Fly4free.pl

W stronę słońca: Francja, Malta i Hiszpania w jednej podróży z Krakowa za 138 PLN

138 PLN
Foto: -Jaroslav-Moravcik / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:
Okres jesienno-zimowy w Polsce potrafi przytłoczyć nawet największego optymistę. Właśnie dlatego warto wybrać się w kierunku cieplejszych i bardziej słonecznych miejsc. Odwiedźcie Marsylię, odpocznijcie na Malcie i odkryjcie dzieła Gaudiego w Barcelonie!

Początek waszej wycieczki zaplanowany jest na 17 stycznia, kiedy to z lotniska w Krakowie polecicie do Marsylii. Następnie 21 stycznia udacie się na Maltę. 26 stycznia skierujecie się do Barcelony. W stolicy Katalonii zostaniecie do 31 stycznia, po czym wrócicie do Polski.

Ferie zimowe w tym okresie mają mieszkańcy województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Podróżować będziecie na pokładach samolotów linii lotniczych Ryanair i Wizz Air. Pamiętajcie też, że bez dodatkowych opłat możecie zabrać jedynie bagaż podręczny.

Termin podróży: 17–31 stycznia
Wylot z: Krakowa
Linia lotnicza: Ryanair i Wizz Air, bez WDC
Bagaż: podręczny

Plan podróży:
Kraków – Marsylia 17 stycznia
Marsylia – Malta 21 stycznia
Malta – Barcelona 26 stycznia
Barcelona – Kraków 31 stycznia

Hotel od 216 PLN/noc/2 osoby

W Marsylii polecam wam noclegi w 3* hotelu Toyoko Inn Marseille Saint Charles. Obiekt jest zlokalizowany w pobliżu słynnego portu. Ponadto wszystkie pokoje mają komfortowe łóżka i prywatne łazienki z kosmetykami. W cenie otrzymacie pyszne śniadania.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na czas waszego pobytu na Malcie rekomenduję wam noclegi w apartamencie Vallettastay. To obiekt zlokalizowany w samym centrum stolicy. Na miejscu znajdziecie darmowe Wi-Fi, prywatną łazienkę i komfortowe łóżka.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Barcelonie proponuję wam noclegi w 3* hotelu Ronda House. Do większości atrakcji dotrzecie z niego w kilku minut spacerem. Ponadto w cenie otrzymacie pyszne śniadania. Będziecie też mieć dostęp do bezpłatnego Wi-Fi.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak zaplanować wyjazd?

Wizytę w Marsylii rozpocznijcie od bazyliki Notre Dame de la Garde. Jest ona zlokalizowana na pobliskim wzgórzu, więc rozpościerają się stamtąd wspaniałe widoki na okolicę. W mieście znajdziecie też jeden z największych kościołów w całej Francji, czyli katedrę le Major. Interesująca może okazać się również wizyta w pałacu Longchamp.

Na Malcie w szczególności rekomenduję wam zwiedzanie Valletty, w której znajduje się ponad 300 zabytków. Stolica w całości została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na największą uwagę zasługuje: Pałac Wielkiego Mistrza, Wyższe Ogrody Barrakka, fort Saint Angelo i Bateria Armatnia. Co poza tym? Z pewnością warto zobaczyć klify Dingli, wioskę Popeya i Gozo.

W Barcelonie musicie przespacerować się słynną La Ramblą i La Barcelonetą. Najpiękniejsze widoki na miasto rozpościerają się ze wzgórza Montjuic. Poza tym będziecie mieć okazję odkryć liczne dzieła Gaudiego: Sagrada FamiliaCasa Batlló, Milà, Calvet oraz słynny Park Guell.

Foto: Tatyana-Vyc / Shutterstock
Foto: Yuliya-Halianiuk / Shutterstock
Foto: Pajor Pawel / Shutterstock.com
Przydatne informacje
  • Na ten moment wjazd do Francji jest możliwy po ukazaniu Unijnego Certyfikatu Covid.
  • W jaki sposób dojechać z lotniska w Marsylii do centrum miasta dowiecie się z tego wątku.
  • Wjazd na Maltę odbywa się bez ograniczeń tylko dla osób zaszczepionych. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.
  • Hiszpania zaostrza zasady wjazdu dla Polaków. Aby dostać się do kraju należy pokazać zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19, zaświadczenie o przechorowaniu koronawirusa (pod warunkiem, że nie minęło więcej niż 180 dni) lub negatywny wynik testu. Akceptowane są zarówno testy PCR (wykonane 72 h przed podróżą) lub antygenowe (48 h przed).
  • Barcelona, jak dojechać z lotniska do centrum miasta.
  • Macie problem z pakowaniem? Z tym poradnikiem nauczycie się, jak efektywnie spakować się w bagaż podręczny.
  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.
  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »