Fly4free.pl

Czas na zimowy Kaukaz! Zbiór lotów do Gruzji z 5 polskich miast od 98 PLN

98 PLN
Foto: Grisha Bruev / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Macie ochotę na chinkali i chaczapuri? Skorzystajcie z przygotowanego przeze mnie zestawienia tanich biletów lotniczych do Kutaisi i zaplanujcie zimową wycieczkę na Kaukaz. Szusowanie na nartach, zwiedzanie Tbilisi, a może relaks w Batumi? Zapraszam do Gruzji!

Do Kutaisi polecicie na pokładzie samolotów linii lotniczej Wizz Air. Dostępnych jest dużo terminów od stycznia do marca, np. 5-8 lutego. Do Gruzji możecie wybrać się z Gdańska, Katowic, Krakowa, Warszawy i Wrocławia.

Pamiętajcie, że najtaniej bilety kupią członkowie Wizz Discount Club. Bez dodatkowych kosztów do Gruzji udacie się wyłącznie z bagażem podręcznym. Przed wyjazdem warto przeczytać nasz poradnik, jak się spakować.

Termin podróży: styczeń – marzec
Linie lotnicze: Wizz Air, cena dla posiadaczy WDC
Bagaż: podręczny

Hotel od 93 PLN/2 osoby/noc

Po wylądowaniu w Kutaisi zatrzymajcie się w 3* hotelu Sanapiro. Obiekt oferuje komfortowe pokoje z prywatnymi łazienkami. W cenę pobytu wliczono smaczne śniadania, a na terenie całego hotelu działa bezpłatne Wi-Fi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co zobaczyć w Gruzji?

Wylądujecie w Kutaisi — na zwiedzanie miasta wystarczy jeden dzień. Polecam zobaczyć katedrę Bagrati i monastyr Gelati oraz inne mniejsze kościoły, a także okoliczne jaskinie Prometeusza oraz kanion Otakse.

Po kraju wygodnie i tanio możecie podróżować autokarami przewoźnika Georgianbus. Przykładowo za bilet z Kutaisi do Tbilisi zapłacicie 20 GEL (ok. 26 PLN, stan na 09.01.2022 r.). Chcecie odwiedzić klasztor Cminda Sameba? Ze stolicy do Stepancmindy dojedziecie marszrutką, czyli lokalnym busikiem.

W Tbilisi polecam wjechać na szczyt Mtacminda, na który dostaniecie się kolejką linową, a za bilet zapłacicie zaledwie 2 GEL (ok. 2,6 PLN, stan na 09.01.2022 r.). Będąc na górze, przygotujcie aparaty fotograficzne: zobaczycie przepiękną panoramę stolicy Gruzji.

Foto: goffkein.pro / Shutterstock
Foto: Pikoso.kz / Shutterstock
gruzja jedzenie
Foto: Anna Bogush / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Do Gruzji możecie się dostać po ukazaniu zaświadczenia o przyjęciu pełnego cyklu szczepienia przeciwko COVID-19 lub zaświadczenia o statusie ozdrowieńca, potwierdzające zakończenie izolacji domowej/kwarantanny w ostatnich 100 dniach, i zaświadczenie o przyjęciu pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19.
  • Więcej na temat aktualnych obostrzeń w Gruzji przeczytacie tutaj.
  • Mnóstwo informacji na temat podróżowania do Gruzji znajdziecie na naszym forum.
  • Od 15 grudnia wszyscy podróżni wracający do Polski z krajów spoza UE, strefy Schengen oraz jeszcze kilku innych państw muszą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Sprawdźcie szczegóły tutaj >>
  • Szukacie inspiracji? Przeczytajcie relację naszego czytelnika z wypadu na narty do Gruzji.
  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
  • Od 15 grudnia wszyscy podróżni wracający do Polski z krajów spoza UE, strefy Schengen oraz jeszcze kilku innych państw muszą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Sprawdźcie szczegóły tutaj >>
  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »