Fly4free.pl

Niezwykła wycieczka po Kolumbii: Bogota, Medellin, Kartagena i San Andres z Berlina w listopadzie za 2424 PLN

2424 PLN
plaza w kolumbii
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: cosmopol / yayimages.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Przygotowałem dla was propozycję niezapomnianej podróży po Kolumbii, jednego z najbardziej zróżnicowanych krajów w Ameryce Południowej. Zwiedzanie Bogoty, odkrywanie uroków Medellin, spacery po pięknej Kartagenie i relaks na małej wyspie na Morzu Karaibskim, czyli San Andres – to wszystko czeka na was pod koniec roku.

Kolumbia ogłosiła, że nie będzie już wymagała od pasażerów podróżujących do tego kraju drogą lotniczą negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa. Nowe przepisy dotyczą zarówno osób zaszczepionych jak i niezaszczepionych!

Do Bogoty polecicie na pokładzie samolotów linii lotniczych Air France z nowego lotniska w Berlinie, w dniach 4-23 listopada. Po drodze czekają was (ok. 2-4h) przesiadki na lotnisku w Paryżu. Pomiędzy kolumbijskimi miastami będziecie podróżować linią LATAM Airlines.

Pamiętajcie, że w cenę biletów lotniczych wliczony jest wyłącznie bagaż podręczy. Przed wyjazdem warto przeczytać nasz poradnik, jak się spakować, a nie będziecie mieli z tym problemu. Wylot z Berlina? Sprawdźcie nasz artykuł, w którym podpowiadamy, jak tanio dostać się do stolicy Niemiec.

Co w przypadku, gdy lot nie dojdzie do skutku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? W Air France macie możliwość darmowej zmiany terminu, zwrotu gotówki lub odebrania vouchera (na kwotę rezerwacji) do wykorzystania przy przyszłym zakupie biletów. Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym linkiem.

Terminy lotów:
Berlin – Bogota 4.11
Bogota – Medellin 8.11
Medellin – Kartagena 11.11
Kartagena – San Andres 16.11
San Andres – Bogota 23.11
Bogota – Berlin 23.11

Hotelod 133 PLN/noc

W Bogocie polecam zakwaterowanie w 4* hotelu Mercure, który oferuje bezpłatny transfer lotniskowy, dostępny przez całą dobę.

zarezerwuj hotel w bogocie

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Medellin zatrzymajcie się w 4* hotelu Poblado Alejandria Express. Każdy pokój wyposażony jest w WiFi, klimatyzację i prywatną łazienkę z bezpłatnym zestawem kosmetyków.

zarezerwuj hotel w medellin

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Natomiast w Kartagenie rekomenduję noclegi w 4* hotelu Plaza. W cenę zakwaterowania wliczone są codzienne śniadania.

zarezerwuj hotel w kartagenie

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Ostatnim etapem podróży po Kolumbii będzie wypoczynek na karaibskiej wyspie San Andres, w 5* aparthotelu Plaza, który położony jest blisko plaży, restauracji i barów.

zarezerwuj hotel na san andres

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co zobaczyć w Kolumbii?

W stolicy Kolumbii, czyli Bogocie polecam wjechać na wzgórze Monserrate, skąd będziecie mogli podziwiać całe miasto. Na szczyt (3152 m n.p.m!) wjeżdża kolejka – koszt biletów w dwie strony to około 30 PLN. Warto również wybrać się do Muzeum Złota, gdzie zobaczycie największą na całym świecie kolekcję wyrobów wykonanych z tego kruszcu.

W Medellin przespacerujcie się po Plaza Botero – to centralnie położony plac, znany przede wszystkim z rzeźb Fernando Botero. Cechą charakterystyczną jego sztuki są bardzo obfite kształty i zaburzenie proporcji postaci. Comuna 13, niegdyś najniebezpieczniejsza część miasta, dziś jest jedną z wielu atrakcji – polecam przejechać się kolejką gondolową i ruchomymi schodami, które są jedną z najdłuższych i największych zewnętrznych tego typu konstrukcji na świecie.

Kartagena to najpiękniejsze i najczęściej odwiedzane miasto w Kolumbii. To właśnie tutaj Hiszpanie stworzyli pierwszą kolonię zamorską. Szczególnie interesujące jest stare miasto otoczone murami z historycznymi dzielnicami: El Centro i San Diego – to prawdziwy kolonialny raj, z dziesiątkami kolorowych ulic, pięknymi budynkami, placami i kościołami.

kartagena kolumbia
Foto: DanFLCreative / yayimages.com
plaza w kolumbii
Foto: cosmopol / yayimages.com
palmy w kolumbii
Foto: Exequiel Schvartz / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Kolumbia ogłosiła, że nie będzie już wymagała od pasażerów podróżujących do tego kraju drogą lotniczą negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa. Nowe przepisy dotyczą zarówno osób zaszczepionych jak i niezaszczepionych!

  • Więcej na temat aktualnych obostrzeń w Kolumbii przeczytacie tutaj.

  • Bez obaw – w Air France macie możliwość darmowej zmiany terminu, zwrotu gotówki lub odebrania vouchera.

  • Praktycznych informacji dotyczących podróżowania po Kolumbii szukajcie w tym wątku na forum.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Będąc w Kolumbii warto zwiedzić Tayrona Park, który znajduje się koło Santa Maria - 220km od Cartagena.https://en.wikipedia.org/wiki/Tayrona_National_Natural_Park
mathew77, 9 czerwca 2021, 13:50 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »