałeś ten fakt wbijając PIN. Alior ma zatem pełne prawo się wyprzeć, chociaż jeśli im zależy na kliencie to powinni pójść na rękę, w końcu jedno przewalutowanie jest ich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 30 Kwi 2015 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Też się spotkałem, że niektóre bankomaty i terminale chciały mi księgować PLN na kartach € alior kantoru i synca, m. in. w Barcelonie czy ostatnio w Trapani. Trzeba się pilnować, komunikat na ekranie jest wyraźny czy chcemy transakcji w € czy PLN. Raz się o mało nie naciąłem i teraz dokładnie obserwuję co się wyświetla.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 30 Kwi 2015 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
p27 napisał(a):
Alior ma zatem pełne prawo się wyprzeć, chociaż jeśli im zależy na kliencie to powinni pójść na rękę, w końcu jedno przewalutowanie jest ich.

Alior i klientowi na reke ? Jakis zart :D Troche OT bo dotyczy zwyklego aliora - transakcja w CZK, po godzinie nastapil zwrot tej platnosci. Obie transakcje zaksiegowane zostaly w jednym czasie i co robi aliorek ? oczywiscie liczy sobie najpierw zakup po swoim zlodziejskim kursie, potem po zlodziejskim kursie zwrot. Razem przy kwocie prawie 800zl jestem 100zl w plecy. Mialem takie przypadki w innych bankach i zawsze obie transakcje szly po jednakowym kursie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 30 Kwi 2015 22:48 

Czyli mam nauczkę ,zapłaciłem frycowe bankowi o wyższej kulturze bankowości. Tak nawiasem ,to nie przyszło mi do głowy ,że tak terminale i bankomaty mogą robić. Ale czy komuś przyszło by do głowy ,tak płacąc na szybkiego kartą w kasie czy knajpie co tam pokazuje?? PLN czy EUR ? Człowiek jest przekonany ,że płaci euro naciska pin i ok i to euro mu z konta zejdzie.
Góra
 PM off  
      
#157 PostWysłany: 30 Kwi 2015 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Oszukał Cię operator terminali - bankomatu, a nie bank... Powinieneś widzieć kwotę gdy wpisywałeś PIN, choć raz na wyjeździe się spotkałem, że sprzedawca zaakceptował 'przewalutowanie' na terminalu bardzo szybkim gestem, żebym nie widział i podał terminal gdy było już tylko miejsce na wpisanie pinu. Ja jednak zawsze w takich sytuacjach proszę, żeby pokazać mi kwotę obciążenia przed wpisaniem pinu. W Twoim przypadku oszukano Cię 'tylko' na kilka-kilkanaście procent na przewalutowaniach, jednak skoro nie sprawdzasz kwoty to mogli równie dobrze wpisać np 400€ zamiast 40€....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#158 PostWysłany: 30 Kwi 2015 23:06 

Masz rację @szymonpoznan1 trzeba patrzeć jaka kwota jest przed wpisaniu PIN, to czy wpisali by 10x więcej na pewno bym zauważył ,jednak takie" szopki "czy pisze PLN czy EUR do głowy mi nie przyszły.
Góra
 PM off  
      
#159 PostWysłany: 30 Kwi 2015 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Tylko, że jeśli płaciłeś np 50€ to na wyświetlaczu byłoby około 200 i do tego PLN... Też powinieneś zauważyć... Chyba, że sprzedawca kliknął OK za Ciebie i nie miałeś już żadnej kwoty tylko miejsce na PIN, ale skoro mówisz że miało to miejsce więcej niż raz w różnych miejscach to naprawdę dziwne...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 01 Maj 2015 00:09 

szymonpoznan1 napisał(a):
Chyba, że sprzedawca kliknął OK za Ciebie i nie miałeś już żadnej kwoty tylko miejsce na PIN, ale skoro mówisz że miało to miejsce więcej niż raz w różnych miejscach to naprawdę dziwne...


Dokładnie tak było,sprzedawca dwa razy w knajpie dał mi tylko terminal do ręki do wpisania pinu ,tak samo w kasie kolejowej i jeszcze sam zaakceptowałem w bankomacie oraz w hotelu. W sumie ,tak patrzę ,że 5 transakcji tak przeszło a jedna jest w euro z marketu DIA
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group