Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 09 Sie 2017 10:29 

Rejestracja: 09 Sie 2017
Posty: 3
[quote="impreza"]@solek dzięki.
Informacje ode mnie (może komuś się przyda): wypożyczaliśmy auto w SicilyByCar na tydzień z full ubezpieczeniem z wypożyczalni w Katanii. Dostałem auto z około 20k przebiegiem, depozyt 300 EUR (zwrócony po kilku dniach), ubezpieczenie około 150 EUR. Zwrot auta możliwy od 7.00 rano (otwierają wtedy budkę na parkingu), pracownik po dość skrupulatnych oględzinach stwierdził porysowanie kołpaka (nie kwestionowałem, bo wiedziałem że to pozostałość parkowania), więc dostałem formularz do wypełnienia dla ubezpieczyciela. Po 5 minutach sprawa załatwiona i udaliśmy się do terminala. Wypożyczalnię polecam, jednak zalecam dokładne oględziny auta przed odbiorem i zgłoszenie ewentualnych nieścisłości przed odjazdem z parkingu bo potem litości nie ma, no i oczywiście wykupienie ubezpieczenia - z tego co widziałem to 99,9% aut ma otarcia więc po co psuć sobie urlop nawet jeśli każdy jest Robertem Kubicą włoskich dróg ;)
Co do dróg to dobre autostrady, ale dużo pomiarów prędkości (szczególnie na północy), 2 razy widziałem policjantów z radarem.
Autostrada od Katanii przez Enne do Palermo bezpłatna, to samo od Katanii na południe w stronę Syrakuz. Zapłaciłem jedynie jakieś eurocenty (dosłownie) po odbiciu w prawo na Cefalu.
Parkowanie - ogólnie ciasno i gęsto w centrach miast choć reguły nie ma - np. w Trapani wielki miejski darmowy parking zaraz przy plaży i kilkaset metrów od "Starego Miasta", w Cefalu dużo zakazów i miejsc tylko dla mieszkańców - nawet mandat za parkowanie udało się dostać :lol:

Pytania - śmiało ;)[/quote
Dzień dobry.
Mam pytanie. Czy rezerwował Pan auto wcześniej przez internet, czy już na miejscu. I drugie: czy można zapłacić za auto kartą debetową lub gotówką, a depozyt kartą kredytową? Pytam, bo mam bardzo niski limit na kredytowej i nie starczy mi na wszystko. Z góry dziekuję za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#162 PostWysłany: 09 Sie 2017 10:47 

Rejestracja: 09 Sie 2017
Posty: 3
Dzień dobry.
Bardzo proszę o jakieś rady. Lecimy z dziećmi pierwszy raz do Włoch (28,08-04-09) i zamierzamy po raz pierwszy w życiu wypożyczyć auto. Może ktoś z doświadczonych forumowiczów podzieli sie jakąś radą. Czy szukać auta na miejscu czy wcześniej przez neta? Auto będziemy musieli oddać najpóźniej o 7 rano, a widzę większość punktów czynna od 8... Kolejny problem to bardzo mały limit na karcie kredytowej 3500 zł. Czy można nią zabezpieczyć tylko depozyt, a całą resztę zapłacić w inny sposób? Nie rozumię też kwesti ubezpieczenia. Czy jak wykupię jakieś szczególne, to uniknę depozytu? Znacie jakąć firmę, która ma normalne ceny za wynajem fotelika (lub ma gratis) a nie jakieś kosmiczne 400 zł? Z góry dziękuję za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 09 Sie 2017 10:52 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
manchild napisał(a):
Orientujecie się ile w AVIS kosztuje zdjęcie excesu + ewentualne ubezpieczenia? W warunkach wynajmu nie widzę żadnych stawek.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Sprawdź ofertę AVIS o nazwie 360 stopni bo to jest promocyjna oferta bez udziału własnego. Zdarzało mi się płacić 50eur za 4 niepełne dni z pełnym ubezpieczeniem (bez opon i szyb).
Zadzwoń najlepiej na polską infolinię AVIS bo ostatnimi czasy trochę namieszali z tą ofertą w necie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 10 Sie 2017 20:32 

Rejestracja: 09 Sie 2017
Posty: 3
solek napisał(a):
impreza napisał(a):
@solek wynająłeś już auto w Katanii? Jakieś szczegóły co do dokupienia ubezpieczenia na miejscu? Cena jak przez internet/więcej/mniej?


Tak, już jestem "po".

Wynajmowałem w Goldcarze (już trzeci raz) i online zrobiłem rezerwację tylko na pojazd (full/full).
Na miejscu dokupiłem Super Relax Cover i niestety nic nie udało mi się utargować. Natomiast gładko poszły negocjacje z dodatkowym kierowcą (żona ma kredytówkę a ja jeżdżę głównie) z 36 E na 10 E, więc ostatecznie jakiś tam sukces.

W sumie za 4 dni zapłaciłem 172 E (pojazd Nissan Micra, pełne ubezpieczenie bez depozytów i udziałów własnych i dodatkowy kierowca).

Depozyt za paliwo 128 E (dużo !), ale oddałem z pełnym, więc powinni zwrócić. Na paliwo wydałem 53 E (zrobione 600 km). Paliwo (benzyna 95) 1 l = 1,45 E.

Czy mają oni opcjęoddania auta o 7 rano?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 11 Sie 2017 18:56 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 218
niebieski
W Sicily by car jest możliwość zwrotu samochodu o 7 rano .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 11 Sie 2017 20:17 

Rejestracja: 17 Mar 2017
Posty: 17
w firefly niby od 8.00 mają ale byliśmy o 7.30 i już było otwarte i można było oddać, wiadomo firma opinie ma różne, ja akurat nigdy problemu nie miałam, a w Katanii byli szczególnie w porządku i nic nie wciskali, ubezpieczenie od udziału własnego lepiej/taniej kupić na necie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 14 Sie 2017 13:52 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 59
Loty: 46
Kilometry: 51 607
Thrifty, Lamezia Terme, klasa mini, bez ubezpieczenia wkładu własnego. Jakiego depozytu mogę się spodziewać? Na rezerwacji mam info o 900€, ale jeszcze pewnie doliczą za paliwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 14 Sie 2017 14:05 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Mi zrobili blokadę na 700 euro. Zdjęta zaraz po zwrocie auta. Auto Ford S-max (przypuszczam że kwota blokady zalezy tez od typu samochodu). Auto rezerwowane w Thrifty fizycznie jest wydawane przez Hertz. Pare postów wyżej opisałem swoje wrazenia. Co ważne - Hertz/Thrifty nie ma ograniczeń w zabieraniu auta na prom. Nie zawsze jest to oczywiste...
Góra
 Profil Relacje PM off
arthurols uważa post za pomocny.
 
      
#169 PostWysłany: 14 Sie 2017 15:17 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 25
Zna ktoś wypożyczalnię w regionie Gioiosa Marea? Są tylko hotelowe, ale warunki średnie..

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 16 Sie 2017 20:08 

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 21
nihu napisał(a):
Dzień dobry.
Mam pytanie. Czy rezerwował Pan auto wcześniej przez internet, czy już na miejscu. I drugie: czy można zapłacić za auto kartą debetową lub gotówką, a depozyt kartą kredytową? Pytam, bo mam bardzo niski limit na kredytowej i nie starczy mi na wszystko. Z góry dziekuję za odpowiedź

Auto rezerwowałem wcześniej przez internet - ceny w wakacje niestety są znacznie wyższe niż w pozostałym okresie, pełne ubezpieczenie dokupiłem na miejscu (cena była identyczna jak przez internet, około 150 EUR za tydzień). W SicilyByCar bezproblemowo zapłaciłem kartą debetową - blokada 300 EUR zwrócona po kilku dniach plus 150 EUR za ubezpieczenie. Zwrot w budce SicilyByCar na lotniskowym parkingu w Katanii możliwy od 7 rano.
Wykupienie pełnego ubezpieczenia które oferuje wypożyczalnia pozwoli Ci zmniejszyć kwotę blokady na Twojej karcie kredytowej/debetowej. Depozyt musi zostać zablokowany na karcie, za ubezpieczenie możliwe że przyjmą opłatę w gotówce (rzecz jasna jest to opłata bezzwrotna).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 19 Sie 2017 15:01 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 676
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Czy jest jakaś wypożyczalnia w okolicy Trapani, która nie wymaga blokady kasy na karcie przy wykupie pełnego ubezpieczenia? Lub choć ta kwota jest niska - kartę wypukłą mam z małym limitem, a nie chciałabym tego zmieniać tylko z powodu wypożyczenia samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 20 Sie 2017 23:12 

Rejestracja: 20 Sie 2017
Posty: 1
dragen napisał(a):
Zna ktoś wypożyczalnię w regionie Gioiosa Marea? Są tylko hotelowe, ale warunki średnie..

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka


Witam. Dołączam się do pytania. Dragen. Czy poszukiwania zakończone sukcesem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 07 Wrz 2017 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Hej!

Moje pytanie będzie bardziej ogólne niż o konkretną wypożyczalnię, ale przytoczę na swoim przykładzie. Chodzi o dokupowanie ubezpieczenia z firmy z zewnątrz.

Zabookowałam poprzez stronę Ryanaira auto w InterRent (z tych najtańszych miał statystycznie najlepszą opinię :lol: ), dokupiłam proponowane ubezpieczenie AXA, że w razie kolizji/kradzieży, zostanie mi zwrócona kasa zabrana przez wypożyczalnię.

I teraz tak. Wypożyczalnia na swojej stronie mówi o 800 eur blokady. A co jeśli biorę zewnętrzne dodatkowe ubezpieczenie? Ta kwota wzrasta? Coś się zmienia?

Pytam dlatego, że jak wynajmowałam auto w Chile poprzez KAYAK w Avisie z ubezpieczeniem zewnętrznym Allianz, to Avis zablokował mi, uwaga - 4.000 USD! (na które zresztą czekałam 3 tygodnie, a byłam w półrocznej podróży i nie było to zabawne).
I boję się, co jeśli InterRent też wyskoczy z jakąś kosmiczną kwotą? Aktualnie karta kredytowa pozwala mi tylko na 6000 pln depozytu.

Jak to jest? Wezmą coś ponad te 800 eu czy nie?

Z góry dzięki za odpowiedź,
Paula


PS. Poza tym napisałam do InterRentu na czacie, ale jedyne co mi odpowiedzieli to:

"I am afraid we only have information related with reservations and prices through our webpage. You will need to contact that company* directly regarding this as some companies charge a larger deposit in addition to our 800 EUR deposit."

*AXA

Ale to przecież Inter na lotnisku mi blokuje depozyt, a nie ubezpieczyciel? Czy czegoś nie czaję?
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 12 Wrz 2017 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Czy orientuje się ktoś jak daleko jest z terminalu przylotów na lotnisku PMO Palermo do miejsca gdzie odbiera się auto od Avis, Budget, Goldcar, Win Rent, patrze na mapie to jest kawałek na zachód, ale chcę się upewnić. Zarezerwowałem na stronie Ryanair samochód w Sixt, ale widzę że mam odebrać od Win Rent (jakaś współpraca), planowo powinniśmy wylądować 20.40, ale na fr24 widzę że niedawno opóźnienie było takie że EasyJet dotarł na 21.20 ale tylko raz, przeważnie ten lot jest planowo albo do 21 i nie zakładam że będzie tak późno bo wypożyczalnia jest do 22 :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 23 Wrz 2017 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Dla potomnych, stanowiska (biura) są w hali przylotów, a odbiór samochodu po wyjściu z hali jakoś w odległości 300m, mieliśmy zarazem szczęście i pecha, kapitan źle się poczuł i nasz lot miał spore opóźnienie, a szczęście bo znalazło się zastępstwo i że zdążyliśmy za 5min zamknięcie (21:55) pod stanowisko po odbiór ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 28 Wrz 2017 09:05 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
heja! zamówiłem auto przez rentalcars w niesławnym sycylibycar. oferta była oznaczona jako specjalna "Cena obejmuje ubezpieczenie AC i od kradzieży z zerowym wkładem własnym", domyślam się że to jest produkt wypożyczalni a nie rentalcars ( ze względu na niski depozyt). W warunkach jest:

"Wypożyczalnia wynajmu samochodu wymagać będzie pozostawienia depozytu zabezpieczającego (kaucji) w wysokości 300,00 € wyłączając VAT podczas odbioru samochodu. Depozyt zostanie zwrócony po zakończeniu wynajmu, pod warunkiem, że wszystkie warunki zostały spełnione.
Samochód zawiera wkład własny w razie kradzieży w wysokości 0,00 € wyłączając VAT.
W przypadku ubezpieczenia AC (ang. CDW) zapewnionego przez wypożyczalnię wynajmu samochodu, nie obowiązuje wkład własny w przypadku tego ubezpieczenia.
Udział własny w szkodzie obowiązuje tylko dla tych części samochodu, które pokrywa Twoje ubezpieczenie AC. W przypadku zniszczenia innych części samochodu (np. przedniej szyby, opon czy podwozia), pokryjesz całkowity koszt naprawy.
W przypadku ubezpieczenia AC (ang. CDW) zapewnionego przez wypożyczalnię wynajmu samochodu, nie obowiązuje wkład własny w przypadku tego ubezpieczenia.
Ze względu na wahania kursów walutowych oraz innych ewentualnych opłat bankowych, wypożyczalnia wynajmu samochodu nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za różnicę między kwotą zapłaconą a kwotą zwróconą.
Wkład własny na wypadek kradzieży to 200,00 € wyłączając wyłączając podatek, jeżeli całkowita lub częściowa kradzież miała miejsce na terenie Kampani, Apuli, Kalabrii, Basilicaty, Molise lub Sycylii."


czyli tak naprawde wkład własny na wypadek kradzieży to 200E no i pokrycie kosztów uszkodzonych szyb, opon, podwozia, depozyt 300E, ogólnie bez tragedii jak za 360pln/tydzień.

w związku z tym mam kilka pytań:
czy poleciacie dokupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie zewnętrzne typu icarhireinsurance (przy tej ofercie nie było opcji dokupienia pełnego ubezpieczenia wkładu własnego z rentalcars)?
ktoś z Was już korzystał z tej opcji "oferty specjalnej" w SCB, jakieś opinie?
czy jeżeli mam AC bez wkładu własnego to nie muszę sie przejmować/ ogladać auta przed odbiorem pod kątem rys zarysowań, kołpaków? ewentualnie sprawdzić tylko czy szyby są ok?
no i pytanie o depozyt, przejdzie karta płatnicza mbanku (nie kredytowa), wypukła, nigdzie nie ma napisu "debit", jest kod CVV?

z góry dzięki za jakieś wskazówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 06 Paź 2017 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Powiem szczerze, że od tych ubezpieczalni i depozytów głowa mnie już boli. Ile ludzi, tyle opinii...

Potrzebuję auta na tydzień na Sycylii, interesują mnie aktualnie opcje Firefly i SicilyByCar, ale nie jestem pewna tej kwoty depozytu.

Jeżeli NIE wykypuję opcji ubezpieczenia (chcę zewnętrzne z icarinsurance.com), to jaki depozyt zablokują w powyższych? Te 600-1200 eur, napisane w warunkach, czy ok. 1400-1700 eu napisane przy excessie dot. kradzieży, itp.? Moja karta kredytowa ma limit 6.000,więc do 1200 będzie ok, ale jeśli jest to ta kwota excessu, to odpadam. :( A nie chcę na miejscu bulić jakiś chorych kwot...

Przeczytałam tyle tematów na tym forum i dalej do końca nie wiem, jednym biorą 800, innym 1600. Podkreślę jeszcze raz, że nie chcę kupować u nich ubezpieczenia, tylko zewnętrznie.
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 16 Paź 2017 07:34 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
auto brane w październiku z sicily by car, lotnisko trapani, 6dni/360 pln , przez rentalcars na 4 dni przed wypożyczeniem. była to oferta oznaczona jako specjalna (produkt sbc) - zero wkładu własnego oprócz szkła, kół, podwozia, dachu, w przypadku kradzieży niby też zero wkładu ale było dopisane że w przypadku niektórych regionów (w tym sycylii) wkład własny 200e. mieli zablokować na karcie 300e - zablokowali 200.co ciekawe nie było nawet możliwości na stronie rentalcars wykupienia dodatkowego zewnętrznego ubezpieczenia. przy odbiorze pracownik proponuje nam assistance za 25e za cały okres wypozyczenia, więc niedrogo jednak sie nie decydujemy. więcej na nic nie nagabuje.
przy odbiorze auta zaznaczamy dodatkowe rysy, otarcia na protokole, pracownik w budce na parkingu parafuje to nawet nie sprawdzając, w przypadku jednego otarcia które zaznaczyliśmy ruszył wkońcu dupe i obejrzał i stwierdził żeby tylko duże defekty zaznaczać i tego nie podpisze bo to zamałe, powiedział żeby foty robić, no to porobiliśmy. podczas zwrotu auto ogląda jednocześnie 3 pracowników ze wszystkich stron, cm po cm, oczywiście wskazują na otarcie którego cieć przy odbiorze auta nie chciał podpisać (bo małe). pokazujemy fote i gość leci do budki i ze swoim szefem ogląda na kompie własne fotki samochodu (widocznie mają dokładnie obfotografowane auta) i mówią że wszystko jest ok i że wkład własny będzie zwrócony ( chyba i tak powinien być zwrócony bo wkońcu ubezpieczenie bez wkładu własnego obejmowało te defekty nawet jakbyśmy to my zrobili???). po 2-3 dniach kasa jest odblowowana więc ok.
ogólnie podsumowując: jeżeli sie oddaje u nich auto w stanie 100% takim jak sie brało, bez absolutnie najmniejszej nowej rysy to nie naciągną, jeżeli będzie choć drobiazg to wydaje mi sie że skasują jak za zboże, wkońcu auto musi na siebie zarobić jakoś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 17 Lis 2017 10:26 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 225
Kilometry: 327 480
niebieski
Wypożyczyłem auto w firmie-krzak o nazwie "Autovia". Okazało się to strzałem w dziesiątkę :). Oczywiście ubezpieczenie na wszelki wypadek miałem wykupione z icarhireinsurance. W zamian za Opla Corsę zostaliśmy nowiutką fajną Astrę (110 koni, 6-biegowy 1.6 TDCi, kombi) z bardzo bogatym wyposażeniem, co prawda okazała się za duża na sycylijskie uliczki, natomiast pomiędzy miastami sprawowała się znakomicie.

Na jednej z uliczek przerysowałem oba lusterka naraz (uliczka byla węższa niż samochód z lusterkami), natomiast przy odbiorze pan ledwo zerknął na samochó i powiedział że wszystko jest OK. Jedyne czego bym nie zrobił po raz drugi, to wzięcie tak dużego samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 26 Lis 2017 10:41 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 9
To ja krótko o swoim wyjeździe. Szukałem firmy bez karty kredytowej, depozytów etc - padło na AutoNoleggio One. Odbiór w Trapani, zwrot w Palermo.
Ubezpieczenie max jakie istnieje u nich, co wiąże się niestety z kwotą 40E/dzień. Ale mam święty spokój, wszak na koncie brak blokady. Auto oczywiście podmienili na dzień przed odbiorem. Chciałem Micrę, proponowali Citroena Picasso, jako że za wielki zacząłem narzekać. Znalazł się Focus i to było spoko. Fotki porobione, protokół oczywiście tylko po włosku, więc nic nie rozumiem - ale mam fotki z datownikiem. Auto bezproblemowe technicznie. Kontakt telefoniczny z firmą dobry, nawet po angielsku rozumieją. Przy zwrocie starszy pan wsiadł do auta, podpisałem protokół i ciao. Nawet go nie obszedł i nie obejrzał. Pewnie z uwagi na to ubezpieczenie. Także ogólnie polecam, choć jest dużo drożej niż z kartą i depozytem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group