Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 27 Cze 2016 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Ja bym się przeniosła. Zawsze to ciekawiej zobaczyć inne miejsce.
Jeżeli lubisz pływać to w Jambiani pływy trochę psują szyki. I przez wszechobecne pola algowe woda nie jest tak przejrzysta jak w Kendwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 28 Cze 2016 10:09 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Gdzie po Jambiani najlepiej spędzić kolejne 2-3 dni? Kendwa, Nungwi, Matemwe? Chodzi mi o jak najpiękniejszą plażę, nie drogą miejscowość i warunki do pływania jak najwięcej.

Czy z z Jambiani do którejś z tych miejscowości dostanę się bez problemu? Jakie są opcje transportu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 27 Sie 2016 10:20 

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 3
GosiaGosia - super opisana relacja! ? Dużo ciekawostek, i fajna fotorelacja! Sam wybieram się na Zanzibar w połowie listopada. Stąd moja prośba, czy mogę prosić o jakiś kontakt do Ciebie? Miałbym parę pytań, co do organizacji wycieczek na miejscy. Byłbym wdzięczny, za parę porad ? Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 28 Sie 2016 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Dziękuję.
Zawsze możesz zapytać tutaj a otrzymane odpowiedzi (być może nie tylko moje) będą też przydatne dla innych. A po napisaniu 5 postów na forum będziesz mógł wysłać PW :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcinsss lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 29 Sie 2016 11:43 

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 3
Gosiagosia - jasne, to w takim razie pytam tutaj :)

Tak, jak już wspomniałem wcześniej, w listopadzie szykuje się nam wyjazd, na cudowny Zanzibar. Od samego początku, organizujemy wszystko sami ;) Tak samo jak Wy, to zrobiliście zapewne? Dlatego, chciałbym dowiedzieć się paru istotnych rzeczy, od osób bardziej doświadczonych, którzy już mieli okazję organizować, taki wyjazd.

Chodzi o wycieczki fakultatywne, na Zanzibarze.
Powiedz mi Gosia, czy lepiej załatwić wszystko, tutaj w PL na miejscu, czy w Hotelu w którym się zatrzymamy, czy ewentualnie u miejscowych, na miejscu?

Dopowiem, że lecimy na 2 tygodnie, więc nie chciałbym tylko siedzieć w Jambiani (tam mamy Hotel) tylko chciałbym, zwiedzić te wszystkie najciekawsze zakątki, tej cudownej wyspy :) Co polecasz, żeby zobaczyć (tak w skrócie).

Dziękuję za odpowiedzi! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 29 Sie 2016 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Zlepek słów "wycieczki fakultatywne" nieodłącznie kojarzy mi się z przepłacaniem.
Nie warto nic organizować w Polsce. Nie warto korzystać z wycieczek organizowanych przez hotel. Warto zorganizować to sobie na własną rękę.
Istnieje kilka sposobów:
- jeżeli nie boisz się samodzielnie poruszać po obcym kraju możesz wynająć samochód. Najlepiej w Stone Town. Nie musisz szukać wypożyczalni. Możesz wejść do hotelu, do sklepu i zapytać kogoś czy zna kogoś, kto zna kogoś... ;)
Można też skorzystać z profesjonalnych wypożyczalni np. tu
http://www.zanzibarcarhire.com/vehicles/
czy tu
http://www.zanzibarexpresscarhire.com/
Wtedy jest się bardzo mobilnym i w dwa tygodnie naprawdę można zobaczyć wszystko.
Można też wynająć samochód z kierowcą: z tego co pamiętam to jest to opcja finansowo porównywalna do samodzielnego wypożyczenia samochodu. Ma zalety: taki kierowca zna swoja wyspę jak własna kieszeń i zawiezie Was w te sobie tylko znane miejsca. Tez zasada: zapytac kogoś, czy zna kogoś.... I negocjować cenę.
Na wyspie jest tez transport publiczny (opisałam w relacji). Dość męczący ;) ale podróż z kozą czy stadkiem kur pozostaje na długo w pamięci :D
Każdą wycieczkę możecie zorganizować sobie samodzielnie: wynająć dhow od miejscowych za mniejsze pieniądze niż w hotelu i na dodatek ze świadomością, że pieniądze trafią do tych bardziej potrzebujących. Pojechać do Fumby i stamtąd wybrać się na fajny rejs Safari Blue ze snoorkowaniem na rafach, relaksem na piaszczystej wysepce i odwiedzinami na wyspie baobabów.
Miejsca, które warto zobaczyć opisałam w relacji. Ale są jeszcze inne, do których nie dotarłam:
https://pl.tripadvisor.com/Attractions- ... elago.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 30 Sie 2016 16:09 

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 3
Gosia, dzięki za odpowiedź! :) Co do podróżowania samochodem, to osobiście mam z tym pewne obawy, w obcym miejscu. Szczególnie, że na Zanzibarze, panuje ruch lewostronny. Dlatego, prawdopodobnie zdecyduje się, na wynajem kierowcy z samochodem. Mówisz, że ceny są porównywalne? Da się z miejscowymi negocjować dodatkowo cenę? :)

Jeżeli chodzi, o podróżowanie miejscowym transportem, to tutaj również mam pewne obawy.. :P Z tego, co przeczytałem, niekiedy ciężko jest zapakować się do takiego autobusu, i trzeba długo czekać, na kolejny. To prawda? Jak w ogóle ceny biletów, na taki przejazd autobusem?

Gosia, jeszcze mam pytanie, co do szczepień? Czy tylko żółta febra, jest wymagana? Ponieważ czytałem, że jeszcze parę innych szczepień, warto wykonać, przed wyjazdem.

Pozdrawiam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 30 Sie 2016 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Samodzielne podróżowanie po Zanzibarze samochodem jest bardzo, bardzo łatwe. Jazda po prawie pustych drogach nawet w ruchu lewostronnym nie sprawia kłopotu. Ale oczywiście jest to kwestia indywidualnego wyboru.
Wydaje mi się, że ceny były takie same przy wynajmie auta z kierowcą. Na miejscu trzeba po prostu popytać. Najlepiej pytanie zacząć od kogoś, kto nie będzie uczestniczył w wynajmie : ktoś przypadkowy, kto przedstawi Wam realną cenę.
Ceny biletów za lokalny transport sa tak niskie, ze nawet ich nie zapamietałam. Co do czekania... tam wszystko jest pole, pole... - nikt się nie spieszy, więc fakt - czasem można naczekać sie na odjazd dala-dala. Dla wiecznie spieszącego się Europejczyka może to być męczące. I denerwujące.

My byliśmy zaszczepieni na dur brzuszny, żółtaczkę zakaźną typu B oraz błonicę, krztusiec i tężec (skojarzona). Tylko, że już wcześniej, przy okazji wyjazdów do innych krajów. Ja wychodzę z założenia, ze lepiej być zaszczepionym. Ale szkoły są rózne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 30 Lis 2016 18:23 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Czy mogłabyś Gosiu doradzić jak najlepiej zorganizować sobie wycieczki do Jozani Forest, na Safari Blue, Prison Island czy na atol Mnemba?

Czy na miejscu brałaś Malarone (my jedziemy w lutym i opinie są różne)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 30 Lis 2016 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Tu masz cały elaborat o „brać czy nie brać” na Zanzibarze
malarone-czy-konieczny,606,9058&hilit=malarone
w tym moją spowiedź ;)
malarone-czy-konieczny,606,9058&p=411139&hilit=malarone+wysypka#p411139
Jeżeli pytasz o wycieczki zorganizowane to jest ich całe mnóstwo w Stone Town. Stamtąd mogą Cię zabrać w każde miejsce, o którym napisałeś. Są wystawione „potykacze” , a agencje są pooklejane reklamami.
Ale do Jozani najlepiej z Jambiani, na Mnembę z Matemwe a na Prison Island ze Stone Town.
Do Jozani bez sensu z jakąś wycieczką. Trzeba się tylko tam dostać i kupić bilet. W jego cenie jest przewodnik.
Prison i Mnemba to wysepki wiec trzeba po prostu iść do miejsca skąd odpływają łodzie i negocjować cenę.
Prison jest maciupka więc żeby zobaczyć żółwie wystarczy popłynąć około 13 a późna godzina daje większą władzę w negocjacjach.
Na Mnembę płynęliśmy z Nungwi – strasznie długi i upiorny rejs. ;)
Nie wiem gdzie będziesz mieszkać…
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 30 Lis 2016 22:50 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
Hahah jak to się stało, że rok temu planując swój wyjazd przeoczyłem tę relację? W każdym razie w styczniu tego roku byłem na Zanzibarze. @gosiagosia prawdę napisała. Podobnie odbieraliśmy tę wyspę. Puste(!),porażające bielą piasku powstałego z koralowych raf plaże. Morska bryza -raczej północny passat, nieodłączny towarzysz spacerów po plaży. Kolekcjonuję w pamięci fotograficznej barwę oceanicznych wód -na Zanzibarze to delikatny błękit podbity bielą koralowego piasku. Pływy morskie -niewielkie rzeczywiście ale ponieważ dno opada bardzo powoli podczas odpływu woda cofa się szybko odsłaniając teren na paręset metrów w głąb i pozostając jedynie w zagłębieniach gdzie uprawia się algi. Po południu równie szybko ocean upomina się o swoje. Stone Town -typowe kolonialne miasto z chylącą się ku upadkowi kolonialną architekturą i wąskimi uliczkami gdzie pełno, kolorowo ubranych, tubylców. Jozani Park-mieliśmy fantastycznego przewodnika który pokazywał ciekawe szczegóły lasu deszczowego których my mieszczuchy z dalekiej północy zurbanizowanej Europy kompletnie nie zauważaliśmy. Poruszanie się samochodem -OK tylko bardzo trzeba uważać na nieoznakowane progi spowalniające. Plantacja z przyprawami -dla mnie OK widziałem to co do tej pory spotykałem w torebce Kamisu.
Pozdrawiam obecnych i przyszłych fanów Zanzibaru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 01 Gru 2016 12:51 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Czytałem cały wątek dot. Malarone, a mimo tego nie potrafię podjąć decyzji :)
U nas problema jest to, że po Zanzibarze jest 10 dni w Tajlandii i powrót ostatniego dnia przez Addis Abbeba (17godzin).

Co do wycieczek to zapytałem bo nie wiem jak to zaplanować biorąc pod uwagę, że mieszkamy wszystkie 7 dni w Jambiani.
Na pewno chcielibyśmy popłynąć na Safari Blue, Prison Island, wyspę Mnemba i zobaczyć Jozani Forest. Jak radzisz to zorganizować mieszkając cały pobyt w Jambiani?

Nie będziemy wypożyczać samochodu, jedynie myślę o busie z kierowcą (jest nas 5 osób) i objechaniu górnej części wyspy.
Jaka cena za takiego busa z kierowcą jest w porządku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 01 Gru 2016 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Zwiedzanie wyspy bez samochodu z Jambiani nie jest zbyt komfortowe.
Ale wynajmując samochód możecie w jeden dzień pojechać do Stone Town, stamtąd wybrać się w krótki rejs na Prison Island a powrotnej drodze zajechać do Jambiani. Albo odwrotnie. Albo zamiast Prison - Safari Blue.
Prison Island oprócz żółwi ma niewiele do zaoferowania.
Safari Blue mają swój początek w Fumbie oddalonej około 20 km od Stone Town. To taki komercyjny rejsik dla turystów z obiadkiem na wysepce, której atrakcję stanowi baoab, przepłynięciem przez namorzyny, jedzeniem owoców na rajskiej wysepce wielkości boiska i nurkowaniem w niezbyt powalającej rafie.
Ale jednego dnia nie jest możliwe te wszystkie 3 rzeczy ogarnąć.
Najpiekniejsza, naprawdę wspaniała rafa jest przy Mnembie. Nie wiem czy są organizowane rejsy z Jambani. My płynęliśmy z Nungwi. Istotną rzeczą jest to, że z Matemwe nie o każdej godzinie można dostać się na Mnembę. W czasie odpływu łodzie po prostu nie wypływają i trzeba czekać aż podniesie się woda.
Podejrzewam, że jeśli chcecie - to wszystko tak jak wspomniałam wcześniej możecie mieć w formie wycieczek zorganizowanych. Wystarczy zapytać a od propozycji się nie opędzicie. Podejrzewam, ze nawet nie będziecie musieli pytać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 31 Lip 2017 13:42 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
@gosiagosia, dziękuję Ci za tą relację. Była ona moim podstawowym przewodnikiem po Zanzibarze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 31 Lip 2017 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Dzięki, @jasiub - fajnie to słyszeć. :D
Ostatnio znajomy po przyjeździe z Zanzibaru powiedział, "to nie jest taki raj jak go opisywałaś - turystyczny kocioł" .
Byłam tam 3 lata temu - czy naprawdę tak się zmieniło?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 01 Sie 2017 08:25 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Wszystko zależy od tego gdzie i jak spędzasz czas. Jeśli tylko w okolicach resortów w Nungwi to trochę tak. Ja mieszkałem w małej wiosce na południu i było dla mnie bardziej "afrykańsko" niż się spodziewałem. Na 100% nie był to turystyczny kocioł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 01 Sie 2017 08:51 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 157
Loty: 12
Kilometry: 13 354
To jak to jest w końcu z tymi plażami? Gdzie najlepiej nocować, żeby mieć najpiękniejsze plaże i żeby uniknąć pływów?
_________________
balkany-objazdowo-w-10-dni,1504,65657

majowka-w-slowenii,1510,94055
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 01 Sie 2017 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Ale to nie idzie w parze :lol: Piękne plaże są w okolicach Matemwe, Michamwi.
A najmniejsze pływy w okolicach Kendwa.
Ale plaże przy Kendwa też ładne. Ale nie najładniejsze. Poza tym to miejsce upodobali sobie Włosi i jest tam sporo hoteli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 01 Sie 2017 17:12 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
gosiagosia napisał(a):
Poza tym to miejsce upodobali sobie Włosi


potwierdzam :-) tylko Kendwa dosc mala i nudna, no chyba ze ktos chce przelezec na lezaku przy basenie. tylko po co wtedy leciec tak daleko.


@CyganskiKsiaze

bez przesady z tymi plywami, to tez jakas atrakcja. najwieksze po prawej stronie wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 08 Wrz 2017 14:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
@gosiagosia baloniki to był świetny pomysł. Dzieciaki zadowolone, ImageImage
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group