Fly4free.pl

Wyspy Morza Śródziemnego za 200 PLN! Malta, Sycylia i Sardynia w jednej podróży z Krakowa

200 PLN
Foto: NAPA-Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Odwiedźcie jedne z najpiękniejszych wysp na Morzu Śródziemnym i zaczerpnijcie południowego słońca. To będzie niezapomniana wycieczka! Gotowi na przygodę?

Początek waszego wyjazdu zaplanowany jest na 7 lutego, kiedy to z lotniska w Krakowie polecicie na Maltę. Następnie 10 lutego udacie się na Sycylię. Natomiast 14 lutego skierujecie się na Sardynię. Powrót do Polski zaplanowano na 19 lutego.

Podróżować będziecie na pokładach samolotów linii lotniczych Ryanair. Pamiętajcie też, że bez dodatkowych opłat możecie zabrać jedynie bagaż podręczny.

Termin podróży: 7–19 lutego
Wylot z: Krakowa
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny

Plan podróży:
Kraków – Malta 7 lutego
Malta – Katania 10 lutego
Katania – Cagliari 14 lutego
Cagliari – Kraków 19 lutego

Hotel 137 PLN/noc/2 osoby

Na Malcie zatrzymajcie się w 4* hotelu La Falconeria. To bardzo dobrze oceniany obiekt, który zlokalizowany jest w centrum Valletty. Na miejscu znajdziecie basen i siłownię. W cenę wliczono śniadania.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Katanii proponuję wam noclegi w 3* hotelu Corte dei medici – Palace. To rewelacyjnie oceniany obiekt. Do większości atrakcji dostaniecie się w kilka minut. Pokoje są klimatyzowane i mają prywatne łazienki.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Cagliari zameldujcie się w 3* hotelu Colle dei Fiori Rooms. Na miejscu znajdziecie klimatyzowane pokoje z prywatnymi łazienkami. Będziecie też mogli skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak zaplanować wycieczkę?

Pogoda na Malcie w lutym sprzyja aktywnemu zwiedzaniu wyspy. Z pewnością musicie odkryć atrakcje Valletty. W stolicy znajduje się ponad 300 zabytków, przez co została ona w całości wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Co poza tym? Rekomenduję wizytę w wiosce Popeye’a, miejscowościach Rabat i Mdina. Najpiękniejsze zachody słońca zobaczycie przy majestatycznych klifach Dingli.

Zwiedzanie Sycylii rozpocznijcie od spaceru ulicami Katanii. Ponadto warto odwiedzić okoliczne miejscowości: Taorminę, Syrakuzy i Noto. Jeśli chcielibyście zobaczyć wyjątkowy zachód słońca, rekomenduję wam wizytę na Schodach Tureckich.

Cagliari to wyjątkowo klimatyczne miasteczko, w którym znajdziecie malownicze uliczki i interesujące, kolorowe budynki. Warto odwiedzić dzielnicę Castello, która jest najstarszą i najciekawszą częścią miasta. Poza tym Na Sardynii zdecydowanie warto odwiedzić półwysep Sinis oraz góry Gennargentu.

Foto: Jaroslav-Moravcik-Shutterstock
Foto: Arts-Illustrated-Studios / Shutterstock
Foto: marcociannarel / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Aktualnie wjazd na Maltę odbywa się bez ograniczeń tylko dla osób zaszczepionych. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.
  • Dodatkowe informacje na temat aktualnych obostrzeń na Malcie znajdziecie tutaj.
  • Wszyscy podróżni przekraczający włoskie granice muszą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa – niezależnie od statusu szczepień.
  • Na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, w ciągu 48 godzin od powrotu do Polski będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.
  • Macie problem z pakowaniem? Z tym poradnikiem nauczycie się, jak efektywnie spakować się w bagaż podręczny.
  • Sprawdźcie dokąd zaszczepieni i ozdrowieńcy mogą podróżować bez obostrzeń? Mamy listę krajów!
  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »