Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 23 Kwi 2017 17:32 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Goldcar w Palermo. Jakieś złe doświadczenia? Albo inaczej, ktoś ma dobre? Bo nie wiem czy fala "hejtu" na tripadvise'orze to akurat zbiór sporadycznie zdarzających się negatywnych doświadczeń, czy reguła?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#142 PostWysłany: 30 Kwi 2017 18:02 

Rejestracja: 20 Maj 2016
Posty: 6
Witajcie

Dostałem w zeszłym tygodniu maila od Ryanair ze zmianą godziny lotu.
Niby drobna zmiana, a bardzo nam namieszała bo wypożyczalnia będzie już zamknięta.

Czy ktoś wypożyczał w Trapani na Sycylii samochód po północy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 30 Kwi 2017 18:26 

Sprawdź czy Goldcar oferuje opcję Key'n'go - wówczas można spokojnie odbierać auto o dowolnej porze a odbiór kluczy w automacie, po wklepaniu kodu. Wadą takiego rozwiązania jest cena - obejmuje ubezpieczenie w wypożyczalni.
Góra
 PM off  
      
#144 PostWysłany: 30 Kwi 2017 20:52 

Rejestracja: 20 Maj 2016
Posty: 6
-- 30 Kwi 2017 20:41 --

Key'n'go jest tylko w Alicante więc mnie to nie ratuje

-- 30 Kwi 2017 20:52 --

Jednak nie tylko Alicante:

Alicante Airport
Barcelona Airport
Catania Airport
Faro Airport
Ibiza Airport
Lisbon Airport
Majorca Airport
Malaga Airport
Milan Malpensa Airport
Minorca Airport
Murcia Airport
Porto Airport
Seville Airport
Tenerife South Airport
Valencia Airport
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 02 Maj 2017 23:11 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 59
Loty: 46
Kilometry: 51 607
Czy ktoś może polecić tani (najlepiej darmowy) i bezpieczny parking w Katanii? Przez tydzień będę mieszkał przy Fontana dell'Elefante, a dokładnie na Via Santa Maria della Lettera (najlepiej gdyby parking był gdzieś w okolicy), będę miał też wypożyczony samochód na ten czas i muszę go gdzieś zostawiać na noc, no i też na dzień w dni, w które nie będzie mi potrzebny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 20 Maj 2017 08:30 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Polecam Interrent na lotnisku w Katanii [CTA].
Fiat 500 z 2017 roku z przebiegiem 7000 km. Idealny na parkowanie na Sycylii :D
Na karcie zablokowane 800 euro, zwrot bezproblemowy, Pani w pół minuty obejrzała samochód, sprawdziła czy pełny bak, podpisała i tego samego dnia (niedziela) blokada zwolniona.
Za tydzień w maju 60 ojro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 06 Cze 2017 15:23 

Rejestracja: 03 Paź 2016
Posty: 5
Cześć,
czy możecie polecić wypożyczalnię na lotnisku Trapani? Samolot z Modlina ląduje 23.59, więc fajniej jakby nie trzeba było dopłacać za odbiór po godzinach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 10 Cze 2017 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
miałem wypożyczony samochód w SicilyByCar [via AutoEurope], od wieczoru 24 maja do poranka 27 maja
zamówiłem klasę kompakt + upgrade [czyli, wg formularza na stronie miał to być bodajże Fiat 500X], dostałem opla astrę kombi CDTI. Prosiłem o zwykły kompakt, bez kombi, ale nic nie mieli, i mogłem wziąć albo tę astrę albo za dopłatą ok 15 euro jakiegoś Oplowskiego SUVa, nie pamiętam modelu. Zostałem przy Astrze.

Cena, łącznie z full ubezpieczeniem [wykupionym od AutoEurope], niecałe 70 euro. W związku z faktem że ubezpieczenie było od AutoEurope, zablokowali mi na karcie 1200 euro czy coś koło tego.

Astra miała jakieś 5k przebiegu, czyli z grubsza nowy samochód. Zdanie samochodu przebiegło bezproblemowo, żadnych nowych szkód nie stwierdzono. Choć, trzeba dodać, że gościu się dokładnie samochodowi przyglądał, nie że 'wziął kluczyki, dziękuję i do widzenia'.
Aha, jeszcze jedno - przy odbiorze kobieta w okienku SBC powiedziała, że samochód nie ma szkód i żebym podpisał protokół odbioru, na co się nie zgodziłem. Ona na to, że ewentualne szkody odnotuje się na mojej kopii umowy i tę kopię będzie się potem weryfikować, ale powiedziałem jej że nie idę na to i koniec.

Podobnie jak wielu przedmówców, polecam ubezpieczyć samochód na Sycylii, mi nic się nie stało, ale miejscowi jeżdżą kiepsko.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 11 Cze 2017 15:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 11 Cze 2017 15:33 

Rejestracja: 03 Paź 2016
Posty: 5
Jak jest w SicilyByCar z odbiorem po godzinach? Samolot z Modlina ląduje 23.59. Nie ma problemu, czy dopłata?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 23 Cze 2017 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 402
srebrny
W kwietniu wypożyczałem samochód w Hiszpanii z pełnym ubezpieczeniem, wszystko załatwiane online.
Na miejscu kobieta poinformowała mnie, że na przyszłość lepiej jest dokonać "gołej" rezerwacji online i dokupić pełne ubezpieczenie na miejscu. Powiedziała, że zapłaciłbym mniej o 10 E za to samo.

Teraz będę wypożyczał auto w Katanii w Goldcar i spróbuję zrobić taki manewr.

Czy spotkaliście się z taką sytuacją ? Czy może być odwrotnie ? A może nie ma reguły.

Dzięki i pozdrawiam,
Solek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 27 Cze 2017 11:35 

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 21
@solek wynająłeś już auto w Katanii? Jakieś szczegóły co do dokupienia ubezpieczenia na miejscu? Cena jak przez internet/więcej/mniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 02 Lip 2017 13:56 

Rejestracja: 02 Lip 2017
Posty: 1
Najgorzej jak jadą cztery baby,które nigdy nie wypozyczaly samochodu,a w związku z tym prosimy o pomoc.Myślę o Avis 360 stopni, mam pytanie?Jaka jest różnica w cenie między rezerwacją na miejscu,a przez wyszukiwarkę samochód?Jeżeli decyduje sie na wyszukiwarkę,czy mogę ubezpieczenia dodatkowego dokonać na miejscu/bo zrozumiałam,że tylko wtedy kwota depozytu jest niska/Wolałabym rezerwować po przylocie w Catanii,ale pytanie o ile wtedy są wyższe koszty.Proszę o radę i pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 05 Lip 2017 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 402
srebrny
impreza napisał(a):
@solek wynająłeś już auto w Katanii? Jakieś szczegóły co do dokupienia ubezpieczenia na miejscu? Cena jak przez internet/więcej/mniej?


Tak, już jestem "po".

Wynajmowałem w Goldcarze (już trzeci raz) i online zrobiłem rezerwację tylko na pojazd (full/full).
Na miejscu dokupiłem Super Relax Cover i niestety nic nie udało mi się utargować. Natomiast gładko poszły negocjacje z dodatkowym kierowcą (żona ma kredytówkę a ja jeżdżę głównie) z 36 E na 10 E, więc ostatecznie jakiś tam sukces.

W sumie za 4 dni zapłaciłem 172 E (pojazd Nissan Micra, pełne ubezpieczenie bez depozytów i udziałów własnych i dodatkowy kierowca).

Depozyt za paliwo 128 E (dużo !), ale oddałem z pełnym, więc powinni zwrócić. Na paliwo wydałem 53 E (zrobione 600 km). Paliwo (benzyna 95) 1 l = 1,45 E.
Góra
 Profil Relacje PM off
impreza lubi ten post.
 
      
#154 PostWysłany: 12 Lip 2017 12:52 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Jeśli większy depozyt na karcie nie jest dla kogoś problemem to polecam nie brać ubezpieczenia w wypożyczalni tylko u jakiegoś zewnętrznego podmiotu. Różnica w kwocie jest dość znacząca (a w zakresie nie aż tak bardzo).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 12 Lip 2017 14:16 

Rejestracja: 12 Lip 2017
Posty: 1
Cześć!
Ja mam pytanie odnośnie godzin działania wypożyczalni w Trapani na Lotnisku. Lądowanie jest o północy, czy wynajmował może ktoś z Was auto w godzinach nocnych? Czy jest jakaś wypożyczalnia działająca 24h lub, w której można wynająć auto ok 1 w nocy? Z góry dzięki za info!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 24 Lip 2017 21:13 

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 21
@solek dzięki.
Informacje ode mnie (może komuś się przyda): wypożyczaliśmy auto w SicilyByCar na tydzień z full ubezpieczeniem z wypożyczalni w Katanii. Dostałem auto z około 20k przebiegiem, depozyt 300 EUR (zwrócony po kilku dniach), ubezpieczenie około 150 EUR. Zwrot auta możliwy od 7.00 rano (otwierają wtedy budkę na parkingu), pracownik po dość skrupulatnych oględzinach stwierdził porysowanie kołpaka (nie kwestionowałem, bo wiedziałem że to pozostałość parkowania), więc dostałem formularz do wypełnienia dla ubezpieczyciela. Po 5 minutach sprawa załatwiona i udaliśmy się do terminala. Wypożyczalnię polecam, jednak zalecam dokładne oględziny auta przed odbiorem i zgłoszenie ewentualnych nieścisłości przed odjazdem z parkingu bo potem litości nie ma, no i oczywiście wykupienie ubezpieczenia - z tego co widziałem to 99,9% aut ma otarcia więc po co psuć sobie urlop nawet jeśli każdy jest Robertem Kubicą włoskich dróg ;)
Co do dróg to dobre autostrady, ale dużo pomiarów prędkości (szczególnie na północy), 2 razy widziałem policjantów z radarem.
Autostrada od Katanii przez Enne do Palermo bezpłatna, to samo od Katanii na południe w stronę Syrakuz. Zapłaciłem jedynie jakieś eurocenty (dosłownie) po odbiciu w prawo na Cefalu.
Parkowanie - ogólnie ciasno i gęsto w centrach miast choć reguły nie ma - np. w Trapani wielki miejski darmowy parking zaraz przy plaży i kilkaset metrów od "Starego Miasta", w Cefalu dużo zakazów i miejsc tylko dla mieszkańców - nawet mandat za parkowanie udało się dostać :lol:

Pytania - śmiało ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 29 Lip 2017 01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
Ponieważ to wątek o wynajmie auta na Sycylii pytanie:

Jakim promem / za pośrednictwem jakiego przewoźnika najlepiej (cena tez się liczy :lol: ) dostać się autem na Sycylię i odwrotnie :lol: ?

Z góry dziękuję :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 29 Lip 2017 23:42 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Dwa dni temu plynelismy z Kalabrii na Sycylię. Prom bodajże Caronte. Chyba nie ma tu zbyt dużego wyboru. Cena w jedną stronę to 37 euro za samochód. Sam prom był żółty z nazwą Telepass. Bilety od ręki można kupić w punkcie przed wjazdem do portu. Dobrze oznaczony. Całą przeprawa od dotarcia do portu do znalezienia się na Sycylii zajęła około godzinę z czego sam prom płynie kilkanaście minut.

Jedna ważna rzecz. Jeśli jedziecie z autem z wypożyczalni to sprawdźcie w warunkach wynajmu czy możecie płynąć promem. Wbrew pozorom nie każdy na to pozwala... my mamy Thrifty/Hertz i tutaj jest to dozwolone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 04 Sie 2017 20:02 

Rejestracja: 20 Wrz 2013
Posty: 251
Loty: 78
Kilometry: 81 435
niebieski
Orientujecie się ile w AVIS kosztuje zdjęcie excesu + ewentualne ubezpieczenia? W warunkach wynajmu nie widzę żadnych stawek.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 07 Sie 2017 19:47 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Wczoraj zwróciłem auto w Hertz na lotnisku Lamezia Terme. Za 11 dni płaciłem 211 euro przez Autoeurope (z podstawowym CDW, mam własne doubezpieczenie z icarhireinsurance). Auto Jeep Renegade lub podobne. Dostałem Ford S-Max. Auto duże ale nam pasowało (rodzina 2+2 i dużo bagazu w tym wozek). Auto jednoroczne, 41k kilometrów przejechane. Wersja dosc wypasiona. Odpukac najem bez problemów. Przy zwrocie obejrzane ale nie jakoś super dokładnie. Auto miało troche obtarc na zderzakach i małe wgniotki na drzwiach od innych samochodow. Blokada 700 euro uwolniona po oddaniu auta. Wrażenia pozytywne.
Góra
 Profil Relacje PM off
rafal100_2004 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group