Fly4free.pl

Turcja znosi obowiązkowe testy na COVID-19 dla części turystów z Polski!

turcja
Foto: Seqoya / Shutterstock

Od 1 czerwca ozdrowieńcy i osoby zaszczepione przeciw COVID-19 są zwolnione z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu, aby uniknąć kwarantanny. Niewykluczone, że wkrótce testy na koronawirusa zostaną też zniesione dla wszystkich turystów z Polski.

Do końca maja wykonanie testu PCR na koronawirusa było obowiązkowe dla wszystkich turystów przybywających do Turcji z Polski. Na szczęście od dzisiaj restrykcje te zostały zmienione. Od 1 czerwca Turcja nie wymaga już negatywnego wyniku testu na koronawirusa od ozdrowieńców (w okresie do 6 miesięcy od zakończenia choroby) oraz osób zaszczepionych przeciw koronawirusowi (dwiema dawkami lub jedną w przypadku szczepionki jednodawkowej). W tym miejscu musimy jednak zaznaczyć, że aby osoba zaszczepiona była zwolniona z testu na COVID-19, musi upłynąć przynajmniej 14 dni od momentu przyjęcia ostatniej dawki szczepionki.

Od 1 czerwca zmieniły się też reguły dla osób, które nie są zaszczepione ani nie chorowały na koronawirusa: wciąż muszą one przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa, jednak nie musi to być obowiązkowo test PCR, ale dopuszczalny jest też test antygenowy (który musi zostać wykonany nie później niż 48 godzin przed przylotem).

Zmiany nie dotyczą jednak wszystkich krajów. Negatywny wynik testu PCR wciąż muszą przedstawiać wszyscy przybywający m.in. z Wielkiej Brytanii, Iranu, Egiptu czy Singapuru.

Nie jest wykluczone, że już wkrótce Turcja całkowicie zniesie obowiązkowe testy dla turystów z naszego kraju. 15 maja obowiązek ten został zniesiony dla turystów z 16 krajów. Polski nie było na tej liście, ale w zeszłym tygodniu doszło do polsko-tureckich rozmów, gdzie jednym z tematów miało być właśnie zwolnienie Polaków z obowiązku testowania się.

 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »