Fly4free.pl

Przygoda w Turcji: Stambuł i Ankara z Warszawy za 1147 PLN + podróż Turystycznym Expressem Wschodnim do Karsu za 195 PLN

1147 PLN
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Official / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Wycieczka do Turcji to zawsze dobry pomysł! Tym razem zwiedzicie Stambuł, Ankarę i przejedziecie się jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie – Turystycznym Expressem Wschodnim. Jeśli marzyliście o kolei transsyberyjskiej, możecie skorzystać z nieco bardziej dostępnej alternatywy.

Wasz wyjazd do Stambułu odbędzie się w terminie 6–13 kwietnia na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 8 kwietnia polecicie do Ankary, gdzie wsiądziecie w pociąg i ruszycie słynnym Turystycznym Expressem Wschodnim do Karsu. 11 kwietnia spod turecko-armeńskiej granicy wrócicie do stolicy Turcji.

Bilet do Karsu z Ankary kosztuje 650 LRY, czyli około 195 PLN.

Podróżować będziecie na pokładach samolotów linii lotniczych PLL LOT i Turkish Airlines. Pamiętajcie też, że bez dodatkowych opłat możecie zabrać jedynie bagaż podręczny. Jeśli nie wiecie jak się spakować, przeczytajcie nasz poradnik. Z pewnością wam pomoże!

Termin podróży: 6–13 kwietnia
Wylot z: Warszawy
Linia lotnicza: PLL LOT i Turkish Airlines
Bagaż: podręczny

Plan podróży:
Warszawa-Chopin – Stambuł 6 kwietnia
Stambuł (Sabiha) – Ankara 8 kwietnia
Ankara – Kars 8 kwietnia (Turystyczny Express Wschodni)
Kars – Stambuł (Sabiha) 11 kwietnia
Stambuł – Warszawa-Chopin 13 kwietnia

Hotel od 163 PLN/noc/2 osoby

W Stambule zatrzymajcie się w 4* hotelu Erten Konak – Special Class. To świetnie oceniany obiekt, który zlokalizowany jest w centrum stolicy. Wasz pokój wyposażony będzie m.in. w komfortowe łóżko, TV i prywatną łazienkę. Ponadto na miejscu znajdziecie oryginalne, lokalne zdobienia.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Po waszym przyjeździe do miejscowości Kars rekomenduję noclegi w 3* hotelu Sirin. To świetnie oceniany obiekt, w którym znajdziecie nowoczesne pokoje z komfortowymi łóżkami i prywatnymi łazienkami. W cenę wliczono śniadania.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak zaplanować podróż do Turcji?

Stambuł to wyjątkowe miasto. Znajdziecie tam czwartą pod względem wymiarów budowlę świata, czyli Hagia Sophia. Interesująca może okazać się wizyta w Błękitnym Meczecie meczecie Sulejmana. Stolica Turcji to również okazja, by skosztować pysznej kuchni wschodniej.

Ankarze warto odwiedzić meczet Kocatepe, który jest architektoniczną perełką. Wyjątkowo popularną atrakcją w okolicy jest mauzoleum Mustafy Kemala Paszy Ataturka. Najciekawsze zabytki natomiast będziecie mogli podziwiać w dzielnicy Kavaklider Cankaya.

Z Ankary do Karsu pojedziecie jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie – Turystycznym Expressem Wschodnim, który zabiera podróżnych w przejażdżkę przez nieznane góry Anatolii. Można go określić mianem mini kolei transsyberyjskiej. Podróż w jedną stronę trwa ponad 30 godzin. Po drodze zatrzymacie się w tureckich prowincjach: Kayseri, Sivas, Erzincan czy Erzurum. Co więcej, sam pociąg jest interesującą atrakcją, ponieważ oferuje on swoim pasażerom liczne atrakcje.

meczet w stambule
Foto: Rudy Balasko / Shutterstock
Foto: mustafataskin-pixabay
stambuł
Foto: Repina Valeriya / Shutterstock
Przydatne informacje
Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
witaj Szymon czy byłeś  i jechałes tym pociagiem ?Darek w tym roku?
latami, 5 lutego 2022, 9:27 | odpowiedz
Niestety nie miałem okazji :)
Szymon Kuś, 6 lutego 2022, 8:33 | odpowiedz
Avatar użytkownika
witam a co z noclegiem po powrocie do IST z  Kars ?bo pomysł superciekawe czy w pociągu trzeba byc w maseczcepozdr
latami, 7 lutego 2022, 17:01 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »