Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 320 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 20 Lut 2018 16:51 
Awatar użytkownika

Loty: 112
Kilometry: 126 940
srebrny
Czy ktoś z Was przerabiał transportowanie się wypożyczonym samochodem z Sycylii w kierunku Lamezii lub po prostu zwrot w innej lokalizacji na kontynencie? Czy to może być jakkolwiek opłacalne? Robię kalkulację i wychodzi mi, że to droga zabawa, ale może np. jest jakaś wypożyczalnia, która nie pobiera opłaty za zwrot w innej lokalizacji?

#182 PostWysłany: 26 Lut 2018 17:31 

Gooorcz napisał(a):
Wypożyczyłem auto w firmie-krzak o nazwie "Autovia". Okazało się to strzałem w dziesiątkę :). Oczywiście ubezpieczenie na wszelki wypadek miałem wykupione z icarhireinsurance. W zamian za Opla Corsę zostaliśmy nowiutką fajną Astrę (110 koni, 6-biegowy 1.6 TDCi, kombi) z bardzo bogatym wyposażeniem, co prawda okazała się za duża na sycylijskie uliczki, natomiast pomiędzy miastami sprawowała się znakomicie.

Na jednej z uliczek przerysowałem oba lusterka naraz (uliczka byla węższa niż samochód z lusterkami), natomiast przy odbiorze pan ledwo zerknął na samochó i powiedział że wszystko jest OK. Jedyne czego bym nie zrobił po raz drugi, to wzięcie tak dużego samochodu.

Też skorzystałem z tej wypożyczalni przez RentalCars (kaucja 1000EUR) i wszystko pięknie Ja zamiast Clio dostałem Fokusa kombi desla bardzo żwawego z Navi dotykowym kompem rozbudowanym itd...

I wszystko było by ok gdyby nie 9,95EUR za to, że auto brudne co mnie rozbiło. Auto jak zawsze po 4 dniach niestety kiepskiej pogody ale brudne :/ Szukali na siłę paru EUR.
Więc niby polecam ale niesmak za bzdurną kwotę pozostał.
 Relacje PM off  

#183 PostWysłany: 28 Lut 2018 11:29 

Polecam Europcar w Catanii - wiele osób przestrzegało mnie przed wypożyczaniem samochodu w 'lokalnej' wypożyczalni a Locauto oraz Goldcar juz kiedyś we Włoszech miałem nieprzyjemność testować więc tym razem zdecydowałem się na większego gracza.
Wszystko bez najmniejszego problemu, zamiast Fiata Pandy dostałem nowego Forda Fiestę - nie brałem żadnego ubezpieczenia - nie byłem też w żaden sposób do niego mocno namawiany.
Depozyt 300 EUR, zdjęty po oddaniu samochodu - oględziny trwały może 20 sekund (właściciel b&b w Catanii ostrzegał mnie że na lotnisku w Catanii sprawdzaja samochody w bardzo dokładny sposób, trwa to strasznie długo i muszę dużo wcześniej na lotnisko wyjechać itd...ostatecznie miałem przez to ponad godzinę extra czasu na lotnisku )
Na minus koszt parkingów - wszędzie ciasno i drogo (w Taorminie 2h15m 5 EUR a o miejsce nawet w lutym niełatwo)
Dodatkowa atrakcja to 'Nowi Włosi' maszerujacy w grupie chyba 30 osób na drodze SP89 z Randazzo do Verzella - wygladajacy jakby dopiero co zeszli z pontonów - mało ciekawa sprawa biorac pod uwage ostatnie wydarzenia w Rimini...
 Relacje PM off  

#184 PostWysłany: 01 Mar 2018 16:33 
Awatar użytkownika

srebrny
To ja jeszcze raz samochodowo, ale tym razem temat mniej skomplikowany - wynajem i zwrot na lotnisku w Katani. Jedziemy w 4 osoby, mam niski limit na karcie i nie chcę też generalnie brać na siebie za dużych zobowiązań, szukam więc opcji ze zniesieniem wkładu własnego. Odrzuciłem tak czy inaczej wszystkie niepolecane wypożyczalnie, a z tych co mi zostały i miały rozsądną cenę bazową (Avis, Hertz, Maggiore) wychodzi, że zniesienie to koszt około 35-40 euro/dzień. Ostatecznie najtaniej wychodzi mi jakieś 700 zł za samochód na 4 dni i ubezpieczenie w Maggiore. To dobry trop czy nie wziąłem czegoś pod uwagę? A może ktoś wprost poleci inną wypożyczalnię lub odradzi tę?

#185 PostWysłany: 01 Mar 2018 22:27 

Wybierz Europcar + ubezpieczenie zewnętrzne w icarhireinsurance. tak jak napisałem wyżej, depozyt w Europcar to tylko 300 EUR podczas gdy inne wypożyczalnie biorą średnio 800-1000.
Dodatkowo brak kolejek do Europcar, natomiast np. do Thrifty/Hertz była kolejka na kilkanaście osób i tylko jedna osoba w okienku!
zniesienie wkładu wlasnego wszędzie będzie kosztować tyle co napisałeś - w Europcar było to właśnie około 40 EUR na dobę za zniesienie całkowite udziału.
Ta cena prawodpodobnie spowodowana jest potencjalnymi zagrożeniami w dużych miastach - w hali wynajmu wisi kartka z informacjami aby m.in zawsze blokować drzwi od wewnątrz, mieć wszystkie szyby zamknięte, podróżując z plecakami schować je pod fotelami tak aby nie były widoczne w czasie jazdy itd. klimat jak w Wenezueli ;-)
 Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.

#186 PostWysłany: 06 Mar 2018 18:43 

Loty: 17
Kilometry: 29 191
srebrny
Kupiłem kiedyś kartę biznesową Ibis i dostałem złotą kartę Accor. Z niej robiąc status match doszedłem do karty Hertz President's Circle.

Właśnie przetestowałem ją na lotnisku w Palermo:

Auto zamówione przez stronę firmową z kuponem Visa obniżającym cenę - na 3 dni weekendowe bus 9-osobowy bez pełnego ubezpieczenia (wykupiłem osobne w zewnętrznej firmie) koszt 313 zł.
Na widok karty President's Circle wszystko błyskawicznie, bez kolejki, od razu w budce na parkingu. Jako, że to pierwsze wypożyczenie musiałem pokazać dowód osobisty, prawo jazdy i kartę kredytową. Następnym razem podobno już nie trzeba tego robić.
2 podpisy na rachunku i wpisanie drobnych uszkodzeń do protokołu przez obsługującą panią. Kopię protokołu otrzymałem.
Auto otrzymane to Ford Transit Custom diesel, 40 tys. przebiegu. Auto czyste, sprawne, bez uwag.
Blokada na karcie 200 euro, zdjęta zaraz przy zwrocie. Zwrot to tylko obejście auta przez pracownika, wpisanie przebiegu i sprawdzenie czy zbiornik zatankowany do pełna.

W każdym razie po doświadczeniach z wypożyczaniem w lokalnych firmach można odczuć różnicę w traktowaniu klienta ;)
 Relacje PM off  

#187 PostWysłany: 07 Mar 2018 14:26 
Awatar użytkownika

srebrny
Jeszcze jedno pytanie laika w temacie wypożyczeń. Przewaliłem już wszystko i będę się decydował na Maggiore lub Locauto. W obu przypadkach na pewno wezmę pełne ubezpieczenie bo po prostu przy podziale na 4 osoby nie chcę brać żadnego ryzyka na siebie ani blokować kasy na karcie. No i tu jest pytanie - czy mając full ubezpieczenie mimo wszystko warto się o jakieś kwestie zatroszczyć czy wtedy już wypożyczalnie odpuszczają i nie próbują naciągać na jakieś dodatkowe opłaty po zwrocie? Bo oczywiście obie wypożyczalnie renomę mają taką sobie.

#188 PostWysłany: 17 Mar 2018 12:31 

Witam

Mam jedno pytanie:
Chce wynająć auto na Sycylii z ochroną premium (Ryanair/Goldcar). Czy ja mogę być kierowcą a zapłacić za wszystko może żona (będziemy razem)?

Bo z tego punktu

Jeśli wykupisz ubezpieczenie wkładu własnego za pośrednictwem strony trzeciej, główny kierowca będzie musiał okazać swoją kartę kredytową w punkcie wynajmu, aby przedstawiciel wypożyczalni samochodów mógł autoryzować depozyt.

że tylko kierowca może płacić.
 Relacje PM off  

#189 PostWysłany: 05 Cze 2018 17:42 

niebieski
Opisze swoje doświadczenia z majówki. Miałem późny przylot (23:45)i zarezerwowałem Goldcar na lotnisku w Katanii - Ryanair z berlina miał ponad 3h opóźnienia i wylądowałem o 3:15 nad ranem, zrozumiałe że nikt nie czekał więc musiałem się przespać na lotnisku do otwarcia wypożyczalni... W wypożyczalni okazało się że moja rezerwacja została anulowana i nie ma dla mnie auta bo ktoś inny wypożyczył...kto? kiedy? Jak pracownik rzekomo czekał na mnie a rano byłem pierwszy w kolejce? Pan nie umiał tego wyjasnić, na przyszłość pouczył żeby dzwonić. Ostatecznie udało się znaleźć inne auto w tej samej cenie a klasę wyższe, oczywiście z pełnym ubezpieczeniem, z opcją pełny-pełny. Odbiór auta bezproblemowy, zdanie również - beż żadnych oględzin pan podpisał że zbiornik paliwa pełny wierząc na słowo, po kilku dniach blokada za paliwo (95 euro) zdjęta.

Zawsze wypożyczam auta z pełnym ubezpieczeniem bo nie lubie się stresować że jakiś Hiszpan lub Włoch postanowi przepchnąć moje auto, dla tych którzy biorą z ubezpieczeniem polecam Goldcar - to była najtańsza oferta z pośród wszystkich wypożyczalni z pełnym ubezpieczeniem. ( 5 dni - 1300zł inne około 2000zł)
 Relacje PM off  

#190 PostWysłany: 05 Cze 2018 23:11 

Poratuje ktoś kodem zniżkowym albo dobrą promocją na wypożyczenie auta?
Potrzebuje auto klasy minimum B do odbioru w Bari Airport 18.07 8.30,
zdanie Catania Airport (Sycylia) 22.07 godz. 18-20.
5 dni

Najtaniej - 303 euro - 1302 zł - wychodzi mi SicilyByCar, ale naczytałem się o wypożyczalni AutoEuropa (i pochodna - Dollar), że oszukują na różnych dopłatach. Co sądzicie?

Ostatecznie GoldCar wezmę do Lamezi Termę i zdam auto 21.06, tylko jak potem dostać się z Lamezii do Catanii, busem? Nie chciałbym przerzucać bagaży do autobusu dla rodziny 2+2.

Poratujcie forumowicze :)
 Relacje PM off  

#191 PostWysłany: 13 Cze 2018 11:58 

Witam serdecznie,

czy ktoś może doradzić kiedy najlepiej rezerwować samochód w przypadku gdy wakacje są zaplanowane na koniec września 2018 roku (dokładnie 22-29.09.2018) ?
Szukać już teraz, czy może wstrzymać się do września ? Chodzi o to by wyrwać oczywiście dobrą cenę .

Planujemy wynająć dwa małe autka z pełnym ubezpieczeniem na tydzień, odbiór i zwrot w Palermo.
Przy okazji , polecacie jakąś firmę w tym przypadku ?

Z góry dziękuję i życzę miłego dnia ! :)
 Relacje PM off  

#192 PostWysłany: 13 Cze 2018 12:50 
Awatar użytkownika

Loty: 58
Kilometry: 117 666
złoty
im wcześniej tym lepiej, polecam tanią z sieciówek abyś ewentualne problemy rozwiązał przez polski oddział.

#193 PostWysłany: 13 Cze 2018 12:54 

eskie napisał(a):
im wcześniej tym lepiej, polecam tanią z sieciówek abyś ewentualne problemy rozwiązał przez polski oddział.

Dzięki za odp. :)
Poszperałem przed chwilą trochę i wyszło mi, że najkorzystniej zamawiać przez SkyScanner (przkierowanie do Vehicle Rent). Firma NOLEGGIARE ma Citroena C1 w moim terminie, z full ubezpieczeniem za 522,88 zł. I teraz niespodzianka bo firma OptimoRent ma podobne autko w cenie 470 zł z full ubezpieczeniem w terminie 16-23 CZERWCA.

Wychodzi na to, że wynajem na ostatnią chwilę chyba tańszy.
Korzystał ktoś z usług tej firmy NOLEGGIARE ?
 Relacje PM off  

#194 PostWysłany: 13 Cze 2018 12:58 
Awatar użytkownika

srebrny
Cytuj:
Wychodzi na to, że wynajem na ostatnią chwilę chyba tańszy.

Nie jest to regułą - jest odwrotnie w większości przypadków

Cytuj:
full ubezpieczeniem

Ale z zewnętrznym ubezpieczeniem więc będzie wymagana kaucja przy odbiorze samochodu i odpowiadasz za szkody bezpośrednio w wypożyczalni
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.

#195 PostWysłany: 13 Cze 2018 13:01 
Awatar użytkownika

złoty
Tu masz opinie
https://pl.tripadvisor.com/Attraction_R ... icily.html
ale, że postępujesz dokładnie odwrotnie niż Ci radzę, to powodzenia :)

#196 PostWysłany: 13 Cze 2018 13:04 

Cytuj:
Nie jest to regułą - jest odwrotnie w większości przypadków

To lepiej się wstrzymać z rezerwacją do września ,czy brać za te pieniądze już teraz ?

Cytuj:
będzie wymagana kaucja przy odbiorze samochodu

Mniej wiecej ile może być kaucji ? 1000 euro?

Cytuj:
polecam tanią z sieciówek abyś ewentualne problemy rozwiązał przez polski oddział

A konkretniej, jaką firmę?

Cytuj:
ale, że postępujesz dokładnie odwrotnie niż Ci radzę, to powodzenia :)

Dopiero raczkuję w wynajmie aut :D Dlatego pytam . Tylko raz wynajmowałem auto na Corfu od prywaciarza i byłem mega zadowolony.
 Relacje PM off  

#197 PostWysłany: 13 Cze 2018 13:11 
Awatar użytkownika

srebrny
Cytuj:
Mniej wiecej ile może być kaucji ? 1000 euro?

Na ich stronie to sprawdzisz

Cytuj:
To lepiej się wstrzymać z rezerwacją do września ,czy brać za te pieniądze już teraz ?

Teraz

Cytuj:
Tylko raz wynajmowałem auto na Corfu od prywaciarza i byłem mega zadowolony.

Wynajem we Włoszech to wyższa szkoła jazdy - Grecja czy Hiszpania to super warunki bez kruczków prawnych - bez porówniania
 Relacje PM off
Jacol900 uważa post za pomocny.

#198 PostWysłany: 13 Cze 2018 13:13 
Awatar użytkownika

złoty
Zobacz jakie firmy mają siedzibę na lotnisku na które przylatujesz. Nie obok, nie na parkingu nie w krzakach, ale na lotnisku. Z tych poszukaj.
Ja biorę auta z sixt, europecar, budget, hertz, avis. Zależy gdzie jest taniej. Sieciówka ma ZAZWYCZAJ jasne zasady, nie czepiają się błahostek i w razie czego pomaga polski oddział.
Tak, sieciówki są droższe od Noleggiare czy innego Giacomo di Polpo, ale też jest zdecydowanie mniejsza szansa na jakiś numer typu "a gdzie jest koło zapasowe?, nie ma?, pewnie ukradłeś więc płać"
Jacol900 uważa post za pomocny.

#199 PostWysłany: 13 Cze 2018 13:19 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) W dodatku bardzo szybkie !
Idę szukać dalej i rezerwować :)
Pozdrowienia!
 Relacje PM off  

#200 PostWysłany: 13 Cze 2018 13:20 
Awatar użytkownika

złoty
napisz co zarezerwowałeś, ze szczegółami!!!
innym się przyda
PS podziękowania miłe, ale @lukas63 i mnie możesz kliknąć "pomógł" status się sam nie nabije :)

[ 320 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Yandex [Bot] oraz 5 gości