Fly4free.pl

Ulubiony kraj Polaków znosi testy! Znamy szczegóły i datę

grecja
Foto: Dimitris Kiriakakis / Unsplash
Kolejnym krajem, który dołącza do luzowania obostrzeń wjazdowych jest Grecja. Ulubiony kraj Polaków, absolutny hit zarówno w podróżach z biurami podróży jak i na własną rękę, podjął długo wyczekiwaną decyzję.

Ostatnie dni to wysyp dobrych wiadomości. Z restrykcji covidowych wewnątrz kraju (czyli m.in. obowiązku posiadania unijnego certyfikatu COVID-19 podczas korzystania z restauracji, hoteli czy muzeum) wycofała się Dania, Irlandia, a także Gruzja. Lada moment to samo zrobią Czechy. Szwecja, Portugalia, Włochy, Anglia i Cypr (ten ostatni od 1 marca) zdecydowały się natomiast zrezygnować z testów dla ozdrowieńców i osób zaszczepionych, a Norwegia zniosła też przed przyjazdem (zachowując póki co obowiązek testu po przylocie). Teraz do tego grona dołącza także Grecja.

Dwa sezony temu zniesienie obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu zapewniło Grecji prawdziwy szturm turystów z Polski. Jako jeden z nielicznych krajów podjął wtedy taką decyzję. Teraz jednak, gdy inni luzowali obostrzenia, Grecja mocno zwlekała z „dopasowaniem się” do zaleceń Unii Europejskiej. Ale w końcu mamy to!

– W ciągu ostatnich dwóch lat Grecja wykazała się niezwykłą odpornością, wysyłając tym samym sygnał do odwiedzających nasz kraj, że mogą czuć się bezpieczni. W tym roku zrobi to samo – powiedział Vassilis Kikilias, minister turystyki.

Jak poinformowało greckie ministerstwo turystyki i zdrowia, już od 7 lutego turyści, którzy są ozdrowieńcami lub przeszli pełny cykl szczepień nie będą musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu, który dotąd był wymagany od wszystkich podróżnych. Warto jednak zaznaczyć, że od 1 lutego Grecja skróciła ważność certyfikatów COVID-19 i są one akceptowane tylko przez 7 miesięcy od szczepienia. Jeśli natomiast przyjęliśmy dawkę przypominającą, certyfikat jest ważny bezterminowo.

Osoby niezaszczepione lub takie, którym wygasła ważność certyfikatu COVID-19 nadal muszą robić test. Akceptowane są zarówno testy antygenowe (zrobiony nie wcześniej niż 24 h przed podróżą) jak i PCR (72 h). Zasada nie dotyczy dzieci do 5. roku życia.
Podobnie jak w ubiegłych latach na lotniskach będą również przeprowadzane wyrywkowe testy.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Przecież "ulubiony kraj Polaków" to Chorwacja. Proszę nie wprowadzać w błąd!
mmokrzycki, 5 lutego 2022, 11:15 | odpowiedz
mój ulubiony to taki który pozwala wjechać niezaszczepionym bez dodatkowych wymogów :) 
mmokrzycki Przecież "ulubiony kraj Polaków" to Chorwacja. Proszę nie wprowadzać w błąd!
remineus, 5 lutego 2022, 12:08 | odpowiedz
Chorwacja z aktualnymi cenami to niech się wali, wole meksyk
mmokrzycki Przecież "ulubiony kraj Polaków" to Chorwacja. Proszę nie wprowadzać w błąd!
rafal525_63, 6 lutego 2022, 20:54 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »