Fly4free.pl

Hiszpania, Malta i Włochy w jednej podróży z Krakowa za 169 PLN

169 PLN
Foto: Jaroslav-Moravcik-Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Lubicie oblotówki? W takim razie skorzystajcie z przygotowanej przeze mnie propozycji i odkryjcie wspaniałą Barcelonę, złapcie kilka promieni słońca na Malcie i zobaczcie jedną ze stolic mody, czyli Mediolan. Gotowi na przygodę?

Początek waszego wyjazdu zaplanowany jest na 15 lutego, kiedy to z lotniska w Krakowie polecicie do Barcelony. Następnie 18 lutego udacie się na Maltę, a 23 lutego skierujecie się do Mediolanu. Powrót do Polski zaplanowano na 27 lutego.

Podróżować będziecie na pokładach samolotów linii lotniczych Ryanair i Wizz Air. Pamiętajcie też, że bez dodatkowych opłat możecie zabrać jedynie bagaż podręczny.

Termin podróży: 15–27 lutego
Wylot z: Krakowa
Linia lotnicza: Ryanair i Wizz Air, ceny bez WDC (dla wszystkich)
Bagaż: podręczny

Plan podróży:
Kraków – Barcelona 15 lutego
Barcelona – Malta 18 lutego
Malta – Mediolan-Bergamo 23 lutego
Mediolan-Bergamo – Kraków 27 lutego

Hotel od 225 PLN/noc/2 osoby

W Barcelonie zatrzymajcie się w 4* hotelu Ayre Gran Via. To świetnie oceniany obiekt, który zlokalizowany jest w pobliżu centrum miasta. Na miejscu znajdziecie komfortowe pokoje z prywatnymi łazienkami, TV i dostępem do Wi-Fi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na Malcie rekomenduję wam pobyt w 4* hotelu Valletta Lucente. Dotychczasowi goście rewelacyjnie oceniają noclegi w tym miejscu. Obiekt jest położony w centrum stolicy, więc do większości atrakcji dostaniecie się w kilka minut.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Natomiast w Mediolanie przenocujcie w 4* hotelu c-hotels Atlantic. Obiekt jest położony bezpośrednio przy dworcu centralnym. Na miejscu będziecie mogli skorzystać z siłowni, baru i darmowego Wi-Fi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co zobaczyć w trakcie wycieczki?

W Barcelonie musicie przespacerować się słynną La Ramblą. Warto odwiedzić również dzielnicę portową, czyli La Barcelonetta. Ze wzgórza Montjuic rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na miasto. W stolicy Katalonii znajdziecie też mnóstwo zabytków związanych z działalnością Gaudiego: Sagrada Familia, Casa Batlló, Milà, Calvet oraz popularny Park Guell.

Na Malcie w lutym możecie liczyć na około 15 stopni Celsjusza, więc polecam postawić na aktywne zwiedzanie. Z pewnością musicie odkryć atrakcje Valletty. W stolicy znajduje się ponad 300 zabytków, przez co została ona w całości wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Co poza tym? Rekomenduję wizytę w wiosce Popeye’a, miejscowościach Rabat Mdina oraz przy majestatycznych klifach Dingli.

W Mediolanie powinniście odwiedzić słynną katedrę Duomo. Poza tym rekomenduję przyjść do parku Sforzów i galeriii Vittorio Emanuele II. Warto pojechać też do pobliskiego Bergamo, które jest jednym z najbardziej urokliwych miasteczek we Włoszech.

Foto: R.M. Nunes / Shutterstock
Foto: ZGPhotography-Shutterstock
sklepy w mediolanie
Foto: Olgysha : Shutterstock
Przydatne informacje
  • Hiszpania zaostrza zasady wjazdu dla Polaków. Aby dostać się do kraju należy pokazać zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19, zaświadczenie o przechorowaniu koronawirusa (pod warunkiem, że nie minęło więcej niż 180 dni) lub negatywny wynik testu. Akceptowane są zarówno testy PCR (wykonane 72 h przed podróżą) lub antygenowe (48 h przed).
  • Więcej na temat aktualnych obostrzeń w Hiszpanii przeczytacie tutaj.
  • Wjazd na Maltę odbywa się bez ograniczeń tylko dla osób zaszczepionych. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.
  • Dodatkowe informacje na temat aktualnych obostrzeń na Malcie znajdziecie tutaj.
  • Wszyscy podróżni przekraczający włoskie granice muszą przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa – niezależnie od statusu szczepień.
  • Macie problem z pakowaniem? Z tym poradnikiem nauczycie się, jak efektywnie spakować się w bagaż podręczny.
  • Na Malcie funkcjonuje bardzo dobrze rozwinięta sieć autobusowa. W niskim sezonie za jednorazowy bilet zapłacicie 1,5 EUR. Tygodniowy bilet, upoważniający do nielimitowanych przejazdów kosztuje 21 EUR.
  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »