Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 23 Lut 2017 20:34 

Rejestracja: 23 Lut 2017
Posty: 12
Kiedy najlepiej zabookować samochód na lipiec? Śledzę ceny od 2 miesięcy i dość mocno poszły w górę
Pod koniec grudnia samochód na tydzień kosztował trochę ponad 500zł/tydzień, później podrożało, znowu potaniało, ale od około tygodnia ceny wzrosły ponad dwukrotnie do 1100zł.
Najtańszy Firefly podrożał z 500zł do 1600zł.

Czy jest szansa, że ceny znowu pójdą w dół?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#122 PostWysłany: 23 Lut 2017 20:45 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Szansa zawsze jest ,ale zwróć uwagę,że coraz więcej osób planuje tegoroczne wakacje i rezerwuje auta.Czemu nie rezerwowałeś z opcją bezpłatnej rezygnacji jak była b.dobra cena 500/tydz.Teraz na taki poziom cen bym nie liczyła w lipcu . ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 23 Lut 2017 21:44 

Rejestracja: 23 Lut 2017
Posty: 12
Zrobiłbym tak, ale niestety nie miałem jeszcze terminu wyjazdu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 24 Lut 2017 21:59 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
jarosss napisał(a):
Zrobiłbym tak, ale niestety nie miałem jeszcze terminu wyjazdu :)

Ja w listopadzie bookowalem Jeep Renegade w Thrifty w Lamezii za 211 euro za 11 dni a teraz to samo ponad 700 euro. Ceny skoczyly mocno. Wydaje mi sie, ze sa sztucznie "podpompowane" przez jakies algorytmy w wyszukiwarkach ale na ceny typu 500zl na tydzien bym nie liczyl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 25 Lut 2017 13:51 

Rejestracja: 23 Lut 2017
Posty: 12
KKL napisał(a):
Ja w listopadzie bookowalem Jeep Renegade w Thrifty w Lamezii za 211 euro za 11 dni a teraz to samo ponad 700 euro. Ceny skoczyly mocno. Wydaje mi sie, ze sa sztucznie "podpompowane" przez jakies algorytmy w wyszukiwarkach ale na ceny typu 500zl na tydzien bym nie liczyl.


Też mam wrażenie, że jeszcze za wcześnie na takie ceny, mam nadzieję, że ponownie potanieją do około 700-800zł /tydz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 28 Lut 2017 18:14 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 45
Wypożyczał ktoś może tutaj?
Kod:
http://www.autonoleggioone.it/en/rent-without-credit-card.html

Szukam auta na 4 dni w marcu z lotniska w Katanii i oferta tutaj wydaje się być dobra, można wykupić z pełnym ubezpieczeniem i bez wkładu własnego, do tego nie potrzeba karty kredytowej. Tylko w sieci jakoś mało informacji na ich temat. Będę wdzięczny za ewentualne sugestie i pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 01 Mar 2017 16:43 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
W jakich dniach? Pytam bo sam rezerwowałem na marzec auto na 4 dni i fajna była oferta bez wkładu własnego z Avis 360 stopni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 01 Mar 2017 17:03 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 45
Od 21 do 25 marca. Tę ofertę co piszesz, widziałem, ale w sobotę są od 8 rano, a wylot mam o 9.20 i raczej się nie wyrobię z oddaniem auta i kontrolą albo wszystko będzie na styk, a tego chciałbym uniknąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 01 Mar 2017 17:06 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
No ale czemu masz się nie wyrobić? 1h20min do odlotu a Ty miałbyś auto bez wkładu własnego więc odpada drobiazgowe sprawdzanie każdej ryski. Avis jest na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 02 Mar 2017 09:34 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 45
A jak jest z zabezpieczeniem na karcie? Blokują coś więcej niż cena podana na stronie? Mam kartę Alior Kantor w euro, ale za dużo kasy to tam nie ma, najwyżej bedzie trzeba coś więcej na kartę wrzucić. Z tego co widzę to muszę z góry zapłacić poprzez neta czy jest możliwość zapłaty na miejscu? Z wypożyczalniami to mam tylko doświadczenia na Kanarach, ale wiadomo jak tam wszystko łatwo przebiega.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 02 Kwi 2017 21:37 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 8
Hej! Proszę o wyjaśnienie na czym polega blokada depozytu na karcie kredytowej.
Chcę wypożyczyć samochód na 8 dni, najprawdopodobniej z Europcar, bo przylatuję do Catanii o 23:40 i wyboru wielkiego nie mam. Chcę wykupić dodatkowe ubezpieczenie redukujące wkład własny w przypadku uszkodzenia. Czy lepiej wykupić SCDW+ czy ubezpieczenie medium? Bo oba to strasznie drogo.
Czy można zapłacić za wynajem kartą debetową euro z mbanku a na ten depozyt dać kredytową (też mBank)? Mam limit na karcie 4000 (mogę podwyższyć), ale jak wygląda ta blokada? Karta jest złotówkowa - czy poniosę koszt różnicy w kursie sprzedaży i kupna euro?
Przepraszam za tyle pytań, ale dotychczas wynajmowałem na Kanarach i Krecie więc raczej bez takiego kombinowania się obywało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 07 Kwi 2017 23:23 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Interrent na lotnisku w Palermo, ktoś ma doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 09 Kwi 2017 23:42 

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 53
CTA Catania Fontanarosa - wpożyczalnia - doświadczenia?
Pierwszy raz poza Polską - za wszystkie rady będę wdzięczny
1) Czy znacie jakąś sprawdzoną wypożyczalnie, gdzie szybko można załatwić formalności zwrotu auta. Wspomniany już problem na forum, większość czynna od 8.00, wylot wizz KTW 9.20 Lepiej chyba z obsługą na parkingu niż terminalu?
2) Express return box? Czy coś podobnego, jest możliwe na lotnisku CTA. Czy w takim przypadku trzeba mieć ubezpieczenie znoszące wkład własny.
3) Jaka formę (bezpośrednia wypożyczalnia czy pośrednik) oraz opcję najlepiej wybrać, by większość (najlepiej wszystkie) formalności załatwić przez net. Dobrze by wkład własny był umiarkowany ok. 1000/1200 EURO, nie zależy mi na braku blokady środków karty. Optymalna opcja z wkładem własnym i dobra nie najtańsza wypożyczalnia bym nie pokrywał za rysy stałych klientów.

Czytałam na google opinie wypożyczalni w CTA, które w rental cars listują się ze zwrotem przed 8 :
Goldcar, Locauto (zresztą nie tylko te) i jest bardzo słabo, oprócz niskich ocen ignorantów, zdziwionych, że ktoś chce im zablokować udział własny, generalnie sporo tematów z przesłaniem, że te firmy które kuszą ceną działają potem jak firmy ubezpieczeniowe rżnąc (nawet zdecydowanie sugerując) wykupienie pełnego ubezpieczenia . Dlatego każda sprawdzona opinia będzie pomocna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 10 Kwi 2017 07:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@‌bosiaq‌
Przeważnie nie ma z tym problemu, żeby za wynajem zapłacić kartą debetową, lub nawet gotówką, a depozyt został założony na kredytowej. W przypadku depozytu (oczywiście poprawnie założonego na karcie) kursami nie powinnaś się przejmować, bo nie dochodzi do obciążenia rachunku karty - to tylko blokada środków, która jeśli nawet nie zostanie zdjęta, sama wygaśnie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#135 PostWysłany: 10 Kwi 2017 11:55 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
@‌Piccolo‌
Jak sprawdził się Avis w Katanii? Chodzi mi o czas odbioru,zwrotu, stan samochodu, lokalizację biura i parkingu względem terminala. Samolot powrotny mam o 9.40 w niedzielę a biuro czynne od 8.00, więc pewnie najpierw nadam bagaż, a potem dopiero oddam auto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 10 Kwi 2017 12:14 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Co do Avisa w Catanii to nie było najmniejszych problemów. Auto braliśmy w ofercie 360stopni czyli bez wkładu własnego, na karcie stosunkowo niewielka blokada (cena wynajmu plus paliwo). Sama procedura odbioru auta sprawna ale lepiej szybkim krokiem po wylądowaniu udać się do biura Avis (mieści się w budynku obok terminala przylotowego na prawo po wyjściu jakieś 200 metrów, obok też jest plac z autami) by uniknąć kolejki (myślmy nie czekali ale różnie może być). Auto dostałem z przebiegiem 6km (słownie sześć km) więc jakość super.

Też miałem obawy czy zdam bezproblemowo auto o 8:00 przy locie 9:20 do Katowic ale nie ma z tym problemu najmniejszego. Kobieta przy wypożyczaniu auta twierdziła, że biura czynne od 8:00 ale od 7:00 już można zdawać auta bo na parkingu jest odpowiednia osoba.
Sama procedura bez zastrzeżeń - szybko, sprawnie i kontrakt podpisany jako bez uwag.

Dodatkowo jeśli jedziesz z dziećmi to do security jest osobna bramka familijna. Nie trzeba stać w kolejce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek.s lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#137 PostWysłany: 10 Kwi 2017 16:35 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
@‌Piccolo‌ dzięki za informacje, też mam z Avisa 360 stopni. Fajnie że jest ktoś na parkingu już od 7.00 - daje to spory zapas czasu. A już te 6 km przebiegu robi duuże wrażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 11 Kwi 2017 09:44 

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 53
@Piccolo, piotrek.s
czy auto w tej ofercie 360 stopni wynajmowaliście bezpośrednio na stronie Avisa czy przez któregoś z pośredników.
I jeszcze jedno co do zwrotu Avisa - wszystkie formalności na parkingu, czy najpierw biuro w terminalu potem zejście do auta? Jak to generalnie wygląda tez w wypożyczalniach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 11 Kwi 2017 10:36 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
@‌VincentV‌
360 stopni bezpośrednio na stronach Avisa, ja rezerwowalem kilka miesięcy temu i wtedy była świetna cena 176 EUR na tydzień za auto klasy B (wynajmuję 30.04-7.05)
Góra
 Profil Relacje PM off
VincentV uważa post za pomocny.
 
      
#140 PostWysłany: 11 Kwi 2017 10:43 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Oferta 360 stopni Avisa jest dostępna chyba tylko poprzez ich stronę. Co do atrakcyjności to trzeba stale monitorować - ja mam system taki, że rezerwuję samo auto u pośredników biorąc pod uwagę lepsze wypożyczalnie i potem stale monitoruję Avisa 360 stopni. Przykładowo miałem zarezewowane auto na 4 dni za jakieś 20-25eur przez ECR (oczywiście z wkładem własnym) na Malcie a potem w Avisie było 40eur za Fiestę bez wkładu własnego.

Co do zwrotu to całość odbyła się na parkingu. Avis jak i inne wypożyczalnie mają tam swoje kantorki z osobami odpowiedzialnymi za zdawanie aut i przyjmowanie uwag podczas pobierania (teoretycznie). Gdybyś na przykład po zdaniu auta chciał uregulować płatność nie poprzez wcześniej podaną kartę kredytową z blokadą tylko inną kartą lub gotówką to wtedy musiałbyś iść do ich biura raz jeszcze (niektóre wypożyczanie tak pozwalają).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
VincentV lubi ten post.
VincentV uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group