Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 543 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 07 Lip 2016 09:42 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
dardzin napisał(a):
Cześć, czy orientujecie się może ile kosztuje godzina parkowania na ulicy w Milazzo lub ogólnie na Sycylii? I w jakich godzinach postój jest płatny. Dzięki!

Chłopie, szybciej byś sam znalazł, trzeba tylko główką ruszyć ;)

https://www.google.pl/maps/@38.2192697, ... 56!6m1!1e1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
#102 PostWysłany: 07 Lip 2016 12:33 

Rejestracja: 28 Mar 2016
Posty: 5
Maciek78 napisał(a):
dardzin napisał(a):
Cześć, czy orientujecie się może ile kosztuje godzina parkowania na ulicy w Milazzo lub ogólnie na Sycylii? I w jakich godzinach postój jest płatny. Dzięki!

Chłopie, szybciej byś sam znalazł, trzeba tylko główką ruszyć ;)

https://www.google.pl/maps/@38.2192697, ... 56!6m1!1e1


Haha, dzięki też na to wpadłem, ale dopiero po jakimś czasie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 18 Lip 2016 12:42 

Rejestracja: 18 Lip 2016
Posty: 10
Loty: 11
Kilometry: 19 772
Cześć.
Rozglądam się za autem na Sycylii.
Chciałbym zwiedzić cała wyspę. Niestety mam 21 lat a prawo jazdy od 8 lutego 2015.
Hert wymaga minimum 23 lat a Avis minimum 2 lat posiadania prawka (inaczej na miejscu nie wydadzą mi auta).

Znacie jakieś dobre wypożyczalnie gdzie krotki okres posiadania prawa jazdy nie bedzie miał problemu? Oczywiście chce wykupić pełne ubezpieczenie żeby nie mieć tam problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 20 Lip 2016 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
Właśnie znalazłem i umieściłem w transporcie w UK, że Europcar umożliwia wypożyczenie samochodu w jedną stronę, także we Włoszech. Może ktoś skorzysta.
europcar-uk-samochod-na-24h-za-jednego-funta-euro,1408,97531
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 17 Sie 2016 17:08 

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 2
Witam,

Lecimy w tym roku na Sycylie i chcielibysmy wynajac tam samochod. Sprawdzialam kilka wyszukiwarek i ceny sa atrakcyjne. Moje pytanie dotyczy depozytu zabezpieczanego na karcie kredytowej. Np rentalcars oferuje dodatkowe ubezpieczenie w kwocie 8,62€ dziennie. Czy to oznacza, ze jesli wykupie to ubezpieczenie to wypozyczalnia nie wezmie depozytu, badz ten depozyt bedzie nizszy? Czy tylko w razie wypadku badz jakis uszkodzen ubezpieczalnia pokryje szkody ale depozyt mimo wszystko zostanie zabezpieczony na karcie kredytowej? Blagam niech mi ktos to wytlumaczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 17 Sie 2016 19:17 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Jeżeli dodatkowe ubezpieczenie wykupujesz bezpośrednio w wypożyczalni (czyli np. w Europcar, Hertz, Avis itp.) to wtedy kwota depozytu na karcie zabezpiecza tylko koszty niezwróconego paliwa, mandatu z fotoradaru itp.

Natomiast wykupując ubezpieczenie dodatkowe poprzez pośrednika (wyszukiwarkę samochodów, firmę ubezpieczeniową, linię lotniczą czy co tam jeszcze może być pośrednikiem) to depozyt i tak będzie obejmował ewentualnie uszkodzenia samochodu, a dopiero potem dochodzi się zwrotu tego kosztu u pośrednika.

Czyli w skrócie, jak chcesz niższy depozyt (ja miałem chyba ok. 300 euro) to wykup droższe ubezpieczenie bezpośrednio w wypożyczalni. Wykupując co prawda taniej poprzez wyszukiwarkę, to depozyt i tak zostanie wysoki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 17 Sie 2016 21:20 

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 2
Dziekuje bardzo za odpowiedz. Teraz juz wszystko rozumiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 07 Wrz 2016 13:58 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Będę wypożyczał samochód w Katanii bezpośrednio w Europcar. Pytanie czy moge gdzieś niezależnie dokupić ubezpieczenie wkładu własnego? Tak jak jest to oferowane do rezerwacji na rentalcars.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 07 Wrz 2016 14:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
tak, np w icarhireinsurance
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 07 Wrz 2016 14:12 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Hmmm - a coś polskiego?

Jako ciekawostkę podam proponowoane ubezpieczenie w Europcar na 3 dni. Zwracajcie uwagę jak to wygląda u Was wynajmując samochód w Katanii.

insurance.SPTHW 56.99 EUR for rental
insurance.SPCDW 59.99 EUR for rental
Premium protection package 137.98 EUR for rental
Medium protection package 71.99 EUR for rental

--- ubezpieczenie PREMIUM PROTECTION PACKAGE (+26 YRS) - dla os., które ukończyły 26 r.ż.- pakiet ubezpieczenia dodatkowego znoszącego udział własny do 0.00 EUR w przypadku uszkodzenia, kolizji, kradzieży z uwzględnieniem uszkodzeń szyby przedniej oraz opon. Dodatkowo pakiet ten zawiera ubezpieczenie osobiste wszystkich osób przebywających w pojeździe.
W przypadku kradzieży w regionach Campania, Puglia oraz Catania ma w dalszym ciągu zastosowanie udział własny w wysokości 900.00 EUR
(FULL PROTECTION AGAINST DAMAGE & THEFT, WINDSCREEN & TYRE DAMAGE; COVERS VEH'S OCCUPANTS: ACCIDENTAL DEATH,PERMANENT DISABILITY,MEDICAL EXPENSES.)

--- ubezpieczenie MEDIUM PROTECTION PACKAGE (+26 YRS) - dla os., które ukończyły 26 r.ż.- pakiet ubezpieczenia dodatkowego ograniczającego udział własny w przypadku uszkodzenia do kwoty 500.00 EUR, w sytuacji kradzieży do 0.00 EUR za wyjątkiem regionów CAMPANII, PUGLII oraz CATANII, gdzie ma zastosowanie udział własny w kwocie 900.00 EUR
(PARTIAL PROTECTION AGAINST DAMAGE & THEFT,WINDSCREEN & TYRE DAMAGE;COVERS VEH'S OCCUPANTS:ACCIDENTAL DEATH,PERMANENT DISABILITY,MEDICAL EXPENSES.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 10 Wrz 2016 18:16 

Rejestracja: 15 Maj 2015
Posty: 6
Ratunku, pomocy!

Kochani pomóżcie! W przyszłym tygodniu lecę na tydzień do Katanii, zaplanowałam objazdówkę po południowo-wschodniej części wyspy, zarezerwowałam noclegi i utknęłam. Chciałam wypożyczyć autko dla 4 osób.. i nie wiem od czego zacząć :( Przeskok cenowy od 300-1600 zł za tydzień, różne typy ubezpieczeń.. nie ogarniam :( Mój angielski jest słaby, kompani to już w ogóle tylko po polsku...Inne języki 0. Wolałabym zarezerwować auto przez internet, ale nie wiem na co zwrócić uwagę. No i chyba nie mam karty kredytowej. Jestem załamana...
Ktoś coś podpowie??
Góra
 Profil Relacje PM off
ye2bnik lubi ten post.
 
      
#112 PostWysłany: 11 Wrz 2016 09:52 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Jak to chyba nie masz karty kredytowej? Albo masz, albo nie masz, więc skąd to chyba? ;)

Nie pamiętam ile trwa wyrobienie kredytówki, ale w poniedziałek z samego rana dzwoń lub idź do banku i zapytaj czy mogą pilnie taką kartę wyrobić, może uda się przed wyjazdem (tylko musisz już jutro wiedzieć czy się uda czy nie, najlepiej z chociaż jednym dniem zapasu).

Jak masz kredytówkę, to bez kłopotu wypożyczysz.

Jak nie masz, to poczytaj w tym temacie, którąś wypożyczalnia na Sycylii umożliwia wypożyczenie bez kredytówki, nazwy nie pamiętam, ale coś tutaj takiego było.

Jak nie będziesz mieć kredytówki, to problem Ci się paradoksalnie rozwiążę, bo nie będziesz mieć wyboru i musisz się zdecydować na tą wypożyczalnie, która wypożycza bez karty kredytowej.

Jak zdobędziesz kredytówkę, to też nie ma dużej filozofii, znajdujesz wypożyczalnie i samochód, dokupujesz ubezpieczenie niwelujące wkład własnym (jeśli ubezpieczenie bierzesz bezpośrednio w wypożyczalni, to depozyt na karcie jest niższy, jeśli w innej firmie np. pośredniku czy wyszukiwarce to wtedy depozyt na karcie jest bardzo wysoki).

Ja korzystam z Europcar, nie są najtańsi, ale mi odpowiadają, nowiutkie samochody, żadnych problemów, wykwalifikowany personel, także polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 25 Wrz 2016 23:36 

Rejestracja: 25 Wrz 2016
Posty: 1
Jak wygląda procedura zwrotu auta po wypożyczeniu (zwracam na lotnisku w Trapani, w Herzu)? Czy wszystko załatwia się na parkingu, czy trzeba iść do biura na lotnisku? I ile to wszystko trwa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 05 Lis 2016 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
jantoczek napisał(a):
Jak wygląda procedura zwrotu auta po wypożyczeniu (zwracam na lotnisku w Trapani, w Herzu)? Czy wszystko załatwia się na parkingu, czy trzeba iść do biura na lotnisku? I ile to wszystko trwa?

Wszystko załatwiasz na parkingu, trwa to dosłownie 5 minut max. Też tam zwracałem.
Co do konkretnie lotniska Trapani i wypozyczania auta, ja polecam wypożyczalnię FireFly. To taki Ryanair wśród wypożyczalni, cena świetna, za 3 dni Fiata 500 zapłaciliśmy 65 EUR, bez jakichkolwiek dodatkowych ubezpieczeń ale w takich miejscach jak \Sycylia polecam jednak takie ubezpieczenie wykupić (beznadziejnie parkują, zderzak w zderzak, małe parkingi i uliczki). Co do samej wypożyczalni, dzielą oni "budkę" na lotnisko z Hertzem etc, to samo z parkingiem, więc wszystko jest na miejscu od niedawna, obsługa w porządku, zdawanie przebiegło bez problemu, należy jednak pamiętać, że oprócz dostarczenia auta w pełni zatankowanego, należy mieć paragon z tankowania tego auta, bo inaczej doliczają opłatę ;)
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 05 Lis 2016 12:36 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 312
Jeśli chodzi o lotnisko Fontanarossa CTA, polecam wynajem auta w Sicily by car - 50Gbp za 4 dni - Peugeot 208 1.6 HDI. Oględziny przy zwrocie dość szczegółowe, nawet jakieś zadrapanie zrobiłem, ale koniec końców "no damage" na kwicie, sign i dziękuję. Co prawda debetówki z mbank nie chcieli przyjąć, ale kredytówka członka rodziny załatwiła sprawę (to samo nazwisko), dzięki czemu additional driver został wpisany za free ;). Prawda kultura jazdy odbiega na Sycylii od tej do której jesteśmy przyzwyczajeni, ale zauważcie, że oni zawsze jeżdżą na centymetry, a kolizji relatywnie powodują mniej niż my, Pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 07 Gru 2016 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 104
Loty: 127
Kilometry: 253 754
Gdzieś na forum czytałem że Europcar na Sardynii tnie ile się da na byle głupocie podczas oddawania samochodu - potwierdzam, nic w temacie się nie zmieniło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 28 Gru 2016 12:45 

Rejestracja: 28 Gru 2016
Posty: 1
Witam planujemy z dziewczyną krótki pobyt na sycylii(katania) i zastanawialiśmy się nad wynajęciem auta. Ale czytąjąc ten temat to tylko więcej nerwów można się najeść niż to wszystko warte. Nie chcę jechać i martwić się, że potem zabiorą mi z konta 5 tys zł .
Dlatego może skuter?? Znacie coś jakieś miejsce w Katanii gdzie mogę wypożyczyć skuter na normlanych ludzkich warunkach??
I mam pytanie czy orientujecie się skąd i za jaką kwotę jeżdzą jakieś autobusy w pobliże szlaku na Etnę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 08 Lut 2017 18:42 

Rejestracja: 28 Sty 2017
Posty: 1
Witam, planuję wynająć auto na tydzień w Katanii. Chciałabym żeby nie było udziału własnego, żebym mogła spać spokojnie w razie kradzieży, stłuczki czy zarysowania. Znalazłam taką ofertę:

YOUR RENTAL INCLUDES
Sales tax as of Booking Date: 08-Feb-2017.
Liability Insurance for injuries or damages to persons or things outside the vehicle.
Rental includes Theft Protection for the vehicle. Rental limits potential vehicle loss liability to deductible of approximately EUR 2,086.00.
Rental includes Collision Damage coverage . Rental limits potential vehicle damage liability to deductible of approximately EUR 1,000.00.
16% Location Surcharge for rentals commencing at an airport or railstation location, will still apply to local charges.
Airport Surcharge: 16% , this surcharge will still apply to all local charges.
Rates include unlimited kilometers.

Czy powinnam dokupić jeszcze jakieś dodatkowe upezpieczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 09 Lut 2017 01:14 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
ala55 napisał(a):
Witam, planuję wynająć auto na tydzień w Katanii. Chciałabym żeby nie było udziału własnego, żebym mogła spać spokojnie w razie kradzieży, stłuczki czy zarysowania. Znalazłam taką ofertę:

YOUR RENTAL INCLUDES
Sales tax as of Booking Date: 08-Feb-2017.
Liability Insurance for injuries or damages to persons or things outside the vehicle.
Rental includes Theft Protection for the vehicle. Rental limits potential vehicle loss liability to deductible of approximately EUR 2,086.00.
Rental includes Collision Damage coverage . Rental limits potential vehicle damage liability to deductible of approximately EUR 1,000.00.
16% Location Surcharge for rentals commencing at an airport or railstation location, will still apply to local charges.
Airport Surcharge: 16% , this surcharge will still apply to all local charges.
Rates include unlimited kilometers.

Czy powinnam dokupić jeszcze jakieś dodatkowe upezpieczenie?

Jesli chcesz miec spokojniejsza jazde to tak. Teraz masz udzial wlasny w kradziezy ok 2k euro i 1k euro na szkody. Mozesz go zniesc doplacajac w wypozyczalni (pewnie ok 30 euro za dzien) lub wykupujac niezalezne ubezpieczenie (np. icarhireinsurance).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 09 Lut 2017 12:00 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Sprawdź Avis, zarezerwowałem na maj w ofercie 360 stopni- ubezpieczenie bez udziału własnego- wydaje mi się ,że w tej chwili najlepsza oferta- nie blokują niebotycznych sum na karcie jak w przypadku firm zewnętrznych- cena za tydzień ok.200 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
Piccolo uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 543 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group