Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zabawa kodami lotnisk
#1 PostWysłany: 30 Mar 2020 15:36 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
Już trochę mi odbija od siedzenia w domu, a że rozmyślałem sobie o moim pobycie w Singapurze i słynnym połączeniu do Helsinek, to zacząłem szukać innych potencjalnie ciekawych tras z użyciem ich kodów IATA lub ICAO.

Kilka moich typów:
1. Singapur - Helsinki (SIN-HEL) - bo grzech niechybnie prowadzi nas do piekła (nawet jeśli brakuje jednego "l"), a jak lecimy Finnairem to nawet bezpośrednio
2. Aniak, Alaska - Nulato, Alaska (PANI-PANU) - tylko 223 mile, a nikt do tej pory nie zainteresował się otwarciem tej trasy. Tym razem wykorzystałem kody ICAO
3a. Bobo-Dioulasso, Burkina Faso - Manchester (BOY-MAN) - czy jest lepszy moment by stać się prawdziwym mężczyzną?
3b Kristianstad, Szwecja - Manchester (KID-MAN) - tak szybko dorastają, człowiek się tylko obróci i z małego dziecka dorosły mężczyzna
4. np.Londyn - Niagara Falls, USA (xxx-IAG) - bezsprzecznie jest to lotnisko, na które linie z grupy IAG (m.in. British Airways) powinny latać.
5. Albacete, Hiszpania - Dezful, Iran (ABC-DEF) - szkoda, że nikomu nie nadali kodu GHI, bo mogłaby być z tego dłuższa trasa
6. Kraków - Ganzhou, Chiny (KRA-KOW) - kolejna trasa z potencjałem z Krakowa
7 np. Ibiza, Las Vegas - Qamishli, Syria (xxx-KAC) - pobyt w niektórych miastach po prostu musi się skończyć kacem
8a. Poitiers, Francja - Helsinki (PiS-HEL) - niektórzy chętnie wysłaliby w takie miejsce niektórych polityków
8b. Silac, Słowacja - Helsinki (SLD-HEL) - jest tez opcja dla ludzi nie darzących sympatią Lewicy
8c. Paderborn Lippstadt, Niemcy - Helsinki (PAD-HEL) - jak widać jest wiele możliwości wyrażania swojej niechęci do pojedynczych osób. Ze względu na zbyt krótki skrót platformy miał być przykład z Tuskiem (PDT-Pan/Premier/Przewodniczący Donald Tusk, ale w Pendleton, OR (USA) pas za krótki na tak długi lot.


Jest też jeszcze kilka innych, które ze względów technicznych nie mogłyby być wykonywana. Problemy polityczne, brak zgód na loty czy brak popytu nie ma tu znaczenia, raczej długość pasa startowego, odległość między lotniskami lub wojskowy charakter lotniska.

1. Fascene Airport, Nosy Be, Madagaskar - Yokota Air Base, Japonia (NOS-OKO) - niestety połączenie niemożliwe do wykonania, ze względu na militarne znaczenie drugiego z nich
2. A.L. Mangham Jr. Regional Airport, Nacogdoches, TX, USA - St. Gallen, Szwajcaria (OCH-ACH) - teraz tylko przedłużyć pasy startowe i można ruszać z turystycznymi lotami, dobre widoki gwarantowane
3. Astana - Kotlik, Alaska, USA (ALA-KOT) - miałaby ala kota, ale pas za krótki na Alasce
4a. Kilwa, D. R. Konga - Hingurakgoda, Sri Lanka (KIL-HIM) - brzmi groźnie, nawet bez drugiego l w kill
4b. Kilwa, D. R. Konga - Heraklion, Kreta (KIL-HER) - żeby nie dyskryminować ze względu na płeć
5. Qamishli, Syria - Kaitaia, Nowa Zelandia (KAC- KAT) - w moim wieku kac naprawdę jest niemal jak Kat, ale na szczęście za daleka trasa, więc to tylko teoria
6a. Perth, Szkocja - Helsinki (PSL-HEL) - PSL to jak widać porządna partia, pas za krótki, nic po za biznesjetem nie poleci
6ba Mékambo, Gabon - Helsinki (MKB-HEL) - Jak widać Małgorzata Kidawa-Błońska też jest ok, pas za krótki (zawsze można powiedzieć, że nie ma potencjału na bycie politykiem, jeśli ktoś się czuje urażony tym "ok")
6bb np. Mékambo, Gabon - Kipnuk, Alaska (MKB (do) PAKI) - Niestety żaden polityk nie trafi do Paki, bo pas startowy ma tylko 646m. Tym razem wykorzystałem także kod ICAO, bo czemu nie.
7. Nikozja, Cypr - Albenga, Włochy (NIC-ALL) - Kiedyś było NIC (ale zniszczyli), teraz mamy wszystko (ALL)
8. Aniak, Alaska - Centralia, Ontario, Kanada. (PANI-CYCE) - niestety Mauritius zmarnował okazje i nie ma lotniska z kodem FIGE

Tutaj można sobie poszukać własnych typów:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_a ... AO_code:_A
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_a ... TA_code:_A

Proszę nie brać sobie do serca wszystkich politycznych adnotacji, starałem się obdzielić nimi różne środowiska, ale kody lotnisk są jakie są, nie zawsze się dało.
Góra
 Profil Relacje PM off
18 ludzi lubi ten post.
 
      
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 30 Mar 2020 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jinja Airport
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Mar 2020 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
Sztos ze wschodnich Niemiec do Malezji (konsumpcja piwa w międzyczasie niewskazana, bo trasa długa). Lipsk/Halle - Marudi LEJ_MUR
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 30 Mar 2020 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Czy ICAO czy IATA to już sami dojdźcie :mrgreen:
Abraham Lincoln Capital Airport - Berdiansk Airport - Almaty International Airport
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 30 Mar 2020 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 30 Mar 2020 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Phu Bai International Airport - Ambatondrazaka Airport - Damascus International Airport
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 30 Mar 2020 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@skrzat, szkoda, że kończysz, tak zasłużoną, działalność w TS :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS, ciekawe czy @adam1987 przewidział kierunek rozwoju zabawy
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 30 Mar 2020 17:12 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2354
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
adam1987 napisał(a):
Już trochę mi odbija


Toledo Luiz dal Canalle Filho Airport
Inta Airport

Kakoro Airport
Winona Municipal Airport
Wairoa Aerodrome
Concord-Padgett Regional Airport
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 30 Mar 2020 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2709
HON fly4free
Wallops Flight Facility - Sines Airport
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 30 Mar 2020 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
wiadomo Kutaisi oraz Ashley Municipal Airport
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Mar 2020 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
adam1987 napisał(a):
3b Kristianstad, Szwecja - Manchester (KID-MAN) - tak szybko dorastają, człowiek się tylko obróci i z małego dziecka dorosły


a nawet NIC-OLE KID-MAN :lol:
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 30 Mar 2020 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
HUJ-NIA :D

HUJ - Stan Stamper Municipal Airport
NIA - Nimba Airport

ale raczej watpliwa sprawa, ze takie polaczenie jest mozliwe.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 30 Mar 2020 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Jak się tak brzydko bawimy, to ja proponuję takie małe Las Vegas Parano.
Zaczynamy w Liberii, na lotnisku Tchien (THC). Udajemy się jakimś prywatnym odrzutowcem do Diamantino w Brazylii (DMT). Potem Dominikana i Magdalena Cuya Airport (MDMA). Stąd udajemy się do Creech AAF airport (Lexington) (LSD), gdzie zwija nas DEA i niestety okazuje się to nie być personel pewnego lotniska w Pakistanie. Kurtyna opada na 10 lat.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 31 Mar 2020 10:49 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
eskie napisał(a):
PS, ciekawe czy @adam1987 przewidział kierunek rozwoju zabawy

Absolutnie nie przewidziałem czegoś takiego, byłem przekonany że przegiąłem umieszczeniem lotniska Centralia/James T. Field Memorial Aerodrome w moim zestawieniu.
Nie mniej jednak doceniam inwencję forumowiczów. Początkowo co prawda się dziwiłem czemu niektórzy nie podają kodów lotnisk, ale już wiem dlaczego. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group