Fly4free.pl

Wycieczka po Katalonii za 311 PLN. Loty z Krakowa, samochód na 7 dni + mapka z poradami

311 PLN
Oferta wyprzedana
Foto: Pajor Pawel / Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Podróżowanie poza sezonem ma wiele zalet. Przede wszystkim można skorzystać z niższych cen i zobaczyć atrakcje turystyczne, które nie są oblegane przez turystów. Świetnym przykładem jest tygodniowy wyjazd do Katalonii, podczas którego odkryjecie wiele pięknych miejsc w okolicy, a za loty i tygodniowy wynajem samochodu zapłacicie nieco ponad 300 PLN!

Do Girony polecicie 4 grudnia z lotniska w Krakowie. Na miejscu wypożyczycie samochód, który pomoże wam odkrywać atrakcje Katalonii. Powrót do Polski zaplanowany jest na 11 grudnia.

Podróżować będziecie na pokładzie samolotu linii lotniczej Ryanair. Pamiętajcie, że w cenie zawarty jest jedynie mały bagaż podręczny. Jeśli macie problem ze spakowaniem się, przeczytajcie nasz poradnik.

Girona – Barcelona – Montserrat – Cardona – Park Narodowy Aiguestortes – Girona

Termin podróży: 4–11 grudnia
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny
Samochód: Ford Ka lub podobny model

Za loty w dwie strony i wynajem auta na tydzień zapłacicie 311 PLN za osobę, przy 2 podróżujących.

Podróż 274 PLN/2 osoby

Kraków – Girona – Kraków >>

Hotel od 307 PLN/noc/2 osoby

W Barcelonie polecam wam zatrzymać się w 4* Evenia Rossello. To świetnie oceniany hotel, który zlokalizowany jest w pobliżu centrum miasta. Pokoje są bardzo eleganckie i posiadają prywatne łazienki. Ponadto na miejscu będziecie mogli skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi oraz zaparkować samochód.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Cardonie rekomenduję wam nocleg w 4* Parador de Cardona. To obiekt zlokalizowany przy samym zamku. Dotychczasowi goście doskonale oceniają pobyt na miejscu. W hotelu będziecie mogli skorzystać z siłowni, restauracji i bezpłatnego Wi-Fi. Otrzymacie również darmowe miejsce parkingowe.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W pobliżu Parku Narodowego Aiguestortes zatrzymajcie się w 3* hotelu El Rantiner. To obiekt położony w górach, który będzie świetną bazą wypadową to spacerowania po przepięknej okolicy. Goście pozytywnie oceniają pobyt na miejscu. Ponadto w cenie zawarto pyszne śniadania.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód 348 PLN/tydzień/2 osoby

Na lotnisku w Gironie wynajmijcie samochód, który pomoże wam przemierzać okoliczne rejony. Dzięki niemu wasza podróż będzie o wiele łatwiejsza. Za tygodniowy wynajem Forda Ka lub podobnego modelu zapłacicie w sumie 348 PLN.

Jak zaplanować wycieczkę po Katalonii?

W Gironie z pewnością natkniecie się na wizytówkę miasta, czyli kolorowe domki położone nad rzeką Onyar. W mieście znajdziecie bardzo dobrze zachowaną średniowieczną zabytkową część oraz dzielnicę żydowską z labiryntem wąskich uliczek i Muzeum Historii Żydów. Warto odwiedzić też twierdzę Força Vella, łaźnie arabskie i katedrę.

W Barcelonie polecam wam zobaczyć jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji miasta, czyli Sagrada Familia. Warto również wejść na wzgórze Montjuic, skąd rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Ponadto musicie przespacerować się słynną La Ramblą i dzielnicą portową.

Ze stolicy Katalonii udacie się do Montserrat, gdzie znajduje się klasztor i bazylika na wzgórzu. To ważny ośrodek kultu, w którym zobaczycie figurę Czarnej Madonny. Cały kompleks otoczony jest przez majestatyczne skały. W efekcie widoki dosłownie zapierają dech w piersiach.

Następnie skierujecie się do zamku Cardona, który góruje nad miastem o tej samej nazwie. Został on odbudowany na ruinach warowni w 886 roku. Częścią twierdzy jest wieża Torre de la Minyona z XI wieku, która ma 15 metrów wysokości i pełni funkcję punktu widokowego. W samym mieście warto jeszcze odwiedzić kościół św. Wincentego.

Kolejnym punktem na mapie waszej wycieczki będzie Park Narodowy Aigüestortes. Zobaczycie tam polodowcowe doliny, piękne jeziora, rwące potoki i liczne szczyty sięgające 3000 metrów m n.p.m. To prawdziwy raj dla miłośników trekkingów i górskich wycieczek. Zabierzcie ze sobą wygodne buty i coś ciepłego!

Foto: Lucas Gallone / unsplash.com
Foto: R.M. Nunes / Shutterstock
Pireneje panorama
Foto: Oleg_Mit / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Hiszpania zaostrza zasady wjazdu dla Polaków. Aby dostać się do kraju należy pokazać zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19, zaświadczenie o przechorowaniu koronawirusa (pod warunkiem, że nie minęło więcej niż 180 dni) lub negatywny wynik testu.
  • Akceptowane są zarówno testy PCR (wykonane 72 h przed podróżą), jak i antygenowe (48 h przed).
  • Jeśli chcecie zabrać nieco więcej bagażu, musicie liczyć się z wydatkiem co najmniej 12.99 EUR, czyli około 60 PLN.
  • Więcej na temat aktualnych obostrzeń w Hiszpanii przeczytacie tutaj.
  • Dokąd zaszczepieni i ozdrowieńcy mogą podróżować bez obostrzeń? Mamy listę krajów!
  • Na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.
  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »