Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Sie 2014 21:22 

Loty: 201
Kilometry: 422 969
niebieski
O mamo, ale widoczki!
Stworzyłaś tu idealny poradnik dla wszystkich chętnych na wypad do raju, Gosiu.
Świetnie zaprezentowane, zilustrowane i okraszone praktycznymi informacjami.
 Relacje PM off
gosiagosia lubi ten post.

#22 PostWysłany: 18 Sie 2014 16:17 
Awatar użytkownika

niebieski
Dziękuje za głosy oddane na tę relację. Podzielę się jeszcze z Wami moim ulubionym zdjęciem. Zrobione na łodzi, która zabierała nas na Mnembę. Jak wspomniałam wcześniej - bujało, podskakiwało, śmierdziało paliwem i zalewało wodą. Walczyłam usilnie aby utrzymać na miejscu zawartość mojego żołądka. A on tak sobie siedział jak gdyby nigdy nic... :D
Image

Ostatnio edytowany przez gosiagosia, 08 Lut 2015 11:13, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
suzik uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 05 Wrz 2014 23:04 
Awatar użytkownika

Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Świetne zdjęcia i relacja!!

Poważnie myślę nad Tanzanią i Zanzibarem w lutym, proszę o poradę czy 2 tygodnie to nie za długo na Zanzibarze?? Nie chcę się zanudzić ciągłym plażowaniem.

#24 PostWysłany: 06 Wrz 2014 16:59 
Awatar użytkownika

niebieski
No cóż mam Ci powiedzieć - ja byłam 2 tygodnie i nie było to dla mnie za długo. Chętnie zostałabym jeszcze tydzień. Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "plażowanie". Bo jeżeli leżenie plackiem na plaży to tej dyscypliny nie uprawialiśmy w nadmiarze. :) Ale życie na Zanzi jest siłą rzeczy skoncentrowane przy morzu. I samo w sobie stanowi ogromną atrakcję. Jeżeli dodatkowo lubisz podwodne życie to gwarantuje Ci,że nudzić się nie będziesz.

#25 PostWysłany: 07 Wrz 2014 19:03 

Witam.

Czy może orientujecie się czy można wypożyczyć skuter ? - na cały pobyt.
Czy mieliście problemy z policją ( na drodze wynajętym autem ) - czy to tylko plotki ?

Dzięki za odpowiedzi

JK
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 07 Wrz 2014 19:56 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie wiem nic o skuterze - nie byłam zainteresowana wypożyczeniem.

Informację o policji zawarłam w relacji.
Cytuj:
Trochę obawiałam się patroli policyjnych, bo w sieci mnoży się od informacji o ciągłych łapankach i wymuszaniu łapówek. Pierwszą mieliśmy w drodze z Jambiani do Nungwi. Policjant zażądał międzynarodowego prawa jazdy. Mieliśmy. Pozwolenie rządowe. Mieliśmy. Mówi, że niedobre bo musi być ze zdjęciem. Byliśmy przygotowani – "nieprawda, Panie Policjancie – zdjęcie jest potrzebne przy pobycie ponad 3 miesiące a my przyjechaliśmy na dwa tygodnie". Pokiwał głową, uśmiechnął się i oddał dokumenty. Przez cały czas pobytu mieliśmy 4 kontrole. Bez łapówek.

Najkrócej mówiąc jeżeli masz miedzynarodowe prawo jazdy i pozwolenie, które załatwi Ci osoba, od której wypożyczasz pojazd i bedziesz miał zapięte pasy (w przypadku samochodu oczywiście) - nie powinno być problemu :)

#27 PostWysłany: 07 Wrz 2014 20:59 
Awatar użytkownika

Loty: 2
Kilometry: 2 056
Przejrzałam wszystkie zdjęcia i przeczytałam całą Twoją relację, SUPER!
Zdjęcia z targu, żółwia, a także the rock są rewelacyjne. Na parę minut przeniosłaś mnie w zupełnie inne miejsce:) Zazdroszczę wypadu!:)
 Relacje PM off

#28 PostWysłany: 02 Paź 2014 19:39 

Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Witam. Pod wplywem Twojej relacji kupilam bilety do Tanzanii :) na czerwiec/lipiec 2015. Niestety urlopu za duzo nie ma i na Zanzibarze bedziemy tylko 4-5 dni. Ktore miejsce polecasz na te kilka dni? Jambiani czy Kendwe?
 Relacje PM off

#29 PostWysłany: 02 Paź 2014 22:12 
Awatar użytkownika

niebieski
Trudny wybór. Nie wiem czego oczekujesz. W Kendwie są piękne plaże, dobra dyskoteka i nic poza tym. Nungwi to turystyczna miejscowość ale sa tam lokalne widokówki. W Jambiani nie jest tak pięknie na plażach. Wybrzeże jest przecież ogrodem algowym więc jest sporo morskich śmieci na plaży. Ale jest za to totalny folklor.
Ale jeżeli na wylegiwanie się to Nungwi i Kendwa.
Czy planujecie safari?

#30 PostWysłany: 02 Paź 2014 22:57 

niebieski
Tak, planujemy safari. Czy masz jakie spostrzezenia, bo myslalam o Mikumi jako, ze przylatujemy do Dar. Wszystkiego mamy tylko 9 dni i staram sie jakos wszystko poplanowac. Myslalam tez zeby leciec do Arushy i stamtad samolotem do Zanzi i samolot do Dar. Ale koszt to ok 2500 zl/3os. Na razie czytam i pytam :)
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 03 Paź 2014 14:33 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie byłam w Mikumi więc nie pomogę. Przy czym sądzę, że masz rację planując safari właśnie tam. Wyjazd do Aruszy planowałaś pewno z zamiarem safari w Serengeti i Ngorogoro. Ale to chyba nie miałoby sensu bo moim zdaniem krótsze niż 4-dniowe safari do tych parków trochę mija się z celem.Wyprawa okazałaby się zbyt droga. Dochodzi transport do Aruszy i czas (i tak ograniczony) niepotrzebnie Ci się kurczy.

#32 PostWysłany: 03 Paź 2014 18:27 

niebieski
Sprawdzalam ceny na Nungwi na Trip advisor, troche wysokie $200-250/noc za 3 os najtaniej. Czy na miejscu bedzie cos tanszego? Jambiani sporo tansze.
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 03 Paź 2014 20:59 
Awatar użytkownika

niebieski
Będzie. My spaliśmy w hotelu za 25$/os ze sniadaniem. Widok na morze z balkonu czy jak tam nazwać korytarz wejściowy do pokoi, pokój bardzo podstawowy ale czysty. Nie pamiętam nazwy ale poszperam trochę to może znajdę. Byliśmy tam dwa dni.

#34 PostWysłany: 13 Paź 2014 19:44 
Awatar użytkownika

niebieski
@aviel - to był Paradise Beach Bungalow & Restaurant. Ale nie ma tam bungalowów.Została tylko nazwa:) Jest piętrowy budynek z pokojami - jak napisalam - w podstawowym standardzie ale czystych z zejściem na plażę z hotelu. Śniadanie w cenie tych 100 $ za 4 osoby. Całkiem smaczne. Piszesz o 200, 250 $ za 3os. Kiedy szukaliśmy mieszkania to za 70 do 100 $ za bungalow/2 os. były naprawdę b.fajne o dobrym standardzie (w lewo od Paradise stojąc przodem do morza)

#35 PostWysłany: 17 Paź 2014 23:44 

Loty: 2
Kilometry: 14 336
Mam pytanie odnosnie wypozyczenia samochodu :) pamiętasz nazwę biura, czy pobieraja jakąś kaucję it. Lecimy w 5 w styczniu i zastanawiam się czy jezdzic lokjalnym transportem czy wypozyczyc samochod.
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 18 Paź 2014 01:06 
Awatar użytkownika

Loty: 651
Kilometry: 1 617 242
srebrny
Żeby jeździć samochodem trzeba mieć specjalne zaświadczenie za 10$, które załatwia się w Stone Town - tak nas poinformowano.

#37 PostWysłany: 18 Paź 2014 11:45 
Awatar użytkownika

niebieski
Wypożyczenie samochodu wygodniejsze, lokalny transport zdecydowanie tańszy. Nie wiem na czym Ci bardziej zależy. Nazwy biura nie pamiętam bo w biurze nie byliśmy - biuro przyszło do nas :). Samochód nie miał żadnych oznaczeń oprócz standardowych naklejek na szybie.
Dala-dala jest naprawdę bardzo, bardzo tanie ale potrafi zeżreć nerwy. Ten środek transportu doskonale sprawdza się na krótkich trasach. Shuttle bus są ale droższe - nie wiem ile to kosztuje bo mieliśmy samochód i byliśmy niezależni.
Do wypożyczenia samochodu musicie mieć miedzynarodowe prawo jazdy. Prawo jazdy krajowe w ogóle ich nie obchodzi. To samo w kontrolach policyjnych.

#38 PostWysłany: 29 Paź 2014 17:50 

Loty: 614
Kilometry: 916 210
niebieski
@gosiagosia, Twoja świetna relacja tak mi się spodobała, że "wyskoczyłem" na kilka dni na Zanzibar. Było pięknie... jeszcze się tam wybiorę na dłużej! :D Asante!
 Relacje PM off

#39 PostWysłany: 29 Paź 2014 19:52 
Awatar użytkownika

niebieski
DMW - to ja dziękuję. Miło, ze kogoś zainspirowałam do podróży:) I miło, że o tym napisałeś :)

#40 PostWysłany: 20 Lis 2014 18:56 

Image
Nasza flaga :-)
 Relacje PM off  

[ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości