Fly4free.pl

Tania wycieczka: Portugalia, Austria i Ukraina w jednej podróży z Warszawy za 178 PLN

178 PLN
Oferta wyprzedana
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Rrrainbow / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Lubicie wyjazdy, podczas których zwiedzacie kilka państw? W takim razie skorzystajcie z przygotowanej przeze mnie oferty. Zobaczycie cudowną Lizbonę, majestatyczny Wiedeń i klimatyczny Kijów.

Początek waszej przygody zaplanowany jest na 9 stycznia, kiedy to z warszawskiego lotniska w Modlinie polecicie do Lizbony. W stolicy Portugalii zostaniecie do 12 stycznia, po czym ruszycie do Wiednia. 15 stycznia czeka was lot do Kijowa. Do Polski wrócicie 18 stycznia na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Podróżować będziecie na pokładach samolotów linii lotniczych Ryanair i Wizz Air. Pamiętajcie też, że bez dodatkowych opłat możecie zabrać jedynie bagaż podręczny.

Termin podróży: 9–18 stycznia
Wylot z: Warszawy
Linia lotnicza: Ryanair i Wizz Air, bez WDC
Bagaż: podręczny

Plan podróży:
Warszawa (Modlin) – Lizbona 9 stycznia
Lizbona – Wiedeń 12 stycznia
Wiedeń – Kijów-Żulany 15 stycznia
Kijów-Żulany – Warszawa-Chopin 18 stycznia

Hotel od 189 PLN/noc/2 osoby

W Lizbonie zatrzymajcie się w 4* hotelu Esqina Urban Lodge. To bardzo dobrze oceniany obiekt, który zlokalizowany jest w pobliżu centrum miasta. Na miejscu znajdziecie komfortowe pokoje z wygodnymi łóżkami i prywatnymi łazienkami.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na czas waszego pobytu w Wiedniu proponuję noclegi w 4* hotelu Arthotel Ana Boutique Six. Dotychczasowi goście bardzo dobrze oceniają pobyt w tym miejscu. W obiekcie znajdziecie pokoje z prywatnymi łazienkami i komfortowymi łóżkami. Skorzystacie też z bezpłatnego Wi-Fi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Kijowie rekomenduję wam pobyt w 4* hotelu Park Inn by Radisson Kyiv Troyitska. Na miejscu prześpicie się w komfortowym pokoju z dużym łóżkiem i prywatną łazienką. W obiekcie znajduje się również siłownia i darmowe Wi-Fi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co warto zobaczyć w trakcie wyjazdu?

Zwiedzanie Lizbony proponuję rozpocząć od spaceru po zachwycającej dzielnicy Bairro Alto. Przejdźcie się wzdłuż rzeki Tag. W jej pobliżu znajdziecie liczne atrakcje: Pomnik Odkrywców, plac Praça do Comércio, wieżę Belém oraz most 25 Kwietnia. Poza tym dobrze jest odwiedzić katedrę Sé i zamek św. Jerzego, z którego rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na okolice.

W Wiedniu zwiedzicie cudowną architekturę i przepiękne zabytki. Na szczególną uwagę zasługuje m.in. gotycka Katedra św. Szczepana, synagoga miejska, kolumna morowa i romański kościół św. Ruprechta. Ponadto interesująca może być wizyta w pałacu Belweder. Odkryjcie również piękno jednej z największych rezydencji, czyli pałacu Schönbrunn ze wspaniałymi ogrodami.

W Kijowie zobaczcie siedzibę kościoła prawosławnego, czyli Ławrę Peczerską. Poza tym warty uwagi jest Pomnik Matki Ojczyzny, który ma aż 60 metrów wysokości! Polecam też odwiedzić Złotą Bramę, Sobór Mądrości Bożej, czy Monaster św. Michała Archanioła.

widok na lizbone
Foto: Merlin74 / Shutterstock
Foto: Brian-Kinney / Shutterstock
Panorama Kijowa
Foto: Vlada Zhi / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Aby wjechać do Lizbony, potrzebujecie testu PCR lub antygenowego z negatywnym wynikiem. Natomiast aktualne restrykcje związane z podróżowaniem do Portugalii znajdziecie tutaj.
  • Aktualne restrykcje związane z podróżowaniem do Portugalii znajdziecie tutaj.
  • Od 13 grudnia władze Wiednia znoszą lockdown przy założeniu przestrzegania zasady 2G, czyli wstępu tylko dla osób w pełni zaszczepionych i ozdrowieńców. Informowaliśmy was o tym w naszym artykule. Natomiast więcej o obostrzeniach w Austrii przeczytacie tutaj.
  • Wybierając się na Ukrainę, jesteście zwolnieni z kwarantanny pod warunkiem pełnego zaszczepienia lub okazania negatywnego wyniku antygenowego testu.
  • Od 15 grudnia wszyscy podróżni wracający do Polski z krajów spoza UE, strefy Schengen oraz jeszcze kilku innych państw będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa (dotyczy to także osób zaszczepionych).
  • Przeczytajcie nasz poradnik, jak efektywnie spakować się w małą walizkę.
  • Przed przekroczeniem granicy Ukrainy jesteście zobowiązani przedstawić ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID-19. Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie je online.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »