Fly4free.pl

Wycieczka po europejskich stolicach. Rzym, Paryż i Lizbona w jednej podróży z Warszawy za 281 PLN

281 PLN
Paryż Wieża Eiffla
Foto: Alexander Kirch / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Miasta stołeczne w Europie to zawsze interesujące miejsca pełne ciekawych zabytków i licznych atrakcji. Nie inaczej będzie w trakcie tej przygody. Zobaczycie piękno starożytnego Rzymu, odwiedzicie klimatyczną Lizbonę oraz zwiedzicie romantyczny Paryż. Spakujcie się i w drogę!

Wasz wyjazd rozpocznie się 18 stycznia na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie, kiedy polecicie do Rzymu. W Wiecznym Mieście zostaniecie do 21 stycznia, po czym skierujecie się do Lizbony. 24 stycznia udacie się do Paryża. Powrót do Polski zaplanowany jest na 28 stycznia.

Podróżować będziecie na pokładach samolotów linii lotniczych Ryanair, Wizz Air i Vueling. Pamiętajcie też, że bez dodatkowych opłat możecie zabrać jedynie bagaż podręczny. Jeśli nie wiecie jak się spakować, przeczytajcie nasz poradnik. Z pewnością wam pomoże!

Termin podróży: 18–28 stycznia
Wylot z: Warszawy
Linia lotnicza: Ryanair, Wizz Air i Vueling
Bagaż: podręczny

Plan podróży:
Warszawa-Chopin – Rzym (Fiumincio) 18 stycznia
Rzym (Ciampino) – Lizbona 21 stycznia
Lizbona – Paryż-Orly 24 stycznia
Paryż-Orly – Warszawa-Chopin 28 stycznia

Hotel od 205 PLN/noc/2 osoby

W Rzymie proponuję wam noclegi w 4* hotelu Emona Aquaeductus. To świetnie oceniany obiekt, który zlokalizowany jest niedaleko dworca centralnego. Na miejscu dostępne jest WiFi, a wszystkie pokoje mają prywatną łazienkę i komfortowe wyposażenie.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Lizbonie zatrzymajcie się w 4* hotelu Esqina Urban Lodge, który zlokalizowany jest w samym centrum miasta. Do większości atrakcji dotrzecie w kilka minut spacerem. Obiekt jest bardzo ładny, a pokoje mają prywatną łazienkę, komfortowe łóżko oraz dostęp do szybkiego Wi-Fi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na czas waszego pobytu w Paryżu rekomenduję wam noclegi w 3* hotelu Paris Davout Sejours & Affaires. Dotychczasowi goście bardzo pozytywnie oceniają pobyt na miejscu. Ponadto wszystkie pokoje wyposażone są w duże, wygodne łóżko, TV i prywatną łazienkę. W obiekcie znajduje się siłownia.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co zobaczyć w trakcie wyjazdu?

W Rzymie czeka na was mnóstwo starożytnych zabytków. Obowiązkowo musicie wybrać się do słynnego Koloseum, a także odwiedzić Forum Romanum i wzgórze Palatyn. Polecam wam również wizytę w przepięknym Panteonie. Warto przespacerować się po Piazza Venezia oraz Piazza Navona. W mieście znajdziecie najmniejsze państwo świata – Watykan. Będąc w Rzymie, nie możecie zapomnieć o skosztowaniu lokalnej pizzy!

W Lizbonie rekomenduję wam spacer po zachwycającej dzielnicy Bairro Alto. Ponadto przejdźcie się wzdłuż rzegi Tag, gdzie znajdują się liczne atrakcje: Pomnik Odkrywców, plac Praça do Comércio, wieżę Belém oraz most 25 Kwietnia. Poza tym warto odwiedzić katedrę Sé i zamek św. Jerzego, z którego rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na okolice.

Zwiedzanie Paryża natomiast rozpocznijcie od wizytówki miasta, czyli popularnej wieży Eiffla. W stolicy Francji znajdziecie mnóstwo interesujących muzeów. Do najciekawszych należą: Luwr, Wersal czy D’Orsay. Poza tym powinniście przyjść na Pola Elizejskie, zobaczyć Łuk Triumfalny oraz Ogród z Pałacem Luksemburskim. Na uwagę zasługuje też dzielnica Montmartre – siedziba paryskiej bohemy, artystycznej cyganerii oraz wszelkiego rodzaju rozrywek.

Foto: Belenos-Shutterstock
widok na lizbone
Foto: Merlin74 : Shutterstock
Foto: Ioan-Panaite / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Dobra wiadomość: osoby, które przyjęły pełny cykl szczepień oraz ozdrowieńcy mogą wjechać do Włoch bez ograniczeń. Pozostali zobowiązani są wykonać przed podróżą test.
  • Aby wjechać do Lizbony, potrzebujecie testu PCR lub antygenowego z negatywnym wynikiem. Aktualne restrykcje związane z podróżowaniem do Portugalii znajdziecie tutaj.
  • Na ten moment wjazd do Francji jest możliwy po ukazaniu Unijnego Certyfikatu Covid.
  • Macie problem z pakowaniem? Z tym poradnikiem nauczycie się, jak efektywnie spakować się w bagaż podręczny.
  • Na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.
  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Z tym że pierwszy screen (WAW-ORY) jest z 18 grudnia, nie stycznia ;)
mitcher, 8 grudnia 2021, 10:37 | odpowiedz
Dziękuję, już poprawione :) 
mitcher Z tym że pierwszy screen (WAW-ORY) jest z 18 grudnia, nie stycznia ;)
Kamil Walinowicz, 8 grudnia 2021, 10:40 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »