Fly4free.pl

Kochasz książki, plażę i luksus? Kurort na Malediwach szuka kogoś do pracy marzeń

odpoczynek na malediwach
Foto: haveseen / Shutterstock
Wystarczy znać język angielski, ogarniać media społecznościowe, a przede wszystkim kochać książki – tak w skrócie można opisać wymagania na stanowisko „bosego księgarza”. Posada, którą spokojnie można zakwalifikować do kategorii pracy marzeń, właśnie jest do wzięcia. Ale na zgłoszenia macie tylko kilka dni!

Chcieliście kiedykolwiek pracować kilka kroków (i to bosych) od rajskiej plaży? Teraz macie szansę, bowiem właśnie pojawiło się ogłoszenie o pracę marzeń – pod warunkiem, że książki cenicie sobie bardziej niż Netflixa – i to nie byle gdzie, bo na Malediwach!

Poszukiwania bosego księgarza ruszyły!

Wolną posadę „bosego księgarza” ogłosił kurort Soneva Fushi na Malediwach. 5-gwiazdkowy, luksusowy obiekt potrzebuje kogoś, kto będzie rekomendował i sprzedawał książki, a także inspirował gości do… twórczości własnej. Nie jest to nowość, bowiem pierwszy raz takie stanowisko było do objęcia w 2018 roku.

Od tamtego czasu przez Malediwy przewinęło się już sześciu bosych księgarzy, a ponieważ kurort się rozrasta – znów jest wakat na to miejsce.

– W pierwszym roku realizacji projektu otrzymaliśmy setki zgłoszeń ze wszystkich zakątków świata i ostatecznie wybraliśmy dwóch szczęśliwych kandydatów, którzy porzucili swoje życie na trzy miesiące i pomagali w prowadzeniu naszej księgarni na bezludnej wyspie – opisują przyszli pracodawcy.

Poszukiwany jest ktoś, kto umie pracować w zespole, zna język angielski (zarówno w mowie jak i piśmie) i oczywiście kocha książki. Do jego zadań będzie należeć sprzedaż książek, ale także organizowanie warsztatów związanych z literaturą i prowadzenie social mediów „Bosych Księgarzy”.

W zamian otrzymujemy wynagrodzenie w wysokości 750 USD (ok. 3500 PLN) miesięcznie. Mamy też zagwarantowane bezpłatne zakwaterowanie w luksusowej willi. Tym razem kontrakt podpisywany jest na 12 miesięcy i zaczyna się w październiku. Czas na wysyłanie swoich podań mija 8 sierpnia 2022 roku.

Więcej na temat pracy i zgłoszeń znajdziecie na dedykowanej stronie internetowej.

Prace marzeń dla każdego

Jeśli rajski klimat Malediwów nie jest tym, co wam odpowiada – to nic straconego. Tak zwane prace marzeń, pojawiają się na świecie regularnie – w przeróżnych miejscach i dotyczą przeróżnych zadań. Zaledwie 3 miesięcy temu pisaliśmy o posadach do objęcia w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów. Tu jednak od razu ekipa zaznaczyła, że praca jest ciężka, ale widoki niezapomniane.

Wcześniej Airbnb szukało gospodarza jednego ze słynnych domów za 1 EUR (już odrestaurowanego) i opłacało rok pobytu we włoskim miasteczku. Samotnicy mogli spróbować swoich sił w zarządzaniu małą wysepką, która szukała swojego nowego monarchy (i przy okazji właściciela jedynego na wyspie baru).

Miłośnicy chłodniejszych klimatów mieli szansę zostać „łowcą zórz polarnych” – pewien islandzki hotel opłacał w zamian miesięczny pobyt i loty. Poszukiwano też pomocników Świętego Mikołaja, testera hotelowych łóżek, testera hoteli przyjaznych zwierzętom (trzeba było zabrać psa), poszukiwacza najlepszych dań świata, a nawet lądowych astronautów, którym NASA płaciła 70 tys. PLN za 2 miesiące leżenia. A to tylko kilka przykładów z ostatnich lat.

Jak widać, nie ma człowieka, który w którąś z tych propozycji (lub jedną z wielu innych) się nie wpasował. Pozostaje więc czekać, szukać i wysyłać zgłoszenia. A jeśli wam się uda – piszcie do nas! Chętnie opiszemy waszą historię!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »